گراز دریایی

گراز دریایی

گراز دریایی

گراز دریایی / Walrus / Odobenus rosmarus

نام علمی: Odobenus rosmarusاز دو واژه یونانی odus به معنی ( دندان tooth ) و baino به معنی ( راه رفتن walk ) گرفته شده است. چرا که دیده شده که گرازهای دریایی برای اینکه خود را از آب بیرون بکشند از دندان هایشان کمک می گیرند.

از دو واژه یونانی odus به معنی ( دندان tooth ) و baino به معنی ( راه رفتن walk ) گرفته شده است. چرا که دیده شده که گرازهای دریایی برای اینکه خود را از آب بیرون بکشند از دندان هایشان کمک می گیرند.

نام عمومی: Walrus ( گراز دریایی )

از دو واژه walvis به معنی ( وال whale ) و ros به معنی ( اسب horse ) گرفته شده است.

خانواده: Odobenidaeزیستگاه اصلی : اقیانوس منجمد شمالی و دریاهای نیمکره شمالی زمین

وضعیت بدنی:

والروس را می توان به سرعت از روی عاج های مشخصش ، سبیل ها و جثه بزرگش شناسایی کرد. از نظر بزرگی جثه در بین اینگونه پستانداران دریایی ، تنها دو نوع فیل دریایی هستند که از والروس به مراتب تنومند تر می باشند. در کل والروس های ساکن اقیانوس آرام ، نسبت به سایر گرازهای دریایی ، درشت هیکل تر هستند. گرازهای دریایی اقیانوس اطلس ، عاج هایشان کوتاه تر از سایرین است و پوزه تخت تری هم دارند. آنچه در ظاهر گرازهای دریایی بسیار جلب توجه می کند عاج هایشان است که در هر دو جنس نر و ماده وجود دارد. طول این عاج ها به ۳ فیت / ۱ متر می رسد و وزنی معادل ۱۲ پوند / ۵٫۴ کیلوگرم دارند. این عاج ها در جنس نر ، کمی باریک تر و دراز تر هستند و گرازهای دریایی نر از آنها برای مبارزه و ابراز تسلط و برتری خود استفاده می کنند. ضخامت پوست والروس ها به ۴ سانتیمتر می رسد. ضمنا” آنها فاقد گوش بیرونی هستند یعنی در ظاهر چنین چیزی مشهود نیست.

وزن: گرازهای دریایی بالغ می توانند به وزنی بالاتر از ۴۵۰۰ پوند / ۲۰۴۱ کیلوگرم برسند. ماده ها به دو سوم وزن نرها می رسند.

طول بدن: نرها بین ۲٫۵ تا ۳٫۵ متر و ماده ها بین ۲٫۳ تا ۳٫۱ متر رشد طولی پیدا خواهند کرد.

عنوان مطلب: گراز دریایی

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *