عایق های رطوبتی

روش سنتي عايقكاري رطوبتي (نم بندي) در ايران به علت عدم كارايي كافي همواره با مشكلات زيادي همراه بوده است . بنابراين بايد نسبت به رفع اين مشكلات اقدامهاي جدي صورت گيرد.
عمر مفيد عايق رطوبتي قير و گوني به طور متوسط كمتر از ١٠ سال بوده و ترميم متناوب آن با مشكلات اجرايي زياد و هزينه هاي قابل توجه و مزاحمت براي ساكنان ساختمان ها در فصول سرد همراه است. به جاست حتي با انتخاب روش هاي پر خرج كيفيت مصالح و اجراي عايق بندي را به نحوي ارتقا داد؛ كه عمر مفيد پوشش بام به بيش از ٢٠ سال برسد.
كيفيت و داوم عايق هاي رطوبتي به سه عامل بستگي دارد:
١. طراحي ٢. مصالح ٣. نحوه اجرا
در اين مقاله انواع عايق هاي رطوبتي موجود در ايران از نظر معايب و محاسن بررسي و مقايسه و در آخر جمع بندي مي شوند (و در ضمن جهت اصلاح معايب و بالا بردن كيفيت و دوام عايق روشي جديد ارايه ميشود).

کلیدواژه: عايق رطوبتي، كيفيت و دوام ، نم بندي

نویسنده: علي محمدي دانشجوي كارشناسي دانشكده مهندسي عمران، دانشگاه شهيد باهنر، كرمان

فرستنده: امین امین خانی

دانلود مقاله


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *