فایرفاکس 8 افزودنیهای تایید نشده را بلاک میکند

با شروع Firefox 8 ، موزیلا به طور خودکار افزودنی های (add-ons) نصب شده توسط نرم افزار های دیگر را تا وقتی کاربران آنها را تایید نکنند ، بلاک میکند. این خبر دیروز توسط مدیر محصول شرکت اعلام شد .
نرم افزارهای همراه با افزودنی یک مشکلبرای کاربرانفایرفاکس است، کسانی کهگاهی از پیدا کردن افزودنی های مرور گر حیران میشوند ، چون بدون رضایت انها بر روی ماشیتشان اجرا می شوند .
به عنوان مثال افزودنی همراه Skype ، باعثخرابی و crash تعداد زیادی ازمرورگرها شد کهموزیلادر ماه ژانویه گذشته ان را به لیست افزودنی های مسدود شده اضافه کرد .یا افزونه ای که ماکروسافت در سال 2009، به اهستگی به فایرفاکس متصل کرد که باعث شد کاربران مرورگرفایرفاکس با حمله مواجه شوند، یک واقعیت کهمایکروسافتخود به ان اعتراف کرد.
در حالی که برخی از این برنامه ها پیشاپیش به دنبال اجازه کاربر هستند ، دیگر انها بدون چک کردن اطمینان از اینکه کاربر حتما آنها را می خواهد، به نصب افرونه ها اقدام میکنند ؛این را جاستین اسکات ، مدیر محصول برای افزودنی ها، در یک وبلاگ شرکت موزیلا گفته است .
اسکات مسایل متفاوتی با این افزودنی ها رخ میدهد ، را لیست کرد . از جمله :
کم کردن سرعت راه اندازی فایرفاکس ؛ زمان بارگذاری صفحه ادامه دهنده ی خصوصیات فایر فاکس و به روز رسانی های امنیتی نیست .

برای مشاهده ادامه خبر به لینک زیر مراجعه کنید:

ادامه خبر


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *