معرفی کتاب های شهرسازی
تبلیغاتجملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis اصفهان معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis شیراز
معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis بلوک های آماری 1390 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه GIS پهنه بندی 1390 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis معابر 1390 تهران با جزئیات کامل و اطلاعات تفصیلی
معرفی کتاب های شهرسازیطرح و نقشه و پاورپوینت معماری معرفی کتاب های شهرسازینقشه ها و طرح های شهرسازی معرفی کتاب های شهرسازیمحصولات آموزشی
معرفی کتاب های شهرسازیطرح تفصیلی تهران و سایر شهرها معرفی کتاب های شهرسازیالگوی توسعه مناطق تهران معرفی کتاب های شهرسازیطرح جامع شهری و طرح جامع گردشگری

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 38 از 40 نخستنخست ... 8182834353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 397

موضوع: معرفی کتاب های شهرسازی

 1. #371
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  عرصه عمومی شهر


  عرصه عمومی شهر، اریک جی. جنکینز، ترجمه مصطفی اکبری مطلق و شهرام کریمی، انتشارات طحان

  میدان سرخ مسکو در مقایسه با میدان تیان آنمن چقدر بزرگ است؟ چرا ژاپن در مقایسه با ایتالیا تعداد کم‌تری میدان‌های عمومی دارد؟ چه درس‌هایی در نقشه منطقه تاریخی جورجیا در ساوانا نهفته است؟ کتاب عرصه عمومی شهر مجموعه ای از پلان‌های فضاهای شهری است که در مقیاس یکسان ترسیم شده اند تا به کمک آن‌ها به پاسخ این سئوالات و حتی فراتر از آن‌ها دست یابیم، و این امر از طریق مطالعه پلان‌های شهری برای معماران، طراحان شهری، برنامه ریزان، اساتید و دانشجویان میسر می‌گردد. این کتاب شامل یکصد پلان توده- فضا (پر و خالی) از هفتاد و هشت شهر جهان است، که هر یک مساحت مشخصی به اندازه نیم کیلومتر مربع را در بر می‌گیرند. در کنار این پلان‌ها، تصاویر و متن، روشن‌گر ابعاد گوناگون نقشه‌های فضاهای شهری برای خواننده است. فراتر از توضیحات تاریخی، متن این کتاب کوشش دارد تا درس‌هایی را بیان دارد که ممکن است برای هر شهری قابل تعمیم باشد. این مجموعه، تفسیر تصویری بسیار خوبی برای مقایسه و فهم درس‌های طراحی شهری از سرتاسر جهان است. اریک جی.جنکینز دانشیار و معاون دانشکده معماری، طراحی و برنامه‌ریزی شهری دانشگاه کاتولیک آمریکا در واشنگتن دی سی و نویسنده این کتاب ارزشمند است. وی مدرس طراحی، آنالیز ترسیمی و روش تحقیق در آن دانشگاه می‌باشد. اصل کتاب شامل بررسی یکصد فضای شهری است و برای مقایسه بهتر فضاهای شهری ایران با جهان مترجمان تحلیل چهار میدان مشهور ایران را به آن افزوده اند.

  پیشگفتار نویسنده کتاب
  آموزش معماری، یا هر نوع دیگری از آموزش به منظور انتقال مفاهیم طراحی محیط، معمولاً لحظاتی خاص را به وجود می‌آورد. پاره ای اوقات شخصی و تنها می‌نماید، برخی اوقات در فوران ایده‌ها در سفرهای آموزشی پدیدار می‌شود: این تصویرسازی درونی پاسخی است به نیروهای هدایت نشده بیرونی؛ ترسیم کروکی وار در جایی دور افتاده، حاشیه نویسی یک آموزگار برای تدریس و نکته ای کوچک در یک مثال یا عکس، همه می‌توانند موجب افزایش آگاهی یا جهت دادن به کنجکاوی‌ها باشند. آموزگارانی که با فرآیند کشف و شهود دانشجویان در جریان آموزش آگاه هستند، معمولاً از همسان سازی یا محرک‌های خاص و استعاره‌ها برای آموزش به دانشجویان معماری و طراحی شهری بهره می‌برند تا ناشناخته‌ها را در ارتباط با جهانی از شناخته شده‌ها قرار دهند و شاید این روش را در لحظات رویارویی با مفاهیم چالش برانگیز به کار برند. اگر دانشجو خوش اقبال باشد از طریق استعاره‌ها و نشانه‌های برانگیزاننده به سوی شگفتی و اکتشافات درونی که در این لحظات پیش می‌آید، حرکتی را آغاز می‌کند که پیش‌تر تجربه آن را نداشته است.

  بسیاری از ایده‌های شکل بخشیدن به این کتاب از لحظات کشف و شهودی حاصل آمده‌اند که با دیدن یک تصویر ایجاد شده است. در جریان سخنرانی برای تحقیقی با موضوع تاریخ معاصر معماری در سال اول تحصیلاتم، استاد من اسلایدی از نماد آنجلو اوگری پخش کرد، در هر اسلاید – با مقیاسی مشابه – آن‌ها را با باسیلیکا میکل آنجلو در واتیکان و پلان میدان‌چهار چشمه فرانچسکو بورومینی مقایسه می‌کرد. با آگاهی کافی از قدرت این تصاویر، اطمینان دارم که استادم از صدای به نفس افتادن دانشجویان به خاطر درک عظمت باسیلیکا که به طور ناخودآگاه و ناگهانی اتفاق می‌افتاد در پوست خود نمی‌گنجید.

  از آن زمان، کنجکاوی عمیق و فزاینده ای برای یافتن منابع این نقشه‌ها و نقش آن‌ها در دریافت معماری و طراحی شهری در خود حس می‌کردم. در شغل آموزشی من، گاهی از دانشجویان می‌خواهم که به دنبال نقشه مکان‌های مورد علاقه خود رفته و آن‌ها را بیابند؛ یا با بازترسیم و مدل سازی فضاهایی که با آن آشنایی کافی دارند (مثل پلان اتاق خواب در قالب چند دیوار فرضی) توانایی قیاس را در خود فعال ساخته و به جریان طراحی وارد شوند. هدف این است که آن‌ها بتوانند نتایج حاصل از طراحی خود را با برقراری ارتباط بین کالبد و تصویر ذهنی درک کنند، و به جریان تعامل و مقایسه با سوابق و نمونه‌های موجود وارد شوند. این کتاب مجموعه ای از تناسبات، شباهت‌ها و استعاره‌ها است، شاید مطالعه آن دانشجویان را در ارتقای توانایی درک، طراحی و ساخت محیط یاری رساند.

  در نمونه‌های ارائه شده در این کتاب، استعاره‌ها و شباهت‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند و برای تسهیل در امر مقایسه نقشه یا پلان آن آورده شده است. استعاره‌ها به ایجاز و روشنی بیان‌گر واقعیات موجود در پلان‌ها هستند، و این در حالی است که طرح اصلی به کمال در اختیار نویسنده نبوده است، شاید آن‌چه دیده‌ام جهت دار و ساختگی بوده باشد. کریستیان جیکوب در کتاب خود “نقشه حکومت: رویکردهای نظری به نقشه برداری در طول تاریخ” (۲۰۰۶) سئوال ساده ای را مطرح می‌سازد: “نقشه چیست؟”؛ البته پاسخ به این سئوال اصلاً ساده نیست. نقشه می‌تواند تعاریف متعددی داشته باشد. محصول کالبدی، ابزاری سریع، مجموعه ای از علائم، موقعیت سنج سیاسی، میانجی اجتماعی و حتی نقطه برتری و یگانگی که فراتر از تعاریف فیزیکی و متافیزیکی قرار می‌گیرد. او خود این‌گونه پاسخ می‌دهد: “نقشه شاید بایستی فراتر از خصوصیات معمولی تولید و ادراک، و با توجه به موقعیت به عنوان مفهومی انسان‌ساخت و به عنوان واسطه ای بین مراحل فرآیند ارتباطات اجتماعی تعریف گردد. در یک ترکیب پیچیده، این محصول تصویری شفاف و موقعیت مند را با واقعیت مادی تصاویر جغرافیایی در هم می‌آمیزد”.

  هنگامی که از نقشه یا هر نوع ترسیم دیگر بهره می‌جوییم، استعاره ای را که بیان‌گر به تصویر کشیدن واقعیت است می‌پذیریم. با پذیرش آن، قالب‌هایی از کلمات را در ذهن خود شکل می‌بخشیم و در عوض واقعیت‌های بیرونی متفاوتی را در چارچوب کالبد می‌بینیم. به همین خاطر تنها می‌توانم آرزو کنم که این کتاب طراحان را برای یافتن منابع کالبدی بیش‌تر ترغیب نموده و شاید خلق لحظه کشف و شهود در روند بی‌پایان آموختن را تسهیل نماید.

  پیشگفتار مترجمان
  انسان موجودی خودآگاه، آزاد و آفریننده است و در دنیایی سرشار از عشق و زیبایی، تشنگی و مصائب زندگی می‌کند؛ در طول زمان حرکت می‌کند تا خود و جهان پیرامون را بشناسد و ارتباط برقرار می‌کند و دنیا را مخاطب قرار می‌دهد. عدم درک صحیح از خویشتن و جهان پیرامون، او را به ورطه هراس و تردید می‌افکند؛ پس در پی آرامش و حلاوت است و حس تعلق و آشنایی با اشیاء را پناهگاهی می‌یابد که وی را از تعلیق رهایی بخشیده و به ذات هستی پیوند می‌زند. برای شناخت خود و به دست آوردن آن‌چه هویت می‌شناسد، همواره در تلاش بوده است؛ سعی دارد از طریق دریافت تشابهات و تمایزات با دنیای بیرون از خود مرتبط باشد، تا زمینه مقایسه را پیش آورد و زمان و مکان را بفهمد. در این میان معماری و شهرسازی تلاشی است بی پایان در راه نزدیک شدن به هدف والای بشر، و کشف و شهودی است راز گونه که شاه کلید درهای بی‌شمارش در اندیشه و پژوهیدن نهفته شده است.
  فضای برخوردار از شاخص‌های بصری مطلوب قادر است تا با وسعت بخشیدن به تجربه زیبایی شناسانه شهروندان، موجبات ارتقای تصویر ذهنی جامعه از خویش و تقویت حس وحدت و تعلق خاطر آنان را فراهم ساخته و با اعتلای شخصیت شهر، هویت آن را اعتلا بخشد. اگر چه در طول تاریخ، طراحی و توسعه شهرها معمولاً با فرمان‌های فرادستی و در پی رشد اقتصادی وقوع یافته است، اینک در عصر جهانی شدن و رقابت میان جوامع بشری روندی دگرگونه در حال شکل‌گیری است. تنها در آیینه شناخت فضای شهری و مخاطبان آن است که ابعاد نامحسوس حیات مدنی همچون غنا و فقر، مشارکت و سلطه، هنجار و ناهنجار، یکپارچگی و چندپارگی، فرهنگ و بی‌فرهنگی، هویت و بی‌هویتی، امنیت و ناامنی، احترام و تقابل، و دیگر نقاط قوت و ضعف آشکار می‌شود و راه اعتلای آگاهانه کیفیت زندگی شهری برای طراح و برنامه‌ریز هموار می‌گردد. در این میان اهمیت جنبه بصری شهر از آن رو والا به نظر می‌رسد که امکان مطالعه شهر را به مثابه یک متن فراهم می‌آورد.

  در جهان امروز موضوع طراحی شهری بیش‌تر از هر زمان اهمیت یافته و در قالب راه حلی برای جهان‌شهرها به سوی هر چه پیچیده‌تر شدن حرکت می‌کند. یکی از وجوه این دانش و هنر میان رشته ای شناخت فضاهای شهری همچون میدان و خیابان است که شالوده و استخوانبدی شهر را شکل می‌بخشند؛ حرکت انسان شهرنشین را سامان می‌دهند، عملکردهای گوناگون را در کاربری‌های مختلف مستقر می‌سازند و منظر شهری را نظام مند می‌سازند. طراحی فضای شهری به منظور تعامل و تناسب بیش‌تر میان فرم و عملکرد– به عنوان رابطه ای دوسویه– امری سهل و ممتنع به نظر می‌رسد، که تاکنون در هیچ قالب و چارچوب متقنی نگنجیده است. آگاهی از این‌که کدامین راهکار برای استفاده در فرآیند طراحی شهری بهینه است، آن طور که فضای ناشی از آن پاسخ‌گوی نیازهای متفاوت مخاطبان باشد، چالش و مسأله اصلی طراحان شهر است.

  بسیاری از میدان‌ها و خیابان‌ها در شهرهای شاخص دنیا، با شکل و ظاهر خاص در جداره و فرم کلی فضا، شناخته می‌شوند. ارزش این‌گونه فضاها در طراحی هماهنگ از نظر فرم، رنگ، مصالح، هندسه و تناسبات، خطوط و افق دید، بازشوها و همچنین توجه به عناصر و جزئیات نهفته است. آن‌چه در این کتاب توسط اریک جی. جنکینز مورد تأکید قرار می‌گیرد همانا رویکردی آگاهانه جهت یافتن چرایی برتری برخی فضاهای شهری با تأکید بر میدان، در بستر روش تحقیق علّی- قیاسی و توصیفی- تحلیلی با متنی روان، و استنتاجی کاربردی است که عرصه‌های عمومی شهرهای جهان را با نگاهی نو می شناساند؛ از این رو در ترجمه عنوان کتاب “عرصه عمومی شهر: تحلیل نمونه های برتر ایران و جهان” به عنوان معادل عنوان اصلی انتخاب شد. لازم به ذکر است که تحلیل چهار فضای شهری شناخته شده از ایران بلافاصله پس از تحلیل جنکینز از میدان نقش جهان اصفهان (مورد ۳۷) به کتاب افزوده شده است تا امکان بهتری برای مقایسه در ذهن خواننده فراهم آید و آغاز راهی برای شناخت بهتر و دقیق‌تر فضاهای شهری غنی در ایران باشد.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  سن
  2010
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر
   

 3. #372
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  درآمدی بر مدیریت و کاربرد نمادها و نشانه ها در فضای شهری


  درآمدی بر مدیریت و کاربرد نمادها و نشانه ها در فضای شهری، افشین داورپناه، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، 1390

  محيـط اجتماعـي با همـه عوامـل و متغيرهـاي سيـاسي، اقتصادي و فرهنگي دخيـل و موثـر در آن، شبكـه هـاي در هـم تنيـده اي از مواجهات نمادين است كه به ويژه از دهه هاي پاياني قرن بيستـم و بر اسـاس رويكـردهـاي گونـاگـون، مـوضـوعي جـدي مطالعـات نشانه شناسي، نشانه شناسي شهري، انسان شناسي شهري، جغرافياي فرهنگي، مطالعات فرهنگي و ... بوده است؛ وضعيت و شرايط ايجاد شده در چند دهه اخير، دليل اصلي و عمده اهميت يافتن بيش ار پيش نمادهـا و نشـانه ها در حوزه هاي گوناگون بوده است؛ گسترش ارتباطات نوين، رسانه اي شدن هر چه بيشتر زيست جهان، افزايش و گسترش بي سابقه و حيرت انگيز رويارويي ها، مبادلات و تعاملات فرهنگي و ... از مهمترين و بارزترين ويژگي ها و شرايط چند دهه اخير به شمار مي آيد.

  در ايران و به طور مشخص در زندگي شهري ايرانيان، موضوع نمادها و نشانه هـا در سال هـای اخیـر، به بحثـی داغ و گـاه جنجال برانگیز تبدیل شده است؛ در واقع، تصوير و تحليلي كه گاهی اوقات از كاربرد نمادها و نشانه ها در فضاي شهري برخی از شهرهای ایران و بیش از همه شهـرهـای بـزرگ، به ویـژه شهـر تهـران ارائـه مي شـود با اغراق ها و سياه نمايي همراه شده است؛ اين نوع نگاه البته معمولاً ناشي از بي اطلاعي ها و ناآگاهي ها درباره نمادها و نشانه ها، معنا، تحليل و كاربرد آن ها است. در این نگاه، معمولاً مرز میان مفاهیم نماد و نشانه به قدری مبهم است که عموماً این دو اصطلاح کلیدی به یک معنـا به کـار برده می شـود از این رو دایـره و قلمرو نمادها یا نشانه ها به هیچ وجه مشخص نیست؛ اینکه چه چیزی در شهر نماد قلمداد می شود و چه چیز نشانه، تعریف نشده است.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 4. #373
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  انرژی های پاک  انرژی های پاک، شرکت روشنایی نورگستر، 1392

  نياز انسـان به منابـع انرژي از مسـایل اساسـي دوران معاصر ميباشد. آلودگيهاي زيست محيطـي مانند تغيير اقليم کره زمين، آلودگي هوا و محدوديت ذخاير منابع انرژيهاي تجديد ناپذير باعث گرديده است بشر در جستجوي يافتن منابع جديدي از انرژي باشد. در اين بين انرژي های خورشیدی و باد كه در زمره انرژيهاي پاك محسوب ميگردند مورد توجه روز افزون جامعه جهاني هستند. اين کتابچه بطورخلاصه، به كنكاش ابعاد اين انرژي های پاک پرداختـه و امكان بهرهمندي از آن ها را در شهـر تهران مورد بررسـي قـرار ميدهـد.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 5. #374
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  تهران یعنی کجا؟


  تهران یعنی کجا؟، شمیم حسین مستقیمی، سازمان زیباسازی شهر تهران، 1391

  تهران شهر پیچیده ای است. تلاش این کتاب، شناخت این پیچیدگی از راه قرائت آن به مثابه یک متن است. این یعنی خواندن تهران نه فقط با عطف توجه به خود این موجود، بلکه با درافکندن پرتوی به آن از راه متنهای دیگر و توجه به امور پیرامتنی است. کدام رهیافت و کدام متن های موجود در تاریخ اندیشه بشری ابزار مناسب تری برای دریافت تهران در اختیار ما می گذارند؟ آیا می توان بامبنا قراردادن متون درجه اول شهرنگـاری که با ظهـور مدرنیسـم پدیـد آمده اند، تهران را شناخت؟ این پدیده در کجای تاریخ ایستاده است؟ این سوالات به همراه اصل قرار دادن رهیافت هنرمندان در توجه به شهر، از راه عکس ها و نقاشی ها، اصلی ترین عوامل سازنـده این مجموعه هستنـد. کتـاب هویت تهـران مجموعه ای است از مطالـب و مقالات آموزشی، فرهنگی و سرگرم کننده برای شهروندان با هدف برانگیختن توجه مردم به عناصر و مؤلفه های زیباسازی و مسئول بودن آن ها در برابر شهری که در آن زندگی می کنند، توجه به عنصر خاطره سازی در حیات شهر در ذهن شهروندان و پرداختن به وجوه آموزشی، فرهنگی و طنز و سرگرم کننده به طوریکه مردم بتوانند مخاطبان مجموعه باشند.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 6. #375
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  آشنایی با طراحی شهری / از مبانی دانش تا نگرش های نوین


  آشنایی با طراحی شهری / از مبانی دانش تا نگرش های نوین، خشایار کاشانی جو، سازمان زیباسازی شهر تهران، 1392

  شهرها به عنوان پیچیده ترین پدیده ساخته شده به وسیله انسان ها شناخته شده و درعین حال از ماهیتی پویا و چند وجهی برخوردارند. متناسب با ابعاد گوناگون و متعدد مرتبط با شهرها، دانش هایی نیز که به منظور به سامان بخشیدن زندگی شهرنشینی شکل گرفته اند، بسیار متنوع و گسترده بوده و مواردی چون؛ جامعه شناسی شهری، اقتصاد شهری، حمل و نقل شهری، روانشناسی محیطی، مدیریت شهری، محیط زیست شهری، حقوق شهری، برنامه ریزی شهری و طراحی شهری را شامل می شوند. با توجه به نوپا بودن رشته طراحي شهري در دنيا و به ويژه در کشورمان، در ساليان اخير مطالعاتي چند در زمينه شناسايي اين دانش- حرفه در ايران انجام شده اما کتاب های تدوین شده در این زمینه عمدتاً برگردان منابع خارجی و دارای نگارشـی پیچیـده و بسیـار تئوریـک هستنـد که درک آن ها را برای افراد غیرمتخصص ناممکن می نماید. از اینرو فقدان منابعی كه دربرگيرنده مجموعه مباحث، ديدگاه ها و نگرش ها در زمينه طراحي شهري با بیانی کاربردی برای تمامی مخاطبان باشند، مشهود است. امري که مي تواند هم ناشي از تازگي اين رشته و هم ماهيت به ظاهر ساده اما چندوجهي و پيچيده آن باشد.


  کتـاب پیـش رو، کـه حـاصـل درحـدود یـک دهـه تجربه پژوهش، تدریس و فعالیت های حرفه ای نگارنده در حوزه طراحی شهری است، بر مبنای همین ضرورت و در جهت پر کردن خلا مورد اشاره تدوین گردیده و کوشیده است تا با زبانی ساده، زمینه آشنایی کلیه افراد مرتبـط با پروژه های طراحی شهری همچون متولیان امر در سازمان های گوناگون مدیریت شهری به ویژه شهـرداری ها، کارشناسان، حرفه مندان بخش خصوصی، عموم مردم و ذینفعان را با مفهوم، جایگاه و ابعاد گوناگون این رشته فراهم نماید.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 7. #376
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  خيابان هاي باطراوت

  خيابان هاي باطراوت، مترجمان : حميدرضا حاجي حسيني، نازيلا محمد قلي زاده، سازمان زیباسازی شهر تهران، 1392

  در کتاب « خيابان هاي باطراوت »، برنامه هماهنـگ مبلمـان خياباني تورنتو به عنوان راهنماي طراحي و سياست گذاري مبلمان خياباني، به تفصيل آورده شده است.

  در مجموعـه حاضر سعـي شـده است، به تمـامي جنبـه هاي ظاهري، اجرايي و رفع نياز استفاده کنندگان، پاسخ داده شود. هدف از اين برنامه، هماهنگ کردن طراحي، فرم، مقياس، مصالح و جانمايي مبلمان خياباني به منظور بهبود بخشيدن به دسترسي، امنيت و زيبايي فضاهاي عمومي است. طرح فوق، فرصتي مهيا مي سازد تا با نگاهي انتقادي به بازنگري برنامه مبلمان خياباني، معيارها و راهبردهاي بهسازي طراحي و جانمايي، پرداخته شود.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 8. #377
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  بنيان هاي طراحي در زيباسازي شهري

  بنيان هاي طراحي در زيباسازي شهري، سيد رضا مرتضايي، مهدي اصل فلاح، سازمان زیباسازی شهر تهران، 1392

  تدوين کتاب فوق، با هدف نگاهي طراحانه به عناصر سازنده سيما و منظر شهـري، صورت پذيرفتـه است و با توجـه به سرفصل هاي اصلـي آن؛ تعـاريف پايه، عناصـر سازنـده سيمـا و منظر شهري، عوامـل مخـرب، فرهنگ و نتيجه گيري و ملاحظات، از جملـه کتـاب هاي مرجـع در زمينه زيباسازي شهري محسوب مي گردد. در اين کتاب، ضمن ارايه تعاريف مفهومـي و معرفـي انواع حـوزه هاي زيباسـازي، به عوامـل تاثيرگذار در تخريـب هاي شهـري و تاثيرعناصـر و خدمـات شهري بر شهروندان اشاره می گردد.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 9. #378
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  مجموعه مقالات همايش بازنمايي فضاهاي شهري

  مجموعه مقالات همايش بازنمايي فضاهاي شهري، معاونت برنامه ريزي و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران، 1392

  امروزه فضاي شهري به عنوان فضايي واسط ميان دنياي درون و بيرون افراد نقشي عمده در روزمرگي هاي شهروندان دارد. بي شک شناخت کاربردهاي اين فضا در حوزه هاي متفاوت و بهره گيري از نظريه هاي روز دنيا ، کارشناسان و متخصصان شهري را در ارتقاء و بهينه سازي سطح زندگي شهروندان ياري خواهد کرد.

  کتـاب بازنمـايـي فضاهـاي شهري در هنر وادبيات با نگاهي کاربردي و بينارشته اي به مطالعات شهري، تلاشي است براي استمرار چنين ديدگاه مدبرانه وتوجه به پالايش شهر وفضاهاي شهري در مديريت شهري که مي کوشد با بررسي و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رويکـردهاي پيشنهادي ديگران، شهر را به جايگاهي که شايسته براي زيستن شهروندان باشد، تبديل نمايد.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 10. #379
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  مجموعه مقالات همايش ملي معماري و شهر پايدار

  مجموعه مقالات همايش ملي معماري و شهر پايدار ، سازمان زیباسازی شهر تهران، 1392

  مفهوم توسعه پايدار از جمله مفاهيمي است که امروزه مورد توجه بسياري از نظريه پردازان و کارشناسان در حوزه هاي مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتي چون معماري و شهرسازي را نيز در برگرفته است.اين موضوع ازآن جهت در حوزه شهري مهم است که شهر پايدار زمينه حضور مردم در عرصه هاي عمومي را فراهم مي آورد و نه تنها نيازهاي روزمره شهروندان برآورده مي شود بلکه منظر مطلوبي را نيز به ارمغان مي آورد.

  متاسفانه در دوران پرفراز و نشيب تاريخ معماري کشورمان به خصوص در سال هاي اخير، به دليل توسعه هاي کالبدي و برخي ناهنجاري ها، معماريمان از سرشت پايدار خود دور شده است.

  کتاب خلاصـه مقالات همايـش ملي معمـاري و شهـرپايدار جستـاري در اين خصـوص و چراي مسالـه بحـران شهرسـازي ما است که حاصل برگزاري همايشي با اين عنوان بوده است.

  مقالات اين کتاب به پالايش موضوعات مهمي چون شيوه هاي آموزش معماري و شهرسازي، سير تحول بوم شناسانه تاريخي و منظر شهـري پايـدار و گرافيک محيطـي مي پـردازد و از اين طريق تعاريف و راهکارهاي نظري و معيارهاي صحيح اجرايي را ارائه مي نمايد تا بتوانيم شاهد ارتقاي فرهنگ ملموس و غير ملموس پايداري در کشورمان باشيم.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 11. #380
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,714
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,279
  30,643 سپاس در 10,172 پست
  امتياز:119610Array


  پیش فرض

  زيباسازي و منظر شهري

  زيباسازي و منظر شهري، معاونت برنامه ريزي و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران، 1391

  در عصر حاضر پيشرفت هاي فناوري، نقش غيرقابل انكاري در عرصه هاي گوناگون جامعه بشري ايفا مي كند و اگر استفاده از اين دستاوردها با مديريت اصولي و برنامه ريزي صحيح همراه نباشد، دشواري ها و مشكلات بسياري را هم در زمينه آلودگي هاي محيطي و هم در حوزه آلودگي هاي رواني در پي خواهد داشت. اصلي ترين هدف سازمان زيباسازي، فراهم آوردن محيطي است كه موجبات رضايت خاطر و مباهات شهروندان را فراهم كند. اين سازمان مي كوشد با رفع زشتي ها، سيماي شهري را اصلاح كند و با وضع و اجراي قوانين دقيق و كارآمد، در حفاظت از زيبايي آن موثر باشد. پاسخگويي به نيازهاي فيزيكي و رواني شهروندان و اعضاي اين خانواده بزرگ نيز با ايجاد و گسترش فضاهاي شهري مد نظر بوده است. در اين راستا، از بين بردن اغتشاشات بصري، حفظ زيبايي منظر شهري و ارتقاء سيماي بصري و هنر شهري نيز از مهمترين وظايف اين سازمان است. بديهي است اين امر بايد بر اساس فضاهاي شهري، كيفيت و كميت عناصر شهري و اقدامات پايدار صورت گيرد و برپايه مطالعات علمي و به دور از سليقه هاي شخصي باشد. به همين منظور سازمان زيباسازي با همكاري مراكز علمي دانشگاهي، پژوهشكده ها و انجمن هاي تخصصي، طي سلسله نشست هاي تخصصي، با حضور اساتيد و كارشناسان از منظر آسيب شناسانه و نقادانه، به ارزيابي مباحث مختلف شهري همت گمارد و راهكارهاي مناسبي نيز براي ساماندهي مشكلات و معضلات ارائه شد. در نشستهاي مذكور تأثير فناوري و هنر در فرهنگ شهري و سيماي بصري نيز مورد بررسي قرار گرفت و جايگاه آن واكاوي گرديد. كتاب مجموعه مقالات و آراء نشست هاي تخصصي سال 90 بردارنده گوشه اي از ماحصل سخنراني اساتيد اين نشست هاست.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 20-11-2013, 20:58
 2. آموزش: [TRgroup] مدلسازی به روش Low poly مدلسازی مخصوص بازی
  توسط CodePlus در انجمن آموزش و مقالات
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 13-03-2011, 01:49
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 26-03-2010, 21:37
 4. بازی موتور سواری فوق العاده زیبای Moto Racing Evolved - بازی برای 5800
  توسط A1000A در انجمن سیمبین سری 60 ویرایش 5
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 26-03-2010, 21:37

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •