تعریف MBA

تعریف MBAدوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار که معادل Master of Business Administration) ) است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی – اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. در واقع این رشته برای مهندسان و کارشناسانی که در حوزه تخصصی خود نیاز به مهارت های مدیرتی و کارآفرینی دارند طراحی شده است.
MBA مدیریت کسب و کار است و کسب و کار (business) یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می شود و به صورت مکرر اتفاق می افتد.
طول این دروه حداقل ۲ و حد اکثر ۳ سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیل شدن بر خلاف سایر فوق لیسانس ها که ۳۶ واحد است، 57 واحد درسی است (البته بدون در نظر گرفتن واحد های پیش نیاز). بنابراین دانشجویان این دوره ، برای تکمیل دوره خود در طی ۲ سال یا ۴ ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود ۱۴ واحد درسی را بگذرانند.

برای مشاهده ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید:

تعریف MBA


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *