اضافه کردن لایه با استفاده از Catalog | آموزش ArcGIS (قسمت ششم)

اضافه کردن لایه

پیش از این، در قسمت چهارم از آموزش ArcGIS با اضافه و حذف کردن لایه ها آشنا شده بودید. در این قسمت با نحوه اضافه کردن لایه با استفاده از Catalog آشنا می شوید.

هدف شماره 6: اضافه کردن لایه با استفاده از Catalog

1. از منوی Windows گزینه Catalog را انتخاب می کنیم.

2. در پنجره Catalog به مسیر ArcGIS Learning\UnitedStates.gdb می رویم.

اضافه کردن لایه

3. فایل COCounties را به TOC کشیده و در بالاترین قسمت رها می کنیم. اگر این لایه را پایین لایه ایالات آمریکا رها کنید، لایه ایالات لایه COCounties را می پوشاند. اگر چنین شد این لایه را حذف کنید و مجدداً از Catalog آن را کشیده و در بالاترین قسمت رها کنید.

کار کلاسی :
با توجه به مطالب آموزش داده شده، لایه COStreets را با استفاده از دکمه Add Data یا Catalog به پروژه اضافه کنید. این فایل در پوشه ArcGIS Learning\UnitedStates موجود است. پس از اضافه کردن این لایه ممکن است اطلاعات را به خوبی بر روی نقشه مشاهده نکنید. دلیل این امر فضای کوچکی می باشد که این اطلاعات در آنجا قرار گرفته است. در ادامه این کارگاه نحوه بزرگنمایی آموزش داده خواهد شد.

لینک دانلود فایل های تمرینی

جوایز ویژه برای نفرات فعال کارگاه GIS توسط مدیریت سایت علمی آموزشی نواندیشان در نظر گرفته شده است.
لطفاً هرگونه سئوال، پیشنهاد و انتقادی را در تاپیک بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات دوره آموزشی gis مطرح کنید
مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.

درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

3 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *