ال‌سی‌دی‌ها در آینده نقش شارژر را برعهده خواهند گرفت!

بیشترین مصرف‌کننده انرژی باطری در لپ‌تاپ‌ها و و دیگر وسایل الکتریکی مشابه، ال‌سی‌دی آنهاست اما بنا به گفته محققان دانشگاه لس‌آنجلس، با استفاده از این فناوری، مصرف باطری از طریق ال‌سی‌دی‌ها بسیار کاهش یافته و در نتیجه طول عمر باطری‌ها افزایش قابل توجهی خواهد داشت.
پیش‌تر از این، تجربه‌هایی در این زمینه صورت گرفته بود، از جمله این تجارب می‌توان به قرار دادن سلول‌های باطری خورشیدی در قاب ال‌سی‌دی‌ها و استفاده از انرژی جنبشی اشاره کرد.
ینگ از پرفسورهای دانشگاه لس‌آنجلس و تیم محققان این پرونده با بزرگ برشمردن این اختراع می‌گوید: “به اعتقاد من این اختراع تحول عظیمی در دنیای ال‌سی‌دی‌ها ایجاد خواهد کرد. بعلاوه این پلاریزه‌ها می‌توانند به عنوان یک شارژر استفاده شوند. چه با نور داخلی و مصنوعی و چه با نور خارجی. پس به زودی می‌توانید آیفون‌های خود را در ساحل شارژ کنید.
این اختراع شاید بتواند تحولی عظیم در دنیای نمایشگرها ایجاد کند. تصور کنید تلویزیون ال‌سی‌دی شما هنگام خاموش بودن، بتواند از طریق نور خانه در خود انرژی ذخیره کند. فکر می‌کنم برای ما که با هدفمندی یارانه ها درگیر هستیم این اختراع کارایی بسیار بیشتری خواهد داشت تا دوستانِ ساکن در ینگه دینا و در لس‌آنجلس!


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *