مقاله ای پیرامون حمل و نقل هوشمند

حمل و نقل هوشمند

مقاله ای پیرامون حمل و نقل هوشمند

مقاله زیر پیرامون حمل و نقل هوشمند توسط بهاره روزبه در دوازده صفحه تهیه شده است که به صورت PDF از لینک داده شده می توانید دانلود کنید.

امروزه افزایش تهسیلات حمل و نقل از طریق روش های مرسوم، به دلیل نیاز به سرمایه گذاری کلان و زمان زیاد جهت اجرا، نمی تواند به عنوان راهکاری مناسب و اساسی محسوب گردد. لذا در سال های اخیر، گرایش به استفاده از مکانیزم هایی جهت بهره گیری از فناوری های نوین، استفاده بهینه از منابع موجود، ابتکار عمل و استفاده از تکنیک های مدیریت ترافیک شهری در اغلب کشورها، به عنوان بهترین راهکارها، مورد توجه مدیران ترافیک کلانشهرها قرار گرفته است. یکی از جدیدترین و موثرترین راهکارهای مدیریت ترافیک که از فناوری اطلاعات نشأت می گیرد، ایده بکارگیری سیستم های هوشمند حمل و نقل (ITS) می باشد. در واقع سامانه های حمل و نقل هوشمند، مفهومی نو در عرصه مهندسی ترافیک است که نقش بسیار مهمی در امنیت و پویایی حمل و نقل به عهده دارد. این سامانه ها باعث افزایش کارایی شبکه حمل و نقل و ترافیک گردیده است که با گسترش آن در مدیریت شهری می توان بسیاری از مشکلات حمل و نقل را حل نمود.

مع الوصف در مقاله حاضر، برنامه ریزی و استقرار ITS و بومی نمودن سامانه مذکور در هر منطقه مورد بررسی قرار می گیرد و همچنین به لزوم همکاری های بین المللی اشاره خواهد شد.

واژگان کلیدی: کنترل ترافیک، ITS، فناوری اطلاعات، مدیریت شهری، سامانه های هوشمند

نویسنده و ارسال کننده: بهاره روزبه

نام فایل: مقاله ای پیرامون حمل و نقل هوشمند

دانلود فایل: لینک مستقیم

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *