طراحی یک مدار تله برای پرندگان

طراحی یک مدار تله

طراحی یک مدار تله برای پرندگان

سلام دوستای عزیز. میخوایم تو این مطلب به کمک همدیگه به طراحی یک مدار تله برای پرندگان بپردازیم.

هدفم بیشتر گفتن کلیات مطلب هستش و زیاد نمیخوام وارد جزئیاتش بشم. حتی انتخاب قطعات و … اینا هم به عهده خود دوستان باشه. من فقط قصدم گفتم دستورالعملش هست که به صورت آزمایشی فقط دربارش صحبت کنیم

اینم بگم که هدف این تاپیک ساخت این وسیله نیست. ولی برای مقاصد آموزشی و برنامه نویسی میتونه جذاب باشه

بچه ها قضیه از این قراره که ما یه قفس داریم که داخلش یه مدار الکترونیکی نصب میشه. در این قفس رو بالا دادیم که باز باشه کامل و یه حسگر دو طرف ورودی قفس قرار داده شده که در واقع چشم سیستم ماست. وقتی پرنده میخواد وارد قفس بشه این حسگر اونو میبینه و بعد از مثلا پنج ثانیه در قفسو میبنده.
برای جواب دهی بهتر باید قفس رو به صورت دستی تهیه کنیم، نه اینکه از بیرون بخریم. در واقع قفس ما باید یه طرفش کاملا باز باشه که برای ورود پرنده به اندازه کافی بزرگ باشه.

و اما توضیحات فنی طراحی یک مدار تله برای پرندگان:

برای دیدن پرنده باید از گیرنده و فرستنده استفاده کنیم. فرستنده و گیرنده ما باید بتونن تا فاصله حداقل پنجاه سانت به راحتی کار کنن تا خیالمون راحت باشه. فاصله نصب فرستنده و گیرنده باید حدود مثلا هشت تا ده سانتی متر از کف قفس باشه که ورود پرنده رو کامل بتونیم ببینیم. البته بستگی داره به اون پرنده ای که قصد داریم بگیریم.

بخش دوم بستن در هستش. ما باید یه موتور به همراه چرخ دنده و اینا طوری طرحی کنیم که با چرخیدن موتور در بسته بشه. این قسمتش دیگه به خلاقیت خودتون بستگی داره

این وسط فقط میمونه یه مدار که من میخوام در موردش صحبت کنم.

عنوان مطلب: طراحی یک مدار تله برای پرندگان

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *