آيروديناميک
تبلیغاتجملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
آيروديناميکنقشه gis تهران آيروديناميکنقشه gis اصفهان آيروديناميکنقشه gis شیراز
آيروديناميکنقشه gis بلوک های آماری 1390 تهران آيروديناميکنقشه GIS پهنه بندی 1390 تهران آيروديناميکنقشه gis معابر 1390 تهران با جزئیات کامل و اطلاعات تفصیلی
آيروديناميکطرح و نقشه و پاورپوینت معماری آيروديناميکنقشه ها و طرح های شهرسازی آيروديناميکمحصولات آموزشی
آيروديناميکطرح تفصیلی تهران و سایر شهرها آيروديناميکالگوی توسعه مناطق تهران آيروديناميکطرح جامع شهری و طرح جامع گردشگری

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: آيروديناميک

 1. #1
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  3,942
  سایر رشته ها
  سپاس
  1
  165 سپاس در 140 پست
  امتياز:13037Array

  آيروديناميک

  نيروي آيروديناميکي به عنوان يکي از نيروهاي مقاوم وارد از طرف جاده شناخته مي شود. نيروي آيروديناميک وارد بر خورد، با نيروي ودراگ و نيروي بالا برنده و پايين برنده، گشتاور دوراني، پيچشي و چرخشي و صدا اثر متقابل دارد. اين نيرو ها بر مصرف اقتصادي سوخت ، کنترل خودرو و NVH فوق العاده موثرند. نيروهاي آيروديناميکي خودرو، از دو منبع نيروي فشار ( دراگ) و اصطکاک چسبنده ( گران رو) به وجود مي آيند. در بعضي از نقاط جريان متوقف مي شود. نقطه جدايش گويند. پديده جدايش از اينکه جريان به سادگي از پشت خودرو خارج مي شود. جلوگيري مي کند فشار در نقطه جدايش، کمتر از منطقه جلوي خودرو است و اختلاف اين نيروهاي فشار به خاطر شکل نيروي دراگ است. نيروي دراگ ناشي از نيروي اصطکاک گران رو را، در لايه هاي مرزي روي سطح خودرو، نيروي دراگ اصطکاکي گويند.
  فشار منفي بر روي قسمت جلويي کاپوت خودرو ايجاد ميشود گراديان فشار مخالف در اين منطقه داراي اين توانايييچ است که جريان لايه مرزي را که موجب بوجود آمدن نيروي دراگ در اين ناميده ميشود ساکن کند. در چند سال گذشته نصب قطعه کوچکي در جلوي خط کاپوت داراي ارجعيت مي باشد زيرا موجب جلوگيري از جدا شدن جريان ورودي کاپوت و کاهش نيروي دراگ ميشود.
  انتخاب شيب اتاق عقب و همچنين طول صندوق عقب خودرو رابطه مستقيمي با نيروي آيروديناميکي که از طريق نقطه جدايش ايجاد مي شود دارد. جدايي بايد در نقاط مشخص و محدود روي دهد. هر چه اين ناحيه کوچک تر باشد نيروي مقاوم کمتر ميشود. به صورت تئوري يک شکل ايده آل براي عقب خودرو از نظر آئروديناميکي شکلي شبيه قطره اشک است.
  از آنجايي که اندازه منطقه جدايش روي نيروي مقاوم آيروديناميک که تاثير مستقيم دارد دامنه جرياني که به قسمت عقب خودرو و براي چرخش به سمت پايين آن فشار مي آورد بر نيروي بالا برنده آيروديناميکي بر عقب تاثير مي گذارد. نکته ديگري که بايد در طراحي عقب خودرو مورد توجه قرار گيرد. توانايي رفع گرد و غبار روي اتاق عقب و چراغ هاي عقب است. آشفتگي زياد جريان در منطقه شامل اين چنين اجرايي مي باشد. و خاک در اين نواحي انباشته خواهد شد. و مانع ديد عقب مي شود.

  نيروي آيروديناميکي:
  در نتيجه عکس العمل متقابل بدنه خودرو و جريان هوا، نيروها، و گشتاور ها ايجاد مي شوند. اين نيرو ها را مي توان به صورت سينماتيک به عنوان سه نيرو و سه گشتاور مشخص کردکه اين گشتاورها و نيروها حول محورهاي اصلي خودرو عمل ميکند. اين عکس العمل ها به شرح زيرند:

  گشتاور نيرو جهت
  گشتاور پيچشي نيروي آيروديناميکي ( مثبت در جهت محورx) طولي
  گشتاور دوراني نيروي جانبي(کناري) ( مثبت متمايل به راست محورY) جانبي
  گشتاور چرخشي نيروي بالا برنده ( مثبت در جهت بالا محورZ) عرضي

  مولفه هاي نيروي مقاوم(دراگ):
  نيروي دراگ بزرگترين و مهمترين نيروي آيروديناميکي است که خودروهاي سواري در سرعتهاي معمولي بزرگراهها ، با ان روبرو هستند دراگ کل بر روي خودرو هاي سواري از ترکيب منابع زيادي ناشي مي شودکارهاي متفاوتي ممکن است براي کاهش اثرات اين نيرو انجام گيرد . شکل زير يستي از مهمترين نيروهاي مقاوم و راههاي کاهش آنها را بروي قسمت هاي مختلف خوردو د ردهه 1970 نشان ميدهد .
  از جمله راههاي مناسب براي کاهش نيروي دراگ مي توان به استفاده از يک صفحه صاف در زير خودرو ، طراحي درست بر آمدگي هاي بدنه مانند چرخها حفرها ي چرخ ها اشاره کرد.
  نيروي دراگ قابل توجهي در چرخها به علت جريان برگشتي گردابي در فضاهاي خالي بوجود مي آيد لبه هاي تيز چرخ ، فرصت بوجود آمدن اثرات جريان در يک سطح افقي را از بين مي برد تا زماني که جرخ تمايل دارد به صورت دايره اي در يک سطح عمودي بچرخد . اين تأثيرات بيشتر از آنجه که به نظر بيايد به جرخ براي اثر گذاري بيشتر جريان ، کمک مي کند زيرا قسمت جلو در معرض جريان هوا قرار دارد .
  براي بهبود اين وضعيت معمول اين است که سپر آيروديناميکي محافظتي در نواحي چرخ ها و سوراخ هاي چرخ ها قرار مي گيرد در صورتي که در چرخ هاي عقب مي توان با کاهش فضاي ميان سطح زيري وزمين با کم کردن حفرۀ چرخ ها و کم چرخ ها را در ايجاد نيروي دراگ آيروديناميکي کاهش داد .
  سيستم خنک کننده آخرين عامل عمد تآثير گذار بر نيروي دراگ است جريان هواي عبوري از رادياتور به موتور و محفظ احتراق بر خورد مي کند و فشار ديناميکي آن مثل نيروي دراگ روي خودرو اعمال مي شود .
  الگوي جريان هوا درون يک قسمت مشخص موتور ممکن است به علت فقدان عمل آيروديناميکي در اين ناحيه بسيار نامنظم باشد بدون توجه به کنترل جريان هوا ف هواي ورودي از ميان رادياتور ، قسمتي از حرکت پيش برنده را تلف مي کند .


  داستایوفسکی: تغییر کردن خیلی سخته،شبیه یکی دیگه بودن آسونه،ولی یکی دیگه بودن سخته......
  لئوناردو داوینچی
  : مکانیک بهشت ریاضیات است.زیرا در اینجاست که ما به زیباییهای ریاضیات پی می بریم.
  علی دایی:
  من همیشه رو بازی میکنم و هیچوقت زیر و رو نکشیدم .......
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر
   

 3. #2
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  3,942
  سایر رشته ها
  سپاس
  1
  165 سپاس در 140 پست
  امتياز:13037Array

  پیش فرض پاسخ : آيروديناميک

  آيروديناميک و کاهش مصرف سوخت

  همانطور که مشخص است کليه خودروها در هوا يک سيال است حرکت مي کنند. از اين رو با شکل گيري لايه هيدروديناميکي بر روي بدنه خودرو نيروي درگ بر روي خودرو اثر مي گذارد حال اگر اين نيرو را بر هر صورتي به مقدار حداقل و بهينه رساند. مي توان تا حد قابل ملاحظه اي در مصرف سوخت صرفه جويي کرد و بنابراين تا حد زيادي از توليد آلاينده ها و بالخص گاز دي اکسيد کربن جلوگيري مي شود.
  حرکت در جهت بهينه سازي بدنه 1975 با جهش در مصرف سوخت خودرو هاي بين نسل توليدي دهه 1960و 1970 آغاز گرديد. در اين خودرو ها مصرف بنزين افزايش چشمگيري نشان مي داد که علت آن ساخت خودروهايي با سطح جلوي عمودي و وسيع قسمت عقبي بريده شده شبيه فرم اتومبيل پيکان بود. در اين خودرو ها به علت وجود نقطه جدايش در قسمت انتهايي نيروي درگ بالايي بوجود مي آمد. راه حل مناسبي که براي رفع اين نقيصه پيشنهاد شد اضافه کردن قسمتي به ناحيه انتهايي و ايجاد فرم دئکي شکل بود.
  در سال 1975 پروفسور (آلبرتومورلي) طرحي براي بدنه ايده آل آيروديناميک و قابل ساخت ارائه داد. ويژگيهاي اصلي چنين طرحهايي عبارتند از تلاش جهت دستيابي به نيروي بالا برنده در حد صفر و نيز نيروي درگ بسيار پايين که در نتيجه پايداري اتومبيل و کنترل بر توزيع نيروهاي محوري افزايش مي يابد.
  البته طرحهاي آيروديناميک ضعفهايي هم دارند که از جمله آنها تأثير بادهاي جانبي بر روي عملکرد خودرو است که بيشتر از آن چيزي است که مورد انتظار است و نيز انحراف جانبي خودرو تاثير شديدي بر پايداري خودرو مي گذارد. بر اساس طرح پرفسور مورلي اتومبيلي به نا م E-Autoدر سال 1992 ساخته شد. که با همه بهينه سازي ها اين اتومبيل ديفرانسيل جلوي موتور وسط سه نفرهد 1.57 ليتر بنزين در هر صد کيلو متر مصرف مي کرد.
  البته طرح پيشنهادي پرفسور مورلي در قسمت آيروديناميک بسيار تاثير گذار بود. و نماي جانبي، بسياري از خودرو هاي کم مصرف و نيز خودروهاي اسپرتي که در سرعت هاي بالا نيروي درگ مشکلي اساسي بود. شبيه فرم ايده ال پرفسور مورلي است. خودروهاي کم مصصرف مانند هونداي هيبريدي اينسانت، پروژه EV1 جنرال موتور و خودروهاي اسپرتي مانند انواع مک لارن F1 جانبي کاملاً آيروديناميکي دارند.
  لازم بذکر است طرحهاي آيروديناميک اغلب زيباتر و از لحاظ ايمني هم برتري بر خودروهايي با طرحهاي قديمي دارند . در خودروهاي آيروديناميک ارتفاع در پوش موتور کاهش يافته و سطح شيشه جلوي راننده افزايش يافته پس راننده کنترل بهتري دارد. و ديد بهتري نسبت به اطراف دارد.

  نتايج چند نمونه طرحهاي ايده آل آيروديناميک:
  يکي ازمحصولات کمپاني جنرال موتور طرحي است به نام آئرو 2002 که بر درگ حمل چهار نفر مسافر در نظر گرفته شده است شيب شيشه جلوي آن 68 و بسيار خوابيده تر از اتومبيل هاي معمولي است. است. ضريب درگ اين بدنه که از جنس فايبر گلاس است معادل رقم باور نکردني 0.14 (در صد ضريب پساي هواپيما ) است و سطح پيشين آن برابر 1.68 متر مربع است لازم به ذکر که رقم ضريب براي اتومبيل هاي معمولي در حد 3/.0 تا 4/0 مي باشد. و رقم هاي زير 3/0 طرحهاي بسيار پخته و فني مي باشند.
  توان آئروديناميک اين خودرو و يا به عبارت ديگر توان مورد نياز جهت غلبه بر مقاومت هوا در سرعت 50 کيلومتر بر ساعت معادل 1/2 اسب بخار مي باشد. و مصرف سوخت آن براي هر يک کيلومتر برابر 7/3 ليتر مي باشد. از جمله ويزگيهاي اين طرح زيرين صافي و بسته وجود روپوش روي چرخهاي جلو و عقب و شيشه هاي همسطح بدنه مي باشد.
  يک طرح موفق ديگر، اتومبيل پرو ب 4 ساخت فورد مي باشد. که مجهز به يک موتور خطي 6/1 ليتري چهار سيلندر است که به طور عرضي در اومبيل کار گذاشته مي شود. و باعث چرخش چرخهاي جلو مي شود. توان آئروديناميک اين خودرو و معادل 5/2 اسب بخار براي حرکت در سرعت 50 کيلومتر بر ساعت مي باشد.
  از جمله ويژگيهاي اين طرح شيشه هاي همسطح بدنه و شيب 600 شيشه جلو و آينه بغل آئروديناميک است از ديگر ويژگيهاي اين طرح محفظه چرخهاي جلو است که توسط يک پوسته انعطاف پذير از جنس ( پلي اتيلن الاستومر) پوشانيده شده و يک حفاظ انحنا دهنده بر روي آن قسمت لاستيک و رينگ که در پشت اين پوسته مخفي گشته پوسته را به بيرون انحنا مي دهد. و سطح خارجي قوسي دار و آئروديناميکي را که هوا به راحتي از کنار آن مي گذرد. بوجود آورده است همين پوسته باعث کاهش 9 در صدي ضريب پسا شده است.
  طرح ديگري که بين صنعت و دانشگاه شکل گرفته به عنوان ASCC ناميده مي شود. اين طرح که همکاري دانشگاه کرنفيلد انگلستان و کمپاني لوتوس و شرکت رينارد انجام گرفت. و نشان داد که دسترسي به سطح نهايي مورد نظر در مصرف سوخت اتومبيل با فن آوري فعلي صنايع خودرو سازي کاملاً امکان پذير است.
  در طرح از نتايج بدست آمده در طراحي و ساخت خودروي EAUTO استفاده زيادي گرديد. که نتيجه آن طي 160 مايل با يک گالن بنزين بود. لازم به ذکر است که اين بدنه اي از جنس فير کربن داشت AEROSTABLE Carbon car ناميده مي شود که به معناي اتومبيل کربني هوا سر مي باشد.
  در انتها به عنوان يک نمونه عملي و ملموس مي توان از RD 1600نام برد که موتور آن با موتور پيکان 1600 يکسان است و فقط دنده پنجم اوردرايو در سيستم انتقال قدرت دارد که در آزمون مصرف سوخت از آن استفاده نشده است پس تنها تفاوت اين دو خودرو در بدنه و فرم آئروديناميک پژو 1600RD است. طبق کاتالوگ دو خودرو مصرف پيکان 1600 در جاده و در هر 100 کيلومتر 2/10 ليتر است که اين رقم در پژو 1600RD برابر 5/8 ليتر در هر 100 کيلومتر مي باشد. که اين کاهش مصرف سوخت را تا حد 90 در صد مي توان به فرم آئروديناميکي بدنه پژو 1600RD نسبت دارد.
  اکنون به عنوان مثال به تحليل خودروي سمند در نرم افزار Ansys مي پردازيم. ابتدا به دليل اينکه در اين پروژه با سيال هوا سروکار داريم. در قسمت راه انداز prodeuct selsction عبارت Mechaniccal Flotron را انتخاب کرده و با دستور RUN وارد نرم افزار مي شويم.

  کليه نقاط را با توجه به اندازه خود وارد کرده و ok مي کنيم. با وارد کردن نقاط خودرو ، خطوط دور خودرو را ترسيم و همانند اتومبيل نقاطي را که در آن تنش وجود دارد. Filet بندي مي کنيم.

  در مرحله بعد مدل را در صفحه ايجاد کرده، مي دانيم که اين مدل يک مدل صفحه اي است. لازم به ذکر است که براي ايجاد چرخ هاي اتومبيل دو دايره به صورت صفحه اي در زير مدل ترسيم کرده و سپس سر دايره را از مدل جدا کرده تا مدل طرح يک اتومبيل به ون چرخ باشد.


  حال نوبت به طراحي تونل باد مي رسد. براي ايجاد تونل باد، در اطراف مدل چهار نقطه انتخاب مي کنيم. (تونل باد يک صفحه مستطيلي مي باشد) اما بايد توجه داشت که فاصله جلوي خودرو تا خط عمودي (ورودي جريان در تونل) بايد (4/1) طول خودرو فاصله کف خودرو تا خط افقي تونل باد (جاده) به اندازه تاير خودرو ، و ارتفاع تونل باد 6 برابر ارتفاع خودرو در نهايت فاصله عقب خودرو با خط عمودي (خروجي تونل باد) اندازه طول خودرو مي باشد. پس از طراحي تونل باد مدل را مش بندي مي کنيم.

  مرحله بعد مرحله بارگذاري مي باشد. در اين مرحله پس از وارد شدن ده به SOLLUTTON بايد خصوصيات نيروهاي وارده به مدل اعمال شود. مثلاً سرعت باد در خطوط ورودي جريان ، اندازه سرعت ، در خطوط بالا وايين تونل باد که صفر است و فشار در خط خروجي که باز برابر صفر مي باشد.
  در ادامه بايد خصوصيات سيال تعريف گردد. سيال Air- SI در نظر گرفته مي شود. و با مشخصه هاي


  COMP…..Incompressible , TURB….TUrlUnt
  اکنون وارد مرحله پاياني يهني حل مسيله و ديدن مسئله مي شويم . مي توان در قسمت کانتورها، کانتورهاي سرعت در جهات Vsum,Y,X وکانتور فشار را مشاهده نمود. مشخصات تونل باد و خودرو ، جهت حرکت باد و بردارهاي سرعت فشار از ديگر نتايج حل مي باشند که مي توان مشاهده کرد.
  لازم به ذکر است که همه ی اشکال و نمودارها در شاخه ی POWER POINT مربوطه وجود دارند.
  TEMP…..Adiabatic , TREN…..Transitent
  داستایوفسکی: تغییر کردن خیلی سخته،شبیه یکی دیگه بودن آسونه،ولی یکی دیگه بودن سخته......
  لئوناردو داوینچی
  : مکانیک بهشت ریاضیات است.زیرا در اینجاست که ما به زیباییهای ریاضیات پی می بریم.
  علی دایی:
  من همیشه رو بازی میکنم و هیچوقت زیر و رو نکشیدم .......
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

 4. #3
  عضو جدید

  تاریخ عضویت
  11-09-2009
  نوشته ها
  73
  مهندسی مکانیک
  سپاس
  0
  0 سپاس در 0 پست
  امتياز:39Array

  پیش فرض

  من یه کتاب در مورد ایرودینامیک می خوام /کمکم کنـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــتید
  1140 سال است جهان در انتظار مرد شدن 313 تن است! چقدر مرد شدن زمان می برد!!

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  بهشت اگر به شفاعت رسد نخواهم رفت /به زور گریه و طاعت رسد نخواهم رفت
  بدون کشته شدن سرنوشت بیهوده ست /شهید اگر نتوان شد بهشت بیهودست

 5. #4
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  30-08-2009
  نوشته ها
  2,692
  مهندسی مکانیک
  طراحی جامدات
  سپاس
  1
  99 سپاس در 65 پست
  امتياز:6438Array

  پیش فرض

  (اخطار) لطفا این در خواست را در بخش کتابها و جزوات مهندسی مکانیک بکنید .

 6. #5
  عضو جدید

  تاریخ عضویت
  11-09-2009
  نوشته ها
  73
  مهندسی مکانیک
  سپاس
  0
  0 سپاس در 0 پست
  امتياز:39Array

  پیش فرض

  عامو سی ای !!! به شیرازی یعنی نگاه این کن(sey ee)
  اینجا بخش ایرودینامیکه پس خواستم مقاله یا نوشته یا کتابی در مورد ایرودینامیک اینجا تقاضا بدم
  1140 سال است جهان در انتظار مرد شدن 313 تن است! چقدر مرد شدن زمان می برد!!

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  بهشت اگر به شفاعت رسد نخواهم رفت /به زور گریه و طاعت رسد نخواهم رفت
  بدون کشته شدن سرنوشت بیهوده ست /شهید اگر نتوان شد بهشت بیهودست

 7. #6
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  30-08-2009
  نوشته ها
  2,692
  مهندسی مکانیک
  طراحی جامدات
  سپاس
  1
  99 سپاس در 65 پست
  امتياز:6438Array

  پیش فرض

  بخش کتابها مطرح بشه بهتر هستش اینجا بحث های علمی باید صورت بگیره یا اینکه سوالات تخصصی مطرح بشه .با این وجود چون بی ربط نبود اخطار من هم کوچولو بود :ws2: الان هم به هر دومون اخطار میدم که از بحث خارج نشیم.در صورت هر گونه پیشنهاد به من پیغام بده یا در تاپیکهای مربوطه در بخش گفتگو مطرحش کن.مرسی

 8. #7
  آيروديناميک

  تاریخ عضویت
  28-10-2009
  نوشته ها
  5,321
  مهندسی مکانیک
  امتياز طلايي
  24
  سپاس
  13,185
  10,505 سپاس در 3,111 پست
  امتياز:25420Array


  پیش فرض

  کتاب آیرودینامیک اندرسون
  Anderson Fundamentals Of Aerodynamics
  حجم 22mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  aerothermodynamics of aircraft engine components
  حجم 6mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Aerodynamics of Wind Turbines
  حجم 2mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Aerodynamics_for_Engineering_Students
  حجم 9mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Aerodynamics of the Airplane
  حجم 31mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Race Car Aerodynamics: Designing for Speed
  حجم 17mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  or
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Fundamentals of Aerodynamics
  حجم 8mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Airplane Aerodynamics and Performance
  حجم 32mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Lloyd R. Jenkinson: Aircraft Design Projects
  حجم 2mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  or
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Aerodynamics for Engineering Students 5th ed.
  حجم 15mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  or
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  کتاب
  Aerodynamic Design of Transport Aircraft
  حجم 28mb
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  or
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  اگه کتاب خاصی مد نظر داری بگو .
  منبع : [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  دو صد نفرین بر آن تقلید باد (مولوی)

  از خدا می‌خواه تا زین نکته‌ها
  در نلغزی و رسی در منتها

  زانک از قرآن بسی گمره شدند
  زان رسن قومی درون چه شدند

  مر رسن را نیست جرمی ای عنود
  چون ترا سودای سربالا نبود

  (مولوی)

  براش مرده و زنده فرق نداره همش دنبال قهرمان میگرده
  نمیدونه که تنها توی آیینه باید دنبال قهرمان بگرده
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] (نی)


 9. #8
  کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت
  02-03-2011
  نوشته ها
  1
  مهندسی مکانیک
  سپاس
  0
  0 سپاس در 0 پست
  امتياز:12Array

  پیش فرض

  link dead
  send this to me plz
  کتاب


  Race Car Aerodynamics: Designing for Speed

  my web!!! fo u
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

 10. #9
  آيروديناميک

  تاریخ عضویت
  28-10-2009
  نوشته ها
  5,321
  مهندسی مکانیک
  امتياز طلايي
  24
  سپاس
  13,185
  10,505 سپاس در 3,111 پست
  امتياز:25420Array


  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkazuya نمایش پست ها
  link dead
  send this to me plz
  کتاب


  Race Car Aerodynamics: Designing for Speed

  my web!!! fo u
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  این سیلتر شده است . ببیند .
  سالمه یا نه .
  حجم 17 مگابایت .
  Publisher: Bentley Publishers | 270 pages | August 1995 | ISBN 0837601428 | PDF
  دو صد نفرین بر آن تقلید باد (مولوی)

  از خدا می‌خواه تا زین نکته‌ها
  در نلغزی و رسی در منتها

  زانک از قرآن بسی گمره شدند
  زان رسن قومی درون چه شدند

  مر رسن را نیست جرمی ای عنود
  چون ترا سودای سربالا نبود

  (مولوی)

  براش مرده و زنده فرق نداره همش دنبال قهرمان میگرده
  نمیدونه که تنها توی آیینه باید دنبال قهرمان بگرده
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] (نی)


 11. #10
  آيروديناميک

  تاریخ عضویت
  28-09-2009
  نوشته ها
  9,222
  مهندسی مکانیک
  سیستم های انرژی
  امتياز طلايي
  25
  سپاس
  1,698
  1,942 سپاس در 668 پست
  امتياز:48060Array


  پیش فرض

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]جامع در مورد آیرودینامیک
  Hey you...Don't tell me there is no hope at all

  Together we stand...Divided we fall
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •