پایان نامه مهندسی مکانیک بررسی و مقایسه سوپرآلیاژها در صنایع هوایی

سوپرآلیاژها در صنایع هوایی

بررسی و مقایسه سوپرآلیاژها در صنایع هوایی

پایان نامه کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید

پایان نامه بررسی و مقایسه سوپرآلیاژها در صنایع هوایی توسط سیدمحمدحسین میرگیلانی و به راهنمایی دکتر جهانبخش حامدی در دانشگاه آزاد تهران مرکز برای اخذ درجه کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید تهیه شده است که می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

سوپرآلیاژها در صنایع هوایی

پیش بینی می شود که تا سال 2020 و با بهبود اوضاع اقتصادی کشورهای در حال توسعه تقاضا برای سفرهای هوایی حدود 2برابر شود. این بدین معنا است که سالانه در حدود 675 تا 850 هواپیما مورد نیاز است. از ارزش مالی تولید هواپیماهای جدید و جایگزین سازی هواپیماهای قدیمی، 1.25 تریلیون دلار با قیمت امروزی تخمین زده می شود که رقم بالایی به حساب می آید. عوامل متعددی در انتخاب مواد مورد استفاده یک سازه هوایی موثر است، لیکن در کنار استحکام، می توان گفت مهمترین عامل سبکی است. مسلماً خواصی چون سفتی، چقرمگی، مقاومت به خوردگی و تأثیر دمای کاری، سهولت در ساخت و تولید، در دسترس بودن، اطمینان از منابع تأمین در جهت تکرار پذیر بودن خواص دریافتی و هزینه بسیار مهم هستند. در خصوص موادی که در ساخت این سازه ها به طور معمول استفاده می شده اند می توان از چوب، فولاد، آلیاژهای آلومینیوم و اخیراً آلیاژهای تیتانیوم و … نام برد. هدف از این پایان نامه آشنایی با مواد مورد استفاده در صنایع هوایی است. بدین منظور ابتدا سامانه های هوایی و ساختار موتورهای جت معرفی می شود. در فصل دوم آشنایی مختصری با مواد پیشرفته در صنایع هوایی داریم و در نهایت در فصل سوم به بررسی و مقایسه ماشین کاری سنتی و سرعت بالا در آلیاژهای مورد استفاده در صنایع هوایی (به خصوص آلیاژهای تیتانیوم) می پردازیم.
همانطور که می دانید ماشین کاری یکی از روش های بنیادی در ساخت و تولید به حساب می آید. از مزایای این روش می توان به سلامت سطح بالا، تلرانس های دقیق و کمترین اثر بر خواص مکانیکی مواد و … اشاره کرد.

دانلود پایان نامه


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. Rad Ali

    با سلام و خسته نباشی
    علیرغم درخواست مقاله پایان نامه مهندسی مکانیک بررسی و مقایسه سوپرآلیاژها در صنایع هوایی و واریز هزینه اش ! هنوز لینک دانلود اش رو در یافت نکرده ام ! تاریخ ارسال وجه همین دیشب 12/4/94 بود اگر هرچه سریع تر دریافت نکنم دیگر بدرد من نمیخورد و زمان تحویل پرژه ام تمام میشو …..

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *