رفتن به مطلب

عین الله باقرزاده

کاربر انجمن
 • تعداد ارسال ها

  40
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

113 Excellent

درباره عین الله باقرزاده

 • درجه
  کاربر تازه وارد
 • تاریخ تولد تعیین نشده

اطلاعات شغلی و تحصیلی

 • رشته تحصیلی
  ریاضی
 • مقطع تحصیلی
  فوق لیسانس
 1. سرزمین اجدادی من نورآباد ممسنی هست،هممون اهل استان فارسیم کاکو. اما این درس مارو از فارس انداخته به علی آباد کتول.
 2. یک-صفر میبره، جایزه چی میدین؟
 3. فکر نکنم این قضیه همه جایی باشه. اینجا توی روستاهای شمال نه تنها مردها زناشون رو به اسم صدا میزنند،بلکه واسشون توی شالیزار و... شعر هم میخونند. گویا تهران توی این مسائل از روستاهای ما هم عقب تره. :icon_pf (34):
 4. به صورت کلی تعریف کن، چی شد که بهت دروغ گفتن؟
 5. میشه اگر شما هم تجربه ای دارین به صورت سربسته بگین؟
 6. اینجور که به نظر میاد،توی این زمینه تجربه بدی داشتی درسته؟ میشه به صورت سربسته تعریفش کنی؟
 7. عین الله باقرزاده

  پوچی

  تو کتاب شیاطین ، داستایفسکی از نظامی فاسد خبر میده که از فساد به تمدن میرسن به نظر من پوچی بد نیست ، زمانی میرسه که خودت را میکشی بیرون و اونجاست که به خرد ناب میرسی البته زمانی که استاد و راهنمای خوبی داشته باشی از این امر جلو گیری میشه.
 8. به نظرتون زمان مناسب برای ابرازش کی هست؟
 9. مردم جنوب کشور به شدت از وضعیت موجود ناراضی هستند. هیچگونه امکاناتی ندارن. اکثرشون اهل سنت هستند اما شیعه ها بر اونها حکومت میکنن. من مدتی در قشم کار میکردم،بومی های اونجا اکثرا خواها پیوستن به امارات هستند.
 10. من یه دوستی داشتم که با یه دختر خانمی دوست بود, من و سایر دوستان وقتی این دوتا رو با هم میدیدیم همه رو این مطلب صحه میذاشتیم که دختره از پسره خوشش میاد. راستش این دوست ما هم از این دختر خانم خوشش میومد اما هیچ وقت بهش چیزی در این باره نگفت و فقط سعی میکرد دوستی معمولیش رو ادامه بده تا اینکه یه روزی من از طریق دوست این خانم متوجه شدم که دختر خانم قصه ما واقعا به این دوست آقا پسر ما علاقمند هست پس من و بکس این دوستمون رو تشویق کردیم تا بره و حرف دلش رو به این دختر خانم بزنه و بهش ابراز علاقه کنه, دوستمون هم قبول کرد. فردای اون روز دوستم رو دیدم که پکر نشسته, رفتم گفتم چی شده؟ جواب داد : وقتی بهش ابراز علاقه کردم گفت دوستی من و تو فقط یه دوستی معمولی هست و من به تو هیچ علاقه ای ندارم... ما همه شگفت زده شدیم. از این دست داستانها هم زیاد دیدم و هم زیاد شنیدم. ( و همچنین برعکس این داستان رو هم دیدم که پسری در کف یک دختر بود یه روز دختره اومد بهش ابراز علاقه کرد, اون آقا بادی به غبغب انداخت و گفت ما بهتره فقط دوستای معمولی باشیم!!!!! ) میخوام بپرسم چرا اینجوریه؟ چرا وقتی به یه نفر میاد و ابراز علاقه میکنه, در اکثر موارد جذابیتش برامون از بین میره؟ اینی که میگم چند باری واسه خودم هم پیش افتاده هر دو حالتش! واقعا چرا؟
 11. تابع wave.m T معادله یک بعدی موج رو حل می کنه و برای استفاده اینجا قرارش میدم: function wave3() % % u_{tt} = c^2 u_{xx} % % using finite difference numerics. % L = length of interval 0 % % c = wave speed % % n = number of space mesh points % % dt = time step size % L = 5; c = 1; n = 100; dt = .005; tf = 5; h = L/n; l = dt*c/h; l2 = l^2; M = l2 *( diag(ones(n,1),1) + diag(ones(n,1),-1)); x = linspace(0,L,n+1)'; f = x.*sin(4*pi*x/L); g = 0*x; t=0; w = f; z = (1 - l2) * f + M * f/2 + dt * g; t = t + dt; Z = []; T = []; while t u = 2 * (1 - l2) * z + M * z - w; w = z; z = u; Z = [Z,z]; T = [T,t]; t=t+dt; end T1 = linspace(0,tf,100); x1 = linspace(0,L,110)'; Z1 = interp2(T,x,Z,T1,x1); surf(x1,T1,Z1') axis([0 L 0 tf -5 5]); xlabel('Position'); ylabel('Time'); zlabel('Temperature'); colormap 'Jet' end
 12. جدول مقایسه توان بر حسب دسیبل SPL برای چند نمونه منبع صوتی : در اینگونه از موارد، سطح مقایسه (در واقع مخرج کسر لگاریتم)، فشاری انتخاب می شود که توسط آن گوش تحریک شده و در آستانه شنیدن قرار می گیرد، به این فشار Absolute Threshold of Hearing با ATH گفته می شود که معادل فشاری است برابر با 20 میکرو پاسکال است که در فرمول بالا با P0 نمایش داده شده است. (هر پاسکال معادل فشاری است که با نیروی یک نیوتنی بر سطح یک مترمربع وارد می شود.) طبیعی است که پاسخ فرکانسی گوش انسان در فرکانسهای مختلف یکسان نیست بنابراین لازم است تا این آستانه در فرکانس خاصی حساب شود، برای این منظور در مباحث عمومی فرکانس یک کیلوهرتز بعنوان مبنا بکار برده می شود. واحدی که برای اینگونه از مقادیر بکار برده می شود با dB SPL نمایش داده می شود تا مشخص شود که مقدار مقایسه نسبت به رفرنس آستانه شنوایی انجام گرفته شده است. جدول بالا نمونه ای از قدرت صوتی منابع مختلف را نشان می دهد. لازم به ذکر است که آستانه شدت صوتی که می تواند برای گوش خطرناک باشد حدود 80-90 دسیبل SPL است.
 13. سطح فشار صوت یا Sound Pressure Level در مواردی که هدف ارائه ایده از قدرت یک منبع صوتی برای تاثیر گذاری بر روی گوش انسان است، داشتن احساس از میزان توان آن دستگاه عملآ کاربردی ندارد. لذا از معیار دیگری بنام SPL یا سطح فشار صوتی استفاده می شود. این شاخص نیز کماکان با همان مبانی که برای دسیبل در توان توضیح دادیم، همخوانی دارد. در این حالت از فرمول زیر استفاده می کنیم : 20 log10 (P/P0) (علت استفاده از ضریب 20 بجای ضریب 10 آن است که در واقع اگر از همان فرمول قبل بخواهیم استفاده کنیم، قدرت rms یک منبع صوتی متناسب است با نسبت P2/P02 ، که می توان توان دو را به پشت لگاریتم برد و به ضریب تبدیل کرد.) در هر صورت هنگامی که می خواهیم از سطح یا حجم تنها یک منبع صوتی صحبت کنیم و بحثی از مقایسه وجود ندارد، نیاز به یک منبع مبنا داریم که شدت صوتی منبع مورد نظر خود را نسبت به آن بسنجیم.
 14. تحت این شرایط ، نسبت توان این دو منبع صوتی را بر حسب دسیبل می توان به اینصورت بیان کرد : 10 log10 (P2/P1) بنابراین مشاهده می کنید که اگر P2=2P1 باشد در آنصورت نسبت دو توان معادل ده برابر لگاریتم دو در مبنای ده یا همان عدد 3 خواهد بود. در اینحالت قدرت P2 معادل 3dBاز P1 بیشتر است. و یا اگر P2 قدرتی معادل ده برابر P1 داشته باشد در مقام مقایسه قدرت آن 10dB از P1 بیشتر است. اگر P2 توانی معادل یک میلیون برابر P1 داشته باشد، می توان بسادگی گفت که توان P2 معادل 60dB از P1 بیشتر است. مشاهده می کنید که چقدر بیان و استفاده از لگاریتم در مقایسه توان دو منبع صوتی می تواند ساده باشد. نکته دیگر اینکه چنانچه در مقایسه های بالا توان P2 کمتر از P1 باشد به همین سادگی محاسبات انجام شده و فقط نتیجه یک عدد منفی خواهد بود. یک مثال کاربردی : فرض کنید که یک آمپلی فایر صوتی می خرید که ادعا می کند توان خروجی آن 3dB از نسخه قبلی که به بازار آمده است بیشتر است، در اینصورت بسادگی مشخص است که توان خروجی این دستگاه دو برابر توان نمونه قبلی است، چرا که لگاریتم 2 در مبنای 10 معادل عدد 0.3 است. بنابراین 3dB بالا یا پایین کردن توان معادل دو برابر کردن یا نصف کردن توان محسوب می شود.
 15. چرا از لگاریتم استفاده می شود؟ از آنجایی که هر دو مقداری که قرار است مقایسه شوند دارای ابعاد فیزیکی (دیمانسیون یا dimention) یکسان هستند، خارج قسمت آنها عدد خالص بدون واحد است، لذا می توان از خارج قسمت آنها لگاریتم گرفت. علت اصلی گرفتن لگاریتم آن است که بتوان توسط آن بسادگی مقایسه ای برای مقادیر بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک داشت، بدون اینکه نیاز به استفاده از اعداد بسیار بزرگ یا کوچک داشته باشیم. برای ساده تر شدن موضوع به یک مثال توجه کنید. فرض کنید که دو منبع صوتی (ساز یا سیستم پخش صوت و ... ) داریم که اولی توان خروجی معادل P1 دارد و دومی توانی معادل P2. هر دو بصورت یکسان در حال اجرا یا پخش یک موسیقی هستند و تنها تفاوت آن است که یکی از آنها، مثلآ P2 با قدرت بیشتری موسیقی را پخش می کند. (فرض می کنیم که شکل موج هر دو منبع یکسان است.
×
×
 • جدید...