پرتابگر جدید ماژول موشک و ماهواره و محموله های فضایی

ماژول موشک و ماهواره

پرتابگر جدید ماژول موشک و ماهواره و محموله های فضایی

در این مطلب درباره سیستم پرتابگر جدید ماژول موشک و ماهواره و محموله های فضایی توضیح داده می شود که شامل چه قسمت هایی بوده و به چه نحوی کار می کند.

در این سیستم همانند اشکال زیر ابتدا ماژول اصلی عبارت است از: یک ماژول اصلی که بر روی آن ۲ فروند فضاپیمای حامل انسان و محموله های فضایی قرار دارند و ۶ فروند ماژول کوچک حامل انواع ماهواره های کوچک برای استقرار در فضا قرار گرفته که متصل به ماژول موشک می باشد.

این ماژول های حامل ماهواره و فضاپیما بعد از انجام کار بصورت عمودی سپس به صورت افقی طوری برنامه ریزی می شوند که ثابت و بصورت آرام بر روی سطح زمین فرود بیایند بعد از عمل ارسال محموله ماژول ها نسبت به زمین افقی شده و دریچه های سیستمی آنها را بصورت افقی دقیقا از همانجایی که پرتاب شده اند فرود خواهد آورد.

فلش های آبی و قرمز ماژول راکتی هستند که ماهواره های مختلف بزرگ و کوچک را در مدار خود قرار خواهند داد و فلش سبز رنگ ماژول راکت اصلی است که شاتل ها بر روی آن سوار خواهند شد و ایستگاه فضایی را در مدار قرار خواهند داد و سپس بصورت افقی بر روی زمین فرود خواهد آمد و فلش های زرد رنگ دو شاتل را نشان می دهد که بر روی ماژول راکت به سمت فضا، ایستگاه فضایی را در مدار ساکن خواهند کرد.

نویسنده و ارسال کننده: مجتبی فرخی

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *