پروژه تحلیل همجواری در خانه های ردیفی

خانه های ردیفی

پروژه تحلیل همجواری در خانه های ردیفی

طرح پژوهشی تحلیل همجواری در خانه های ردیفی توسط کامران ذکاوت در دانشگاه شهید بهشتی در سال 1380 تهیه شده که در 112 صفحه از لینک داده شده به صورت PDF می تونید دانلود کنید.

مطالعات تحلیل همجواری در خانه های ردیفی یک طرح پژوهشی در زمینه طراحی شهری است که اهداف دستیابی به راه حال های مطلوب و همجواری ابنیه را بدنبال دارد. بگونه ای که ضمن برخورد به تناسبات حجمی مجاز، راهکرهای طراحی مربوط به مطلوبیت های محیطی لازم را در جهت دستیابی به سیمای مطلوب محلات مسکونی پیگیری می نماید. بر این اساس ابتدا لازم است ابعاد مسئله شناسایی شده، سپس معیارهای مطلوب طراحی بر اساس هویت های ملی و منطقه ای معرفی گردیده و ملاک سیاست گذاری کالبدی قرار بگیرد.

در نهایت به عنوان بخشی از محتوای طرح، داده های اولیه در قالب راهنمای طراحی و ضوابط کنترل و هدایت کننده حوزه های توسعه، تدوین و ارائه خواهد شد.

مطالعات تحلیل همجواری در خانه های ردیفی یک پژوهش در زمینه های طراحی شهریست که قرارداد آن در سال 1360 منعقد گردید و پس از تحولاتی که در پی فرآیند انتخاب نمونه صورت پذیرفت در اردیبهشت 1370 تکمیل گردید.

در ادامه فهرست کلی مطالب این طرح پژوهشی را می توانید مشاهده کنید.

فهرست مطالب پروژه تحلیل همجواری در خانه های ردیفی :

فصل اول: معرفی پدیده
اهمیت و جایگاه بحث
مباحث نظری
نمونه و تجارب خارج از کشور
روش تحقیق

فصل دوم: شناخت
انتخاب نمونه ها
بررسی نمونه ها

فصل سوم: سنجش
سنجش کیفیت های محیطی

فصل چهارم: سیاست گذاری
اهداف کلان و خرد
سیاست ها
راهکارهای طراحی

فصل پنجم: راهنمای طراحی
حجم توده
استقرار در سایت
همجواری
سیما و منظر

منابع

طرح پژوهشی تحلیل همجواری در خانه های ردیفی رو از لینک زیر می تونید دانلود کنید.

[button color=”blue” bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” align=”right” link=”https://www.noandishaan.com/forums/thread154244.html” target=”_blank” radius=”5″ outer_border_color=”#” icon=”momizat-icon-download”]دانلود پروژه[/button]

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”15″]مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.[/box]

 

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *