همه چیز در مورد اباکوس
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
همه چیز در مورد اباکوسطرح توجیهی کویرنوردی یزد همه چیز در مورد اباکوسنقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده همه چیز در مورد اباکوسمجموعه کامل آموزش Solidworks همه چیز در مورد اباکوس همه چیز در مورد اباکوس
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 1 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 17 تهران
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 2 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه GIS کل تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 6 تهران
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 3 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 11 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 96

موضوع: همه چیز در مورد اباکوس

عضو جدید

مهندسی عمران
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:17Array

سلام
    من تازه با اباکوس آشنا شدم و زیاد با اون کار نکردم .اومدم مدل کنم ولی نتونستم یه کف با 9 ستون را مدل کنم اگه برام توضیح بدید که اون کف رو چطور مدل کردین ممنون میشم
    با تشکر

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

کاربر فعال

مهندسی مکانیک
    طراحی جامدات
    سپاس
    1
    112 سپاس در 69 پست
    امتياز:6451Array

درود
    ببین نرم افزار اباکوس دارای چند تا مدول هستش که برای انالیز یک مدل تمام اونا را طی کنی !!!
    خوب مدول اول مدلسازیش هستش که کار ما الان گیره همین مدوله
    برای مدلسازیش اول باید ببینیم که میخوای کف را به صورت پوسته داشته باشی یا به صورت سالید ؟
    بعد از انخای نوع پوسته یا سالید وارد محیط اسکیج میشیم و یک مستطیل رسم میکنم .من الان دسرسی به نرم افزار ندارم امامراحل کارو (قسمتهایشو ) به صورت عکس برات میذارم .
    خلاصه بعد از ترسیم مستطیل از محیط اسکیج خارج میشیم و ترسیم را اکسترود می کنیم به اندازه ایی که مد نظرمون هستش !!!

کاربر فعال

مهندسی مکانیک
    طراحی جامدات
    سپاس
    1
    112 سپاس در 69 پست

ابتدا باید مدول part را انتخاب کنیم .
    سپس create part را کلیک می کنیم تا پنچره ایی مانند تصویر زیر نمایش داده بشه حالا باید تعیین کنیم که مدل ما سالید باشه یا پوسته ای یا.... ما در اینجا shell را انتخاب میکنیم .

حالا نرم افزار وارد محیط 2 بعدی اسکیچ میشه در این محیط مستطیل را ترسیم می کنیم و در اخر doneرا کلیک می کنیم از محیط اسکیج خارج که بشیم تصویری همانند تصویر بالا نمایش داده خواهد شد .

کاربر فعال

مهندسی مکانیک
    طراحی جامدات
    سپاس
    1
    112 سپاس در 69 پست

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    بیومکانیک
    سپاس
    27
    68 سپاس در 50 پست
    امتياز:669Array

سلام.
    به نظر من واسه تيرها wire تعريف كنيم بهتره.بعدا در ما‍ژولproperty به تير يك مقطع دلخواه مي دهيم.
    پس منم يه كلياتي در ادامه كاري كه دوستمون انجام دادند ميگم و يه سري عكس واستون ميذارم. با اين مراحل شما مي تونيد مرحله مدل سازي رو تكميل كنيد.

خوب ابتدا وارد ماژول part بشيد.

از قسمت part، گزينه create را انتخاب كنيد. سپس طبق شكل shell را برگزينيد. با انتخاب continue وارد محيط sketch مي شويد. در اين قسمت بسته به ابعادي كه براي كف لازم داريد يك مستطيل ترسيم كنيد و بعد از ترسيم مستطيل كليد done را بزنيد تا وارد محيط اصلي part شويد.

حال براي رسم WIRE ها بايد سه صفحه فرضي تعريف كنيد. براي تعريف اين صفحات از قسمت TOOLSگزينه datum را انتخاب كنيد. در صفحه اي كه باز مي شود point and normals را انتخاب كنيد. و مطابق شكل زير با انتخاب نقاط و خطوط مناسب سه صفحه فرضي را ترسيم كنيد.

پس از ترسيم اين صفحات مي توانيد تيرها را ترسيم كنيد. براي اين كار از زيرمنوي shape، wire وسپسsketch را انتخاب كنيد. يكي از صفحات فرضي را انتخاب كنيد و در ان يك تير را كه به صورت يك خط راست ترسيم مي كنيم رسم كنيد. و در نهايت با انجام اين مرحله براي هر تير شما 9 تير خواهيد داشت بر روي كف.

حال در ماژول property مي توانيد براي كف جدا يك خاصيت تعريف كنيد و براي تيرها هم به صورت جدا سطح مقطع و نوع ماده را تعريف كنيد.
    فعلا مرحله مدل سازي را انجام دهيد. در مورد مدل سازي اگر سوالي داشتيد مطرح كنيد. كه البته با اين توضيحات و توضيحات قبلي كه دوستمان دادند فكر نكنم مشكلي پيش بيايد..در مورد تعريف خواص هم اگر متوجه نشديد در مرحله بعدي كارتان بيشتر توضيح خواهيم داد
    موفق باشيد.

کاربر فعال

مهندسی مکانیک
    طراحی جامدات
    سپاس
    1
    112 سپاس در 69 پست

ستاره جان بسیار ممنون بابت توضیحاتی که دادی /
    امیدوارم که دیگه در مورد مدلسازیش مشکلی نداشته باشی .مهندس حالا نوبت خودته که فعالیت کنی و مدلی که ساختی را نمایش بدی
    تا وارد مرحله بعدی کار بشیم .تا مدل را نسازی وارد مرحله بعد نمی شیم

عضو جدید

مهندسی عمران
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:17Array

با سلام به همه دوستان
    واقعا نمی دونم چطوری از شما تشکر کنم
    خیلی ممنونم از اینکه در حق من لطف کردید . میدونم که همه دوستان گرفتاریهای زیادی دارن ولی با این وجود وقتشون را صرف کار من کردند .
    باز هم از همه دوستان تشکر میکنم و امیدوارم که بتونم لطف دوستان را جبران کنم.
    من میرم سراغ مدل سازی.

عضو جدید

مهندسی مکانیک
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:21Array

با سلام
    من هم یک سوال درباره بارگذاری سیکلی در اباکوس داشتم
    می توانم سوالم را در همین جا مطرح کنم؟
    چون به نظرم بین بحث شما بی ادبی بود اگر سوال را مطرح می کردم.
    من را هم راهنمایی کنید
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
    اگر ممکن است به من خبر بدهید
    خیلی ممنون

کاربر فعال

مهندسی مکانیک
    طراحی جامدات
    سپاس
    1
    112 سپاس در 69 پست

سلام .دوست گرامی .
    اگر تاپبک جداگانه بزنی بهتر هستش و سوالتو اونجا مطرح کنی تا به صورت مجزا به موضوع بپردازیم .در هر صورت اینجا هم مطرح میکردی بی ادبی نبود :ws2:

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    بیومکانیک
    سپاس
    27
    68 سپاس در 50 پست
    امتياز:669Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ruhan نمایش پست ها
    با سلام
    من هم یک سوال درباره بارگذاری سیکلی در اباکوس داشتم
    می توانم سوالم را در همین جا مطرح کنم؟
    چون به نظرم بین بحث شما بی ادبی بود اگر سوال را مطرح می کردم.
    من را هم راهنمایی کنید
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
    اگر ممکن است به من خبر بدهید
    خیلی ممنون
    براي ايجاد بارگذاري پريوديك بايد در ماژول load، از
    toolsamplitudecreate
    را انتخاب كنيد و در اين قسمت گزينه periodic را برگزينيد وcontinue را بزنيد. بسته به فركانس بار و مقادير آن جاهاي خالي را در اين قسمت با اعداد مناسب پر كنيد و سپس ok را انتخاب كنيد.
    حال loadcreateconcentrated forcecontinue را انتخاب كنيد و سپس نود يا نودهايي را كه مي خواهيد بارگذاري دوره اي وارد شود را انتخاب و از قسمت پايين ok كنيد.
    در اين مرحله پنجره edit load باز مي شود كه در قسمت cf ها مقادير دلخواه بارگذاري را انتخاب كنيد و گزينه amplitude را كه به صورت خودكار بر روي ramp قرار دارد را بر روي amp1 يعني همان amplitudeي كه در مرحله قبل ايجاد كرديد تنظيم كنيد و ok كنيد. بارگذاري پريوديك به اين ترتيب ايجاد خواهد شد.
    موفق باشيد.

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)