فروشگاه برنامه ها کاربردی در ویندوز 8

ماکروسافت در حال حاضر به کمک تیمی از مهندسین خود به صورت فشرده بر روی پروژه ایجاد فروشگاه برنامه های کاربردی ((Applications بر روی ویندوز 8، که در سال 2012 به بازار خواهد آمد، کار می کند. این خبر به تازگی در بلاگ پست توسط Steven Sinofsky، رییس Windows و Windows Live در ماکروسافت افشا شده است. وی اخیرا در بلاگ پست خود لیستی از تیم های مهندسین ماکروسافت که بر روی ویندوز 8 کار می کنند را منتشر کرده است.

در ابتدای این لیست، که بر حسب حروف الفبا طبقه بندی شده است، نام گروه مهندسین فعال بر روی فروشگاه اپلیکشن به چشم می خورد. ماکروسافت امیدوار است تا با تلاش بر روی ایجاد فروشگاه اپلیکشن در ویندوز 8 خود بتواند با موفقیت های اخیر Apple و با فروشگاه اپلیکشن اپل در سیستم عامل X آن که در ژوئن معرفی شد رقابت کند.

این موضوع که ماکروسافت در سیتم عامل جدید خود در ویندوز 8 یک فروشگاه اپلیکشن قرار داده است، تا کنون چندین بار مطرح و پیش بینی شده بود. زمانی که Sinofsky تصویر ونمای کوتاهی از ویندوز 8 را در ژوئن 2011 به نمایش گذاشت، همان تصویر اولیه از سیستم عامل جدید، بخشی را با نام فروشگاه نشان می داد. هرچند در این تصویر به طور کامل واضح نبود که وجود صفحه کنترل (Panel) فروشگاه به معنای وجود فروشگاه اپلیکیشن در آینده در ویندوز 8 است و یا صرفا لینکی به فروشگاه ماکروسافت.

چندین هفته قبل در ژوئن 2011 در یک بلاگ پست چینی تصویری از فروشگاه اپلکیشن ماکروسافت در ویندوز 8 به نمایش گذاشته شده بود. تصویر درز کرده یک فروشگاه اپلیکشن ها را نشان می دهد که نه به صورت یک برنامه مستقل، مانند آن چیزی که اپل برای فروشگاه خود در سیستم عامل X استفاده می کند، بلکه در ویندوز اکسپلورر و در کنار Documents و سایر فولدرها قرار گرفته بود.

برای مشاهده متن کامل خبر به لینک زیر مراجعه کنید:

ادامه خبر


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *