ساخت قرص یادگیری یک ساعته زبان خارجی!

قرص یادگیری زبان خارجی

ساخت قرص یادگیری یک ساعته زبان خارجی!

یادگیری زبان خارجی از دغدغه‌های مردم جهان برای آشنایی با تمدن ها و فرهنگ های مختلف است و راههای زیادی برای این کار ایجاد شده که جدیدترین آنها خوردن یک قرص کامپیوتری برای یادگیری زبان خارجی است.

نیکلاس نگروپونته موسس لابراتوار مدیای دانشگاه ام.آی.تی در شوی اخیر ted ضمن نمایش جزییات طرح خود نشان داد که با استفاده از قرص کامپیوتری می توان آموزش زبان خارجی را انجام داد. وی گفت با قرار دادن اطلاعات روی تراشه قابل هضمی که جذب خون می شود می توان اطلاعات را وارد بدن کرده و انسان اطلاعاتی را که از طریق یادگیری بدست می آورد را از طریق قرص هضم شده کسب می کند.

وی در سخنرانی خود یادآور شد ده سال پیش از روزی سخن گفت که می توان اطلاعات را بلعید و از آن استفاده کرد و حالا زمان آن فرارسیده است که این جنبش فناورانه توسعه یابد.

به گفته نگروپونته دانش و آنچه دیتای پالایش یافته نامیده می شود را می توان به صورت قرص درآورد و پس از بلعیدن، وارد سیستم خون انسان شده و سپس آگاه ترو با اطلاعات کامل شود.
موسس لابراتوار مدیای ام آی تی در کنفرانس ted که ایده‌های خلاقانه در ان مطرح می شود پیش بینی کرد که تا ۳۰ سال آینده قرص‌های اطلاعاتی جنبه عادی و فراگیر در دنیا پیدا کند و امری طبیعی شود.

منبع: آفتاب

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (1)

  • محمد پاسخ به

    خوبه اما بايد مشكلات گوارشي اطلاعات نظير هضم كامل و باقي ماندن زباله هاش در بدن و يك سري بيماري ها را هم در نظر گرفت مثلا اسهال اطلاعاتي ، يبوست اطلاعاتي ، دفع مكرر اطلاعات
    ضمنا بايد فكري براي تهيه ي دارو هاي لازم از قبيل قرص ، شربت، آمپول و حتي شياف ضداسهال اطلاعاتي كرد.

    تیر ۲۳, ۱۳۹۳ در ۹:۳۱ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *