جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)
تبلیغات
آفرینش

پروشات970

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه GIS منطقه ۷ شیراز جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه GIS منطقه ۸ شیراز جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه GIS منطقه ۱۰ شیراز
جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 1 تهران جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 6 تهران جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 15 تهران
جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 2 تهران جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 11 تهران جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 17 تهران
جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 3 تهران جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه gis منطقه 12 تهران جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)نقشه GIS کامل شهر اصفهان

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

 1. #1
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  از شاهين

  شاهين باشگاهي بود که در سال ۱۳۲۱ به دست يک معلم به نام دکتر عباس اکرامي با همکاري و همراهي گروهي از بهترين جوانان کشور که عمدتاً دانشجو بودند ، بنا نهاده شد و مفاخر بزرگي چون اميرمسعود برومند ، امير عراقي ، شکيبي ، فاخري ، انصاري ، دکتر نادر افشار ، مرحوم پرويز دهداري ، حسينعلي کلاني ، جعفر کاشاني ، هميون بهزادي ، حميد شيرزادگان ، و ... تربيت کرده و به جامعه فوتبال يران تقديم نمود .

  شاهين داراي ۴۰۲ تيم جوان با ۶۲ شعبه در سطح کشور بود که دکتر اکرامي ين تيم را بر پيه ۳ اصل ( اخلاق ، تحصيل و علم و ورزش ) استوار ساخته بود .

  شاهين در آن روزگار ، تنها دفتري بود در ورزشگاه امجديه ( شيرودي فعلي ) که بازيکنانش براي تعليم در آنجا گرد هم مي آمدند . اين باشگاه بري اولين بار آموزش فوتبال را به صورت کتابي و از روي اصول ، شروع کرد و نخستين جزوه آموزشي را که در بر گيرنده اصول ورزش فوتبال بود ، و با استفاده از منابع جهاني تهيه و تنظيم گشته بود ، جهت يادگيري در اختيار اعضاي خود قرار داد .

  اين تيم به جهت سيستم و قدرت عجيبي که بازيکنانش در کار حمله داشتند به ندرت اجازه ميداد حريفانش ( حتي بزرگترينشان ) خود را از شکست نجات دهند . ليکن بي درايتي و عدم دور انديشي مديران وقت باشگاه و کج سليقگي و انفعال دستگاه ورزش وقت کشور ، دست به دست هم داد و باعث شد بدليل پاره ي مسائل بعد از بازي ين تيم با تهرانجوان در هفته دهم ( در تاريخ ۱۶/۴/۱۳۴۶ ) اين باشگاه منحل گردد .

  در آن بازي ناظم گنجاپور با وارد کردن سه گل در دقيق ۶۱ ، ۶۸ و ۷۵ به درون دروازه تهران جوان اين افتخار را بدست آورد که تا تمام کننده کتاب پيروزي هاي شاهين براي هميشه باشد .

  آن روز شاهين در هفته دهم بازي ها با ۱۸ امتياز از ۱۰ ديدار ( در آن زمان باري هر پيروزي ۲ امتياز منظور مي شد ) و ۱۹ گل زده و ۷ گل خورده در صدر و داريي با ۱۶ امتياز در رديف دوم قرار گرفته بود .

  اين بازي آخرين بازي شاهين بود در حالي که در ين فصل ، ۳ هفته از بازي هي ين تيم مقابل شهرباني ، ديهيم و تاج ( ۶ تایي ها ! ) باقي مانده بود ، ناگهان با اطلاعيه رسمي سازمان تربيت بدني از تاريخ ۲۰/۴/۱۳۴۶ شاهين منحل گرديد . پس از انحلال شاهين ، بازيکنان آن همچنان يکپارچگي خود را حفظ کردند و حدود يک سال محروميت را با ادامه بازي ها و تمرينات خود در زمين هي خاکي ، سپري نمودند . تا اين که باشگاه هاي مطرح آن روز در صدد جذب اين جوانان بي رقيب بر آمدند و از آن جمله باشگاه پاس خواهان کاشاني ، کلاني و هميون بهزادي بود و بعضي از باشگاه هاي ديگر هم بقيه آنان را مدنظر قرار داده بودند لذا شاهيني ها به تکاپو افتادند تا از تفرق و پراکندگي مجموعه خود جلوگيري به عمل آورند ( از آن جمله مرحوم پرويز دهداري را مي توان نام برد ) و بر آن شدند تا اين مجموعه را در باشگاه پرسپوليس گردهم آورند .

  و اما پرسپوليس

  پرسپوليس باشگاهي بود که در سال ۱۳۴۲ بدست علي عبده بنا شده بود و در آن رشته هاي بولينگ ، واليبال و بسکتبال فعال بود . عبده از آمريکا به ايران آمده بود و در جامعه ورزشي آمريکا در رشته بوکس صاحب عنوان قهرماني بود ( بابا بوکسور ! ) . عبده مدت ها انديشه ايجاد تيم فوتبال پرسپوليس را با خود داشت و تيم فوتبالي را نيز ايجاد کرده بود که تيمي ضعيف در رده دوم باشگاه هي کشور محسوب مي شد و از اعضاي محبوب و ماندگار آن محمود خوردبين را مي توان نام برد .

  پس از انحلال شاهين با درايت امير مسعود برومند و رايزني هاي مرحوم دهداري ، چند تن از بازيکنان قبلي شاهين در ترکيب تيم دسته دومي پرسپوليس قرار گرفته و ترتيب يک مسابقه با تيم جم آبادان ( که در آن زمان تيم صاحب نامي بود ) را دادند و پس از آن تمامي اعضي شاهين به پرسپوليس پيوستند و محبوبيت شاهين بلند پرواز را به پرسپوليس هديه نمودند .

  پرسپوليس بهار خود را در آغازين روزهاي سال ۱۳۴۷ با مربيگري دهداري ( کاپيتان پيشين شاهين ) و سرپرستي دکتر برومند آغاز کرد . مطابق مقررات اين تيم مي بايست کار خود را در فوتبال از دسته سوم و يا حداکثر از دسته دوم باشگاه ها شروع کند . اما انحلال چند تيم در اين زمان باعث گرديد تا به جاي مسابقات ليگ يکسري مسابقات رده بندي در سطح باشگاه هاي پايتخت برگزار شود . در آن مسابقات ۴۴ تيم به رقابت پرداختند که ۴ تيم پرسپوليس ، تاج ، عقاب و پاس سرگروه گرديدند .

  از آن پس پرسپوليس رسماً وارد مسابقات باشگاهي يران گرديد . اين تيم در سال ر۱۳۴۷ قدرت نمایي کرد و تمام رقيبان را پشت سر گذاشت و به عنوان قهرمان باشگاه هي تهران ، جهت شرکت در در مسابقات آسييي تيلند عازم بانکوک گرديدند .

  در سال ۱۳۴۸ کارخانه ايران ناسيونال با مديريت خيامي ( از طرفداران تيم شاهين ) تازه تاسيس گرديده بود و تيم فوتبال ضعيفي هم داشت ، ( علي پروين هم از جمله بازيکنان اين تيم بود ) در اين زمان ( ۱۳۴۸ ) فکر تبليغ محصول اين شرکت ( پيکان ) با استفاده از محبوبيت تيم شاهين ، خيامي را بر آن داشت تا مذاکراتي با چند تن از شاهينيي سابق انجام داده و آنان را به تيم پيکان دعوت نمايد . با رفتن آنها افراد باقي مانده نيز راهي جز پيوستن به ايشان نديدند . لذا تمامي بازيکنان شاهين ( به جز عزيز اصلي ، دروازبان شاهين ) به پيکان مهاجرت کردند و در ين سال عنوان قهرماني باشگاه هي ايران را از آن پيکان نمودند و در همين سال پيکان به جاي تيم ملي در تورنمنت جام دوستي نيز شرکت کرده و در بين ۵ تيم مقام نخست را از آن خود کردند .
  لازم به ذکر است که در اين زمان پيکان در برابر پرسپوليس با تک گل علي پروين و با نتيجه يک بر صفر پرسپوليس را شکست داد .
  پرسپوليس در غياب شاهيني ها با تصاحب ۱۲ امتياز در رده يازدهم قرار گرفتند . حضور در پيکان بيشتر از ۱ سال به طول نيانجاميد و مجدداً بازيکنان در سال ۱۳۴۹ به خانه خود برگشتند و قهرماني اولين دوره ليگ تخت جمشيد در سال ۱۳۵۰ را از ان خود کردند . پرسپوليس در 5 دوره برگزاري ليگ تخت جمشيد ، با کسب دو قهرماني ( ليگ اول و سوم ) و سه نائب قهرماني ، به عنوان پرافتخارترين باشگاه کشور شناخته شد .

  با وقوع انقلاب اسلامي ، اين تيم دچار بحران نفرات گرديد و بازيکنانش بکلي عوض شدند و تعداد بسيار اندکي از بازيکنان قديمي باقي ماندند . ليکن برگزاري مسابقات جام شهيد اسپندي در سال ۱۳۵۸ و ديگر مسابقات ، باعث گرديد تا بازيکنان مستعد و جوان کشور نگذارند اين باشگاه بلند آوازه از رونق بيفتد .

  باشگاه پرسپوليس در سال ۱۳۶۵ تحت پوشش بنياد مستضعفان و جانبازان قرار گرفت که نام آن به (( آزادي )) تغيير دادند . ليکن پس از مدت زمان اندکي بنياد از اداره اين باشگاه خودداري کرد و در اين زمان با توجه به موقعيت اين باشگاه ، سازمان تربيت بدني ، خود اداره آن را عهده دار گرديده و نامش را نيز به (( پيروزي )) تغيير دادند که تا کنون نيز با همين نام در ميادين ورزشي حضور مي يابد . البته اين تيم براي هواداران پر شمار اين تيم همان پرسپوليس است .

  (( لازم به ذکر است که طبق ليستي که از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا ارائه شد ، پرسپوليس به عنوان پرطرفدارترين تيم آسيا انتخاب شد . داليان چين و الهلال عربستان هم در مکان هاي بعدي قرار گرفتند . ))
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  سن
  2010
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر پروشات468
   

 3. #2
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  بازیکنان موفق باشگاه

  بسیاری از بازیکنان نامدار فوتبال ایران از سال ۱۹۹۴ تاسال ۲۰۰۱ یا بازیکن این تیم بودند و یا توسط این تیم یه فوتبال آسیا و جهان معرفی شدند. این بازیکنان بزرگ عبارتند از:

  ۱- علی پروین
  اما شاید نامدارترین و مشهورترین بازیکن پرسپولیس در طول تاریخ(علی پروین)باشد که بعدها در سمت مربیگری پرسپولیس را بارها قهرمان لیگ های مختلف ایران کرد.حتی تماشاگران پرسپولیس به او لقب سلطان را داده اند.

  ۲- علی دایی
  پس از مصدومیت شدید او در بازی مقابل بحرین با تلاش خود و یاری باشگاه پرسپولیس از مصدومیت خلاص شد وبا بازیهای درخشان خود درلیگ ۱۳۷۵ باعث قهرمانی پرسپولیس شد و از طریق پرسپولیس به لیگ قطر و از آنجا به فوتبال بوندسلیگا در آلمان راه یافت و در آنجا به ترتیب در تیمهای آرمینابیلفلد, بایرن مونیخ, هرتابرلین بازی کرد و سپس به الشباب امارت آمد و پس از یک سل حضور در امارات به ایران آمد و در پرسپولیس و صباباتری و سایپا مشغول به بازی شد, علی دایی بعد از سالها حضور در میادین فوتبال به عرصه مربیگری روی آورد و مربیگری را از تیم سایپا شروع کرد که در اولین سال مربیگریش توانست این تیم رو قهرمان ایران کند و این دلیلی شد تا علی دایی سرمربی کنونی تیم ملی ایران لقب بگیرد.

  ۳- احمدرضا عابدزاده
  احمد در سال ۷۱ به تیم سپاهان اصفهان رفت و بعد در سال ۱۳۷۳ به تیم پرسپولیس تهران منتقل شد و از دوم دی ماه ۱۳۷۳ رسما به حفاظت از دروازه پرسپولیس تهران پرداخت. وی دارای ۷۸ بازی ملی و۵۲ گل خورده می‌باشد که از این جهت یک رکورد جالب توجه‌است. وی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه یکی از ارکان موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی بود. اوج شهرت احمد رضا در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن اتفاق افتاد که با وجود آسيب ديدگي از ناحيه ي انگشتان دست، با مهار ۳ پنالتی در فینال مسابقات در برابر کره شمالی ایران را به قهرمانی آسیا رساند, احمد هم اکنون مربی دروازبانان پرسپولیس را عهده دار هست.

  ۴- کریم باقری
  یکی از متعصب ترین بازیکنان تیم پرسپولیس کسی نیست جزء کریم باقری که دوران موفقی در پرسپولیس داشته که از طریق این تیم به لیگ بوندسلیگا و لیگ امارات رفته و جزء اولین لژیونرهای ایران لقب گرفت, او در فصل ۸۶ - ۸۷ به عنوان بازیکن اخلاق لیگ برتر ایران لقب گرفت, کریم با درخشش خود در بازیهای لیگ هشتم و گلزنیهای پیاپی برای پرسپولیس, علی دایی سرمربی وقت تیم ملی را مجاب به دعوت کردن او به تیم ملی شد که کریم بعد از ۷ سال دوری به تیم ملی بازگشت.

  ۵- خداداد عزیزی
  درسال ۱۳۷۵ به عنوان یار کمکی به همراه پرسپولیس در مسابقات جام باشگاههای آسیا شرکت کرد و بازیهای درخشانی برای پرسپولیس انجام داد و باعث صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهائی شد او که در مرحله اول جام ملتهای ۱۹۹۶ در ترکیب تیم ملی نبود با این بازیهای درخشانش به تیم ملی دعوت شد.

  ۶- مهدی مهدوی‌کیا
  او درسن ۱۶ سالگی به عضویت پرسپولیس در آمد و جوان ترین بازیکن تاریخ فوتبال پرسپولیس شد, او تا سال ۱۳۷۷ در پرسپولیس بازی کرد و بعد به بوندسلیگا رفت و مورد توجه تیم بوخوم قرار گرفت و بعداز یکسال به تیم هامبورگ پیوست, مهدی آقدر خوش درخشید که هواداران هامبورگ به او لقب موشک ایرانی را دادند, مهدی بعد از ۹ سال حضور در هامبورگ به علت اختلافاتی که با مربی تیم داشت به آینتراخت فرانکفورت رفت و در حال حاضر هم در این تیم بازی می کند.

  ۷- علی کریمی
  علی پروین او را از لیگ منطقه‌ای به باشگاه پرسپولیس آورد و در اولین دقایق ورود خود در لیگ آزادگان برای پرسپولیس هنرنمایی کرد و گل زد. و در اولین روزهای حضورش در پرسپولیس به تیم ملی دعوت شد. او بعد از پرسپولیس به لیگ امارات رفت و در تیم الاهلی امارات مشغول بازی شد و پس چند سال حضورش در این تیم نظر کادر فنی تیم بایرن مونیخ آلمان به خود جلب کرد که پس از تست در این تیم با مبلغی کلان راهی آلمان شد. او در این تیم دوران خوبی را سپری نکرد که در نهایت منجر به جدایی او از این تیم و ثبت قراردادی بالغ بر ۴.۵ میلیارد تومان راهی تیم السلیسه قطر شد که در این تیم با مسئولان به مشکل خورد و پس از جدایی از این تیم در شهریور ماه سال ۱۳۸۷ به خانه شروع خود یعنی پرسپولیس بازگشت. پس از یک سال نیز به تیم استیل آذین پیوست.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 4. #3
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  افتخارات باشگاه

  پرسپولیس تهران پرافتخارترین تیم باشگاهی فوتبال در ایران است. تعدادی از افتخارات کسب شده توسط این تیم در ذیل آمده‌است:
  خداداد عزیزی که در آن زمان عضو باشگاه بهمن سابق بود ولی توسط پرسپولیس به فوتبال آسیا معرفی شد.
  پرسپولیس تنها تیم فوتبال در آسیا است که سه مرد سال فوتبال آسیا (علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی) رامعرفی کرده‌است.
  تنها تیمی که در لیگهای ایران توانسته یک فصل را بدون شکست پشت سر بگذارد.

  مقام‌های قهرمانی و نایب قهرمانی کسب شده توسط پرسپولیس عبارتند از:
  قهرمان هفتمین دوره لیگ برتر ایران ۱۳۸۷

  نایب قهرمان جام حذفی ایران ۱۳۸۵

  قهرمان اولین دوره لیگ برتر ایران ۱۳۸۱

  مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا ۱۳۸۰

  نایب قهرمان لیگ آزادگان کشور ۱۳۷۹

  قهرمان لیگ آزادگان کشور ۱۳۷۸

  مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا ۱۳۷۸

  نایب قهرمان لیگ آزادگان کشور ۱۳۷۷

  قهرمان لیگ آزادگان کشور ۱۳۷۷

  مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا ۱۳۷۵

  قهرمانی لیگ آزادگان کشور ۱۳۷۵

  مقام چهارم جام باشگاه‌های آسیا ۱۳۷۴

  قهرمان لیگ ازادگان ۱۳۷۴

  مقام چهارم لیگ آزادگان ۱۳۷۳

  نایب قهرمان لیگ کشور ۱۳۷۲

  نایب قهرمان سومین دوره جام در جام آسیا ۱۳۷۱

  قهرمان سوپرجام تهران ۱۳۷۱

  نایب قهرمان لیگ ازادگان ۱۳۷۱

  قهرمان جام حذفی کشور ۷۱-۱۳۷۰

  مقام سوم در لیگ ازادگان ۱۳۷۰

  قهرمانی جام حذفی ایران ۱۳۷۰

  نایب قهرمانی در فوتبال دسته اول تهران ۱۳۷۰

  قهرمان اولین دوره جام در جام آسیا ۷۰-۱۳۶۹

  قهرمانی در فوتبال دسته اول تهران ۱۳۶۹

  نایب قهرمان اولین دوره لیگ آزادگان ۱۳۶۸

  قهرمان باشگاه‌های دسته اول تهران ۱۳۶۸

  قهرمان باشگاه‌های دسته اول تهران ۱۳۶۷

  قهرمان جام حذفی ایران ۱۳۶۶

  قهرمان جام حذفی تهران ۱۳۶۶

  قهرمان فوتبال باشگاه‌های دسته اول تهران ۱۳۶۶

  قهرمان فوتبال باشگاه‌های دسته اول تهران ۱۳۶۵

  نایب قهرمان جام باشگاه‌های دسته اول تهران ۱۳۶۲

  قهرمان جام باشگاه‌های تهران ۱۳۶۱

  قهرمان جام حذفی تهران ۱۳۶۱

  قهرمان جام وحدت ۱۳۶۰

  نایب قهرمان جام حذفی تهران ۱۳۶۰

  قهرمانی در لیگ دسته اول تهران ۱۳۶۰

  قهرمان جام شهید اسپندی ۱۳۵۸

  نایب قهرمان ششمین دوره لیگ تخت جمشید ۱۳۵۷

  نایب قهرمان پنجمین دوره لیگ تخت جمشید ۱۳۵۶

  نایب قهرمان چهارمین دوره لیگ تخت جمشید ۱۳۵۵

  قهرمان سومین دوره لیگ تخت جمشید ۱۳۵۴

  نایب قهرمان دومین دوره لیگ تخت جمشید ۱۳۵۳

  قهرمان اولین دوره لیگ تخت جمشید ۱۳۵۲

  نایب قهرمان جام باشگاه‌های تهران ۱۳۵۰

  مقام سوم لیگ منطقه‌ای ایران ۱۳۵۰

  نایب قهرمان باشگاه‌های تهران ۱۳۵۰

  قهرمانی مسابقات مقدماتی جام منطقه‌ای ۱۳۵۰

  نایب قهرمانی جام حذفی ایران
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 5. #4
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  روایت حماسه شش تایی ها

  شانزدهم شهريور يک تاريخ ماندگاردر قلب هر پرسپوليسي است.تاريخي که در دلش وقايع شيريني را جاي داده است.سال1352 زماني که جام معروف تخت جمشيد متولد شدهيچ کس فکرش را نمي کرد پرسپوليس رقم زننده ي حادثه اي باشدکه بعد از گزشت 35سال هيچگاه از ذهن طرفدارانش خارج شود. پرسپوليس در روز 16شهريور 1352خاطره اي را رقم زد که امروز قلم براي نوشتن در موردش بي تاب است در موردش انچه راکه مي دانيم بنويسيم وانچه را که بزرگان پرسپوليس گفته اند به رشته تحرير در اوريم. بد نيست در ابتدانگاهي به تغيير وتحولات فوتبال در ان ايام بيندازيم و سپس به ان حماسه تاريخي اشاره کنيم

  پرسپولیس همه چیزش مقتدر بود
  اخرین دوره جام منطقه ای ایران در سال 1350با حضور 8 تیم یعنی پرسپولیس ، پاس، استقلال(تاج سابق)، عقاب ، سپاهان ، تاج مسجد سلیمان ، جم ابادان و تاج نوشهر برگزار شدو در پایان این سرخ پوشان تهران بود که با کسب 26 امتیاز از14 بازی خود وکسب 13پیروزی ،یک تساوی وبدون باختبه مقام قهرمانی رسید. قهرمان به خاطر تقییراتی که در فدراسیون فوتبال پیش امد واتابای ریاست این فدراسیون رابر عهده گرفتیک فصل را بیرون ماند. البته پرسپولیس در ان ایام تبدیل به یک تیم حرفه ای شده بود وعملا دررقابتهای داخلی شرکت نمی کرد وبه مصاف حریفان خارجی خود می رفت، اما بالاخره فدراسیون فوتبال طرح برگزاری جام تخت جمشیدرا ارایه کردو 12تیم برای رقابت پا به این مسابقات گذاشتند.پرسپولیس دراین فصل چهره ای دیگر داشت. این تیم در 22 بازی15بردو7 مساوی در کارنامه خود ثبت کردو بدون باخت با37امتاز بر بام قهرمانی نشست. این تیم با 46 گل زده اتش به جان حریفان کشیدکه دقیقا 6گل این تیم در یک بازی تقدیم تیم استقلال شدو تاج در هم شکست. در روز16شهریوراستقلال ایستاد تارسما یک بازنده سرافکنده باشد. بازنده ای که هیچ وقت ان شکست را از یاد نمی برد.

  آلن راجرز و پیروزی تاریخی پرسپولیس:
  سر مربی پرسپولیس در پیروزی تاریخی مقابل استقلال , آلن راجرز بود . راجرز که تازه روز قبل از بازی از انگلستان به ایران آمده بود , 16 شهریور روی نیمکت نشست و سرخپوشان را در مقابل استقلال هدایت کرد تا آن پیروزی پپر افتخار رقم بخورد.
  از دیگر نکات این بازی میتوان به حضور رایکوف روی نیمکت استقلال اشاره کرد و در واقع یک انگلیسی به راجرز و یه یوگسلاو به نام رایکوف را 6 تایی کرد تا یوگسلاوها هم در غم استقلال شریک شوند.
  این بازی مانند دیدارهای قبلی دو تیم با حرارت و گرمی بسیار آغاز شد . ولی داغتر و سوزاننده تر از همیشه پایان یافت و این استقلال بود که در میان خرمی آتشی که پرسپولیس بر پا کرده بود سوخت و اندوه و ماتم فراوان برای هوادارانش بجای گذاشت .

  زحمت بهزادی،سربلندی راجرز
  پرسپولیس در ان سالمرحوم الن راجرزانگلیسی رابه عنوان سر مربی در خدمت داشت. مردی پرسپولیس را به قهرمانی لیگ منطقه ای باشگاه های ایران در فصل 50رسانده بود. درست در یک ماه مانده به بازی حساس پرسپولیس و استقلال ،راجرز ایران را به مقصد کشورش ترک می کند تا مدتی را در کنار خانواده اش باشد.در این ایام همایون بهزادی کاپیتان پرسپولیس هدایت تیم را بر عهده می گیرد.خودش تیم را جمع و جور می کند و منتظر بازگشت راجرز می ماند.درست شب قبل ازبازی بهزادی شخصا به فرودگاه مهر اباد می رود و اورا به منزل می رساند. فردا که تیم جمع می شود راجرز هدایت تیم را بدست می گیرد. بعد از یک مشورت با بهزادی ، ارنج را انتخاب می کند.

  35دقیقه بازی پایاپای وگل مردود استقلال!
  باری با سوت نیکلای پتریچیانو رومانیایی اغاز می شود. در ان روز محمود خوشخوان و اکبر حق بین ماموریت داشتند این داور را همراهی کنند 35 دقیقه ابتدای بازی همه چیز پایاپای بود.هیچ کس احتمل نمی دادکه پرسپولیس به یکباره تبدیل به گلوله اتشین شود و کار را به گونه ای عجیب به پایان ببرد. در دقیقه 32سانتر تند وتیز ابراهیم اشتیانی با دفع ناقص منصور رشیدی همراه میشود و کلانی مو طلایی کار را تمام می کند . گل اول رقم می خورد ، اما استقلال بلافاصله گل را جواب می دهد . در دقیقه 16غلام حسین مظلومی اقای گل ان فصل فوتبال گل تسوی را می زند ، اما پرچم داور حکایت از افساید بودن موقعیت مظلومی دارد. ان یک گل هم پذیرفته نمی شود تا به قول جواد الله وردی مدافع ان روز استقلال زلزله بر سر ابیها خراب شود.

  و طوفان در آزادی سررسید!!!!!
  چه کسی باور می کرد؟استقلال بعد از این گل از هم پاشید. هر توپ سرخ که به سمت دروازه ابییها می امد بدو ن هیچ مقاومتی وارد دروازه می شد. سلیمانی دز دقیقه 45حساب کار را دو بر صفر می کند همایون بهزادی در دقیقه50 گل سوم را رقم میزند و سلیمانی در دقیقه 56 نتیجه را چهار بر صفر می کند. استقلال تسلیم محض می شود . ناصر حجازی جای رشیدی را می گیر ، اما او هم2باردروازه اش باز می شود یک بار در دقیقه 86 و یکبار در دقیقه 90و هر دو گل توسط بهزادی. می گویند بعضی از طرفداران پرسپولیس گل اخر را ندیده اند و برای سریع رسیدن به منزلشان زود تر ورزشگاه را ترک کرده اند. استقلالی ها می گویند اگر تا صبح ، بازی ادامه داشت باز هم گل می خوردند. واقعا چرا استقلال انطور قافیه را باخته بود ؟ تیم متمول دولت وقت چرا قادر به مقاومت کردن نبود؟

  یادداشتی به قلم یک پرسپولیسی پر افتخار (حمید شیرزادگان) :
  فوتبال در همه جا زیباست و زیبایی آن وقتی کامل می شود که در آن گل ان هم گلهای زیادی زده شود و زیبا تر از آن رقابت دو رقیب مثل پرسپولیس و استقلال است.
  در روز 16 شهریور سال 1352 , که یک تیم بدون مربی که تمام بازیکن های آن هم قسم شده بودندتا بتوانند خواسته های مردم را برآورده کنند , به میدان رفتند . خواسته مردم چه بود ؟ آنها که صد هزار نفر بودند خواسته ای نداشتد جز پیروزی تیم مورد علاقه خود یعنی پرسپولیس .
  همه در هیجان بودند پرپولیس با آرایش همیشگی خود که منهم ارزو میکردم یکی از یاران آن می بودم دلم مثل سیر و سرکه می جوشید که این بچه ها موفق شوند یا نه ؟ در رختکن همه از پیروزی حرف می زدند . رادیو و تلویزیون و جراید همه درباره این بازی حرف می زدندو تمام دست اندر کاران بازی را مساوی یا یک بر صفر به نفع استقلال یا پرسپولیس تخمین می زدند .
  سالهای گذشته تیم استقلال اینقدر تماشاگر نداشت.
  از 100 هزار نفر شاید 5 تا 10 هزار نفر طرفدار اشتقلال بودند و شما حدس بزنید که 90 هزار نفر چه جوش وخروشی برای پیروزی پرسپولیس به پا می کنند.
  بازی شروع شد استقلال سعی داشت از منصور رشیدی گلر با انگیزه خود استفاده کندو ناصر حجازی به عنوان مر ذخیره وارد میدان شد . هر چقدر بچه های پرسپولیس با انگیزه بودند در عوض بچه های استقلال بی انگیزه بودند . در سمت راست تیم پرسپولیس , ابراهیم آشتیانی و علی پروین و حسین کلانی و همایون بهزادی غوغا به پا کرده بودند .
  گل اول , دوم , سوم , چهارم استادیوم را منفجر کرد . هیچ کس فکر نمیکرد تیم پرسپولیس تا این حد موفق عمل کند . همایون بهزادی و حسین کلانی در این روز ستاره بودند. تیم استقلال که شوکه شده بود ناصر حجازی را وارد زمین کرد اما دیگه خیلی دیر بود و او هم گل پنجم و ششم را نوش جان کرد.
  فلسفه 6 تایی ها در این روز به اوج رسید . مردم از خوشحالی نمی دانستند چه بکنند . کرکری ها به حد اعلا رسیده بود و همه خوشحال , همه راضی بودند وتنها کسانی نا راضی بودند که مسئولان و تعداد 10 ,11 هزار نفری استقلال بودند .
  باور کردنی نبود اما انسجام و همدلی و یکرنگی دوستی بچه های پرسپولیس که من هم که بازی نمی کردم , تحت تاثیر قرارگرفتم و این روز یکی از روزهای شاد من بود .

  و اما تیتر روزنامه های ایرانی و روزنامه عربی :
  روزنامه عربی تیتر زد:
  فستیوال گل پرسپولیس تمام شدنی نبود .
  یک از نشریات عربی بعد ازاین پیروزی پرگل مطلبی را به این مسابقه اختصاص داد و تیتر زد ((فستیوال گل پرسپولیس تمام شدنی نبود)) .

  تیتر روزنامه کیهان:
  کیهان کمی برای تفاوت تر از رقیب تیتر زد : «این 3تن شش بار دروازه تاج را لرزاند »و عکس بازی دو تیم راروی جلد خود چاپ کرد. تیتر های دیگر این روزنامه به تیم ملی مربوط می شد.

  تیتر روزنامه دنیای ورزش:
  اما دنیای ورزش نوشت :«معجزه سرخ پوشان»در مطلب مربوط به این بازی امده بود :«اگر پرسپولیس دیشب را بااژاکس قهرمان نامدار اروپا مقایسه کنیم ره به خطا نرفته و سخنی به گزاف نگفته ایم . مگر اینکه درمیان صحبت از ارزشهای مادی در میان باشد که در این میان مشخص است که هیچ کدام از بازیکنان بزرگ اژاکس هم مقدار نیستند .»

  حماسه سازان ماندگار در خاطره ها
  ترکیب پرسپولیس :

  همایون بهزادی -- حسین کلانی -- اسماعیل حاج رحیمی پور
  ایرج سلیمانی -- علی پروین -- اصغر ادیبی
  ابراهیم آشتیانی -- مسیح مسیح نیا -- جعفر کاشانی -- رضا وطن خواه
  مودت

  ترکیب استقلال :
  عادلخانی -- مظلومی-- روشن
  قراب -- جباری -- حق وردیان
  جانملکی -- عبدالهی -- الله وردی -- کرگرجم
  رشیدی (حجازی)


  داور بازی رومانیایی بود :
  نیکولاری پتروچیانو , داور بازی با کمک اکبر حق بین و محمود خوشخوان قضاوت این دیدار را در اولین دوره تخت جمشید به عهده داشت و مجبور شد 6 بار سوت خود زا به جهت لرزش تور دروازه استقلال به صدا در بیاورد.
  پتری چیانو روز راحتی را سپری میکرد تا قبل از این بازی بارها کارت زرد و قرمزبه بازیکنان دو طرف داده شده بود.تا قبل از این دیدار رضا وطنخواه ، عزیز اصلی ، همایون بهزادی وحسین کلانی از پرسپولیس ومهدی لواسانی از استقلال از زمین مسابقه اخراج شده بودند ، اما در این بازی و در فشار حملات پرسپولیس هیچ اتفاقی نیفتاد و داور رومانیایی یک روز راحت و خوب را پشت سر گذاشت وبا خیال اسوده ایران را به مقصد کشورش ترک کرد.

  6 گل تاریخی را چه کسانی زدند :
  سه گل از شش گل را همایون بهزادی بازیکن سر طلایی معروف فوتبال ایران (در دقایق 50 , 87 , 90 ) به ثمر رساند تا رکورد ماندگاری برای خود ثبت کند .
  بهزادی در این رابطه گفت در آن به تنهایی میتوانستم 6 گل به استقلال بزنم . باور کنید کار سختی نبود !!!!.
  2 گل دیگر را ایرج سلیمانی در دقایق ( 45 , 57 ) وارد دروازه استقلال کرد حسین کلانی نیز در دقیقه 32 موفق به فتح دروازه حریف شد تا جشن تاریخی 6 تایی ها کامل شود .

  حاشیه های دربی حماسی پرسپولیسی

  دست دوستی زیر بغل غم!
  می گویند بعد پایان بازی استقلالی ها بر روی زمین افتاده بودند و توانایی حرکت کردن نداشتند. پرسپولیسی ها وقتی این صحنه را دیدند به سمت یاران ابی پوش رفتند و زیر بغل انها را گرفتند و کمک کردند تا ابی پوشان زودتر غم را از دل بیرون کردند و راهی رختکن شوند.حرکاتی که گفته می شود زیر بارش شدید تشویق طرفداران پرسپولیس صورت گرفته بود

  و اما داستان یاغی که مقصر باخت شناخته شد
  بعد از بازی همه ی استقلالی ها به دنبال مقصر بودند.در این میان تیمسار خسروانی مدیر وابسته این باشگاه دو روز بعد از حادثه با حضور در جمع بازی کنان استفلال همه را مورد شماتت قرار داد. خسروانی که به شدت عصبانی بود به بازیکنان گفت: این تیم را منحل می کنم و عکس شما را بر سر در باشگاه می زنم و زیرش می نویسم که شما مایه ننگ این باشگاه هستید.این جمله هیچگاه به دل جواد الله وردی ننشست. او در میان بازیکنان استقلال بلند شد و به رئیس با نفوذ استقلال گفت : اگر ما ننگ باشگاه هستیم شما رئیس ننگها می با شید. همین حرف باعث شد الله وردی مقصر ان باخت شناخته شد و بعد ها برای گرفتن رضایت نامه و پیوستن به پرسپولیس سختی های زیادی بکشد. در ان ایام مجله دنیای ورزش قصد داشت به نحوه ارتباط الله وردی با باشگاه استقلال بهبود ببخشد. حتی جلسه ای هم با این مدافع داشتند ، اما او هیچگاه حاضر نشد ننگ فوتبال لقب بگیرد.

  بازی تصویر برداری شده یا نه, هنور معلوم نیست!!!!!
  در این مورد حرفهای ضدو نقیض زیادی گفته شد. عده ای می گویند خسروانی از سر ناراحتی زیاد فیلم بازی 6تایی ها را در مرکز صدا و سیما نابود کرده است اما بازیکنان اکثرا می گویند این بازی اصلا فیلم برداری نشده است. در همان روز که دیدار دو تیم انجام می شد مسابقات جام جهانی کشتی به نام اریا مهر وبا حضور محمد رضا پهلوی شاه ایران در سالن حیدر نیا برگزار می شده است. البته عده ای مکان بازی هارا سالن 12هزار نفری ازادی عنوان می کنند. حضور شاه در محل این بازی ها باعث شد دوربینهای ورزشگاه به محل این بازی ها انتقال یابد و عملا هیچکس به فکر تهیه فیلم بازی نباشد. گفته می شود چند دوربین خصوصی فیلم بازی را تهیه کرده اند. ضمن این که می گویند اکیپ فیلم برداری دو فیلم فارسی به نامهای عمو فوتبالی و ممل امریکایی در محل حضور داشته اند و تصاویری از بازی را برای فیلم خود ضبط کرده اند که هیچکدام از این گفته ها به شکل رسمی و دقیق نبوده است.

  عکسهایی از دربی حماسی
  فایل صوتی روایت شش تایی های پایتخت

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 6. #5
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  مربیان پرسپولیس از ابتدا تا کنون

  پرویز دهداری


  رجب فرامرزی

  حسین فکری

  آلن راجرز (انگلیس)


  همایون بهزادی


  آلن راجرز (انگلیس)


  همایون بهزادی


  بیوک وطن خواه

  ایوان کونوئف (روسیه)

  منصور امیر آصفی

  مهراب شکرخواه

  علی پروین


  مسعود مومنی

  علی پروین


  محمد پنجعلی


  لادیسلاو بگوویچ (صربستان)

  حمید درخشان


  یورگن گده (آلمان)

  استانکو پاکلوپویچ (کرواسی)


  حمید درخشان


  ایوان متکویچ ( کرواسی)

  علی پروین


  وینکو بگوویچ (کرواسی)


  رینر زوبل (آلمان)


  علی پروین


  آری هان (هلند)


  مصطفی دنیزلی (ترکیه)


  افشین قطبی


  افشین پیروانی


  نلو وینگادا (پرتغال)
  <div align="center">

  <b><font size="3"><font face="&quot"><font color="Red" size="2" face="Tahoma">زلاتکو کران%u
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 7. #6
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  بازیکنان خارجی تاریخ پرسپولیس

  1- ویلیام جیمز مک لوری (قبل از انقلاب)

  2- آلن ویتل (از کشور انگلیس - قبل از انقلاب)


  3- عیسی ترائوره (از کشور مالی - سال 82)


  4- ساشا ایلیچ (از کشور مقدونیه سال 82)


  5- سامبو جوجی (سال 83)


  6 - ایلیا پرسکی (سال 83)

  7- یان نیکولوفسکی (سال 83) اصلا بازی نکرد

  8- کارلوس روبن (سال 83) اصلا بازی نکرد

  9- کریستوفرره (سال 83)

  10- توره آنتونیو (سال 84)

  11- رافائل ادرو (سال 84)


  12- ژاک الونگ الونگ (از کشورکامرون - اسال 84)


  13- روبرت ساها ( از کشورجمهوری چک - سال 84)


  14- صلاح حسن (از کشور عراق - سال 85)


  15- زیاد شعبو (از کشور سوریه - سال 85)


  16- طارق جبان (از کشور سوریه - سال 85)


  17- جورج آراندا (از کشور پاراگوئه - سال 86)


  18-ماته دراگه چوويچ (از کشور کرواسی - سال 86)


  19-ابراهیم توره (از کشور سنگال - سال87)


  20-ایوان پترووویچ (از کشور صربستان - سال 87)


  21-فرانک آتسو (از کشور توگو - سال 87)


  22-پائولو روبرتو دیکارمو (از کشور برزیل - سال 87)


  23- اشپیتیم آرفی (از کشور آلمان - سال 88)


  24- حورا ملا محمد طاهر زیباری (از کشور عراق- سال 88)


  25- تياگو آلوز فراگا (از کشور برزیل- سال 88)


  26- وسلي براز د آلميدا (از کشور برزیل- سال 88)

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 8. #7
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  نقل و انتقالات در فصل ۸۹-۸۸
  ( تمدید قرارد ها )

  کريم باقری ( یک ساله )

  محسن خليلی ( یک ساله )

  حسين بادامکی ( دو ساله )

  نبی الله باقريها ( یک ساله )

  عليرضا حقيقی ( دو ساله )

  محمد منصوری ( دو ساله )

  عليرضا محمد ( یک ساله )

  مجتبی شيری ( دو ساله )

  سپهر حيدری ( دو ساله )

  مهران فرضيات (دو ساله)

  محمد مهدی الهايی (دو ساله)

  هادی نوروزی (سه ساله)

  حميدرضا عسگری ( دو ساله )

  ميثاق معمارزاده ( دو ساله )

  محمدضياءالدين نيك نفس (دو ساله)

  ( جذب لیگ برتری )

  مجتبی زارعی (راه آهن شهرری { دو ساله })

  شيث رضايی (صبای قم { سه ساله })

  میثم بائو (ابومسلم خراسان { دو ساله })

  جلال اکبری (سپاهان اصفهان { دو ساله })

  عادل کلاه کج (صبای قم { دو ساله })

  سامان آقازمانی (سايپا { دو ساله} )

  ( جذب دسته اولی و تیمهای رده باشگاهها)

  سعيد حلافی (صنعت نفت آبادان {سه ساله})

  محمد حسين نائيجی (جوانان استقلال {سه ساله})

  مهدی شيری (برق شیراز {یک ساله})

  ابراهيم شکوری (پيام مشهد {دوساله})

  اکبر صغيری (پتروشيمی تبريز {دو ساله})

  اشپیتیم آرفی(پيام مشهد {دوساله})


  ( جذب لژیونر )

  محمد پروين(دی استرادا اسلواکی {دو ساله})

  ( جذب بازیکن خارجی )

  هوار ملا محمد طاهر زیباری (دياربکير اسپور ترکيه {دو ساله})

  تياگو آلوز فراگا ‌(ميکستو برزیل {دوساله})

  وسلی برازد آلميدا (برازيلنس برزيل {دوساله})

  ( جدایی بازیکن )

  عليرضا نيکبخت واحدی ( بدون تيم )

  پژمان نوری ( ملوان )

  مسعود زارعی ( مس کرمان)

  ايوان پتروويچ ( شاهين پارس جنوبی)

  ابراهيم توره (سپاهان اصفهان)

  مهدی واعظی ( صبای قم )

  علی کريمی (استيل آذين )

  رحمان رضايی (الاهلی قطر)

  فرانک آتسو (استقلال اهواز)

  فرهاد خیرخواه (تراکتور سازی)

  بهادر عبدی (شاهین پارس جنوبی)

  مازيار زارع( الامارات امارات)

  پژمان نوری ( ملوان انزلی)
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 9. #8
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  مشخصات فوتبالی بازیکنان پرسپولیس در فصل ۸۹-۸۸


  نام: میثاق معمارزاده

  تاریخ تولد: 16/10/1361

  پست: دروازبان

  شماره پیراهن: 1

  باشگاههای قبلی:تیم های راه آهن - سایپا (87)


  نام: علیرضا حقیقی

  تاریخ تولد: 12/2/1366

  پست: دروازبان

  شماره پیراهن: 20

  باشگاههای قبلی: تیم های رده پرسپولیس (از 84)


  نام: محمد حسين ناييجی

  تاريخ تولد: 18/6/1369

  پست: دروازبان

  شماره پيراهن: 33

  باشگاههای قبلی: جوانان استقلال (87-88)


  نام: سپهر حیدری

  تاریخ تولد: 23/9/1359

  پست: دفاع

  شماره پیراهن: 3

  باشگاههای قبلی: ذوب آهن (83-86)


  نام: مجتبی شیری

  تاریخ تولد: 7/8/1358

  پست: دفاع

  شماره پیراهن: 4

  باشگاههای قبلی: پرسپولیس (82-83) - استقلال اهواز(83-87)


  نام: نبی اله باقریها

  تاریخ تولد: 25/3/1358

  پست: دفاع

  شماره پیراهن: 5

  باشگاههای قبلی: عققاب تهران (85) - تراکتورسازی تبریز (85-86)


  نام: علیرضا محمد

  تاریخ تولد: 23/4/1360

  پست: دفاع

  شماره پیراهن: 2

  باشگاههای قبلی: شهاب زنجان (82-84) - راه آهن تهران (84-87)


  نام:جلال اکبری

  تاريخ تولد: 14/4/1362

  پست: دفاع چپ

  شماره پيراهن: 17

  باشگاههاي قبلی: سپاهان اصفهان (1383-1388)
  __________________________________________________


  نام: ابراهيم شکوری

  تاريخ تولد: 27/11/1362

  پست: دفاع

  شماره پيراهن: 18

  باشگاههاي قبلی: پيام خراسان (1387-1388)


  نام: شیث رضایی

  تاریخ تولد: 1/1/1363

  پست: دفاع

  شماره پیراهن: 13

  باشگاههای قبلی: سایپا کرج - پرسپولیس (82-87) - صبای قم (87-88)


  نام: محمد (ضیاءالدین) نیک نفس

  تاریخ تولد: 28/6/1365

  پست: هافبک - هافبک دفاعی

  شماره پیراهن: 12

  باشگاههای قبلی: نوجوانان پرسپولیس
  نام: کریم باقری

  تاریخ تولد: 5/12/1352

  پست: دفاع - هافبک

  شماره پیراهن: 6

  باشگاههای قبلی: تراکتورسازی تبریز (71-73) - کشاورز (73-75) - پرسپولیس (75-76) آرمینابیلفلد آلمان (76-79) - النصر (79{قرضی}) - چارلتون انگلیس (79-80) - السعد قطر (80-81)


  نام: حسین بادامکی

  تاریخ تولد: 22/6/1360

  پست: هافبک

  شماره پیراهن: 11

  باشگاههای قبلی: دهداری مشهد (78) - ابومسلم مشهد (78-85)  نام: محمد منصوری

  تاریخ تولد: 4/8/1362

  پست: هافبک

  شماره پیراهن:16

  باشگاههای قبلی: ابومسلم مشهد (83-87)


  نام: اکبر صغيری

  تاريخ تولد: 6/4/1361

  پست: هافبک

  شماره پيراهن: 19

  باشگاههای قبلی: نيروی زمينی (دوران سربازی) پتروشيمی تبريز (87-88)


  نام: ميثم بائـو‌

  تاريخ تولد: 28/6/1362

  پست: هافبک

  شماره پيراهن: 10

  باشگاههای قبلی: شموشک نوشهر(80-83)-استقلال تهران(83-86)-الشعب امارات(86-87)-راه آهن تهران(87)-ابومسلم مشهد(87-88)


  نام: محمد مهدی الهایی

  تاریخ تولد: 29/4/1371

  پست: دفاع - هافبک تدافعی

  شماره پیراهن:22

  باشگاههای قبلی: جوانان پرسپولیس (از 84)


  نام: سامان آقازمانی

  تاريخ تولد: 24/10/1367

  پست: هافبک

  شماره پيراهن: 14

  باشگاههای قبلی: سايپا کرج (87-88)


  نام: محمد پروين

  تاريخ تولد: 24/3/1367

  پست: هافبک چپ

  شماره پيراهن: 7

  باشگاههای قبلی: پرسپوليس (84-86) - استيل آذين (86-87) - سايپا (87-88) - دی استرادا اسلواکی (1388)


  نام: وسلی براز د آلميدا

  تاريخ تولد: 7 می 1981 (17/2/1360)

  متولد: لوزيانيای برزيل

  پست: هافبک

  شماره پيراهن: 28

  باشگاههای قبلی: ويلا نوا برزيل (1998-2001) - سانتو آندر (2002-2003) - يونيا باربارنس برزيل (2003-2004) - لونديرينا برزيل(2004) - سيلايا مکزيک (2005) - پااوليستا برزيل(2006) - ديبا الحيصن امارات (2007) - اف سی آمريکا برزيل (2007), اسپورتينگ پرو (2008) - برزيليانس برزيل (2009)


  نام: تياگو آلوز فراگا‌

  تاريخ تولد: 2 مارس 1981 (11/12/1359)

  متولد: آناپوليس برزيل

  پست: هافبک مهاجم

  شماره پيراهن: 27

  باشگاههای قبلی: گوياس برزيل (1999-2005) - نيروی دريايی پرتغال (2006-2007) - فيگورينس برزيل (2007) - پااوليستا برزيل (2007) - کاتالانو برزيل (2008) - ميکستو برزيل (2009)


  نام: عادل کلاه کج

  تاريخ تولد: 2/12/1363

  پست: هافبک

  شماره پيراهن: 23

  باشگاههای قبلی: فولاد خوزستان (1382-1386), صبای قم (1386-1388)


  نام: مهدی شيری شوريجه

  تاريخ تولد: 25/1/1357

  متولد: شيراز

  پست: هافبک تهاجمی

  شماره پيراهن: 25

  باشگاههای قبلی: برق شيراز ({78 -83}-{84-85}-{86-87}) - اسقلال تهران (83 الي 84)


  نام: حمید رضا علی عسگر

  تاریخ تولد:1369

  پست: مهاجم

  شماره پیراهن: 26

  باشگاههای قبلی: فجر سپاه


  نام: اشپيتيم آرفی

  تاريخ تولد: 3 می 1379 (13/2/1358)

  متولد: پريستينا يوگوسلاوی

  پست: مهاجم

  شماره پيراهن: 8

  باشگاههای قبلی: اس.وی ونگارتون آلمان ( 2001-2002) - وی.اف.آر مانهايم آلمان (2002-2003) - اس.وی ساندهاوسن آلمان (2003-2004)- اس.اس.وی رئوتلينگن آلمان (2004-2005) - اف.اس.وی اوگرشيم آلمان (2006-2008 ) پيام خراسان ايران (2008)  نام: مجتبی زارعی

  تاريخ تولد: 6/12/1362

  پست: مهاجم

  شماره پيراهن: 30

  باشگاههای قبلی:مقاومت سپاسی (84-87) - راه آهن شهرری (87-88)


  نام: هادی نوروزی

  تاریخ تولد: 8/4/1364

  پست: مهاجم

  شماره پیراهن: 24

  باشگاههای قبلی: پاسارگاد(83-84) - فجر منطقه دو (84) - پرسپولیس (85-86) - داماش ایرانیان (86-87)


  نام: مهران فرضیات

  تاریخ تولد: 23/3/1366

  پست: مهاجم

  شماره پیراهن: 29

  باشگاههای قبلی: تیم دوم پرسپولیس (از 86)  نام: محسن خلیلی

  تاریخ تولد: 25/11/1359

  پست: مهاجم

  شماره پیراهن: 9

  باشگاههای قبلی: سایپا کرج (78-86)


  نام: هوار ملامحمد طاهر زيباری

  تاريخ تولد: 1 ژوآن 1981 (11/3/1360)

  متولد: موصل عراق

  پست: مهاجم

  شماره پيراهن:

  باشگاههای قبلی: نيروي هوايي عراق (2000-2005) - النصار لبنان (2005-2006) - آپولون ليماسول قبرس (2006-2007) - العين امارات (2007 {قرضی}) - آنورتوسيس فاماگوستا قبرس (2008-2009) - دياربکير اسپور ترکيه (2008)  نام: سعيد حلافی

  تاريخ تولد: 30/2/1369

  پست: مهاجم

  شماره پيراهن: 15

  باشگاههای قبلی: صنعت نفت آبادان ({86-87}-{87-88}) - پاس همدان (87)
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 10. #9
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  مدیر عامل‌های تاریخ باشگاه

  علی عبدو
  ( از سال 1342 الی 1351 )
  متولد:1303

  سرتیپ مصطفی مکری
  ( از سال 1351 الی 1358 )
  متولد:6/9/1300

  عباس وکیل

  عباس گلیجانی

  طباطبایی


  عباس انصاری فرد
  ( از خرداد 1369 ماه الی آبان ماه 1372 )
  متولد:1335


  امیر عابدینی
  ( از آبان ماه 1372 الی بهمن ماه 1379 )
  متولد:1327


  عباس انصاری فرد
  ( از بهمن ماه 1379الی تیر ماه 1380 )

  علی میرزایی
  ( از تیر ماه 1380الی خرداد ماه 1381 )


  اکبر غمخوار
  ( از خرداد ماه 1381 الی تیر ماه 1383)


  حجةالله خطیب
  ( از تیر ماه 1383 الی آذر ماه 1384 )


  محمد حسن انصاری فرد
  ( از آذر ماه 1384 الی خرداد ماه 1386 )


  حبیب کاشانی
  ( از خرداد ماه 1386 الی خرداد ماه 1387 )


  سید داریوش مصطفوی
  ( از خرداد ماه 1387 الی دی ماه 1387 )


  عباس انصاری فرد
  ( از بهمن ماه 1387 الی ....
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 11. #10
  جامع ترین و کاملترین تاريخچه باشگاه پرسپوليس (به روز)

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,348
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,168
  30,362 سپاس در 10,069 پست
  امتياز:119329Array


  پیش فرض

  اطلاعات کامل باشگاه در فصل ۸۶-۸۵

  مالک: سازمان تربیت بدنی ایران
  سال تأسیس: ۱۳۳۸
  موسس: علی عبده
  مدیرعامل:حبیب کاشانی
  سرپرست: محمود خوردبین
  سخنگو باشگاه: بیادی
  روبط عمومی:احمدی
  سرمربی: افشین قطبی
  مربی: حمید استیلی
  مربی دوازبان ها: سعید عزیزیان
  مربی بدنسازی: علیرضا مرزبان
  پزشک: دکتر زرینه
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. لوکا بوناچيچ سرمربي پرسپوليس شد
  توسط Н α м ί đ _ Ŝ ђ α ђ г $ α ž در انجمن فوتبال و فوتسال
  پاسخ ها: 16
  آخرين نوشته: 13-12-2011, 09:27

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •