پروژه مخابرات- حل تقریبی بلورهای فوتونی سه بعدی

بلورهای فوتونی

پروژه مخابرات- حل تقریبی بلورهای فوتونی سه بعدی

عنوان پروژه : حل تقریبی بلورهای فوتونی سه بعدی
مقطع: کارشناسی برق – مخابرات

چکیده :
بلوریا به عبارتی جامد بلورین ماده است که اتم ها , مولکول ها و یا یون های آن در یک ساختار دارای تناوب انتقالی قرار گرفته اند. به دلیل این تناوب مکانی و همچنین تقارن های دورانی موجود این مواد خواص بسیار جالبی از خود نشان می دهند و از جنبه های گوناگونی نظیر ساختار هندسی و گروه های تقارن , خواص الکتریکی (بلورهای نیمه هادی) خواص آگوستیکی(بلورهای فنونی) خواص الکترومغناطیسی (بلورهای فوتونی) و … مورد بررسی قرار می گیرند.
بلورهای فوتونی نانوساختارهایی با خواص الکترومغناطیس متناوبند. همانگونه که پتانسیل های متناوب در یک نیمه هادی باعث ایجاد نوارهای انرژی مجاز و غیرمجاز می شوند گذردهی الکتریکی و مغناطیسی متناوب نیز ذر بلورهای فتونی موجب بوجود آمدن باندهای بسامدی مجاز و غیر مجاز می شوند. به این فواصل بسامدی غیر مجاز , گاف فوتونی می گویند که از مهمترین مشخصه های یک بلور فوتونی محسوب می شود….
در این مقاله میخواهیم براساس حل دقیق بلورهای فوتونی یک بعدی , روشی تقریبی برای توصیف بلورهای فوتونی سه بعدی ارائه دهیم. مزیت این روش در زمان اجرای آن است به طوریکه زمان محاسبات را از چندین ساعت به چند دقیقه کاهش می دهد.

فهرست
چکیده
فصل اول : مقدمه
فصل دوم : تعریف مساله
فصل سوم: بلورهای فوتونی دوبعدی
فصل چهارم: حل تقریبی بلور فتونی سه بعدی
فصل پنجم : شبیه سازی و نتیجه گیری
مراجع

نام فایل: پروژه مخابرات- حل تقریبی بلورهای فوتونی سه بعدی

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *