پایان نامه برق مترو تهران (پستهای فشار قوی)

پایان نامه برق مترو تهران

پایان نامه برق مترو تهران (پستهای فشار قوی)

پایان نامه برق مترو تهران (پستهای فشار قوی) توسط سیدمهدی حسینی و به راهنمایی دکتر حسن سیاهکلی برای دریافت درجه کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در سال ۱۳۹۲ ارائه شد که فایل PDF اون رو از لینک زیر می تونید دانلود کنید.

چکیده پایان نامه برق مترو تهران

جایگزینی روز افزون انرژی الکتریکی بجای سایر منابع انرژی و افزایش مصرف آن در اثر گسترش شهرنشینی, افزایش جمعیت, افزایش و توسعه واحدهای مختلف صنعتی, خدماتی, کشاورزی و برقی شدن اکثر لوازم, لزوم تعیین انرژی درخواستی را ایجاب می‌نماید.

در گذشته با ایجاد نیروگاه های کوچک تا حدودی انرژی درخواستی مشتریان همراه با مشکلات فراوان تامین می‌گردید. امروزه تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز مراکز مصرف که معمولاً از مراکز تولید (نیروگاه ها) دور می‌باشد بوسیله احداث خطوط و سیستم‌های انتقال میسر می‌گردد. مراحلی که طی می‌شود تا یک نیروگاه, پست و یا خط انتقال انرژی به مرحله بهره‌بردای برسد عبارت است از :

– مطالعات اولیه
– طراحی
– تهیه و نصب راه اندازی
– و بالاخره بهره برداری

وجود شبکه‌های سراسری تولید و انتقال انرژی و بهره برداری صحیح از تجهیزات نصب شده در شبکه هاست که منجر به تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز مراکز مصرف می‌گردد.

لذا شبکه‌های تولید و انتقال انرژی می‌بایست از توانایی کافی جهت تامین و تداوم انرژی در هر نقطه از مراکز مصرف برخوردار باشد و این مهم جز به پایداری شبکه امکان پذیر نیست و پست‌ها یکی از قسمتهایی است که نقش اساسی در تامین پایداری شبکه ایفا می‌کند به طور کلی انرژی الکتریکی با ولتاژی کمتر از ۲۰ کیلو ولت بوسیله نیروگاه ها تولید و جهت انتقال این انرژی در چندین مرحله ولتاژ تولیدی را افزایش و کاهش داده تا به مرکز مصرف برسد تمام این مراحل در پستها انجام می‌شود.

نام فایل: پایان نامه برق مترو تهران (پستهای فشار قوی)

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *