بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟
تبلیغات
آفرینش

پروشات970

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه GIS منطقه ۷ شیراز بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه GIS منطقه ۸ شیراز بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه GIS منطقه ۱۰ شیراز
بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 1 تهران بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 6 تهران بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 15 تهران
بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 2 تهران بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 11 تهران بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 17 تهران
بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 3 تهران بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه gis منطقه 12 تهران بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟نقشه GIS کامل شهر اصفهان

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟

بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟

مهندسی شیمی
    هیچی
    سپاس
    540
    3,208 سپاس در 1,168 پست
    امتياز:8396Array

اینم فیلم که براتون گرفتم ، فقط ببخشید چون حجمش 220 مگ بود و مجبور شدم کانورت کنم حجمش بیاد پایین که کیفیتش از اچ دی شد اینجوری داغون ولی قابل تشخیصه . من یک مته دریل برداشتم آند گذاشتم که البته جنس مته تیتانه و مثل همون آندهای تیتانیومه دیگه ،
    روی یک تکه ورق طلای عیار و نورد شده آب دادم .
    بدنبال روغنی برای براده برداری مس هستم میشه تبادل نظر بکنیم و به یه نتیجه برسیم؟؟ فايل هاي پيوست شده

1 سپاس Mehdi.Aref

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر پروشات468

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    ساخت و تولید
    سپاس
    41
    117 سپاس در 64 پست
    امتياز:599Array

نقل قول نوشته اصلی توسط levrone نمایش پست ها
    اینم فیلم که براتون گرفتم ، فقط ببخشید چون حجمش 220 مگ بود و مجبور شدم کانورت کنم حجمش بیاد پایین که کیفیتش از اچ دی شد اینجوری داغون ولی قابل تشخیصه . من یک مته دریل برداشتم آند گذاشتم که البته جنس مته تیتانه و مثل همون آندهای تیتانیومه دیگه ،
    روی یک تکه ورق طلای عیار و نورد شده آب دادم .
    آب نیکل دارین میدین تو این کیلیپ؟؟ محلول قرمزه فسفاته؟؟؟
    لذت آنچه که داری را با حسرت آنچه که نداری تباه نکن!

در روزهایی که دلم شکسته بود
    یاد حرفهای "پدر ژپتو" افتادم که میگفت:
    پینوکیو !
    ... ...
    چوبی بمان...
    آدم ها سنگی اند...
    1 سپاس Mehdi.Aref

مهندسی شیمی
    هیچی
    سپاس
    540
    3,208 سپاس در 1,168 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط zibeder نمایش پست ها
    آب نیکل دارین میدین تو این کیلیپ؟؟ محلول قرمزه فسفاته؟؟؟
    نیکل معمولی ،
    نمکهای نیکل سبزن! حالا چه سولفات چه فسفات چه هرچی اما کامپلکس های آروماتیک نیکل زرد ، قرمز ، سیاه و................. هستن .
    اینم یک محلول کامپلکس آروماتیکه ، اینو برای رسوندن مفهوم گذاشتم چون این نوع الکترولیتها رو من ندیدم کار کنن ، اینا همون سولفات ، کلراید میرن و گاهی هم سولفامات
    اینی که من زدم تترا کربونیل نیکله با 2 درصد فنول فلان آمین ( چه شکلی بگم متوجه بشید .......) گرم شده ، تو هیدروکلریک اسید حل کردم و بعد به محلول اضافه کردم که حل بشه
    فنول قرمزش میکنه وگرنه خودش زرده و آتیشم میگیره ها , ذرات به شکل همون الکترولیز و خیلی ریز رو قطعه میشینه ، بعد تو اگزالیک اسید میبرم که احیا بشه و دوباره تو وان که ظاهر بشه و تو اون کاسه رویی هم آبه .
    محلول نیکل شیشه ایه بود که 55 درجه گرما داشت ، تو پارچ پلاستیکی اگزالیک اسید و ظرف فلزی هم آب .
    همینو اگه متیله کنید رسوب براق وحشتناک بهتون میده که زیبایی و براقیش با آدم حرف میزنه ! سفید ، نقره فام و بدون ته رنگ زرد ،
    حالا این مهم نیست و خطرناکن منم برای رسوندن مفهوم گذاشتم وگرنه کار آبکار نیست میزنن به کشتن میدن خودشونو. اینا شوخی ندارن ، اینا سیانور نیستن خطرناکن .
    همون سولفات/کلرایدم میشه ناز در آورد
    همون گوشکوبه مثلا ، فسفات خالی بود که با کمک نمک خوراکی و همون بوریک زدم . جنسشم مسه و بدون چربی گیریو تمیز کردن آب دادم . با این گوشکوبه سنگ خرد میکردم

برای لیچ و استخراج فلزات ،
    از روغن رفتیم کجا

ویرایش توسط levrone : 2 هفته پیش در ساعت 03:21

1 سپاس Mehdi.Aref

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    ساخت و تولید
    سپاس
    41
    117 سپاس در 64 پست

از روغن رفتیم کجا

آره خدایی برام این جریان آبکاری خیلی خیلی جالب شد ولی خیلی کم متوجه عمل هایی که کردین میشم و خیلی هم علاقمندم بدونم چی به چیه اگه مرجع یا رفرنسی دارین خیلی خیلی ممنون میشم بگین تا برم سراغشون بخونم.
    در ضمن اون کامنتی که گفتین چرا آبکارا بجا سولفات از فسفات استفاده نمیکنن من امروز مطرح کردم و یه حرف خیلی جالبی شنیدم ، میگن که فسفات مس ، نمک فوسفات ( اینجاشو متوجه نشدم دقیق چی گفتا ) میخواد و برای کار ما که ما حدودا 300 میکرون و گاهی هم به 600 تا هم میرسه مس میزنیم رو سطحی که نیکل داره و برای همینم نمکش جواب نمیده و باید از پیرو فسفات استفاده کنیم که باز هم استفاده بکنیم جواب نمیده ( دلیل نمیدونم!! ) و فسفات مس بیشتر برای رویه کاری و تزئین بیشتر استفاده میشه ما که 300 میکرون مس میزنیم رو قطعه ای که مثلا طولش 1300 میلیمتره حدودا 3 یا 4 کیلو مس میبره برای همینم جواب نتونستن بگیرن
    حالا از این فرمایشات شما من میخوام یه استفاده دیگه بکنم اونم آبکاری ظروف مسی خانگی.
    اولا نیکلی که آبکاری میکنن رو ظروف ضرر نداره؟؟
    دوما برای آبکاری نیکل از همین ترکیباتی که شما استفاده کردین میشه استفاده کرد جواب میده؟؟؟

پینوکیو !
    ... ...
    چوبی بمان...
    آدم ها سنگی اند...
    1 سپاس Mehdi.Aref

مهندسی شیمی
    هیچی
    سپاس
    540
    3,208 سپاس در 1,168 پست

آره خدایی برام این جریان آبکاری خیلی خیلی جالب شد ولی خیلی کم متوجه عمل هایی که کردین میشم و خیلی هم علاقمندم بدونم چی به چیه اگه مرجع یا رفرنسی دارین خیلی خیلی ممنون میشم بگین تا برم سراغشون بخونم.
    در ضمن اون کامنتی که گفتین چرا آبکارا بجا سولفات از فسفات استفاده نمیکنن من امروز مطرح کردم و یه حرف خیلی جالبی شنیدم ، میگن که فسفات مس ، نمک فوسفات ( اینجاشو متوجه نشدم دقیق چی گفتا ) میخواد و برای کار ما که ما حدودا 300 میکرون و گاهی هم به 600 تا هم میرسه مس میزنیم رو سطحی که نیکل داره و برای همینم نمکش جواب نمیده و باید از پیرو فسفات استفاده کنیم که باز هم استفاده بکنیم جواب نمیده ( دلیل نمیدونم!! ) و فسفات مس بیشتر برای رویه کاری و تزئین بیشتر استفاده میشه ما که 300 میکرون مس میزنیم رو قطعه ای که مثلا طولش 1300 میلیمتره حدودا 3 یا 4 کیلو مس میبره برای همینم جواب نتونستن بگیرن
    حالا از این فرمایشات شما من میخوام یه استفاده دیگه بکنم اونم آبکاری ظروف مسی خانگی.
    اولا نیکلی که آبکاری میکنن رو ظروف ضرر نداره؟؟
    دوما برای آبکاری نیکل از همین ترکیباتی که شما استفاده کردین میشه استفاده کرد جواب میده؟؟؟
    سلام
    اینا واکنشهای شیمیایی هستند رفرنس چی بذارم ...... اینارو باید از کمپانی هایی بپرسید که تخصصی روی اینا کار میکنن و ابداع میکنن ،(منم باهاشون گاهی ارتباط میگیرم ولی واکنش رو بدونید مشخصه و منم با واکنشها تو ذهنم و تو وان ور رفتم بدست آوردم) نه آبکارا چون آبکار همونطور که گفتم یک ادبیات کاری داره و الانم ازشون بپرسی که مثلا فلان ماده رو به عنوان براقی با چه دوزی بزنم هنگ میکنه و همینجوری میگه یک لیوان بریز توش و اگر وانت یهو حجمش تغییر کنه هنگ میکنه
    خود اینایی که براقی میسازن به اسمهای مختلفه نمیدونم چی چی نیکلو ، آریا پشمک فلانو اینا هم دقیقا نمیدونن دوز چقدره
    کمپانیهایی مثل یومیکور ، جانسون متی خصوصا که تو همه چیز هیولاست و...........
    اما الان من هنگ بدی کردم ........... نمک فسفات چه ربطی داره به پیروفسفات ؟
    پیروفسفات که یک چیز دیگه هستش
    اندازه رسوب یا به قولی لایه چه دخلی به ..................... بی خیال مخم داغ کرد
    شما نیکل براق میدی ، صدفی میدی ، سخت میدی و............. همه اینارو با همون سولفات و کلراید میدید
    فقط افزودنی اضافه میشه که مثلا تیوسیانات میخوره سیاه آب میده و نشادر مثلا سخت .... ولی کلراید نمیشه هیپوکلراید که مثلا ، یا سولفات بشه پیروسولفات .
    مس هم یا آلکالین میدن مثل سیانیدی و...... یا اسیدی
    تو بحث آلکالین پوشش نازکه ولی اسیدی که .............
    فسفات نیکل یا فسفات مس سرعت پرتاب و چسبندگی بالایی داره و حالا شما کاتد رو (قطعه) رو مثلا تو فلان ماده قبلش الکترولیز کن بعد ببر تو وان اصلی ، مسو مثل آهن ربا از تو محلول و آند میکنه میگیره خودش ، حالا با هر اندازه ضخامت ، مگه دیگه کنده میشه.........
    4 کیلو مس ؟ وزن قطعه مگه چقدره .......آقا اصلا به من چه
    بگذریم........... به ما چه
    نیکل روی ظروف خونگی ؟ منظورن از ظروف چیه ؟ مجسمه و این چیزا ؟
    فلز نیکل که ضرر نداره و ممکنه فقط بعضی ها بهش حساسیت پوستی داشته باشن وگرنه همون سکه تو جیبت هم یک بخشش نیکله ، و روی کار هم فلز میاد دیگه نمکو کامپلکس که نیست
    اما اگر منظورت محلوله که خود سولفات و کلرایدم تو گروه ترکیبات سرطانزا هستش ، من نمیگم میگن !
    ولی محلولی که من کار میکنم خطرش انفجار و اشتعاله و برای کسی که با این چیزا کار نکرده باشه خطرناکه ،
    تترا کربونیل نیکل خودش آتیش میگیره ، وقتی با یک آبگیر و اکسید کننده مثل فسفریک و هیدروکلریک همراه باشه خطرش بیشتره ، اون فنول فلانات هم به شدت سمیه ، گفتم که دیشبم میزنن خودشونو به باد میدن .....
    برای وسایل خونگی از همون سولفات کلراید استفاده کن خوشکلم در میاد ، یا اصلا یک آب دیگه بده ، برنز سفید بده مثلا یا کروم سه یا کبالت سفید ، نه کبالت بد رنگ با ته رنگ آبی و تخیلی ، و.................... برنز سفید سیانیدیه و یهو قبضو میده دست آدم سیانورن ولی کبالتو این چیزا خطری نداره
    اصلا قلع براق بده مثل نقره میشه ، آنتی تارنیش هم بزن سیاه خراب هم نمیشه
    ویرایش توسط levrone : 2 هفته پیش در ساعت 00:51

2 سپاس Mehdi.Aref,zibeder

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    ساخت و تولید
    سپاس
    41
    117 سپاس در 64 پست

سلام
    سلام

4 کیلو مس ؟ وزن قطعه مگه چقدره .......آقا اصلا به من چه

بله 4 کیلو شما فکر کن قطعه ای که طولش 1300 میلیمتره و قطرش 205 میلیمتر اینا ، خود قطعه فکر کنم 30 ، 40 کیلو اینا باشه حالا رو این 300 میکرون مس میزنن با روش خودشون کل مراحل آبکاری برای یک قطعه با این مشخصات راحت 3 ساعت زمان میبره

نیکل روی ظروف خونگی ؟ منظورن از ظروف چیه ؟ مجسمه و این چیزا ؟
    نه منظورم همون ظروفه مسی هستش که توش غذا اینا میپزن ، آبکاراش میگن سفیدش میکنیم ولی نیکل میزنن فکر کنم با این توضیحات شما نیکل سفید و براقه همونم

پینوکیو !
    ... ...
    چوبی بمان...
    آدم ها سنگی اند...
    1 سپاس levrone

مهندسی شیمی
    هیچی
    سپاس
    540
    3,208 سپاس در 1,168 پست

سلام

سلام عزیز دل

بله 4 کیلو شما فکر کن قطعه ای که طولش 1300 میلیمتره و قطرش 205 میلیمتر اینا ، خود قطعه فکر کنم 30 ، 40 کیلو اینا باشه حالا رو این 300 میکرون مس میزنن با روش خودشون کل مراحل آبکاری برای یک قطعه با این مشخصات راحت 3 ساعت زمان میبره

چی بگم ........... خودت وزن و ضخامتو داری میگی دیگه
    با اون صحبتهایی که میکردیم بهترین چیزی که میتونم بگم اینه .......... به درک به ما چه اصلا 24 ساعت طول بکشه و 200 کیلو هم مس مصرف کنن
    به دکمه کم ولوم گوشیت

نه منظورم همون ظروفه مسی هستش که توش غذا اینا میپزن ، آبکاراش میگن سفیدش میکنیم ولی نیکل میزنن فکر کنم با این توضیحات شما نیکل سفید و براقه همونم
    نیکل برای ظروف خوراکی ؟ آقا اونجا چه خبره ؟
    نه نیکل نیست اون
    قلع برای ظروف خوراکی رایجه ، روی هستش ، و................نیکل برای اجسام تزئینی خوبه ولی خوراکی ...........
    نیکل فلز همچین بی ضرری هم نیست ولی برای مصارف خوراکی به هیچ وجه
    روی بلدیجات هم دیگه نمیزنن چون اگزما ایجاد میکنه ، فکر کن دستبند دست طرفه بعد یعو اون قسمت رو ............
    البته هچل هفت کار هنوزم زیاده و نیکل روی بدل هست ولی کننده ها نمیکنن مگر روی نیکل دوباره کروم بدن
    حالا من میگم نیکل ولی هستن کادمیوم اصلا آلیاژ میکنن و .............. اون که سمیه باز نیکل بابا
    قلع اندود به قول قدیمی ها برای مصارف خوراکی از همه بهتره ولی اگر قراره زیبایی ناز هم داشته باشه قلع براق مثل نقره میشه

1 سپاس zibeder

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    ساخت و تولید
    سپاس
    41
    117 سپاس در 64 پست

نیکل برای ظروف خوراکی ؟ آقا اونجا چه خبره ؟
    نه نیکل نیست اون
    قلع برای ظروف خوراکی رایجه ، روی هستش ، و................نیکل برای اجسام تزئینی خوبه ولی خوراکی ...........
    وااااای معذرت من فکر میکردم بس نیکله عجب سوتی شد

سخته قلع زدن؟؟؟

پینوکیو !
    ... ...
    چوبی بمان...
    آدم ها سنگی اند...

کاربر انجمن

مهندسی مکانیک
    ساخت و تولید
    سپاس
    41
    117 سپاس در 64 پست

از دوستان متخصص شیمی کسی میدونه کد روغنای زیر چی و چی هستن؟؟؟

h304
    p301+p310
    p331
    p405
    p501

پینوکیو !
    ... ...
    چوبی بمان...
    آدم ها سنگی اند...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)