نخ فانتزی

امروزه نخهای فانتزي به خاطر طرحها و نقشهاي متفاوت و تنوع گوناگون و کاربردهای مختلفي که روي محصولات توليد شده با اين نخها مي‌گذارند از اهميت بالايي برخوردارند.
نخ فانتزی به نخی گفته میشود که در ساختار آن بعضی از آنها نایکنواختی هایی به طور عمدی و در فواصل معین،ایجاد شده باشد.فواصل منظم،در ابتدا ممکن است که برای مشاهده کننده قابل تشخیص نباشد.نخ فانتزی دارای طرحهای مختلف از قبیل برآمدگی،برجستگی ،حلقه،گلوله های کوچک،گره که از نظر رنگ و نحوه تولید با نخ های ساده تفاوت دارند.این نخ ها دارای طبقه بندی گسترده ای بوده و بغیر از شکل ظاهری نخ،اغلب ترکیبات رنگی جدید را نیز دربر میگیرند.انواع نخهای تهیه شده از الیاف مصنوعی(بغیر از نخ های معمولی) با نقاط نازک و کلفت و رشته های متورم شده نیز جزو نخ های فانتزی محسوب می شوند.
برای مشاهده ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید:

نخ فانتزی


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *