همه چیز در مورد اباکوس
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
همه چیز در مورد اباکوسطرح توجیهی کویرنوردی یزد همه چیز در مورد اباکوسنقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده همه چیز در مورد اباکوسمجموعه کامل آموزش Solidworks همه چیز در مورد اباکوس همه چیز در مورد اباکوس
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 1 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 17 تهران
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 2 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه GIS کل تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 6 تهران
همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 3 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 11 تهران همه چیز در مورد اباکوسنقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 96

موضوع: همه چیز در مورد اباکوس

همه چیز در مورد اباکوس

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    1,078
    483 سپاس در 192 پست
    امتياز:6398Array

نقل قول نوشته اصلی توسط khalaj_mohsen نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون. من یه بار بیشتر از حد تحمل لوله گذاشتم و دیدم که مثلا در ثانیه ی 0.554 از استپ بارگذاری (به صورت ramp ، زمان استپ هم 1ثانیه) برنامه به این علت که مقدار increment از مقدار بحرانی مینیموم کمتر شده بود با ارور از برنامه خارج شد. پس شاید مقدار بار بحرانی (فشار داخلی بحرانی) از ضرب 0.554 در مقدار بارگذاری اولیه بدست بیاد. بعدش بار گذاری رو دو بار عوض کردم ولی همچنان بیشتر از مقدار قابل تحمل (از تئوری مقدار حدودی قابل تحمل رو می دونستم) در این دو حالت هم در زمان های دیگری از استپ، برنامه ارور داد که از ضرب اون زمان ها در بارگذاری ه به همون مقدار قابل تحمل که در اولین بارگذاری بدست اومده بود، رسیدم. این مقدار نزدیک به مقدار حالت تئوری بود که فکر می کنم جواب درستی باشه. حالا سوالم اینه که آیا این به این معنی هست که آباکوس این مقدار بار رو به عنوان بار نهایی تشخیص داده و اگر این طوره بلاخره باید طبق یه معیاری این کار رو کرده باشه، اون معیار چیه؟ مثلا اینه که تنش وون میسز از یه مقدار نهایی تجاوز کرده؟ (شاید بد نباشه بگم که منحنی تنش کرنش من به حالت افقی نمی رسید و از کرنش نهایی، هم دیگه ادامه پیدا نمی کرد)
    خیلی عالی - پس داری تطبیق میدی نتایجتو
    اگه میشه تصویر ارور و اخطار و اروری که در job monitor میاد رو بزار - ببینیم چی میگه
    در مورد increment و مقادیر initial , minimum , maximum چقدر وارد کردی - تو آنالیز استاتیکی معمولا نیاز نمیشه که مقدار مینیمم رو خیلی کم کرد
    به خاطر این میگم تصویرشو بزار - مقدار 10 درصد time priod برای initial و مقدار 1e-5 or 1e-4 معمولا اکتفا میکنه - حالا اگه تغییر شکلهات بزرگه نهایتا
    بزار 1e-6
    و اگه میشه تصویر روند همگرایی increment ها در job monitor رو هم بزار ببینیم چند تا cut back داشتی ..

آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه - برا ون میزز از همون روابط مقاومت هست
    خوب به نظر شما مقداری برای تعریف ناحیه پلاستیک تعریف نکردید و اگه ممکنه بگید چه خواصی رو به مدلتون نسبت دادید ؟

اگه میخوای نتایج بعد از تسلیم الاستیک رو بررسی کنی - از روی نمودار تنش کرنش موادت بعد از حد تسلیم الاستیک مقادیر تنش و کرنش
    رو طوری وارد کن که آباکوس بتونه نمودارتو تشخیص بده ( خواص پلاستیک به مدلت نسبت بده plasticity -> plastic )
    آباکوس این مقادیری که وارد میکنی رو به عنوان نقاطی در نظر میگیره و به هم متصل میکنه و این میشه نموار مرجع

احتمال میدم شما مقداری رو به عنوان حد تسلیم الاستیک نسبت دادی و بعد اونه که حل رو ادامه نمیده

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

... مادامی که تلخی زندگی دیگران راشیرین می کنی ، بدان که زندگی می کنی ...

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

عضو جدید

مهندسی عمران
    سازه های دریایی
    سپاس
    13
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:34Array

نقل قول نوشته اصلی توسط J.A نمایش پست ها
    خیلی عالی - پس داری تطبیق میدی نتایجتو
    اگه میشه تصویر ارور و اخطار و اروری که در job monitor میاد رو بزار - ببینیم چی میگه
    در مورد increment و مقادیر initial , minimum , maximum چقدر وارد کردی - تو آنالیز استاتیکی معمولا نیاز نمیشه که مقدار مینیمم رو خیلی کم کرد
    به خاطر این میگم تصویرشو بزار - مقدار 10 درصد time priod برای initial و مقدار 1e-5 or 1e-4 معمولا اکتفا میکنه - حالا اگه تغییر شکلهات بزرگه نهایتا
    بزار 1e-6
    و اگه میشه تصویر روند همگرایی increment ها در job monitor رو هم بزار ببینیم چند تا cut back داشتی ..

آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه - برا ون میزز از همون روابط مقاومت هست
    خوب به نظر شما مقداری برای تعریف ناحیه پلاستیک تعریف نکردید و اگه ممکنه بگید چه خواصی رو به مدلتون نسبت دادید ؟

اگه میخوای نتایج بعد از تسلیم الاستیک رو بررسی کنی - از روی نمودار تنش کرنش موادت بعد از حد تسلیم الاستیک مقادیر تنش و کرنش
    رو طوری وارد کن که آباکوس بتونه نمودارتو تشخیص بده ( خواص پلاستیک به مدلت نسبت بده plasticity -> plastic )
    آباکوس این مقادیری که وارد میکنی رو به عنوان نقاطی در نظر میگیره و به هم متصل میکنه و این میشه نموار مرجع

احتمال میدم شما مقداری رو به عنوان حد تسلیم الاستیک نسبت دادی و بعد اونه که حل رو ادامه نمیده
    ممنونم. نمی دونم چه طور ازتون تشکر کنم.
    این از عکس روند نزدیک شدن به جواب: استپ 2 مربوط به بارگذاریمه. استپ 1 مهم نبود و مربوط به شرایط مرزی مسئله بود. استپ 2 زمانش یک بود با نهایت 100 اینکرمنت که مقدار اینیشال و مقدار ماکزیمم رو 0.2 انتخاب کردم و مقدار مینمم رو هم همون 5-^10.

ANALYSIS SUMMARY:
    TOTAL OF 24 INCREMENTS
    12 CUTBACKS IN AUTOMATIC INCREMENTATION
    103 ITERATIONS INCLUDING CONTACT ITERATIONS IF PRESENT
    103 PASSES THROUGH THE EQUATION SOLVER OF WHICH
    103 INVOLVE MATRIX DECOMPOSITION, INCLUDING
    0 DECOMPOSITION(S) OF THE MASS MATRIX
    1 REORDERING OF EQUATIONS TO MINIMIZE WAVEFRONT
    0 ADDITIONAL RESIDUAL EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES
    0 ADDITIONAL OPERATOR EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES
    0 WARNING MESSAGES DURING USER INPUT PROCESSING
    60 WARNING MESSAGES DURING ANALYSIS
    0 ANALYSIS WARNINGS ARE NUMERICAL PROBLEM MESSAGES
    30 ANALYSIS WARNINGS ARE NEGATIVE EIGENVALUE MESSAGES
    1 ERROR MESSAGES
    برای دیدن ارور ها و خطا ها فایل msg رو در زیر آپلود کردم ( کم حجمه)
    رفتار ماده هم رو از رابطه ی رمبرگ استگود استفاده کردم و با داشتن تنش و کرنش متناظر با نقطه جاری شدن و نقطه گسیختگی، پارامترهای رابطه رو بدست آوردم و با استفاده از اون شکل زیر رو بدست آوردم. . تو شکل زیر مقدا تنش و کرنش جاری شدن و گسیختگی و پارامترهای رابطه رابرگ اسگود و نمودار تنش کرنش رو می بینی. دقیقا عین دو ستون رو به آباکوس در قسمت پلاستیک دادم. (البته شکل از داده های مربوط به کرنش کل رسم شده و نه از این دو ستون که مربوط به کرنش پلاستیک هستند)

تو شکل کانتورهام تنش ماکزیمم برابر با همون تنش گسیختگیم شده یعنی 670 مگا پاسکال (البته نمی دونم این تنش ماکزیمم که تو آباکوس مربوط به وون میسز هست یا نه)
    پیشبینی آباکوس از جواب مسئله با 0.1% خطا نسبت به مقدار تئوری (خیلی دقیق)
    در پایان می تونی این جملتو بیشتر توضیح بدی:"
    آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه" حقیقت من اینو نمیفهمم. تو مقالاتی که من می خوندم و کارم بر اساس اونهاست نوشته بودن که مثلا از آباکوس استفاده کردن و معیار گسیختگی برای بدست آوردن Limit Load این بود که تو یه نقطه از مدل تنش ون میسزش از یک مقدار حدی رد بشه... وسواس من به خاطر اینه که مطمئن بشم آباکوس هم به خاطر همین معیار به جواب رسیده باشه نه چیز دیگه ای.

همه چیز در مورد اباکوس

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    1,078
    483 سپاس در 192 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط khalaj_mohsen نمایش پست ها
    ممنونم. نمی دونم چه طور ازتون تشکر کنم.
    این از عکس روند نزدیک شدن به جواب: استپ 2 مربوط به بارگذاریمه. استپ 1 مهم نبود و مربوط به شرایط مرزی مسئله بود. استپ 2 زمانش یک بود با نهایت 100 اینکرمنت که مقدار اینیشال و مقدار ماکزیمم رو 0.2 انتخاب کردم و مقدار مینمم رو هم همون 5-^10.

ANALYSIS SUMMARY:
    TOTAL OF 24 INCREMENTS
    12 CUTBACKS IN AUTOMATIC INCREMENTATION
    103 ITERATIONS INCLUDING CONTACT ITERATIONS IF PRESENT
    103 PASSES THROUGH THE EQUATION SOLVER OF WHICH
    103 INVOLVE MATRIX DECOMPOSITION, INCLUDING
    0 DECOMPOSITION(S) OF THE MASS MATRIX
    1 REORDERING OF EQUATIONS TO MINIMIZE WAVEFRONT
    0 ADDITIONAL RESIDUAL EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES
    0 ADDITIONAL OPERATOR EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES
    0 WARNING MESSAGES DURING USER INPUT PROCESSING
    60 WARNING MESSAGES DURING ANALYSIS
    0 ANALYSIS WARNINGS ARE NUMERICAL PROBLEM MESSAGES
    30 ANALYSIS WARNINGS ARE NEGATIVE EIGENVALUE MESSAGES
    1 ERROR MESSAGES
    برای دیدن ارور ها و خطا ها فایل msg رو در زیر آپلود کردم ( کم حجمه)
    رفتار ماده هم رو از رابطه ی رمبرگ استگود استفاده کردم و با داشتن تنش و کرنش متناظر با نقطه جاری شدن و نقطه گسیختگی، پارامترهای رابطه رو بدست آوردم و با استفاده از اون شکل زیر رو بدست آوردم. . تو شکل زیر مقدا تنش و کرنش جاری شدن و گسیختگی و پارامترهای رابطه رابرگ اسگود و نمودار تنش کرنش رو می بینی. دقیقا عین دو ستون رو به آباکوس در قسمت پلاستیک دادم. (البته شکل از داده های مربوط به کرنش کل رسم شده و نه از این دو ستون که مربوط به کرنش پلاستیک هستند)

تو شکل کانتورهام تنش ماکزیمم برابر با همون تنش گسیختگیم شده یعنی 670 مگا پاسکال (البته نمی دونم این تنش ماکزیمم که تو آباکوس مربوط به وون میسز هست یا نه)
    پیشبینی آباکوس از جواب مسئله با 0.1% خطا نسبت به مقدار تئوری (خیلی دقیق)
    در پایان می تونی این جملتو بیشتر توضیح بدی:"
    آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه" حقیقت من اینو نمیفهمم. تو مقالاتی که من می خوندم و کارم بر اساس اونهاست نوشته بودن که مثلا از آباکوس استفاده کردن و معیار گسیختگی برای بدست آوردن Limit Load این بود که تو یه نقطه از مدل تنش ون میسزش از یک مقدار حدی رد بشه... وسواس من به خاطر اینه که مطمئن بشم آباکوس هم به خاطر همین معیار به جواب رسیده باشه نه چیز دیگه ای.

نه - خواهش میکنم - منم سعی میکنم با وجود دانش کمم از اباکوس با همفکری دوستان مشکلات همدیگه رو حل کنیم

همین الان داشتم فایلتو نگاه میکردم - مسئله ات واگرا شده
    تا اونجایی که من فهمیدم ربطی به تعریف خواصت نداشت - البته تا increment 6 - step 2

به تعریف بارگذاری و شرایط مرزی ربط داره - اشکالت رو در ماژول ویزولیشن و لود باید پیدا واصلاح کنی

بعد از اینکه job رو انجام دادی برو به ویزولیشن - اگه اشتباه نکنم در منوبار tools گزینه residual force رو بزن
    سمت چپ پنجره - به صورت نمودار درختی بازش کن - برو پایین تا به اینکریمنت 5و6 استپ 2 برسی (که انالیزت ابورد شده )
    سمت راست - تب وسطی residual رو بزن - اون پایین گزینه های لایت رو بزن - و یکی یکی انتخاب کن و در مدلت ببین کجاها و کدوم
    المان ها باعث ابورد شدن انالیزت شده - اگه تجمع نقاط در منطقه ای از مدلت زیاد بود - بدون اشتباه کردی در تعریف شرایط مرزی
    بگرد تا پیداش کنی

راستی initial=0.01 و maximum=0.1 - میمینمم همون خوبه

در مود 3 خط آخر - حداقل تا اونجا که من میدونم اینطوره در ناحیه الاستیک
    اما برای شرایط دیگه تئوریهای مختلفی داره که بنده دانش خیلی هاشو ندارم - فقط تعدادی از اونها رو استفاده کردم

برا پیدا کردن ماکزیمم بار قابل تحمل برا یه قطعه ای اگه اشتباه نکنم از انالیز ricks استفاده میکنن - یا post buckle

کاربر تازه وارد

مهندسی عمران
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:11Array

با سلام. کسی میدونه چطور میشه آباکوس 6.12 رو با fortran compiler 11.1 لینک کرد؟
    تو گوگل سرچ کردم ولی توضیحات خیلی گیج کننده بود.

کاربر محروم

مهندسی مکانیک
    ساخت و تولید
    سپاس
    0
    4 سپاس در 4 پست
    امتياز:80Array

میخواید تحت ویندوز باشه یا لینوکس؟

کاربر تازه وارد

مهندسی عمران
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:20Array

پیش فرض کشش عمیق

سلام خسته نباشید
    من فرآیند کشش عمیق استوانه ای رو دارم شبیه سازی می کنم و مقادیر fld damage را هم در قسمت ماده وارد کردم، اما در عمل در نتیجه تفاوتی با وارد نکردن مقادیر damage دیده نشد ،آیا باید جز اضافه کردن این مقادیر کار دیگری هم انجام داد؟
    سوال دیگم اینه که اگر بخوام یه مرحله کشش دیگه اضافه کنم ،محصول نهای ام را چطور باید به عنوان ورودی مرحله دوم قرار بدم؟یعنی باید محصول مرحله قبل رو بیارم داخل part یا دوباره باید خودم داخل part اونو مدل کنم؟خواصش و چه طور بدست بیارم.
    ممنون

کاربر تازه وارد

مهندسی مکانیک
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست
    امتياز:16Array

با سلام
    بی نهایت ممنون از زاهنمایی هاتون
    من یک سوال دارم در مورد اعمال گشتاور در دو مرحله برروی یک شفت
    در 0.5 ثانیه گشتاور 3000 و بعد از ان گشتاور نامی 2000 برو ی شفت اعمال می شود.
    این را باید چگونه اعمال کنم؟
    از قسمت amplitude?

کاربر تازه وارد

مهندسی عمران
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    من نوعی آزمایش فشاری تک محوره را با نمونه هایی از soilbag با ابعاد مختلف مدل کردم. مدل ها از نوع explicit با time period برابر با 300 می باشد. این مدل ها با اینکه ابعاد متفاوتی دارند ولی همه ی آن ها وقتی که به total time برابر 256 می رسند ، total time مطلقا ثابت باقی می ماند.

لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم.
    همه چیز در مورد اباکوس تصاوير پيوست شده

کاربر تازه وارد

مهندسی مواد و متالورژی
    سپاس
    0
    0 سپاس در 0 پست

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    می خواستم بدونم چه جوری میتونم در اباکوس یک restart ایجاد کنم . برای من خیلی مهمه
    اگر ممکنه کمکم کنید
    با تشکر

همه چیز در مورد اباکوس

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    1,078
    483 سپاس در 192 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط johary_reza نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    می خواستم بدونم چه جوری میتونم در اباکوس یک restart ایجاد کنم . برای من خیلی مهمه
    اگر ممکنه کمکم کنید
    با تشکر
    اینجا یه توضیحی دادم
    پست شماره 539

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 5678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)