دانلود آموزش مقدماتی الکترونیک

آموزش مقدماتی الکترونیک

دانلود آموزش مقدماتی الکترونیک

مجموعه آموزش مقدماتی الکترونیک (الکتراتیس)

یک مجموعه آموزشی ساده الکترونیک ویژه دانش آموزان و دانشجویان سالهای اول الکترونیک براتون میذارم.  امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره .

مقدمه
مکاترونیک علمی است که همانطور که از نامش پیداست، هم به مکانیک و هم به الکترونیک ارتباط دارد ، درواقع ترکیبی از این دو شاخه مهم در علوم فنی و مهندســی می باشد. البـته بـا رشته های دیگر مهندسی مانند کامپیوتر ، رباتیک، مخابرات، کنترل و … هم در ارتباط مستقیم است. در این مجموعه شما گام به گام با این رشته و کاربردهایش آشنا می شوید. اولین قسمت از آموزش مکاترونیک به آموزش مفاهیم الکترونیک اختصاص دارد . بسته ای که شما در اختیار دارید ، شامل دهها آزمایش و پروژه جذاب الکترونیک می باشد که شما را در یادگیری هرچه بهتر این مفاهیم کمک می کند.
با کمی دقت به اطرافتان متوجه خواهید شد که امروزه برق و الکترونیک نقش عمده ای در زندگی ما بازی می کند. از موبایلی که در دست ماست گرفته تا DVD PLAYER ، تلویزیون ، flash memory و …..تماماً پر از مدارات الکترونیکی هستند. کامپیوتر مجموعه ای از مدارات بسیار پیچیده الکترونیکی می باشد . بیش از ۸۵% کنترل هواپیما به کمک الکترونیک انجام می شود . ارتفاع ، سرعت، فشار هوای بیرون و داخل هواپیما بوسیله سیستم خودکار هواپیما تنظیم می شود. پیشرفت امروز علم پزشکی مدیون تجهیزات پیشرفته الکترونیکی است که در این حرفه بکار گرفته می شود . امروزه عمل های جراحی بسیار سخت به کمک روبات های جراح خیلی راحت تر و دقیق تر انجام می شود.

فهرست :
فصل اول … دنیای الکترونیک
فصل دوم … مقاومت
فصل سوم … خازن
فصل چهارم … دیود
فصل پنجم … ترانزیستور
فصل ششم … آمپلی فایر
فصل هفتم … گرماسنج
فصل هشتم … مدارات مجتمع
فصل نهم … آداپتور
فصل دهم … گیتهای دیجیتال
مدارات متنوع ….
فصل یازدهم … آزمایشات ویژه

هرگونه پیشنهاد یا انتقاد در خصوص این مجموعه را میتوانید در این تاپیک در انجمن نواندیشان مطرح نمائید

با تشکر

نام فایل: آموزش مقدماتی الکترونیک

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *