وارد کردن اطلاعات از Excel به درون متلب و برعکس

فرمول نویسی در Matlab

وارد کردن اطلاعات از Excel به درون متلب و برعکس

برای وارد کردن اطلاعات از Excel به درون متلب ، احتیاج به دستور خاصی نیست و این کار کاملا ساده می باشد . مثلا فرض کنید اطلاعاتی را شامل ۴ مقدار در درون نرم افزار Excel بنویسیم :

سپس این اطلاعات را به صورت یک فایل با نام numbers.xlsx ذخیره می کنیم . اکنون درون نرم افزار متلب ، از منوی File گزینه Open را انتخاب می کنیم .
در پنجره باز شده باید ابتدا باید گزینه روبروی عبارت Files of type را به All Files تغییر بدهیم و سپس به آدرس حاوی فایل numbers.xlsx رفته و آن را انتخاب کنیم و بر روی گزینه Open کلیک کنیم .
اگر دکمه Finish کلیک کنیم ، متلب اطلاعات را به صورت یک ماتریس در Workspace ذخیره خواهد کرد و مثلا در شکل فوق ، اسم پیش فرض data را برای این ماتریس انتخاب کرده است . اگر اسم دیگری مد نظرتان است باید با موس بر روی کلمه data کلیک کنید و آن را تغییر دهید . ما اسم A را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Finish کلیک می کنیم . مشاهده خواهید کرد که ماتریس A به Workspace افزوده می شود . کد زیر را اجرا می کنیم تا مقادیر ماتریس A را مشاهده کنیم :
نتیجه :

کد:
 
A =

۱۲
۳۴

مقادیر برابر همان مقادیر وارد شده در نرم افزار Excel می باشد .
حال میخواهیم یکسری اطلاعات را از متلب وارداکسل کنیم.در پنجره work space روی متغیر مورد نظر دو بار کلیک کنید تا تا اطلاعات در یک پنجره مشابه اکسل دیده شوند
حال با موس خانه هایی که حاوی اطلاعات است را انتخاب کرده و از منوی بالای آن گزینه کپی را بزنید:
یک صفحه ی اکسل جدید باز کرده و با راست کلیک داخل آن گزینه paste را بزنید
ملاحظه می شود داده ها وارد اکسل شده اند و میتوانیم روی آنها محاسبات انجام دهیم.

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *