آموزش دوربین مدار بسته

آموزش دوربین مدار بسته

آموزش دوربین مدار بسته

امروزه در مراکز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محیط فیزیکی و نظارت بر کار کارکنان یا کارگران جهت کنترل و مدیریت بهتر و کارآمدتر به وفور از دوربین مدار بسته یا همان سیستم‌های تلویزیونی مداربسته (CLOSED CIRCUIT TV)(CCTV) استفاده می‌شود. این سیستم‌ها به عنوان سیستم‌های کنترل و مدیریت تصویری نیز نامیده می‌شوند. گاهی نیز از این سیستم‌ها با مخفف CCVE (تجهییزات ویدئویی مداربسته) یاد می‌شود.

اصول کار سیستم‌های CCTV به این صورت است که ابتدا تصاویر توسط دوربین‌های مداربسته دریافت شده و برای نمایش و پخش به مانیتور یا تلویزیون انتقال داده می‌شود. همچنین برای ضبط یا تغییر نحوه نمایش روی مانیتور و پخش همزمان تصاویر دوربین‌ها روی مانیتور و کنترل از راه دور دوربین‌ها نیز تجهیزات و امکاناتی وجود دارد. چون تصاویر دریافت شده از سیستم‌ها برای بینندگان محدودی می‌باشد، لذا به آنها تلویزون مداربسته می‌گویند.

همچنین بخوانید: دوربین های مدار بسته

با توجه به تنظیماتی که روی دوربین‌ها و سایر تجهیزات می‌توان انجام داد این سیستم‌ها در شرایط جوی متفاوت و در روز و شب نیز کارایی خوبی دارند. برای کنترل ورود و خروج افراد به یک محل و برای کنترل مکان‌های وسیع توسط چندین دوربین و نمایش همزمان تصویر آنها، نظارت سمعی و بصری از فواصل بسیار دور از طریق شبکه تلفن بدون نیاز به حضور فیزیکی کنترل کننده در محل و در دستگاه‌هایی که کنترل بصری آنها توسط انسان مقدور نبوده یا خطر آفرین می‌باشد نیز می‌توان از این سیستم‌ها استفاده کرد. در این مطلب سعی شده است اصول کلی امکانات عمومی سیستم های دوربین مدار بسته بیان گردد:

تجهیزات سیستم دوربین مدار بسته :

۱- دوربین (Camera)

۲-لنز (Lens)

۳- کاور دوربین (Camera Housing)

۴- پایه دوربین (Bracket / Base)

۵- نمایش دهنده تصویر (TV / Monitor)

۶- انتخاب کننده (Switcher)

۷- کواد (Quad)

۸- ترکیب کننده (Multiplexer)

۹- ضبط کننده (Recorder)

۱۰- کنترل کننده (Controller)

۱۱- کارتهای تصویر (Capture Card)

۱۲- تقویت کننده رادیویی (Booster)

۱۳- نظم دهنده ویدیویی (Video Router)

عنوان مطلب: آموزش دوربین مدار بسته

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

آموزش نصب دوربین های مداربسته و همچنین راه اندازی دوربین های مداربسته به صورت تصویری و به زبان فارسی را از لینک زیر می توانید تهیه نمایید :

آموزش نصب دوربین های مداربسته و راه اندازی آنها

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *