همه چیز در مورد اباکوس
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
همه چیز در مورد اباکوسطرح توجیهی کویرنوردی یزد همه چیز در مورد اباکوسنقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده همه چیز در مورد اباکوسمجموعه کامل آموزش Solidworks همه چیز در مورد اباکوس همه چیز در مورد اباکوس
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 1 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 17 تهران
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 2 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه GIS کل تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 6 تهران
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 3 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 11 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 96

موضوع: همه چیز در مورد اباکوس

کاربر تازه وارد

مهندسی معدن
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:11Array

سلام به اساتید گروه مکانیک
    من تو زمینه رشد ترک خستگی کار میکنم
    اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

همه چیز در مورد اباکوس

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    1,078
    483 سپاس در 192 پست
    امتياز:6398Array

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolmalki نمایش پست ها
    سلام به اساتید گروه مکانیک
    من تو زمینه رشد ترک خستگی کار میکنم
    اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم.
    مهندس رشد ترک با خستگی فرق داره برای رشد ترک دامنه ای از روشها مثل J انتگرال و vcct و ... وجود داره که باید با این معیارها آشنا باشید
    ولی موضوع خستگی و عمر قطعه کاری بس دشوار هست و روشهایی هم که هست تخمین نزدیکی هست نه دقیق و مستلزم آزمایشات متعدد و ورودی های
    مختلف هست که این قسمتش دشوارتر از همه هست

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

... مادامی که تلخی زندگی دیگران راشیرین می کنی ، بدان که زندگی می کنی ...

کاربر تازه وارد

مهندسی عمران
    saze
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:12Array

سلام دوستان
    من یک نمونه آزمایشگاهی رو با آباکوس مدل کردم و نمونه تحت پوش اور و کنترل تغییر مکان و بدست آوردن نیرو است
    یک نمودار نیرو تغییر مکان هم بدست آوردم تحت یک جابجایی خاصstatic gneral
    حالا میخوام منحنی هیسترسیس بدست بیارم میتونید مراحل گام به گام این کار رو برام توضیح بدین؟
    متن یا نوشته ای در این مورد هست؟
    فقط خیلی فوریه کارم اگه ممکنه میشه زود جواب بدین؟ email:a_eternal.love@yahoo.com

کاربر تازه وارد

مهندسی عمران
    saze
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست

Banner درخواست کمک فوری

سلام دوستان
    من یک نمونه آزمایشگاهی رو با آباکوس مدل کردم و نمونه تحت پوش اور و کنترل تغییر مکان و بدست آوردن نیرو است
    حالا میخوام منحنی هیسترسیس بدست بیارم میتونید مراحل گام به گام این کار رو برام توضیح بدین؟
    فقط خیلی فوریه کارم اگه ممکنه میشه زود جواب بدین؟ email:a_eternal.love@yahoo.com

همه چیز در مورد اباکوس

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    1,078
    483 سپاس در 192 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_person نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام دقیقا متوجه نشدم خروجیتون چیه
    روال کلی به این صورته
    1- در ماژول step بعد از تعریف step خروجی های مورد نظرتون در field output (خروجی در دسترس)وoutput history (عموما متغیر زمانی ها)
    تعریف میکنید
    2- بعد از آنالیز در ماژول vis..... گزینه create XY data رو انتخاب میکنید

و با توجه به این چه خروجی مد نظرتون هست و در چه step frame انتخاب میکنید
    history output متغیرهای زمانی > انتخاب > سیو یا پلات > و نمودار رو هم میتونید با پریت تو فایل و پسوند tif ذخیره کنید

در odb field output خروجی های دیگه و میتونید در step frame مورد نظر و حتی انتخاب المان از روی مدل نمودار و خروجی بگیرید
    با انتخاب گزینه 2 و انتخاب نو المان node یا element یا ... و Add کردن

در operate on xy data میتونید خروجی هایی که در history سیو کردید مشاهده کنید و به صورت تابعی از هم رسم کنید
    از دستور combine برای رسم دو خروجی استفاده میشه - در صورت سیو قابل مشاهده میشه

و در صورتی که بخواهید یه خروجی از جایی از مدل بگیرید که خودتون تعریف کردیه باشید از گزینه tools > path استفاده میکنیم
    و از این گزینه برای خروجی گرفتن استفاده میکنیم

کاربر تازه وارد

مهندسی مکانیک
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست

سلام دوستان
    رشد ترک در نرم افزار آباکوس تحت بارگذاری خستگی با فرکانس پایین آنالیز کنم
    کسی از دوستان توی این زمینه کار کرده و می تونه کمکم کنه؟؟؟
    ممنون

کاربر تازه وارد

مهندسی عمران
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:13Array

سلام به همه دوستان
    من تو آباکوس تازه کارم و میخوام یک بار متمرکز یا یک تکیه گاه رو به یک نقطه غیر از گره اختصاص بدنم ولی با Datum point نتونستم و با رفرنس پونت هم که این کار رو میکنم وقت آنالیز ارور میده چون بلد نیستم اون به سطح اختصاص بدم ممنون میشم اگر کسی من رو راهنمایی کنه

عضو جدید

مهندسی عمران
    سازه های دریایی
    سپاس
    13
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:34Array

سلام دوستان.
    من مدل لوله ای که تحت فشار داخلی به گسیختگی می رسه رو ایجاد کردم و رفتار غیرخطی مصالح و هندسه رو در نظر گرفتم. از آنالیز استاتیک استفاده کردم. دوست دارم مقدار فشار داخلی که طی اون، در نقطه ای از لوله تنش وون میسز رو رد کنه رو بدست بیارم. باید چی کار کنم. آخه آباکوس در طی تعریف مدل و آنالیز اون اصلا نمی پرسه معیار گسیختگی تو چی هست بنابراین حتی اگر یک باری بیشتر از توان سازه تعریف کنم و آباکوس در نقطه ای از استپ بارگذاری(ramp loading) ایست کنه نمیشه فهمید که طبق چه معیار گسیختگی ایست کرده (منظورم از "ایست" اینه که اینکرمنت ها در نقطه ای از استپ آنقدر ریز بشن که از حد مینیموم اینکرمنت کوچکتر شود و برنامه ارور دهد) لطفا هر نظری دارین بدین. اگه اطلاعات بیشتری هم خواستین بگینن. ممنونم.

همه چیز در مورد اباکوس

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    1,078
    483 سپاس در 192 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط khalaj_mohsen نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من مدل لوله ای که تحت فشار داخلی به گسیختگی می رسه رو ایجاد کردم و رفتار غیرخطی مصالح و هندسه رو در نظر گرفتم. از آنالیز استاتیک استفاده کردم. دوست دارم مقدار فشار داخلی که طی اون، در نقطه ای از لوله تنش وون میسز رو رد کنه رو بدست بیارم. باید چی کار کنم. آخه آباکوس در طی تعریف مدل و آنالیز اون اصلا نمی پرسه معیار گسیختگی تو چی هست بنابراین حتی اگر یک باری بیشتر از توان سازه تعریف کنم و آباکوس در نقطه ای از استپ بارگذاری(ramp loading) ایست کنه نمیشه فهمید که طبق چه معیار گسیختگی ایست کرده (منظورم از "ایست" اینه که اینکرمنت ها در نقطه ای از استپ آنقدر ریز بشن که از حد مینیموم اینکرمنت کوچکتر شود و برنامه ارور دهد) لطفا هر نظری دارین بدین. اگه اطلاعات بیشتری هم خواستین بگینن. ممنونم.
    سلام
    نمیپرسه ولی شما در field output و history output میتونی خروجی های مورد نظرتو درخواست کنی و در ماژول ویزولیشن با انتخاب گزینه هات مقدارشو میبینی
    که اگه از مقدار حد تسلیمت گذشته باشه .....
    در واقع در بین خروجی های تنش منطقی ترین معیار ون میزز هست که همه بررسی اولشون ون میزز هست
    اگر مقدار دقیق تر میخوای باید بری در operate xy data و ..... uniqu nodal و انتخاب المان مورد نظر و در تب اول درخواست خروجی مورد نظر و تنش رو
    در integration point بخونی
    اگر هم منظورت اینه که در ظاهر فرایند failurer رو نشون بده - گزینه ای که من میشناسم و در تصویر مشخص کردم رو در field output فعال کن

اگر هم منظورتونو اشتباه متوجه شدم - بیشتر توضیح بدید

عضو جدید

مهندسی عمران
    سازه های دریایی
    سپاس
    13
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:34Array

نقل قول نوشته اصلی توسط J.A نمایش پست ها
    سلام
    نمیپرسه ولی شما در field output و history output میتونی خروجی های مورد نظرتو درخواست کنی و در ماژول ویزولیشن با انتخاب گزینه هات مقدارشو میبینی
    که اگه از مقدار حد تسلیمت گذشته باشه .....
    در واقع در بین خروجی های تنش منطقی ترین معیار ون میزز هست که همه بررسی اولشون ون میزز هست
    اگر مقدار دقیق تر میخوای باید بری در operate xy data و ..... uniqu nodal و انتخاب المان مورد نظر و در تب اول درخواست خروجی مورد نظر و تنش رو
    در integration point بخونی
    اگر هم منظورت اینه که در ظاهر فرایند failurer رو نشون بده - گزینه ای که من میشناسم و در تصویر مشخص کردم رو در field output فعال کن

اگر هم منظورتونو اشتباه متوجه شدم - بیشتر توضیح بدید
    خیلی ممنونم از پاسختون. من یه بار بیشتر از حد تحمل لوله گذاشتم و دیدم که مثلا در ثانیه ی 0.554 از استپ بارگذاری (به صورت ramp ، زمان استپ هم 1ثانیه) برنامه به این علت که مقدار increment از مقدار بحرانی مینیموم کمتر شده بود با ارور از برنامه خارج شد. پس شاید مقدار بار بحرانی (فشار داخلی بحرانی) از ضرب 0.554 در مقدار بارگذاری اولیه بدست بیاد. بعدش بار گذاری رو دو بار عوض کردم ولی همچنان بیشتر از مقدار قابل تحمل (از تئوری مقدار حدودی قابل تحمل رو می دونستم) در این دو حالت هم در زمان های دیگری از استپ، برنامه ارور داد که از ضرب اون زمان ها در بارگذاری ه به همون مقدار قابل تحمل که در اولین بارگذاری بدست اومده بود، رسیدم. این مقدار نزدیک به مقدار حالت تئوری بود که فکر می کنم جواب درستی باشه. حالا سوالم اینه که آیا این به این معنی هست که آباکوس این مقدار بار رو به عنوان بار نهایی تشخیص داده و اگر این طوره بلاخره باید طبق یه معیاری این کار رو کرده باشه، اون معیار چیه؟ مثلا اینه که تنش وون میسز از یه مقدار نهایی تجاوز کرده؟ (شاید بد نباشه بگم که منحنی تنش کرنش من به حالت افقی نمی رسید و از کرنش نهایی، هم دیگه ادامه پیدا نمی کرد)

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)