طرح جامع قزوین | دانلود طرح توسعه و عمران شهر قزوین

طرح جامع قزوین

طرح جامع قزوین | دانلود طرح توسعه و عمران شهر قزوین

طرح توسعه و عمران شهر قزوین و حوزه نفوذ آن یا همان طرح جامع قزوین را در ۵ جلد به صورت PDF با ورود به لینک داده شده می توانید دانلود کنید.

شهر قزوین مرکز شهرستان قزوین و در دامنه های جنوبی سلسله جبال البرز قرار گرفته است . شهرستان بوئین زهرا در جنوب، شهرستان تاکستان در جنوب غرب، استان تهران در شرق، استان زنجان در غرب و استان گیلان و مازندران در شمال آن قرار گرفته اند. اتوبان تهران – زنجان از شمال شهر و راه آهن تهران – زنجان نیز از جنوب شهر می گذرد. شهرک صنعتی البرز در جنوب شرق و شهرک صنعتی لیا در جنوب شهر واقع شده است . دشت قزوین بخشهای غربی، شرقی و جنوبی شهر را فراگرفته است.
مهمترین رودخانه های حوزه شهر قزوین رودخانه باراجین در شرق و رودخانه آلولک در غرب آن است.

توپوگرافی یا وضعیت پستی و بلندی زمین نقش مهمی در پایداری دامنه ها، حرکت سیالات ، استقرار تأسیسات انسانی و پراکنش و توسعه مراکز انسانی ایفا می کند.
حوزه شهری قزوین در دامنه های جنوبی رشته کوههای البرز و شمال دشت قزوین واقع شده است . به طور کلی بخش جنوبی حوزه استحفاظی قزوین دشتی و بخش شمال آن پایکوهی و ناهموار است. مهمترین ارتفاعات حاشیه شمال شرقی منطقه مطالعاتی ، کوههای بالا دره با ارتفاع ۱۸۷۶ در شمال روستای دیوار و ارتفاعات برج ( ۱۷۱۸ متر) در شمال اسماعیل آباد و ارتفاعات شمال و شمال غربی شهر کوههای واشرگیر ( ۲۰۴۵ متر) ، کوه ملار ( ۲۴۱۸ متر) ، کوه چکلو ( ۲۲۹۰ متر) ، سفید کوه ( ۲۳۶۸ متر) و کوه لور ( ۲۱۰۵ متر) می باشند. حداقل ارتفاع محدوده استحفاظی در جنوب آن ۱۱۷۰ متر و حداکثر ارتفاع در شمال محدوده استحفاظی ۱۶۲۰ متر می باشد.

توضیحات طرح جامع قزوین

در طرح جامع قزوین بعد از بررسی کلی منطقه ای و بررسی حوزه نفوذ به بررسی خصوصیات جغرافیایی و اقلیمی، جمعیتی، اقتصادی، کالبدی و … پرداخته شده است.

جلد سوم طرح به تعاریف مفاهیم کلیدی مورد استفاده در طرح جامع قزوین پرداخته است.

جلد چهارم برنامه و طرح توسعه می باشد که برنامه و طرح های توسعه را در حوزه نفوذ شهر و خود شهر مطرح می نماید

جلد پنجم نیز و ضوابط و معیارهای طرح توسعه بیان شده است.

فایل پاورپوینت مربوط به طرح جامع قزوین نیز که توسط مهندسین مشاور شهر و برنامه در ۴۴۳ اسلاید تهیه شده برای دانلود قرار داده شده است.

همراه با آخرین نسخه طرح جامع قزوین، طرح جامع ۶۹-۱۳۶۸ توسط مهندسین مشاور شارمند تهیه شده و طرح تفصیلی مربوطه که در سال ۱۳۷۳ تهیه شده نیز به صورت PDF برای دانلود قرار داده شده است.

نام فایل: طرح جامع قزوین | طرح توسعه و عمران شهر قزوین

دانلود فایل: لینک از تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *