آشنایی با انواع پل ها و ساختار آنها

آشنایی با انواع پل ها و ساختار آنها

آشنایی با انواع پل ها و ساختار آنها

این مقاله به بحث و بررسی پیرامون انواع پل ها و ساختارشان پرداخته است. شما در این مقاله با انواع پل های تیری, پل های قوسی, پل های زیرقوسی و پل های معلق آشنا خواهید شد. به علاوه این که نیروهایی را که بر پل ها تاثیر می گذارند را خواهید شناخت. و نیز عکس هایی را از پلهای معلق, پلهای تیری و پل های قوسی و زیر قوسی را تماشا خواهید کرد. این مقاله با زبانی ساده و قابل فهم به بررسی پل ها می پردازد. امید است مورد رضایت شما قرار گیرد.

ساختار پلبدون شک تا به حال پلی را دیده اید و یا به احتمال زیاد از روی یکی از آنها عبور کرده اید. حتی اگر شما تخته یا کنده درخت را برای جلوگیری از خیس شدن خود بر روی آب قرار دهید در واقع شما یک پل ساخته اید. حقیقتاً پل ها در همه جا وجود دارند و در واقع یک بخش طبیعی و بدیهی از زندگی روزمره ی ما را تشکیل می دهند. یک پل مسیری را بر روی مانع ایجاد می کند که این موانع می تواند رودخانه, دره, جاده, خطوط راه آهن و … باشد.
————
در این مقاله ما سه نوع اصلی از پل ها را مورد مطالعه و بررسی قرار خواهیم داد که شما می توانید بفهمید که هرکدام چگونه کار می کنند. نوع پل بکار رفته در یک مکان به نوع مانع موجود در آنجا بستگی دارد. معیار اصلی در تعیین نوع پل وسعت و گستردگی آن مانع می باشد. چه مسافتی میان طرفین مانع وجود دارد؟ این مسئله, فاکتور اصلی در تعیین نوع پلی است که قرار است در آن محل احداث شود.

عنوان مطلب: آشنایی با انواع پل ها و ساختار آنها

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

آشنایی با انواع پل ها و ساختار آنها
امتیاز به این پست

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (4)

 • حامد پاسخ به

  عالي بود من كه لذت بردم

  تیر ۲۴, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۴ ب.ظ
 • مهدي پاسخ به

  خيلي جالب و مفيد بود
  مرسي

  شهریور ۳, ۱۳۹۰ در ۲:۱۳ ق.ظ
 • صادق پاسخ به

  واقعا که جالب و خوندنی بود!!!!!!!!

  فروردین ۳۱, ۱۳۹۱ در ۱۰:۵۹ ق.ظ
 • ahmad پاسخ به

  مقاله جالبی یود.ممنون.

  آبان ۳۰, ۱۳۹۱ در ۲:۰۳ ب.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *