مسابقه معما
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
مسابقه معماطرح توجیهی کویرنوردی یزد مسابقه معمانقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده مسابقه معمامجموعه کامل آموزش Solidworks مسابقه معما مسابقه معما
مسابقه معمانقشه gis منطقه 1 تهران مسابقه معمانقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 17 تهران
مسابقه معمانقشه gis منطقه 2 تهران مسابقه معمانقشه GIS کل تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 6 تهران
مسابقه معمانقشه gis منطقه 3 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 11 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 48 از 53 نخستنخست ... 8182838444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 527

موضوع: مسابقه معما

کاربر انجمن

سایر رشته ها
    سپاس
    4
    17 سپاس در 13 پست
    امتياز:691Array

این رو هم به چشم معما نگاه کنید»
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

مسابقه معما

مهندسی برق
    امتياز طلايي
    16
    سپاس
    759
    1,614 سپاس در 432 پست
    امتياز:15062Array

مهمه که شغاله چی میخوره ؟؟

خب نزدیکترین ببر که از ترس جونش شغالو نمیخوره. بقیه ببرا هم نمیخورنش و تا آخر علف میخورن دیگه

کاربر فعال

سایر رشته ها
    سپاس
    1
    56 سپاس در 24 پست
    امتياز:5768Array

اول اینکه سوال کامل نیست.من خودم چنتا پیشفرض درنظر میگیرم برای رفع ابهام
    _مجموعه ببرها و شغال یک مجموعه بسته ست
    _شرط خورن شغال نزدیکی ببر به اون نیست.شانس بقیه ببرها در خوردن یکسانه.(اصلا نفهمیدم این شرط نزدیک بودن یکی از ببرها به شغال برا چیه؟!)
    و جواب اینکه چه اینکه ببرها مبادرت به شغالخوری یا علفخوری بنمایند در هر دو حالت اخر سر یک شغال باقی میمونه.پس برای ببری که باهوشه و جونش براش ارزشمنده صبر میکنه تا یکی از ببرها این زنجیره شکار شروع کنه و خودش به عنوان اخرین ببر که هیچ تهدید دیگه ای براش نمیمونه شغال میخوره و تبیل به شغال میشه.

یک جواب دیگه ایم هست که بستگی به نگرش ببر نسبت به زندگی داره!اگه مدل بخور و نمیر ترجیح میده به همون خوردن علف اکتفا میکنه
    اندوه که از حد بگذرد جایش را می‌دهد به یک بی‌‌اعتنایی مزمن. دیگر مهم نیست: بودن یا نبودن؛ دوست داشتن یا نداشتن. آنچه اهمیت دارد کشداری رخوتناک حسی است که دیگر تو را به واکنش نمی‌کشاند. و در آن لحظه در سکوت فقط نگاه می‌کنی و نگاه می‌کنی و نگاه!

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست
    امتياز:457Array

نقل قول نوشته اصلی توسط B-neshan نمایش پست ها
    سلام.

شغال چی میخوره؟ علف یا غذای مخصوص شغال؟

من اگر ببر بودم سعی میکردم آخرین ببری باشم که شغال رو میخوره! که دیگه بعدن کسی من رو نخوره! پس صبر میکنم.

اما بعد از مدت طولانی

اگر دیدم جو جوری هست که هیچ ببری از ترس شغال شدن؛ شغال رو نمیخوره اونوقت من میخورمش.
    ببین وقتی من چیزی رو نمیگم یعنی اهمیتی نداره.اصلا موضوع این نیست که شغال چی میخوره.دقت کن که گفتم همه ببرها باهوش هستند پس همه ببرها مثل همدیگه فکر می کنند.حل مسئله کاملا براساس یک استدلال منطقی هست نه براساس یک استدلال روانشناسانه که ببینه جو چطوریه.

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط anvil نمایش پست ها
    اول اینکه سوال کامل نیست.من خودم چنتا پیشفرض درنظر میگیرم برای رفع ابهام
    _مجموعه ببرها و شغال یک مجموعه بسته ست
    _شرط خورن شغال نزدیکی ببر به اون نیست.شانس بقیه ببرها در خوردن یکسانه.(اصلا نفهمیدم این شرط نزدیک بودن یکی از ببرها به شغال برا چیه؟!)
    و جواب اینکه چه اینکه ببرها مبادرت به شغالخوری یا علفخوری بنمایند در هر دو حالت اخر سر یک شغال باقی میمونه.پس برای ببری که باهوشه و جونش براش ارزشمنده صبر میکنه تا یکی از ببرها این زنجیره شکار شروع کنه و خودش به عنوان اخرین ببر که هیچ تهدید دیگه ای براش نمیمونه شغال میخوره و تبیل به شغال میشه.

یک جواب دیگه ایم هست که بستگی به نگرش ببر نسبت به زندگی داره!اگه مدل بخور و نمیر ترجیح میده به همون خوردن علف اکتفا میکنه
    مشخصه که وقتی من در مورد جنگلی با این خصوصیات صحبت می کنم منظورم یک مجموعه بسته هست چون من اصلا به عامل دیگه ای اشاره نکردم و دنبال یک استدلال منطقی هستم.وقتی شما نکته سنجی می کنید نباید فرض هایی که خود من ارائه کردم رو فراموش کنید.نزدیکتر بودن یک ببر نسبت به بقیه به شغال رو برای این ذکر کردم تا بگم که هیچ وقت بحث سر این نیست که کدوم ببر زودتر میتونه شغال رو بگیره تا ذهنتون به سمت این موضوع نره.فرض کن همیشه یک ببر نزدیکتر از بقیه هست و زودتر از بقیه می تونه شغال رو بگیره.در ضمن گفتم ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند پس اصلا اینطوری نیست که یک ببر باهوش تراز بقیه باشه منتظر بشه بقیه چکار کنند همه ببرها باهوش هستند به فکر جونشون هستند.اینجاست که موضوع نزدیکتر بودن یک ببر به شغال مطرح میشه.همه ببرها باهوش هستند ولی یک ببر نزدیکتر از سایرین هست و این یک مزیت برای این ببر به حساب میاد.هر ببری جای اون بود همون کاری رو می کرد که اون می کنه.حالا این ببر چطور استدلال می کنه و چکار میکنه.در ضمن در جواب دوم هم شما باز فرض های من رو نادیده گرفتید چون گفتم این ببرها اگر بتونند و بدونند که خورده نمیشن،حتما شغال رو میخورن.بحث ریسک کردن نیست بحث استدلال منطقی مطرحه.قرار نیست قمار کنند استدلال منطقی می کنند و براساس استدلالشون،تصمیم می گیرند.

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hilo نمایش پست ها
    مهمه که شغاله چی میخوره ؟؟

خب نزدیکترین ببر که از ترس جونش شغالو نمیخوره. بقیه ببرا هم نمیخورنش و تا آخر علف میخورن دیگه
    نه به هیچ عنوان.شما استدلال می کنید که نزدیکترین ببر میگه اگر من بخورم شغال میشم و ببربعدی هم من رو میخوره.اما این استدلال سطحیه و ببرهای باهوش ما عمیق تر به موضوع نگاه می کنند!

عضو جدید

مهندسی کامپیوتر
    سپاس
    0
    3 سپاس در 3 پست
    امتياز:160Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست ها
    47 صفحه رو نخوندم پس نمی دونم معمای من تکراری هست یا نه.

فرض کنید 90 تا ببر و یک شغال توی جنگلی باشند.در این جنگل علف به میزان بی نهایت وجود داره و ببرها علف هم می خورند اما مسلما ترجیح میدن در صورت امکان شغال رو بخورند چون گوشتخوار هستند.ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند.نکته اینجاست که هر ببری بعد از خوردن شغال خودش تبدیل به شغال میشه و ببرها هم این موضوع رو می دونند و مسلما اگر بدونند با خوردن شغال خورده میشن ترجیح میدن علف بخورن.فرض کنید که شغال هم هیچ وقت نمیتونه از دست ببرها فرار کنه و یک ببر از سایر ببرها به شغال نزدیک تره.حالا سوال اینجاست که آیا این ببر،شغال رو میخوره یا نه؟استدلال کنید.

خیر
    خودش هم به سرنوشت شغال گرفتار میشه
    امضاء:

دو چـشم خیس و دلی در هوایتان
    دیوانه ای که لک زده قلبش برایتان

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid tracer نمایش پست ها
    خیر
    خودش هم به سرنوشت شغال گرفتار میشه
    استدلال مهم ترین بخش این معماست وگرنه دادن جواب خیر و بله و یک توضیح کلی که راحته.
    اما میتونم بگم طرز تفکرت اشتباست.

راهنمایی:به تعداد ببرها توجه کنید.اگر مسئله به طور مثال گفته بود 91 ببر به جای 90 ببر،جواب پایانی عوض میشد.

مسابقه معما

مهندسی برق
    امتياز طلايي
    16
    سپاس
    759
    1,614 سپاس در 432 پست
    امتياز:15062Array

اتفاقا من اولش میخواستم بپرسم چرا 90 تا ؟؟؟؟

خب اگه طرز فکر ببرها مثل هم باشه هر کاری که نزدیک ترین ببر انجام بده بقیه ببرها هم انجام میدن. دو حالت داریم :

1- ببر نزدیک تر تصمیم بگیره شغال رو بخوره. تو این حالت بقیه ببرها هم یکی یکی تصمیم میگیرند که شغال رو بخورن و در نهایت یه شغال میمونه

2- ببر نزدیکه نمیره سمت شغال چون فکر جونشو میکنه. اگه ببر اولی شغال رو بخوره به خاطر شباهت طرز فکرشون بقیه هم شغال رو میخورن. پس ببر اولی به خاطر جونش شغال رو نمیخوره. و همگی به زندگی ادامه میدن :))

حالا من نفهمیدم 90 این وسط چیکارس

کاربر فعال

سایر رشته ها
    سپاس
    1
    56 سپاس در 24 پست
    امتياز:5768Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست ها
    مشخصه که وقتی من در مورد جنگلی با این خصوصیات صحبت می کنم منظورم یک مجموعه بسته هست چون من اصلا به عامل دیگه ای اشاره نکردم و دنبال یک استدلال منطقی هستم.وقتی شما نکته سنجی می کنید نباید فرض هایی که خود من ارائه کردم رو فراموش کنید.نزدیکتر بودن یک ببر نسبت به بقیه به شغال رو برای این ذکر کردم تا بگم که هیچ وقت بحث سر این نیست که کدوم ببر زودتر میتونه شغال رو بگیره تا ذهنتون به سمت این موضوع نره.فرض کن همیشه یک ببر نزدیکتر از بقیه هست و زودتر از بقیه می تونه شغال رو بگیره.در ضمن گفتم ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند پس اصلا اینطوری نیست که یک ببر باهوش تراز بقیه باشه منتظر بشه بقیه چکار کنند همه ببرها باهوش هستند به فکر جونشون هستند.اینجاست که موضوع نزدیکتر بودن یک ببر به شغال مطرح میشه.همه ببرها باهوش هستند ولی یک ببر نزدیکتر از سایرین هست و این یک مزیت برای این ببر به حساب میاد.هر ببری جای اون بود همون کاری رو می کرد که اون می کنه.حالا این ببر چطور استدلال می کنه و چکار میکنه.در ضمن در جواب دوم هم شما باز فرض های من رو نادیده گرفتید چون گفتم این ببرها اگر بتونند و بدونند که خورده نمیشن،حتما شغال رو میخورن.بحث ریسک کردن نیست بحث استدلال منطقی مطرحه.قرار نیست قمار کنند استدلال منطقی می کنند و براساس استدلالشون،تصمیم می گیرند.
    اهان.یادم رفته بود.اخه با توجه به پست قبلیتون که گفتی" این ببر باهوش " فک کردم منظور یه نفره!
    بیزحمت کمی شفاف سازی کنید.یه نگاه به جمله های خودت بنداز از اول

اخرش من نفهمیدم ببرها میدونن که با خوردن شغال تبدیل به شغال میشوند یا نه؟
    و اینکه مزیت ببر نزدیکتر اینه که هر کاری که اون انجام بده بقیه ببرها هم تکرار میکنند یانه؟
    اندوه که از حد بگذرد جایش را می‌دهد به یک بی‌‌اعتنایی مزمن. دیگر مهم نیست: بودن یا نبودن؛ دوست داشتن یا نداشتن. آنچه اهمیت دارد کشداری رخوتناک حسی است که دیگر تو را به واکنش نمی‌کشاند. و در آن لحظه در سکوت فقط نگاه می‌کنی و نگاه می‌کنی و نگاه!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks