کاتالوگهای معرفی گاوهای پروف

گاوهای پروف

کاتالوگهای معرفی گاوهای پروف

مروری اجمالی بر اطلاعات درج شده در کاتالوگهای معرفی گاوهای پروف

این مقاله سعی دارد تا با توضیح اصطلاحات رایج در کاتالوگهای اسپرم ، پرورش دهندگان گاوهای شیری را قادر به انتخاب گاو نر ممتاز مطابق با نیازهای تولیدی مزرعه خود سازد.اکثر کاتالوگهای گاوهای ممتاز آزمون نتاج شده،شامل خلاصه ای از خصوصیات تولیدی گاوهای نر ممتاز و همچنین اطلاعات مقایسه ای بین گاوهای نر و چگونگی و نحوه انتخاب گاوهای مذکور می باشند و همچنین در این دفاتر اطلاعات جامعی در مورد ژنتیک ، اندازه گیری پارامترهای ژنتیکی و مراحل انتخاب گاوهای نر هر نژاد ثبت شده است.
کاتالوگهای Sire Summerise حاوی چه نوع اطلاعاتی هستند؟
در این کاتالوگها اطلاعات مرتبط با تولید و بر آوردهای اقتصادی صفات تولیدی و اطلاعات ژنتیکی مربوط به تیپ بسته به هر نژاد نوشته شده است. بطور کلی دو نوع ثبت مشخصات در این دفاتر وجود دارد:
۱- صفات تولیدی: شیر، چربی، پروتئین
۲- صفات مربوط به تیپ: صفات قابل اندازه گیری، رتبه نهایی، معیارهای ترکیبی چندین صفت قابل اندازه گیری
در بخش کشاورزی ایالات متحده، ارزیابی های ژنتیکی برای صفات تولیدی و خصوصیات مرتبط با تیپ با استفاده از استانداردهای موجود برای هر نژاد محاسبه شده است. این اطلاعات در دفاتر انساب و کاتالوگهای اسپرم ثبت شده است. در این دفاتر همچنین اطلاعات دیگری در مورد گاوهای نر ممتازی که اخیرا توسط شرکتهای تلقیح مصنوعی مورد داد وستد قرار گرفته اند ، نشان داده شده است.این اطلاعات قطعا برای طراحی مناسب تلاقی ها در گله های گاوهای شیرده و همچنین برای تجارت و تصمیمات بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند.آشنائی با تمام اطلاعات بیان شده در این دفاتر و کسب تجربه عملی در تعیین تلاقی ها ، پیشرفت ژنتیکی در مزارع را هدفی دور از انتظار نخواهد دانست.

عنوان مطلب: کاتالوگهای معرفی گاوهای پروف

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *