مسابقات کمیکار

مسابقات کمیکار

مسابقات کمیکار

امروزه در سراسر جهان کشور های صنعتی به دنبال رفع بزرگ ترین معذل صنعتی شدن یعنی آلودگی ناشی از کارخانجات و صنعت خود می گردند.از این رودانشگاه ها که در ارتباط با صنعت هستند راهکارهای کاهش این مشکل اساسی را طراحی و پیشنهاد می کنند.
در این راستا برای اولین در آمریکا در یکی از مهم ترین تشکل های مهندسی شیمی دنیا به نام AICHE مسابقات دانشجویی به نام (Chemical Engineering Car) یا کمیکار طراحی شد که فلسفه ی این مسابقات این است که درکل ماشینی طراحی کنیم که نیروی محرکه ی آن تنها از فرآیند های شیمیایی باشد.

در این مسابقه پژوهش گران تلاش می کنند تا با طراحی و ساخت یک ماشین در ابعاد کوچک و کنترل واکنشی که نیروی محرکه ماشین را تأمین می کند خلاقیت ها و ابتکارات خود را نشان دهند.در این مسابقه ماشین مذکور باید مسیر مشخصی را طی نماید و طبق قوانین مسابقه ماشینی برنده اعلام می شود که نسبت به خط پایان که مشخص شده خطای کمتری داشته باشد. در کنار این مسابقه عملی ، دانشجویان دستاوردها ی خود را در قالب پوستر به معرض دید عموم گذاشته و بدین وسیله ابتکارات، ابداعات، محاسبات، نوع واکنشها و نحوه کنترل آن، موارد زیست محیطی و عواملی که در آن برتری این واکنش را نسبت به سوختهای فسیلی نشان می دهد بررسی می کنند.

عنوان مطلب: مسابقات کمیکار

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *