چگونه یک تیم مدیریتی قوی تشکیل دهیم ؟

چگونه یک تیم مدیریتی قوی تشکیل دهیم ؟

رشد تيم هاي مديريتي برخاسته از نياز به توسعه و اجراي برنامه هاي تغيير يا حل مسائل مهم داخلي و خارجي است. وجود ديدگاه هاي حرفه اي متعدد، تفکر جمعي، هدف و عملکرد مشترک براي اطمينان از حصول نتايج مطلوب ضروري است.
هيچ سازمان تجاري نيست که بتواند بدون يک تيم مديريتي قوي که استراتژي ها و اقدامات لازم براي برد را به صورت هماهنگ در جهت کمک به تحقق اهداف، ماموريت و ديدگاه شرکت تنظيم نمايد، رشد کرده و به حياتش ادامه دهد. از اين رو تشکيل يک تيم مديريتي قوي بيانگر گزينش هدفمند افرادي با قابليت هاي فردي تاييد شده در جهت ارزش نهادن نه تنها به خود سازمان، بلکه مهم تر از آن به عموم مردمي است که سازمان به آنها خدمات رساني مي نمايد که همان مشتريان هستند.
از آن جا که يک تيم مديريتي قوي بايد شامل مجموعه اي از قواعد عمده همچون فروش و بازاريابي، امور مالي و مميزي، امور قانوني، منابع انساني، مهندسي، توليد، تدارکات و تکنولوژي باشد، دانش و ارزيابي نقش مهمي در تشکيل آن دارد. براي دستيابي به موفقيت، ساختار و ترکيب يک تيم مديريتي ناگزير بايد بي نقص باشد.
بعد از اولين بازنشستگي ام، در اينکه چگونه قسمتي از پول بازنشستگي ام را براي سود بردن از تجارتي ميان مدت در سيستم هاي ارتباطي از راه دور به کار برم، با مشکل روبه رو بودم. از آنجا که تصميم داشتم در شرکت ديگري دوباره استخدام شوم، شخصا نمي توانستم درگير سرمايه گذاري شوم، اما مي بايست اين فرصت خارج از کار را دنبال مي کردم، چرا که عملاطي مدت زمان کوتاه 3 تا 4 ساله به بار مي نشست.
سختي کار در اينجا بود که مجبور بودم تيمي متشکل از چهار مدير حرفه اي خودکار که داراي شايستگي، انگيزه، تمرکز، گرايش، سابقه، شبکه کاري، بردباري و صميميت براي به جان خريدن سختي هاي يک تجارت نو پا باشند، تشکيل دهم و در آخر نيز اين تيم بايد قادر به تحقق اهداف من از تشکيل يک تيم مديريتي و انجام آنچه مي خواستم در مدت کوتاه دو سال و نيم باشند. انجام دادن اين کار بزرگ شامل تمرين سخت تفکر استراتژيک، اقدامات ريسک دار و تعيين کننده و بررسي هاي تصادفي سخت گيرانه براي آگاهي از نحوه پيشرفت امور مي شد. طبق تجربيات من تشکيل يک تيم مديريتي قوي مستلزم طي مراحل زير مي باشد:

برای مشاهده متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید:

چگونه يک تيم مديريتي قوي تشکيل دهيم ؟

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *