مقالات مدیریت-دانلود پروژه مقاله جزوه کتاب اموزش

جدیدترین وکاربردی ترین مقالات مدیریت را دانلود نمایید

 

توسعه يك مدل بهينه سازي چندهدفه چرخش كار بمنظور حداقل سازي آسيب هاي شغلي در واحدهاي صنعتي

كار در كارگاه هاي صنعتي پرسر و صدا و انجام فعاليت هاي سنگين بر كارايي كارگران تاثير داشته و هزينه هايي را به لحاظ آسيب هاي شغلي براي توليدكنندگان به همراه دارد. از آنجا كه در يك واحد صنعتي كارگاه هاي متفاوتي به لحاظ آلودگي و نيز سختي كار وجود دارد، مي توان با ايجاد يك برنامه چرخش كار، آسيب هاي شغلي را كاهش داد. در اين مقاله مدلي براي تعيين الگوي چرخش كار ارايه مي شود. اين مدل يك مدل برنامه ريزي دوهدفه با اهداف حداقل سازي شاخص الودگي صوتي براي كاركنان و روزهاي كاري از دست رفته ناشي از سختي كار مي باشد. در اين مقاله، با توجه به ناسازگار بودن اهداف، از تابع Lp-metric براي ادغام توابع هدف و رسيدن به يك مدل تك هدفه استفاده شده است. در نهايت نتايج بكارگيري مدل در مثالهاي مختلف ارايه شده كه نشاندهنده مطلوبيت مدل چند هدفه نسبت به مدل هاي تك هدفه موجود است

 

حل ابتكاري و كران پايين براي مساله مكان يابي- مسيريابي دو رده اي

در طول سه دهه اخير، رويكرد بهينه سازي يكپارچه به سيستم هاي لجستيك به يكي از مهم ترين جنبه هاي بهينه سازي زنجيره تامين تبديل شده است. اين رويكرد به بررسي همزمان وابستگي هاي ميان مكان تسهيلات، تخصيص تامين كنندگان/ مشتريان به تسهيلات، ساختار مسيرهاي حمل و نقل، و برنامه ريزي و كنترل موجودي ها مي پردازد. يكي از مهم ترين مسايل مكان يابي براي در نظرگيري اين رويكرد، مساله مكان يابي- مسيريابي است. در اين مساله، تعداد و مكان تهسيلات، اندازه ناوگان حمل و نقل، و ساختار مسيرها با توجه به مكان و خصوصيات تامين كنندگان و مشتريان تعين مي شود. در اين تحقيق، يك مدل رياضي، روش حل ابتكاري كارا و سريع، روش فراابتكاري كارا مبتني بر الگوريتم تبريد شبيه سازي شده، و كران پايين جديد براي مسايل مكان يابي- مسيريابي دو رده اي با در نظرگيري محدوديت هاي ظرفيت وسايل نقليه و حداكثر طول مسير ارايه شده است. در پايان، نتايج محاسباتي نشان دهنده كارايي روش هاي حل پيشنهادي با استفاده از كران پايين پيشنهادي است.

 

یه مقاله با نام ACTIVITY-BASED COSTING AND CUSTOMER PROFITABILITY “هزینه یابی بر مبنای فعالیت و سودآوری مشتری ” که در سال 2007 تهیه شده برای دانلود اماده کرده ام.
ترجمه این مقاله را آقای مسعود کاظمی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه بین الملل امام خمینی انجام داده اند.

این مقاله به جستجوی فرصت هایی به منظور بررسی سودآوری مشتری در هزینه یابی بر مبنای فعالیت در مطالعه ای موردی برای پیاده سازی یک ABC واقعی در یک شرکت کوچک تجاری می پردازد.
اگرچه ABC به طور گسترده ای در شرکت های سرتاسر جهان پیاده سازی شده است ولی اکثر گزارشات که پیاده سازی های ABC را مورد توجه قرار داده اند در مورد اینکه چگونه رویکرد ABC می تواند برای تجزیه و تحلیل سود آوری مشتری مورد استفاده قرار گیرد، حرفی به میان نیاورده اند. نه تمامی مشتریان، مشتریان خوبی هستند و نه تمامی درآمدها، درآمدهایی خوب. بهترین مشتری شرکت می تواند عملاً مشتری ای باشد که بیشترین ضرر را ایجاد می کند، هنگامی که یک مشتری با شرح حال ضعیف ممکن است یک منبع قوی پول نقد(سود سهام) شرکت باشد.

 

سلام امروز 5 تا مقاله از سومین کنفرانس مدیریت کیفیت آماده کرده ام.مقاله اول با نام “نقش مديريت كيفيت در ايجاد مزيت رقابتي در عرصه اقتصاد نوين جهاني” است که دكتر فرج اله رهنورد،مركز آموزش مديريت دولتي تهیه کرده اند.

Modeling a four-layer location-routing problem
Author: Mohsen Hamidi ; Kambiz Farahmand ; Seyed Reza Sajjadi
Abstract: Distribution is an indispensable component of logistics and supply chain management. Location-Routing Problem (LRP) is an NP-hard problem that simultaneously takes into consideration location, allocation, and vehicle routing decisions to design an optimal distribution network. Multi-layer and multi-product LRP is even more complex as it deals with the decisions at multiple layers of a distribution network where multiple products are transported within and between layers of the network. This paper focuses on modeling a complicated four-layer and multi-product LRP which has not been tackled yet. The distribution network consists of plants, central depots, regional depots, and customers. In this study, the structure, assumptions, and limitations of the distribution network are defined and the mathematical optimization programming model that can be used to obtain the optimal solution is developed. Presented by a mixed-integer programming model, the LRP considers the location problem at two layers, the allocation problem at three layers, the vehicle routing problem at three layers, and a transshipment problem. The mathematical model locates central and regional depots, allocates customers to plants, central depots, and regional depots, constructs tours from each plant or open depot to customers, and constructs transshipment paths from plants to depots and from depots to other depots. Considering realistic assumptions and limitations such as producing multiple products, limited production capacity, limited depot and vehicle capacity, and limited traveling distances enables the user to capture the real world situations
تبلیغات به وسیله موبایل

احسان خاتونی داریان – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات تهران
چکیده
پیشرفت سریع تکنولوژی خصوصاً در حیطه فن آوری اطلاعات باعث ادغام آن در بازرگانی و تجارت شده است و آن نیزباعث به وجود آمدن علم تجارت الکترونیک شده است، تجارت سیار یکی از شاخه های تجارت الکترونیک می باشد و تبلیغات موبایلی یکی از شاخه های تجارت سیار می باشد. تبلیغات موبایلی به سرعت توسعه پیدا کرده است و انواع مختلف آن پدیدار شده اند. شرکتها می توانند مخاطبانی خاص را مورد هدف قرار دهند و دسترسی دائم به مصرف کنندگان برای آن ها مقدور است چرا که افراد موبایل را همانند کیف پول دائما به همراه خود دارند همچنین بازخور فوری می توان کسب کرد که آیا مخاطب جذب شده است یا نه. علارغم مزایای آن تبلیغات موبایلی موانع زیادی هم پیش رو دارد، از این چالشها و موانعی که پیش روی آن قرار دارد می توان به حق و حقوق مصرف کنندگان در مورد وارد شدن به حوزه خصوصیشان نام برد، چون موبایل حوزه خصوصی افراد می باشد و دراین زمینه باید دقت کرد. در این مقاله سعی می شود که تعریف، اجزاء، چارچوب، اهداف، مزایا و معایب وچشم انداز آینده آن طی ارائه مدلی بیان شود.
واژگان کلیدی: تبلیغات موبایلی، بازاریابی موبایلی، تبلیغات

مقدمه
اولین مبادلات تجاری از طریق شبکه های کامپیوتری و ارتباطی در سال ۱۹۸۹ صورت گرفت و پنج سال بعد تعداد کامپیوترهای متصل به اینترنت به طور فزاینده ای افزایش یافت تا جایی که شرکت ها و مشتریان توانستند در محیط دیجیتالی تجارت به سودهای قابل ملاحظه ای دست یابند. اکنون با گسترش روزافزون دستگاه های موبایل، تجارت و بازاریابی الکترونیکی از فضای اینترنت و کامپیوترهای شخصی فراتر رفته و بر روی گوشی های موبایل نمود پیدا کرده است. درحال حاضر بیش از نیمی از جمعیت جهان مشترک موبایل هستند و در هر مکان و زمانی به دستگاه های موبایل دسترسی دارند، بنابراین شرکت ها با شناخت صحیح بازار هدف خود می تواند از این فرصت فوق العاده استفاده کرده و به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازند. طبق آمار موسسه سینویت۱، کشور آمریکا در حال حاضر ۲۷۰ میلیون کاربر تلفن همراه دارد که ۸۲ درصد این تعداد، هیچ گاه محل سکونت خود را بدون همراه داشتن موبایل شان ترک نمی کنند. بنابراین کافی است شرکت ها اندکی در زمینه بازاریابی موبایل هوشمندانه عمل کرده و با ارسال آگهی های موردعلاقه مشتریان، آنها را به خرید ترغیب کنند. در سال های اخیر، رستوران ها در سراسر آمریکا – بخصوص پیتزا فروشی ها – خرده فروشان با استفاده از فناوری های موبایل دست به بازاریابی همراه زده اند. برای مثال در ساده ترین روش، شرکت ها می توانند با اضافه کردن پیامک های تعاملی به مشتریان برنامه های تبلیغاتی خود را گسترده تر و مفیدتر کنند. به این ترتیب، تبلیغات محصولات هدفمند شده و به مصرف کنندگان واقعی ارسال می شود. همچنین کاربران می توانند از طریق موبایل از برنامه های حراجی و تخفیف مطلع شده و کالای مورد علاقه خود را سفارش دهند.
تعریف
“تبلیغات موبایلی” توزیع پیامهای تبلیغاتی به دستگاه های فرستنده و گیرنده جامعه هدف به شکلهای موزیک، نوشته ویا صدا به منظور رسیدن به اهداف تبلیغاتی همچنین جمع آوری بازخور مصرف کنندگان می باشد. (Lee & et al, 2006, 1) درتعریف دیگر”بازاریابی موبایلی” استفاده از موبایل برای ارائه اطلاعات شخصی شده (همخوان شده) به مشتری بر اساس زمان و مکان وی، درجهت ارتقاء و ترفیع کالا، خدمات و ایده ها و در نتیجه سود بردن تمام ذینفعان. (Scharl & et al, 2004, 165) انجمن تبلیغات بی سیم۲ تعریف کرده است که تبلیغات بی سیمی ارسال پیامهای تبلیغاتی است به ابزارهای متحرک به عنوان مثال تلفن های همراه یا “پی دی اِی۳″ ها سرتاسر شبکه بی سیم. (Tsang & et al, 2004, 65)
طبقه بندی انواع تبلیغات موبایلی
تبلیغات موبایلی بر اساس شکل تحویل به دسته بندی های مختلفی تقسیم شده است از قبیل: تبلیغات مبتنی برمحتوا، تعاملی، پاسخ و تبلیغات مبتنی بر موقعیت. همچنین از سال ۲۰۰۰ به بعد استراتژی های تبلیغاتی جدیدتری هم مانند: تبلیغات مبتنی برزمان، مکان ورابطه ای ایجاد شده اند. ویژگی های هر کدام از آنها را در جدول زیر مشاهده می کنید: (Lee & et al, 2006, 2)

مقالات مدیریت را ازلینک زیر دانلود نمایید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *