طرح جامع شهر کرج

طرح جامع شهر کرج

طرح جامع شهر کرج

طرح جامع شهر کرج با عنوان برنامه راهبردی و طرح ساختاری (جامع) شهر کرج که توسط مهندسان مشاور باوند و مدیریت مهندسان مشاور پارس بوم در سال 1387 تهیه شده رو به صورت PDF از لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

شهر كرج در كوهپايه البرز مركزي استقرار يافته و شيب عمومي آن از شمال به جنوب است. شيب ارتفاعات شمال شرقي در بخش شرقي جاده چالوس نيز از شرق به غرب است. بارزترين ناهمواري موضعي در كرج تپهمرادآب است كه در شمال شرقي شهر قرار دارد.

شهر كرج طي 50 سال اخير همواره با گسترش محدوده و افزايش جمعيت روبرو بوده است. در اولين سرشماري عمومي نفوس و مسكن، كه در سال 1335 انجام شد، در محدودهاي كه شهر كرج نام گرفته بود 14526 نفر شمارش شدند. نزديكي به شهر تهران و واقع شدن بر سر راه مهمترين شاهراههاي ارتباطي كشور و همچنين نزديكي به كانونهاي مختلف صنعتي و خدماتي و برخورداري از شرايط اقليمي مناسب موجب گرديد تا شهر كرج همواره در زمره كانونهاي مهم جاذب جمعيت در سطح كشور قرار گيرد و به همين ترتيب محدوده آن نيز به طور مداوم گسترش يافت.

فهرست مطالب طرح جامع شهر کرج :

وضعيت نظام شهري حوزه كرج شهريار
كانون هاي شهري حوزه
نظام استقرار كانون هاي شهري
جمعيت كانون هاي شهري حوزه
نظام توزيع سكونت، فعاليت و خدمات
سازمان فضايي حوزه و نقش مراكز شهري

برنامه ريزي راهبردي توسعه و عمران كرج
تشخيص و تحليل وضعيت ساختاري كرج
چشم انداز و هدف هاي توسعه كرج
راهبردهاي توسعه كلان شهر كرج
سياست هاي توسعه و عمران موضوعي و موردي كرج

برنامه ريزي ساختاري توسعه و عمران شهر كرج
طرح ساختاري توسعه
معيارها، ضوابط و مقررات شهري

برنامه ريزي عملياتي
برنامه توسعه و عمران شهر كرج
برنامه مديريت توسعه

برنامه بازنگري اسناد و تحقق پذيري توسعه
نظام بازنگري و بهنگام سازي اسناد توسعه و عمران حوزه
سازماندهي مديريت توسعه و تشكيلات اجرايي
تجهيز منابع مالي و تامين اعتبارات و تسهيلات

[button color=”blue” bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” align=”right” link=”https://www.noandishaan.com/forums/thread154105.html” target=”_blank” radius=”5″ outer_border_color=”#” icon=”momizat-icon-download”]دانلود طرح[/button]

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”15″]مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.[/box]

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *