مسابقه معما
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
مسابقه معماطرح توجیهی کویرنوردی یزد مسابقه معمانقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده مسابقه معمامجموعه کامل آموزش Solidworks مسابقه معما مسابقه معما
مسابقه معمانقشه gis منطقه 1 تهران مسابقه معمانقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 17 تهران
مسابقه معمانقشه gis منطقه 2 تهران مسابقه معمانقشه GIS کل تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 6 تهران
مسابقه معمانقشه gis منطقه 3 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 11 تهران مسابقه معمانقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 53 از 53 نخستنخست ... 3132333434950515253
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 527 , از مجموع 527

موضوع: مسابقه معما

کاربر فعال

سایر رشته ها
    سپاس
    578
    503 سپاس در 116 پست
    امتياز:7718Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست ها
    شما باید توضیح بدید که چرا ببر دوم سوم....چنین تصمیمی میگیره.اینکه به حالت برنده یا بازنده قبلی میرسه کافی نیست.این توضیح کامپیوتری هیچ چیزی از استدلال منطقی که ببر میکنه،به ما ارائه نمیکنه.

پاسخ معما:

تلاش می کنم کامل توضیح بدم که جای اما و اگری باقی نمونه و نیازی به توضیح اضافی نباشه.
    چند راهنمایی کلیدی کردم:

1.گفتم باید به چه شیوه ای برای حل مسئله اقدام کرد و روش "بی نشان" رو تایید کردم.
    2.گفتم اگر تعداد ببرها فرد باشه،ببر نزدیکتر شغال رو میخوره و اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر نمیخوره.
    3.گفتم ببرها به طرز تفکر یکدیگر توجه می کنند.

حالا ببینید چطور این راهنمایی ها به اضافه معلومات مسئله(از قبیل باهوش بودن شیرها)به حل مسئله کمک میکرد.

-1 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر با خیال راحت شغال رو میخوره چون ببر دیگه ای نیست که اون رو بخوره.

-حالا 2 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره چون میدونه که تبدیل به شغال میشه و خودش توسط ببر دوم خورده میشه.ببر اول میدونه که ببر دوم اون رو(بعد از خوردن شغال و تبدیل به شغال شدن) میخوره چون ببر سومی در کار نیست که ببر دوم رو بخوره.

-3 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)شغال رو میخوره چون میدونه که ببر دوم اون رو نمیخوره چون اگر ببر دوم اون رو بخوره خودش توسط ببر سوم خورده خواهد شد پس با خیال راحت ببر اول،شغال رو میخوره.

-4 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)نمیخوره چون میدونه که ببر دوم با خیال راحت اون رو میخوره.چون ببر اول میدونه که ببر دوم استدلال میکنه که اگر ببر اول(که حالا تبدیل به شغال شده) رو بخوره ببر سوم اون رو نمیخوره چون اون وقت ببر سوم خودش توسط ببر چهارم خورده خواهد شد و ببر سوم هیچ وقت خودش رو در معرض مرگ حتمی قرار نمیده.
    .....
    می بینید که حالا می تونیم در یک کلام بگیم که حالت بعدی(مثلا 5 ببر و 1 شغال) ببر اول شغال رو میخوره چون اونوقت شرایط مثل حالت قبل میشه و میدونیم که در حالت 4 ببر و 1 شغال ببرنزدیکتر شغال رو نمیخوره که دلیلش رو توضیح دادم پس ببر اول در حالت 5 ببر و 1 شغال با درک این موضوع که توسط ببر بعدی خورده نخواهد شد،شغال رو میخوره و این حالت ها همینطور ادامه خواهد داشت پس نتیجه می گیریم که اگر تعداد ببرها فرد باشه،شغال خورده میشه و اگر تعداد ببرها زوج باشه،شغال خورده نخواهد شد و چون در معمای ما تعداد ببرها 90 تا هست ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره.

چون بعضی ها عاشق شکایت کردن هستند ازشون پیشاپیش خواهش می کنم براین احساس غلبه کنند و جواب رو دوباره با دقت بخونند.
    اگه یه وقت از حرفای من دلخور شدین من معذرت میخوام قصد ناراحت کردن کسی رو نداشتم
    ***چه بخشنده خدای عاشقی دارم!که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم...***

...

...الـــا بذکـــــر الله تـــطــمــئـن القــلــوب

آگــاه باشیــد کــه با یـــاد خــــــدا دلــها آرام می گــیـرنـد
    1 سپاس e.t

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

مسابقه معما

پزشکی
    سپاس
    14,604
    28,772 سپاس در 10,571 پست
    امتياز:47447Array

يك باغچه دايره اي شكل را به پنج قسمت تقسيم كرده اند و گلهاي بيشه اي ، كوهي ، وحشي ، جنگلي ، دشتي را در هر قسمت جداگانه كاشته اند . اگر در هر قسمت فقط يك نوع گل با يك رنگ خاص كاشته باشند . با توجه به اطلاعات زير محل و رنگ هر گل را مشخص كنيد ؟
    1 . گلهاي آبي رنگ بين گلهاي جنگلي و گلهاي دشتي قرار دارند .
    2 . اگر پشت گلهاي كوهي بايستيد ، گلهاي بيشه اي در سمت راست گلهاي وحشي قرار دارد .
    3 . گلهاي وحشي زرد رنگ هستند . 4 . گلهاي قرمز رنگ در كنار گلهاي جنگلي هستند . 5 . گلهاي كوهي در ميان گلهاي جنگلي و دشتي قرار دارند . 6 . گلهاي قرمز رنگ در كنار گلهاي دشتي سفيد قرار ندارند .
    وحشي كوهي بيشه اي جنگلي دشتي
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

اقا یه چیزی ما خودمونم بلدنیستیم این چه جوریه.. باید معماشو بخریم به جواب برسیم. ن میخرم. بعد جوابشو بهتون میگم. فعلا تااطلاع ثانوی.. یه معمای دیگه طرح بشه.

ساکنان دریا پس از مدتی صدای امواج را نمیشنوند. چه تلخ است قصه ی
    عادت...

1 سپاس e.t

کاربر ممتاز

سایر رشته ها
    امتياز طلايي
    4
    سپاس
    79
    220 سپاس در 104 پست
    امتياز:24034Array

سوال ناقصه
    خونه هامون پر نرده،پشت هر پنجره پرده
    قفسا پر پرنده،لبای بدون خنده
    چشما خونه ی سواله،مهربون شدن محاله
    نه برای عشق مِیلی،نه کسی به فکر لیلی

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
    1 سپاس e.t

مسابقه معما

پزشکی
    سپاس
    14,604

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سوال ناقصه
    نمیدونم... شما کاملشو بزار.

عادت...

1 سپاس e.t

کاربر ممتاز

سایر رشته ها
    امتياز طلايي
    4
    سپاس
    79
    220 سپاس در 104 پست
    امتياز:24034Array

نقل قول نوشته اصلی توسط *salamat* نمایش پست ها
    نمیدونم... شما کاملشو بزار.
    من که طراح سوال نیستم
    اومدم حل کنم ناقص به نظر میرسید
    5 تا گل داریم 4 تا رنگ
    رنگ اون یکی معلوم نیست
    خونه هامون پر نرده،پشت هر پنجره پرده
    قفسا پر پرنده،لبای بدون خنده
    چشما خونه ی سواله،مهربون شدن محاله
    نه برای عشق مِیلی،نه کسی به فکر لیلی

1 سپاس e.t

مسابقه معما

پزشکی
    سپاس
    14,604

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    من که طراح سوال نیستم
    اومدم حل کنم ناقص به نظر میرسید
    5 تا گل داریم 4 تا رنگ
    رنگ اون یکی معلوم نیست
    خوب اینم معماست دیگه.... حلش کنید...

عادت...

1 سپاس e.t

کاربر انجمن

سایر رشته ها
    سپاس
    4
    17 سپاس در 13 پست
    امتياز:691Array

گلهاي قرمز رنگ در كنار گلهاي جنگلي هستند
    سلام.
    قرمزا که همون جنگلی ها هستند! توی عکس که اینطوری نشون داده. چطور یه چیزی کنار خودشه؟ یعنی دو تا از اینا داریم؟ دو تا قرمز کنار هم؟ جفتی؟ یعنی یعنی قرمزا چس چسبیدند به هم؟
    1 سپاس e.t

صفحه 53 از 53 نخستنخست ... 3132333434950515253

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks