ضوابط طراحی دانشگاه معماری

ضوابط طراحی دانشگاه معماری

ضوابط طراحی دانشگاه معماری

برنامه فیزیکی
فعالیت های پشتوانه آموزشی

این فعالیت ها شامل مجموعه خدماتی است که جهت ارتقا کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه انجام می شود و هر چند به طور مستقیم در این امور نقشی ندارند،لیکن به عنوان پشتوانه فعالیت های آموزشی و پژوهشی از اهمیت خاصی برخوردار می باشند.حجم این فعالیت ها و خدمات مربوطه به طور معمول بستگی به اهداف آموزشی و پژوهشی و سیاست های دانشگاه دارد.
در این گروه خدمات زیر پیش بینی می شود.

– خدمات اداری:

مجموعه فعالیت های مربوط به مدیریت،سازماندهی و نظارت بر امور اجرایی دانشگاه را شامل می شود.

– خدمات اطلاع رسانی و کتابخانه ای:
مجموعه فعالیت هایی که امکان دسترسی دانشجویان و اساتید به کلیه منابع آموزشی اعم از نوشتاری و غیر نوشتاری،فراهم نمودن فضاهای مطالعاتی،آشنایی با آخرین روش های آموزشی و فراگیری و به کارگیری آخرین تکنولوژی های آموزشی را در دانشگاه فراهم می آورد.

– خدمات انتشاراتی:
مجموعه فعالیت هایی که جهت چاپ و تکثیر منابع آموزشی نوشتاری از قبیل کتب،مجلات،گاهنامه های دانشگاهی،مقالات و سخنرانی ها در مقیاس دانشگاه و خارج دانشگاه انجام می شود.

– خدمات گردهمایی،سخنرانی و سمینار:
این فعالیت ها جهت برگزاری اجتماعات علمی و مبادله اطلاعات علمی در سطح دانشگاه در ارتباط با سایر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به عنوان فعالیت های تکمیلی و پژوهشی از اهمیت زیادی برخوردار است.

– خدمات فرهنگی و هنری:

در هر دانشگاهی به منظور فراهم نمودن امکاناتی که شرایط لازم را برای رشد فکری دانشجویان و کار در زمینه های غیر تخصصی آن ها فراهم می آورد ضروری می باشد.این فعالیت ها متناسب با زمینه های فرهنگی و علایق دانشگاهیان در دانشگاه های مختلف می توانند متفاوت باشد ولی به طور کلی انواع فعالیت های هنری اعم از نمایش و موسیقی را در برمیگیرد.

عنوان مطلب: ضوابط طراحی دانشگاه معماری

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *