انتشار نسخه بتای Native Client گوگل برای تولید برنامه های کاربردی تحت وب

گوگل نسخه بتای Native Client را برای مرورگر کروم خود منتشر کرد تا به این ترتیب تولید برنامه های کاربردی تحت وب را برای برنامه نویسان و توسعه دهنده گان محیط وب آسان تر کند. Native Client تکنولوژی با کد منبع باز (Open Source) گوگل است که این امکان را در اختیار توسعه دهندگان و برنامه نویسان قرار می دهد تا برنامه های کاربردی تحت وب خود را بر مبنای کدهای کامپایل شده native و در محیط مرورگر کروم گوگل تولید کنند.

گوگل می گوید: این پروژه مهاجرت برنامه نویسان و توسعه دهندگان را از محیط دسکتاپ به وب تسریع می کند، زیرا Native Client زبان های برنامه نویسی مانند C و C++ را ساپورت می کند.

Chris Rogers مهندس نرم افزار گوگل در Blog post می گوید: Native Client می تواند کدهای C و C++ را به صورت یکپارچه و در داخل مرورگر و با محدودیت های امنیتی مشابه جاوا اسکریپت اجرا کند. اپلیکیشن های Native Client ازPepper استفاده می کنند. Pepper مجموعه ای از اینترفیس هاست برای ایجاد ارتباط میان C و C++ با HTML5 برای استفاده از قابلیت ها و توانایی های آن.

وی می گوید: توسعه دهنده ها در حال حاضر می توانند کتابخانه کدهای native خودشان را شخصی و تخصصی کنند برای حمل به صورت پرتابل، برای تولید برنامه های کاربردی تحت وب با کارایی بالا. گوگل می گوید: Native Client همچنین معیارهای امنیتی تحت وب را بهبود می دهد.

برای مشاهده متن کامل خبر به لینک زیر مراجعه کنید:

ادامه خبر


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *