پایان نامه جایابی بهینه ادوات facts در سیستم های قدرت با استفاده از الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک

پایان نامه جایابی بهینه ادوات facts در سیستم های قدرت با استفاده از الگوریتم ژنتیک

دانلود پایان نامه جایابی بهینه ادوات facts در سیستم های قدرت با استفاده از الگوریتم ژنتیک

مقطع: کارشناسی برق- قدرت

خلاصه:با رشد روزافزون مصرف انرژی در سیستمهای قدرت , سیستمهای انتقال انرژی با بحران محدودیت انتقال توان مواجه هستند. این محدودیت عملا بخاطر حفظ پایداری گذرا در خطوط طویل و نیز تامین سطح مجاز ولتاژ در خطوط با طول متوسط بوجود میاید. بنابراین ظرفیت بهره برداری عملی خطوط بسیار کمتر از ظرفیت واقعی خطوط که همان حد حرارتی آنهاست می باشد. این امر موجب بهره برداری بهینه از سیستمهای انتقال انرژی میشود.در این راستا یکی از راههای افزایش ظرفیت انتقال توان ,استفاده از خطوط جدید است که این امر با مشکلات اقتصادی و قانونی همراه می باشد. منظور از مشکلات اقتصادی ضرورت سرمایه گذاریهای هنگفت جهت تملک مسیر خط واحداث آن است. با پیشرفت صنعت نیمه هادی ها و استفاده از آنها در سیستم های قدرت , مفهوم سیستمهای انتقال ac انعطاف پذیر یا به اختصار facts مطرح گردید.
سیستمهای انتقال پذیر ac یا به اختصار facts به سیستمهایی گفته می شود که در آن از تکنولوژی نیمه هادیها برای افزایش بهره وری سیستم استفاده شده است.البته بکارگیری این ادوات به سال ۱۹۷۵ میلادی برمیگردد که SVC ها برای تثبیت ولتاژ و افزایش ظرفیت انتقالی بکار گرفته شدند. دوهدف عمده بکارگیری آنها بصورت زیر است:

۱-افزایش قابلیت انتقال سیستمهای انتقال

۲-عبور دادن توان از مسیرهای مورد نظر

هدف اصلی این سیستمها این است که بدون احداث خطوط جدید بتوان از ظرفیت واقعی وموجود سیستمهای انتقال استفاده کرد.

یک سیستم قدرت از سه قسمت اصلی تولید,سیستم انتقال و شبکه توزیع انرژی الکتریکی تشکیل شده است.سیستم انتقال شبکه ای است که توان ایجاد شده در مراکز تولیدی را به مراکز مصرف میرساند. شبکه توزیع این انرژی انتقال یافته را دریافت و در سطح ولتاژ مصرف کنندگان در بین آنها توزیع میکند.

………..

شما میتوانید متن کامل این پایان نامه را از لینک زیر دانلود کنید

نام فایل: پایان نامه جایابی بهینه ادوات facts در سیستم های قدرت با استفاده از الگوریتم ژنتیک

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *