استاندارد منتشر شده برای ایمن سازی سیستم های تعیین هویت بیومتریک

دو هیات استاندارد بین المللی یک استاندارد اختصاصی و امنیتی مشترکی را منتشر کرده اند که تضمین می کند داده های بیومتریک مورد استفاده برای تعیین هویت ان لاین مورد خطر و شناسایی قرار نخواهند گرفت.
بیومتریک به تعیین هویت خودکار از ویژگی های منحصر به فرد انسانها مانند شناسایی صورت , عنبیه , کف دست , اثر انگشت یا الگوی صدا مربوط میشود . سازمان بین المللی استادارد سازی (ISO) و کمیسیون بین الملی الکتروشیمی (IEC) می گویند حفاظت از امنیت سیستم های بیومتریک و حریم مطالب داده ای بسیار مهم و حیاتی است وبنابراین اقدامات متقابل را درقالب استاندارد جدید ISO/IEC 24745 طرح ریزی و ارایه کرده اند . میونگ گن چان (Myung Geun Chun) سردبیر پروژه ISO/IEC 24745 می گوید . از انجایی که از اینترنت برای دستیابی به خدمات و اطلاعات بسیار حساس مانند بانکداری الکترونیکی و بهداشت و سلامت از راه دور به صورت فزاینده ای استفاده میشود قابلیت اطمینان و قدرت مکانیسم های احراز هویت بسیار حیاتی است.
بیومتریک به عنوان یک راه حل قدرتمند مورد توجه قرار می گیرد بخاطر اینکه فقط مشخصات منحصر بفرد تنها یک نفر را ارایه میدهد نه بیشتر و تقریبا جعل هویت شخص راغیر ممکن می سازد .
با این حال چان گفت : با وجود کاهش هزینه های مربوط به تکنیک های بیومتریک و افزایش اعتبار و قابلیت اعتماد تعیین هویت بیومتریک , نگرانی های مربوط به حریم خصوصی افراد افزایش یافته است .
اواظهار کرد :
“درحالی که ارتباط ثابت و مجزای با یک فردمنحصر به فرد از یک سو اطمینان و تضمین قوی از تایید هویت را فراهم می کند از دیگر سو این اتصال که به بیومتریک با اطلاعات قابل شناسایی شخصی پیوند خورده است دارای یکسری خطراتی است ازجمله پردازش غیرقانونی و سواستفاده از داده ها

برای مشاهده متن کامل خبر به لینک زیر مراجعه کنید:

ادامه خبر


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *