تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری

طراحی نیمکت

مقاله تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری نوشته مجید توانگر زمین و دکتر علی اسدپور رو به صورت PDF از لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

چکیده:

مبلمان شهری ( پارک ها ، فضاهای عمومی و سبز ) بخشی از مبلمان هایی هستند که به غیر از نقش خدمات رسانی، به زیبا سازی، انتظام فضاهای سبز ، پارک ها و فضاهای عمومی کمک نموده است. بهبود وضعیت کمی ،کیفی و طراحی مبلمان به ویژه نیمکت ها که معمولاً مهم ترین عناصر مبلمان محسوب می شوند، زیبایی، آسایش ، راحتی و رضایت شهروندان درنتیجه شدت استفاده پذیری را به همراه خواهد داشت. ضمن ارائه تعاریفی از مبلمان شهری و انواع آن و همچنین مختصری از ملاحظات و ضوابط مربوط به طراحی، نصب و مکان یابی مبلمان به خصوص، نیمکت ها ، به بررسی وضعیت کمی و کیفی نیمکت ها پرداخته شده، می توان گفت که این تحقیق در قالب دو بخش کلی قابل تقسیم بندی است: بخش نخست مطالعات و بررسی های اسنادی(تحقیق کتابخانه های) و بخش دوم مطالعات پیمایشی(توزیع پرسش نامه و آمارگیری) است.

واژه های کلیدی: مبلمان شهری، نیمکت، طراحی، کیفیت ، تاثیر گذاری ، رضایتمندی و استفاده پذیری

ارسال کننده: مجید توانگر زمین

مقاله تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری رو با فرمت PDF از لینک زیر می تونید دانلود کنید:

تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری

مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.

درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *