مسابقه معما
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
مسابقه معماطرح توجیهی کویرنوردی یزد مسابقه معمانقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده مسابقه معمامجموعه کامل آموزش Solidworks مسابقه معما مسابقه معما
مسابقه معمانقشه gis منطقه 1 تهران مسابقه معمانقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 17 تهران
مسابقه معمانقشه gis منطقه 2 تهران مسابقه معمانقشه GIS کل تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 6 تهران
مسابقه معمانقشه gis منطقه 3 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 11 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 52 از 53 نخستنخست ... 212223242484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 527

موضوع: مسابقه معما

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست
    امتياز:457Array

نقل قول نوشته اصلی توسط دل مانده نمایش پست ها
    مگه نگفتین همه ببرها به یه اندازه باهوشن...اینجوری که شما میگین ببر نزدیکتر میخواد زرنگی کنه
    بیشتر از این نمی تونم راهنمایی کنم چون باید جواب رو بگم.ببرها به طرز تفکر هم توجه می کنند نه فقط ببر نزدیکتر.

نقل قول نوشته اصلی توسط دل مانده نمایش پست ها
    نمیخوره
    چون اگه بخوره شغال میشه و دیگه غذایی نداره تا کوفت کنه این لامصب
    تازه خورده هم میشه(نهایت بدبختی)

پس بهتره بچسبه به همون علفش

ولی اگه میشه جواب این سوالمو بدین حتما...باید راهی بگیم که هم بخوره هم خورده نشه؟؟؟؟
    خیر.فقط باید استدلال کنید که این ببر در چه شرایطی شغال رو میخوره.وقتی شغال رو میخوره که میدونه جانش در امانه.ولی وقتی بدونه اگر شغال رو بخوره،خودش خورده میشه نمیخوره که این موضوع هم بستگی به زوج یا فرد بودن ببرها داره.

راهنمایی بیشتر:اگر تعداد ببرها فرد باشه،ببرنزدیکتر شغال رو میخوره و اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره.یعنی اگر تعداد ببرها فرد باشه ببرنزدیکتر میدونه که با خوردن شغال،جانش در امانه و توسط ببربعدی خورده نمیشه ولی اگر تعداد ببرها زوج باشه شغال رو نمیخوره چون میدونه توسط ببربعدی خورده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط B-neshan نمایش پست ها
    احساس میکنم ؛ جواب رو که بگن تازه بحثها شروع میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hilo نمایش پست ها
    دقیقا .... منم منتظرم جواب رو بشنوم تا بحث رو شروع کنیم
    اینطوری که شما از الان شروع کردید معلومه که جواب معما هرچقدر متقاعد کننده باشه عمرا اگر قبول کنید خودتون نفهمیدید.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

کاربر ممتاز

سایر رشته ها
    امتياز طلايي
    4
    سپاس
    79
    220 سپاس در 104 پست
    امتياز:24034Array

من که هر جور حساب کردم آخرش یدونه شغال موند + شغال های دیگه که از قبل بودند.

دوری و نزدیکی ببر به شغال هم نفهمیدم چی چیه
    خونه هامون پر نرده،پشت هر پنجره پرده
    قفسا پر پرنده،لبای بدون خنده
    چشما خونه ی سواله،مهربون شدن محاله
    نه برای عشق مِیلی،نه کسی به فکر لیلی

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

کاربر فعال

مهندسی کامپیوتر
    سخت افزار
    سپاس
    4,524
    5,660 سپاس در 2,177 پست
    امتياز:11207Array

این مسئله مخصوص ما کامپیوتری هاست (طراحی الگوریتم)
    اول فرض می کنیم فقط یک ببر هست پس ببر روباه را می خورد
    در حالت 2 ببر اگر ببر روباه را بخورد به حالت تابع قبل می رسیم برای ببر بعدی پس خورده می شویم در نتیجه با 2 تا ببر نمی توانیم روباه را بخوریم
    در حالت 3 ما با خوردن روباه به حالت بازنده ببر بعدی می رسیم و از انجا که ببر بازنده باخت خودش رو انتخاب نمی کنه ما می تونیم روباه رو بخوریم
    در حالت 4 ما با خوردن روباه به حالت برنده ی ببر کناری می رویم یعنی خورده می شویم پس حالت 4 نمی تواند روباه بخورد و حالت بازنده است
    و ...
    چون هر بار حالت برنده و بازنده عوض می شود پس زوج بازنده و فرد برنده است
    تا 90 که حالت بازنده است

کاربر انجمن

سایر رشته ها
    سپاس
    4
    17 سپاس در 13 پست
    امتياز:691Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست ها

اینطوری که شما از الان شروع کردید معلومه که جواب معما هرچقدر متقاعد کننده باشه عمرا اگر قبول کنید خودتون نفهمیدید.
    از این جمله به شک افتادم که مبادا جواب متقاعد کننده نباشه!! و بعد از این شَکم در لذت شدم ! همانا که من پیرو شکاکیت گرایی هستم.!!!

اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره.یعنی اگر تعداد ببرها فرد باشه ببرنزدیکتر میدونه که با خوردن شغال،جانش در امانه و توسط ببربعدی خورده نمیشه ولی اگر تعداد ببرها زوج باشه شغال رو نمیخوره چون میدونه توسط ببربعدی خورده میشه.
    .....
    ...
    ..
    .
    .
    اگر اینطور باشه سه تا ببر باشن باید نزدیکتره شغال رو بخوره! و بعد میشن دو ببر! حالا چه تضمینی برای خورده نشدن شغال هست؟ اینکه ببر دوم اگر شغال رو بخوره، ببر بعدی(آخر) قطعن شغال رو خواهد خورد...پس اگر سه تا ببر باشن! و تنها سه ببر باشن اونوقته که ببر نزدیک میتونه با خیال راحت شغال رو بخوره.

برای چهار تا، طبق حرف شما نباید بخوره...که منم قبول دارم. چون اگر بخوره اون وقت سه تا ببر میمونه یعنی حالت قبلی. و در حالتی که سه تا ببر باشن، ببره نزدیک شغال رو میخوره و بقیه هیچ کجاشو نمیتونن بخورن! خخ

برای 5 تا ...اگر بخوره میشه حالت قبلی! و در حالت قبلی جون شغال در امانه.پس میخوره!

برای 6 تا چطور؟ نمیخوره. چون اگر بخوره میشه حالت قبلی یعنی 5 ببر. که در این حالت گفتیم شغال خورده میشه.

================

جالب شد! وقتی اولین بار سوال رو دیدم مطمئن بودم زوج و فرد بودن اثری نداره!

حتی اولهای همین پست اونقدر مطمئن بودم که ای معما جواب نداره، که اینهارو فقط برای این نوشتم که نشون بدم "خردبین" داره اشتباه میکنه! اما نه انگار.. ضایع شدم

کاربر انجمن

سایر رشته ها
    سپاس
    4
    17 سپاس در 13 پست
    امتياز:691Array

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin-18 نمایش پست ها
    در حالت 2 ببر اگر ببر روباه را بخورد به حالت تابع قبل می رسیم برای ببر بعدی پس خورده می شویم در نتیجه با 2 تا ببر نمی توانیم روباه را بخوریم
    در حالت 3 ما با خوردن روباه به حالت بازنده ببر بعدی می رسیم و از انجا که ببر بازنده باخت خودش رو انتخاب نمی کنه ما می تونیم روباه رو بخوریم
    در حالت 4 ما با خوردن روباه به حالت برنده ی ببر کناری می رویم یعنی خورده می شویم پس حالت 4 نمی تواند روباه بخورد و حالت بازنده است
    و ...
    تا 90 که حالت بازنده است

چرا جواب شما رو ندیدم! شاید داشتم تایپ میکردم که شما جواب داده بودی!
    ==================

خواستم این رو اضافه کنم که بهم یادآوری شد بسیاری از حماقتهایی که من در زندگی انجام دادم زمانی بود که فکر میکردم جواب رو میدونم بدون اینکه واقعن برای رسیدن به جواب فکر کرده باشم!!

تصور و توهمی از دونستن.! اما وقتی شروع میکنیم و واقعن فکر میکنیم میبینیم که چقدر احتمال داره تصور اولیه ما اشتباه بوده باشه

کاربر فعال

سایر رشته ها
    سپاس
    578
    503 سپاس در 116 پست
    امتياز:7718Array

این آقای خردبین گفتن شب میان جوابو میدن...اما انگار دلشون نمیاد !آخه راهنمایی بیشتر میکنن...بابا جوابو صاف و پوس کنده بدید دیگه
    حتی afshin_18 هم نظرشونو گفتن اما آقای خردبین
    ***چه بخشنده خدای عاشقی دارم!که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم...***

...

...الـــا بذکـــــر الله تـــطــمــئـن القــلــوب

آگــاه باشیــد کــه با یـــاد خــــــدا دلــها آرام می گــیـرنـد

کاربر فعال

سایر رشته ها
    سپاس
    578
    503 سپاس در 116 پست
    امتياز:7718Array

و ...
    تا 90 که حالت بازنده است
    آقا من مخم هنگ کرده
    خوب اگه 3 تا ببر باشن که یکیشون یه شغال بخوره تبدیل به شغال میشه و دو تا ببر دیگه میخورنش
    چرا نخورنش؟
    یکی بیاد برا من توضیح بده
    ***چه بخشنده خدای عاشقی دارم!که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم...***

...

...الـــا بذکـــــر الله تـــطــمــئـن القــلــوب

آگــاه باشیــد کــه با یـــاد خــــــدا دلــها آرام می گــیـرنـد

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست

و ...
    تا 90 که حالت بازنده است
    شما باید توضیح بدید که چرا ببر دوم سوم....چنین تصمیمی میگیره.اینکه به حالت برنده یا بازنده قبلی میرسه کافی نیست.این توضیح کامپیوتری هیچ چیزی از استدلال منطقی که ببر میکنه،به ما ارائه نمیکنه.

پاسخ معما:

تلاش می کنم کامل توضیح بدم که جای اما و اگری باقی نمونه و نیازی به توضیح اضافی نباشه.
    چند راهنمایی کلیدی کردم:

1.گفتم باید به چه شیوه ای برای حل مسئله اقدام کرد و روش "بی نشان" رو تایید کردم.
    2.گفتم اگر تعداد ببرها فرد باشه،ببر نزدیکتر شغال رو میخوره و اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر نمیخوره.
    3.گفتم ببرها به طرز تفکر یکدیگر توجه می کنند.

حالا ببینید چطور این راهنمایی ها به اضافه معلومات مسئله(از قبیل باهوش بودن شیرها)به حل مسئله کمک میکرد.

-1 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر با خیال راحت شغال رو میخوره چون ببر دیگه ای نیست که اون رو بخوره.

-حالا 2 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره چون میدونه که تبدیل به شغال میشه و خودش توسط ببر دوم خورده میشه.ببر اول میدونه که ببر دوم اون رو(بعد از خوردن شغال و تبدیل به شغال شدن) میخوره چون ببر سومی در کار نیست که ببر دوم رو بخوره.

-3 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)شغال رو میخوره چون میدونه که ببر دوم اون رو نمیخوره چون اگر ببر دوم اون رو بخوره خودش توسط ببر سوم خورده خواهد شد پس با خیال راحت ببر اول،شغال رو میخوره.

-4 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)نمیخوره چون میدونه که ببر دوم با خیال راحت اون رو میخوره.چون ببر اول میدونه که ببر دوم استدلال میکنه که اگر ببر اول(که حالا تبدیل به شغال شده) رو بخوره ببر سوم اون رو نمیخوره چون اون وقت ببر سوم خودش توسط ببر چهارم خورده خواهد شد و ببر سوم هیچ وقت خودش رو در معرض مرگ حتمی قرار نمیده.
    .....
    می بینید که حالا می تونیم در یک کلام بگیم که حالت بعدی(مثلا 5 ببر و 1 شغال) ببر اول شغال رو میخوره چون اونوقت شرایط مثل حالت قبل میشه و میدونیم که در حالت 4 ببر و 1 شغال ببرنزدیکتر شغال رو نمیخوره که دلیلش رو توضیح دادم پس ببر اول در حالت 5 ببر و 1 شغال با درک این موضوع که توسط ببر بعدی خورده نخواهد شد،شغال رو میخوره و این حالت ها همینطور ادامه خواهد داشت پس نتیجه می گیریم که اگر تعداد ببرها فرد باشه،شغال خورده میشه و اگر تعداد ببرها زوج باشه،شغال خورده نخواهد شد و چون در معمای ما تعداد ببرها 90 تا هست ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره.

چون بعضی ها عاشق شکایت کردن هستند ازشون پیشاپیش خواهش می کنم براین احساس غلبه کنند و جواب رو دوباره با دقت بخونند.

کاربر فعال

مهندسی کامپیوتر
    سخت افزار
    سپاس
    4,524
    5,660 سپاس در 2,177 پست
    امتياز:11207Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست ها
    شما باید توضیح بدید که چرا ببر دوم سوم....چنین تصمیمی میگیره.اینکه به حالت برنده یا بازنده قبلی میرسه کافی نیست.این توضیح کامپیوتری هیچ چیزی از استدلال منطقی که ببر میکنه،به ما ارائه نمیکنه.

اما پاسخ معما:

تلاش می کنم کامل توضیح بدم که جای اما و اگری باقی نمونه و نیازی به توضیح اضافی نباشه.خب فکر می کنم توضیح دادم که ببرها باهوش هستند و چند راهنمایی کلیدی کردم.

1.گفتم باید به چه شیوه ای برای حل مسئله اقدام کرد و روش "بی نشان" رو تایید کردم.
    2.گفتم اگر تعداد ببرها فرد باشه،ببر نزدیکتر شغال رو میخوره و اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر نمیخوره.
    3.گفتم ببرها به طرز تفکر یکدیگر توجه می کنند.
    حالا ببینید چطور این راهنمایی ها به اضافه معلومات مسئله(از قبیل باهوش بودن شیرها)به حل مسئله کمک میکرد.

-1 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر با خیال راحت شغال رو میخوره چون ببر دیگه ای نیست که اون رو بخوره.

-حالا 2 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره چون میدونه که تبدیل به شغال میشه و خودش توسط ببر دوم خورده میشه.ببر اول میدونه که ببر دوم اون رو(بعد از خوردن شغال و تبدیل به شغال شدن) میخوره چون ببر سومی در کار نیست که ببر دوم رو بخوره.

-3 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)شغال رو میخوره چون میدونه که ببر دوم اون رو نمیخوره چون اگر ببر دوم اون رو بخوره خودش توسط ببر سوم خورده خواهد شد پس با خیال راحت ببر اول،شغال رو میخوره.

-4 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)نمیخوره چون میدونه که ببر دوم با خیال راحت اون رو میخوره.چون ببر اول میدونه که ببر دوم استدلال میکنه که اگر ببر اول(که حالا تبدیل به شغال شده) رو بخوره ببر سوم اون رو نمیخوره چون اون وقت ببر سوم خودش توسط ببر چهارم خورده خواهد شد و ببر سوم هیچ وقت خودش رو در معرض مرگ حتمی قرار نمیده.
    .....
    می بینید که حالا می تونیم در یک کلام بگیم که حالت بعدی(مثلا 5 ببر و 1 شغال) ببر اول شغال رو میخوره چون اونوقت شرایط مثل حالت قبل میشه و میدونیم که در حالت 4 ببر و 1 شغال ببرنزدیکتر شغال رو نمیخوره که دلیلش رو توضیح دادم پس ببر اول در حالت 5 ببر و 1 شغال با درک این موضوع که توسط ببر بعدی خورده نخواهد شد،شغال رو میخوره و این حالت ها همینطور ادامه خواهد داشت پس نتیجه می گیریم که اگر تعداد ببرها فرد باشه،شغال خورده میشه و اگر تعداد ببرها زوج باشه،شغال خورده نخواهد شد و چون در معمای ما تعداد ببرها 90 تا هست ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره.

چون بعضی ها عاشق شکایت کردن هستند ازشون پیشاپیش خواهش می کنم براین احساس غلبه کنند و جواب رو دوباره با دقت بخونند.
    یه بار دیگه راه حلم رو بخون ریاضی وار نوشتم که بشه تبدیل به رابطه ی بازگشتیش کرد
    حالت بازنده یعنی حالتی که با توجه به افکار بقیه ی ببر ها می دونی خورده میشی

کاربر انجمن

مهندسی برق
    سپاس
    28
    154 سپاس در 60 پست

یه بار دیگه راه حلم رو بخون ریاضی وار نوشتم که بشه تبدیل به رابطه ی بازگشتیش کرد
    حالت بازنده یعنی حالتی که با توجه به افکار بقیه ی ببر ها می دونی خورده میشی
    راه حل شما رو خوندم ولی تکرار می کنم باید اول استدلال ببرها رو توضیح میدادید.

همانطور که من تا 4 ببر و 1 شغال رو با استدلال توضیح دادم و بعد گفتم در حالت 5 ببر و 1 شغال،با خوردن شغال،مسئله تبدیل به حالت 4 ببر و 1 شغال میشه که توضیحش قبلا داده شده و بعد نتیجه گیری کردم که اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر نمیخوره و اگر فرد باشه،ببر نزدیکتر میخوره.

هرکسی میدونه که درحالت 1 ببر و 1 شغال،ببر شغال رو میخوره شما هم که از حالت 2 ببر و 1 شغال شروع کردید به گفتن اینکه اگر بخوره به حالت قبلی تبدیل میشه.من هم که راهنمایی کرده بودم اگر تعداد ببرها فرد باشه،شغال خورده میشه و اگر زوج باشه خورده نمیشه پس اینکه بگیم اگر ببر بخوره یا نخوره به حالت برنده یا بازنده قبلی میره رو هرکسی میتونست بگه.جواب معما،توضیح شیوه استدلال ببرها بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks