تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک

تغییر سایز و کیفیت عکس

تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک

تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک در فتوشاپ

ثبت لحظه‌های شاد کنار اعضای خانواده، مسافرت رفتن، شگفتی‌های طبیعت، لحظه‌های خاطره‌انگیز و… سوژه‌هایی هستند که بهانه‌ای برای عکاسی شما می‌شوند. اما پس از ثبت این سوژه‌ها ذخیره کردن آنها روی هارددیسک یا اشتراک‌گذاری آنها با دوستانتان مشکلات مخصوص به خودش را دارد که یکی از این مشکلات تغییر اندازه عکس‌هاست. به‌عنوان مثال فرض کنید پس از مسافرت با یکی از دوستانتان قصد دارید بیش از صدها عکسی را که تهیه کرده‌اید با استفاده از ایمیل برایشان ارسال کنید. ارسال تمام عکس‌ها با کیفیت و در اندازه اصلی آن که بسیار بزرگ است امکان‌پذیر نخواهد بود ؛ چرا که حجم تصاویر ارسالی بسیار زیاد می‌شود. در چنین شرایطی بهترین کار، تغییر اندازه تصاویر است. اگر بخواهید این کار را انجام دهید یا باید زمان زیادی برای تغییر اندازه تک تک تصاویر صرف کنید یا از نرم‌افزارهای جانبی مخصوص این کار استفاده کنید. اما اگر نرم‌افزار فتوشاپ را روی سیستم‌عامل خود نصب کرده باشید هیچ یک این مشکلات را نخواهید داشت ؛ چرا که در این ترفند از ین امکان وجود دارد که با یک کلیک ماوس مجموعه‌ای از تصاویر را تغییر اندازه دهید و آنها را با کیفیت موردنظرتان در اندازه دلخواه ذخیره کنید! پس برای اطلاع از نحوه انجام آن در ادامه ترفند با ما همراه باشید.
برای این کار:
۱- ابتدا نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا کنید.
۲- از منوی فایل، گزینه Script را انتخاب سپس روی Image processor کلیک کنید.
۳- پنجره به‌نمایش درآمده در این قسمت شامل ۴ بخش اصلی است. در بخش اول با انتخاب گزینه Select Folder، پوشه حاوی تصاویر اولیه خود را مشخص کنید.
۴- در بخش دوم با انتخاب گزینه Save in Same Location مشخص می‌کنید که تصاویر تغییر اندازه داده شده در پوشه فایل‌های اولیه ذخیره شوند.
۵- در بخش سوم با انتخاب گزینه Save as JPEG یا دیگر گزینه‌های موجود، فرمت فایل‌ها پس از تغییر سایز را مشخص می‌کنید و با فعال کردن گزینه Resize to Fit نیز اندازه دلخواه را برای تصاویر مشخص کنید.
۶- در کادر Quality مربوط به گزینه Save as JPEG نیز کیفیت تصاویر تبدیل شده را با یکی از اعداد یک تا ۱۲ مشخص کرده و در نهایت با انتخاب گزینه Run، عملیات تغییر سایز و فرمت را آغاز کنید.

نکته ۱: فایل‌های نهایی در یک پوشه جدید در محل فایل‌های اولیه قرار خواهند گرفت.
نکته ۲: با استفاده از این قابلیت می‌توانید یک کاراکترخاص را نیز روی تصاویر موردنظرتان به‌صورت همگانی اجرا کنید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *