معرفی کتاب های شهرسازی
تبلیغات
آفرینش

پروشات970

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
معرفی کتاب های شهرسازینقشه GIS منطقه ۷ شیراز معرفی کتاب های شهرسازینقشه GIS منطقه ۸ شیراز معرفی کتاب های شهرسازینقشه GIS منطقه ۱۰ شیراز
معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 1 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 6 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 15 تهران
معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 2 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 11 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 17 تهران
معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 3 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه gis منطقه 12 تهران معرفی کتاب های شهرسازینقشه GIS کامل شهر اصفهان

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 8 از 40 نخستنخست ... 456789101112182838 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 397

موضوع: معرفی کتاب های شهرسازی

 1. #71
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  تئوری شبکه ای و شهر فراکتال (دیدگاههای نوین در زمینه برنامه ریزی شهری)
  نویسنده:
  یکاس انجلوس سالینگروس
  مترجمان: کورش سرورزاده، علیرضا اشتیاقی
  ناشر:
  نوید شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم

  شهرها عالی ترین مکان تجمع زیستی انسان و بزرگترین دست ساخته بشر از آغاز تاکنون بوده است. روی آوردن او به زندگی شهری نیز از مهمترین مقاطع تاریخ بشریت و آغاز مرحله تمدن دانسته شده است. بی تردید از همان نطفه های آغازین شهرنشینی، طراحی آن نیز مطرح بوده ولی تاریخ بشر تا دوره معاصر با پدیده و فعالیتی به عنوان شهرسازی روبرو نشده بود. به مرور و به خصوص پس از انقلاب صنعتی و رشد سریع شهرها، عواملی چون افزایش چشمگیر جمعیت، فناوری، انباشت سرمایه، تمرکز تولید، رشد صنایع، مناسبات سوداگرانه و نهایتاً تحرک و پویایی روزافزون حیات شهری تعادل پایدار شهر قدیمی را نامتعادل ساخت. برای بهبود و اصلاح وضعیت شهرها، توسعه و هدایت آنها بر طبق برنامه و طرح از پیش اندیشیده شده مورد توجه متفکران، سیاستمداران و متخصصان قرار گرفت؛ اما این طرحها در عمل با برنامه و پیش-بینی خود همراه نشدند و کارآیی لازم را از خود نشان ندادند، زیرا پیچیدگی ذاتی مناسبات شهری مانع از این بود که تنها با آمار و ارقام خشک و ایده های آرمان خواهانه بتوان شهر را سامان داد. در چند دهه اخیر، لزوم توجه به عوامل مختلف، ضرورت تجدیدنظر در الگوهای متعارف و سنتی طراحی و برنامه ریزی شهری را به امری ناگزیر تبدیل نموده است.
  هنگامی که به زیباترین شهرهای روزگار گذشته نگاه می کنیم، همواره احساس می نماییم که این شهرها زنده اند. این احساس امر مبهمی نیست، زیرا تصویر دقیقی از یک کیفیت ساختاری ویژه است که این شهرها از آن برخوردار بوده اند و به مثابه یک کل و تحت قوانین کلیت خود رشد کرده اند و این کلیت را نه تنها در مقیاس بزرگ بلکه در مقیاس کوچکتر نیز می توان دید. امروزه سؤالات فراوانی در زمینه اقدامات لازم برای اصلاح شکل نامطلوب شهر وجود دارد. اکنون، دقیقاً نمی دانیم که چگونه محیطی واجد خصوصیات سرزندگی و حیات بسازیم. پاسخ این پرسشها ورای رویکردهای معاصر و در تکنیکهایی نهفته است که برای تحلیل سیستمهای کاملاً درهم تنیده پدیدار شده اند.
  یک سیستم درهم تنیده بزرگ شامل تعداد بیشماری روابط داخلی است. یک چنین سیستمی بر پایه ارتباط اجزایی در مقیاسهای مختلف شکل گرفته که به شیوه های گوناگون در ارتباط و تعامل با یکدیگر هستند تا سیستم یکپارچه¬ای را به وجود آورند. این موضوع که چگونه سیستمها در حالات گوناگون ایجاد می شوند تابع قوانین زیادی است که تاکنون خارج از چارچوب تفکرات شهرسازی باقی مانده اند. این در حالیست که شهرسازی باید طبق قوانین و اصول از پیش امتحان شده شکل بگیرد و هدف این مجموعه مقالات استخراج بعضی از این قوانین است.
  این گزیده مقالات تحت عنوان مشترک «تئوری شبکه ای و شهر فراکتال- دیدگاه های نوین در زمینه برنامه ریزی شهری» به طرح دیدگاه های نو و بررسی بعضی از جنبه های برنامه ریزی و طراحی شهری از زاویه ای متفاوت با آنچه امروزه مرسوم است می پردازد. هدف این گزیده تأکید بر اهمیت رویکردهای مختلف به منظور ارائه راه حل برای مسائل خاص شهرسازی است.
  نتایج حاصل از این گزیده حاصل اندیشه ها، مفاهیم و تلاشهای کارشناسان، صاحبنظران و دست اندرکاران برنامه ریزی شهری در سراسر جهان- از ابتدا تا به امروز- است که پس از سالها و دهه ها بحث مداوم و با تلاش فراوان و دشواریهای بسیار به دست آمده است. از این رو می توان امید داشت که این تلاش هر چند کوچک، در کنار سایر تلاشهای هم سنگ در این زمینه، انگیزه مناسبی برای عمق بخشیدن به رویکردهای جدید در عرصه برنامه¬ریزی شهری کشور باشد.
  لازم به تذکر است که مقالات انتخاب شده جهت چاپ در این مجموعه غالباً به عنوان منابع دوره های تحصیلات تکمیلی مورد ارجاع دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شهرسازی، معماری و جغرافیا و برنامه ریزی شهری قرار گرفته و بسیاری از دوستان و همکاران پیشتر قسمتهایی از این مقالات را برای تهیه پایان نامه ها و رساله های خود مورد استفاده قرار داده اند.
  کتاب شامل چهار فصل است. فصلهای اول تا سوم به سه مقاله از ریاضیدان و شهرساز معروف آقای نیکوس سالینگروس - متولد ، استرالیا، یونانی الاصل) اختصاص دارد. فصل چهارم نیز مقاله ای از آقای جان مینت (از طراحان شهری بنام در فونیکس آریزونا، آمریکا) توضیحی بر نظریه یکی از نظریه پردازان پیشگام در عرصه معماری، طرح ریزی و طراحی شهری مدرن، یعنی آقای "کریستوفر الکساندر" می باشد.
  عنوان فصل اول " ارتباط شبکـه ها در شـهر فراکتـال" است و بیان می کند که شهرهای زنده فی نفسه دارای ویژگی فراکتالی هستند، و این ویژگی در کلیه سیستمهای زنده مشترک است. بدین منظور برای برای بی اثر کردن آسیب هایی که گریبانگیر بافت شهری شده است، پیش از هر چیز باید درک نادرستی را که درباره ساختار فراکتالی وجود دارد برطرف کرد. سپس در مورد اهمیت ارتباط سلسله مراتبی بحث می شود، و مقاله تشریح می کند که چگونه معیار فراکتالی بودن را می توان به عنوان شرط اصلی در سنجش موفقیت ساختار هندسی شهرها به کار گرفت.
  فصل دوم با عنوان " تئوری ساختارهای شبکه ای در بافت درهم تنیده شهری" فرآیندهای اصلی طراحی شهری را معرفی می نماید، و قواعدی را بیان می کند که از اصول مرتبط با تئوری درهم تنیدگی، الگوشناسی و هوش مصنوعی منتج شده است. (خلاصه ای از این مقاله در نشریه فنی- مهندسی گزارش، شماره 65، تابستان 1389، صص. 43-38 به چاپ رسیده است).
  در فصل سوم با عنوان " ملاحظاتی بر ترکیب و ساخت شهر" ویژگیهای یک شهر زنده تشریح می شود و این سؤال را مطرح می کند که " آیا با در نظر گرفتن شهر سرزنده به عنوان سیستم یکپارچه پیچیده می ¬توانیم آن را به سیستمی از مدول ها تجزیه کنیم؟" با تأمل در پاسخ به این پرسش ما نیز به نتایجی مشابه مقاله الکساندر، یعنی "شهر درخت نیست می رسیم. در این مقاله سعی شده است با بیانی ساده پیام الکساندر ارائه شود بدین معنا که: اگر شما بعنوان شهرساز، به دقت عملکردها و نواحی را در پلان شهر تجزیه کنید آنگاه نتیجه حاصل شده درختی خواهد بود که سرزنده نیست.
  عنوان فصل چهارم نیز " اگر شهر درخت نیست، مانند سیستم هم نباید طراحی شود- مقاله ای انتقادی در مورد شیوه حاکم بر طراحی شهرهای امروز ما" بوده و در حقیقت اعتراف نامه ای است در مورد این که شهرهای امروز ما غالباً خسته کننده، ملال آور و پرزرق و برق هستند که با ته رنگی از چاشنی «رفاه» مخلوط شده است. نویسنده انتقادها را اغلب متوجه شهرساز می داند، فردی که فاقد قدرت خلاقیت است. تفکر او در خط مسائلی همچون همسایگی ها، منطقه بندی، تراکم، و ارزش نسبی قطعات زمین محدود شده و دیدگاه او نسبت به شهر به مراتب ساده انگارانه تر از آن چیزی است که در مواجهه با چنین مجموعه پیچیده ای مورد نیاز است. جان مینت در ادامه اینگونه استدلال می کند که: مشکل این نیست که شهرسازان به طور فطری ساده انگارند بلکه فرآیند طراحی انتخاب شده منجر به اتخاذ این فرضیات ساده انگارانه شده است. وی معتقد است که شهرسازان مسائل و راه حلهای خود را نبایستی- آنگونه که سلف های معمار و شهرسازشان انجام داده اند- به شکلی آرمانگرایانه تعریف کنند. در نهایت او بیان می کند شعار «برنامه ریزی برای مردم» در حقیقت مفهومی ایستا و به لحاظ مدنی برای آنها تکلف آور است که کیفیت زیست و محیطی را که در آن زندگی می کنند کاهش می دهد و به جای آن برنامه ریزی شهری باید فرصتی را برای مردم پدید آورد که شیوه زیست خود را بهبود بخشند.
  کتاب "تئوری شبکه ای و شهر فراکتال- دیدگاه های نوین در زمینه برنامه ریزی شهری" ترجمه آزاد چند مقاله از کتاب Principles of Urban Structure (2005) است که توسط علیرضا اشتیاقی و سید کورش سرورزاده صورت پذیرفته و با شمارگان 2000 نسخه در تابستان 1390 توسط دانشگاه آزاد اسلامی (انتشارات نوید شیراز) در 144 صفحه و با قطع وزیری به طبع رسیده است. این کتاب جلد نخست از مجموعه «دیدگاه های نوین در برنامه ریزی شهری» است که جلد دوم آن در آینده نزدیک به چاپ خواهد رسید.


  فهرست کتاب
  دیباچه
  ارتباط شبکـه ها در شـهر فراکتـال
  تئوری ساختارهای شبکه ای در بافت درهم تنیده شهری
  ملاحظاتی بر ترکیب و ساخت شهر
  اگر شهر درخت نیست، مانند سیستم هم نباید طراحی شود
  کتابشناسی
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  سن
  2010
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر پروشات468
   

 3. #72
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  12-04-2010
  نوشته ها
  1,153
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  22
  سپاس
  139
  171 سپاس در 81 پست
  امتياز:6612Array

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.A نمایش پست ها
  مفاهیم بنیادین در پدافند غیرعامل با تاکید بر شهر و ناحیه
  تدوين : مهندس حسن حسینی امینی و مهندس طاهر پریزادی
  نشر: اندیشه کهن

  کتاب حاضر بيشتر حول محور پدافند غيرعامل مي باشد و مفاهيم و اصطلاحات تخصصي که به نوعي در پدافند غير عامل در سطح شهر و ناحيه کاربرد دارد در چارچوب نظريه هاي متفاوت تئوريسين هاي مختلف را در بر دارد. اين کتاب که نزديک به 100 صفحه مي باشد براي متخصصان و کارشناسان رشته هاي جغرافيا, برنامه ريزي شهري و منطقه اي, شهرسازي, معماري, عمران, علوم نظامي و .... کاربرد دارد. تمامي صفحات اين کتاب را واژگان مربوط به پدافند غيرعامل تشکيل مي دهد و به عنوان يک کتاب کمکي قابل استفاده است.
  با سلام اين آقاي اميني از دوستان ماست كتاب مذكور هم برگرفته از پايان نامه ايشون در مورد پدافند غيرعامله كه حدود چند هفته قبل دفاع كردن در مجموع كتاب مناسبيه چون مفاهيم و اصطلاحات پدافندغير عامل روبه صورت طبقه بندي آورده شده.
  من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح می دهم ، زیرا ترسیم کردن سریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی می گذارد.لوکوربوزیه

  کچیلیک
  (1)


  1 سپاس pari.v

 4. #73
  عضو جدید

  تاریخ عضویت
  03-03-2012
  نوشته ها
  14
  مهندسی شهرسازی
  سپاس
  0
  2 سپاس در 2 پست
  امتياز:29Array

  پیش فرض

  با سلام
  از دانشجویان رشته شهرسازی خواهشمندم کتابهای مرتبط با ادراک شهروندان از فضای شهری رو همینجا معرفی کنند اگه بشه دانلود هم کرد همینجا که خیلی بهتر
  با تشکر
  1 سپاس pari.v

 5. #74
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  جداره‌های شهری و نقش آن‌ها در فضای شهری(معیارهای نماسازی در فضای شهری)  از مجموعه کتاب‌های طراحی و برنامه‌ریزی این‌بار کتاب جداره‌های شهری و نقش آن‌ها در فضای شهری به قلم ملک طباطبایی منتشر شده است. دکتر جهانشان پاکزاد در پیش‌گفتار کتاب به نکته‌ جالبی اشاره کرده است: نمی‌دانم چرا سیستم آموزشی کشور ما به نوعی است که ما طراحان را به افرادی با شخصیت دوگانه تبدیل می‌کند. آنقدر مهندس بودن ما را مهم کرده‌اند که خود نیز به این باور رسیده و در عمل نه فقط خود را تافته‌ای جدابافته از جامعه می‌پنداریم بلکه پیچیدگی شرایط محیطی از یکسو و تعدد و کثرت فرمول‌ها و استاندارهای انتزاعی از دیگرسو؛ ما را تبدیل به یک مهندس نموده و هیچ چیز جز چند فرمول و تقلید از کار دیگران در فرآیند طراحی برایمان باقی نمانده است. با آنکه در این مقام و در راستای طراحی بستر زندگی خود و شهروندان حسن نیت داشته و جدیت از خود نشان می‌دهیم اما شواهد حاکی از آن است که طرح‌های ما فرسنگ‌ها با خواست شهروندان فاصله گرفته و به همین خاطر نه شهروندان را راضی می‌کند و نه ما را. حاصل‌اش هم چیزی نیست جز منظر شهری تهران و شهرهای مقلد آن.
  نویسنده در ادامه یک پیشنهاد برای رفع این مشکل دارد که آن را به معماران تجویز می‌کند: در فرآیند مهندس شدن مولفه‌ای به نام معنا را به فراموشی سپرده‌ایم و حداکثر کوشش ما به آشتی دادن دو مولفه دیگر یعنی فرم و عملکرد معطوف شده است.
  در ادامه؛ ملک طباطبایی در مقام نویسنده کتاب، به اهداف کلی و تفصیلی و انتظارات و توقعات فضایی از جداره‌های شهری می‌پردازد و می‌نویسد: باتوجه به تاریخچه نامطلوب جداره‌های شهری در دوره‌های اخیر در ایران؛ امروز احساس نگرانی شدیدی نسبت به کیفیت کالبدی فضاهای شهری وجود دارد. در این میان تعریف جداره‌ها در تعریف فضای شهری نقش مهم و سرنوشت‌سازی دارند. این تاثیر هم از کمیت جداره و هم از کیفیت آن ناشی می‌شود. هدف از این مطالعه دستیابی به مبانی و اصولی است که بتواند زمینه ارتقای کیفی نماهای شهری را فراهم کرده و بین سطوح قابل رویت یک ساختمان فاصله ایجاد کند. به عبارت دیگر شناخت قانونمندی‌هایی که بتواند نمای ساختمان را به‌عنوان جزیی از یک کل هماهنگ در ایجاد فضای شهری مطلوب و جذاب مطرح کرده و در تضاد با انتظارات مالک و طارح از نمای ساختمان نباشد.
  نویسنده؛ این انتظارات را به نقش‌های حفاظتی، ارتباطی، نمایشی و نقش نما به‌عنوان جزیی از فضای شهری تقسیم‌بندی می‌کند.
  کتاب شامل 6 فصل: اهداف کالبدی، ادارک محیطی و معنایی جداره،‌ شناخت عناصر طراحی تک بنا از بعد ادراک محیطی، فعالیتی و عملکردی، اهداف حفاظتی، بهره‌برداری و ضمیمه است.
  نگرانی نویسنده از این روست که درحال حاضر نه فقط به نما به‌عنوان جزیی از فضای شهری توجه نمی‌شود بلکه اغلب نماهای ساختمان‌ها به‌صورت منفرد و جهت عرض اندام صاحب‌اش ساخته می‌شود. این مساله باعث اغتشاش ادارکی فضاهای شهری شده است. برای جبران این نقیصه نیز از راه‌حل‌های سری‌سازی که مشکل یکنواختی را به دنبال دارد، استفاده شده است. حال آنکه مطالعه و نظریه‌پردازی در نمای ساختمان‌ها به‌عنوان بخشی از جداره‌های شهری سعی در کشف قانونمندی‌های مستتر در نمای ساختمان دارد که بتواند پس از شناخت با کمک ضوابط و خطوط راهنما، نقاط قوت و فرصت‌های موجود را تقویت و ضعف‌ها را برطرف کند.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

 6. #75
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  راه آیندۀ شهرداری‌ها؛ شهرداری شبکه‌ای  کتاب راه آینده شهرداری‌ها به بررسی ساختار شبکه‌ای سازمان‌های امروزی و مزایای آن و ضرورت روی آوردن به این ساختار بخصوص در شهرداری‌ها می‌پردازد. نویسنده ساختار هرمی سازمان‌ها و ادارات و تمرکز گرایی آن‌ها را اصلی ترین علل ناکارآمدی نظام اداری و دیوانسالاری کشور می‌داند و معتقد است این نارسایی‌های فنی و تکنیکی در فضای جنجال سیاسی و درگیری جناح‌های مختلف، برای از میدان به در کردن یکدیگر، مورد غفلت دولت‌ها واقع شده است. مطمئناً با سازمان‌های عقب مانده و آشفته - که بازتاب آشفتگی‌های گوناگون کشور است - نمی‌توان مدیریت جامعه را در عرصه‌های داخلی و بین المللی موفق و کامیاب دانست.
  کتاب شامل سه بخش کلی است. بخش اول با عنوان «در جست‌و‌جوی الگوی مناسب» با اشاره‌ای به گذشته، به نظام عدم تمرکز و نهاد شورای شهر، تغییر نقش دولت‌ها و بخش عمومی و افزایش سازمان یافته سهم مردم در ادارۀ شهر‌ها می‌پردازد.
  بخش دوم کتاب «سازمان‌های جدید برای دنیای جدید» راهکار اصلی و اساسی اصلاحات سازمانی را که همان ایجاد ساختار شبکه‌ای است، بیان می‌کند.
  و بخش سوم «از شهرداری سنتی تا شهرداری شبکه‌ای» مروری دارد بر فعالیت‌های شهرسازی در ارتباط با فرایندهای کاری چهارگانۀ آن. این بخش همچنین، تحولات شهرداری‌هایی را که درصدد استفاده از سیستم مکانیزه شهرسازی برآمده‌اند،بررسی می‌کند. در این بخش، کارت هوشمند ساختمان و قابلیت‌ها و مزایای آن نیز توضیح داده می‌شود.
  در پیش گفتار کتاب آمده است: «راه نجات سازمان‌های ما، اصلاحات عالمانه و خلاق، از نوع ساختاری است و چنین اصلاحاتی جز با الگویی مشخص و مدلی قابل اتکاء، که نمونه‌ای از آن را ما در این کتاب معرفی کرده‌ایم، اتفاق نمی‌افتد. اکنون راه شبکه‌ای شدن پیش پای کسانی است که در دولت‌ها و شهرداری‌ها دستی بر قدرت و عزمی برای اصلاح‌گری دارند.»
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

 7. #76
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  ارزیابی بازار زمین شهری؛ ابزاری جدید در مدیریت شهری  نویسنده: دیوید ای. دوال
  مترجم: نجما اسمعیل‌پور(عضو هیات علمی دانشگاه یزد)
  انتشارات آرمانشهر
  از مجموعه کتاب‌های طراحی و برنامه‌ریزی؛ کتاب ارزیابی بازار زمین شهری؛ ابزاری جدید در مدیریت شهری با محوریت بازار زمین درکنار دو بازار دیگر سرمایه و کار درحالی‌که سه رکن اصلی تشکیل‌دهنده اقتصاد شهر هستند، منتشر شده است.
  نویسنده، این گزارش را از دستورالعمل مدیریت شهری(UMP) که مشترکا توسط برنامه توسعه سازمان ملل، بانک جهانی و مرکز سکونتگاه‌های انسانی سازمان ملل انجام گرفته؛ به منظور ارایه به دایره مالی شهرداری تهیه کرده است.
  UMP رویکرد مهمی را ازسوی سازمان‌های زیرمجموعه سازمان ملل و آژانس‌های خارجی پشتیبان معرفی کرده که هدف آن تقویت مشارکت شهرها و شهرک‌های کشورهای درحال توسعه برای دستیابی به رشد اقتصادی، توسعه اجتماعی و کاهش فقر است. و درصدد توسعه و بهبود سیاست‌ها و ابزارهای مناسب است که مورد استفاده امور اداری و مالی، مدیریت زمین، مدیریت خدمات زیربنایی و مدیریت محیطی شهری قرار گیرد.
  اطلاعات مندرج در این گزارش نیز خطوط راهنمای عملی را به‌طور مشروح دراختیار سیاست‌گزاران و پرسنل فنی در کشورهای درحال توسعه قرار می‌دهد تا بتوانند سیاست‌ها و تکنیک‌های توسعه زمین به‌ویژه در سطح شهر و شهرداری اتخاذ کنند.
  کتاب با بحران زمین شهری در فصل اول آغاز می‌شود و به چرایی کمبود زمین در محل مناسب و با قیمت مناسب می‌پردازد. هزینه زیاد درمقابل توان تهیه اندک زمین و مسکن، برنامه‌های ناموفق دولت در توسعه زمین شهری، دست‌ کم گرفتن مشکلات، ضعف هماهنگی بین دولت و بخش خصوصی، فقدان سرمایه، مقاومت بخش خصوصی در مقابل قوانین اراضی دولتی و ... ازجمله موضوعاتی است که در بحث بحران زمین شهری مورد توجه قرار می‌گیرد.
  در فصل‌های بعدی، اینکه چرا ارزیابی بازار اراضی ضروری است، سازمان‌دهی ارزیابی بازار زمین، مطالعه موردی کاربرد فرآِیند ارزیابی بازار زمین در سن پدروسولا - هندوراس، ارزایابی تاثیر توسعه امکانات زیربنایی بر قیمت قطعات با بررسی مورد کراچی و سپس نتیجه‌گیری این مباحث مورد توجه قرار گرفته است.
  از منظر نویسنده کتاب، ارزیابی بازار زمین شالوده اساسی انتخاب راهبردهای مناسب برای چهار فعالیت شامل برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی‌های حکومتی، ارزیابی سیاست‌ها و عملکردهای دولت، تصمیمات سرمایه‌گذاری و توسعه توسط بخش خصوصی و ساختار سیستم‌های مالیات‌بندی روی زمین است.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

 8. #77
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  شهرهای پیاده مدار  سید مهدی معینی
  انتشارات آذرخش
  کتاب شهرهای پیاده مدار که توسط دکتر سید مهدی معینی نوشته شده در پاییز سال ۱۳۹۰ به وسیله انتشارات آذرخش منتشر شده است. نگارنده در پیشگفتار، این کتاب را در ارتباط با کار تحقیقاتی خود در دوره دکتری شهرسازی معرفی کرده و هدف از نگارش آن را اهمیت موضوع پیاده می‌داند که عموم مردم اعم از خردسال، پیر، جوان، مرد و زن را در بر می‌گیرد. او در ادامه اشاره می‌کند که حتی آن‌هایی که همیشه با اتومبیل سفر می‌کنند مجبورند قسمتی از سفر خود از مبدأ یا برعکس از مقصد را به صورت پیاده طی کنند. این یک موضوع همگانی است که به همه ارتباط دارد؛ چراکه همه ما راه می‌رویم. پیاده روی قدیمی‌ترین شکل جابجایی انسان در فضاست. شهر‌ها از دیرباز براساس حرکت پیاده بنا شده‌اند. با رشد شهرنشینی، گسترش شهر‌ها و پیدایش اتومبیل، جابجایی پیادگان کاهش یافته است. شهرهای مدرن در چند دهه اخیر تلاش چشمگیری برای افزایش سهم پیاده روی در نظام حمل و نقل شهری به خصوص برای فواصل کوتاه بجای استفاده از اتومبیل نموده‌اند. کتاب شهرهای پیاده مدار در واقع کوششی درجهت معرفی چشم انداز، سیاست و فعالیتهای این گونه شهرهاست. و تجربیات مورد اشاره با توجه به مسائل مشابه شهرهای ایران با دیگر شهرهای جهان می‌تواند برای علاقه مندان و دانش پژوهان مسائل مدیریت شهری بخصوص در زمینه حمل و نقل شهری مفید و مورد استفاده قرار گیرند. همچنین، نگارنده به درستی تاکید می‌نماید که بهسازی و نوسازی پیاده راه‌ها به تنهایی شهر‌ها را پیاده مدار نخواهند کرد. شهر‌ها نیازمند فعالیتهای فراتری نظیر افزایش تسهیلات پیاده، ایمنی و دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی برای افزایش سهم پیاده در نظام حمل و نقل خواهند بود. این کتاب در سه بخش، ۸ فصل و دو پیوست تدوین شده است. بخش اول اختصاص به کلیات حرکت پیاده دارد و شامل فصول ۱-۳ می‌باشد. در این بخش، تعاریف کلی و موضوعات پیاده و خیابان از نظر عملکردی و نحوه استفاده از آن به عنوان یکی از فضاهای مهم شهری که توسط عابران پیاده مورد استفاده قرار می‌گیرد و نیز تاثیرات پیاده روی بر عوامل گوناگون از جمله سلامتی، پایداری محیط زیست شهری در شهرهای امروز بررسی شده است. بخش دوم که به جایگاه پیادگان از نقطه نظر مشکلات پیاده مداری در شهرهای ایران و شهرهای جدید می‌پردازد، دو فصل ۴-۵ را در بر می‌گیرد. در این بخش، قوانین و مقررات، وضعیت کالبدی، حقوقی و ایمنی مربوط به عابر پیاده در شهرهای موجود و تجارب در شهرهای جدید در ارتباط با تردد پیادگان مورد کنکاش قرار گرفته است. در بخش سوم نیز مشتمل بر سه فصل پایانی، راهکارهای به کار برده شده امروزین در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی همچون اعمال سیاست‌های مدیریتی برای افزایش سهم جابجایی عابر پیاده از نظر کالبدی و اقتصادی، رویکرد جدید شهرسازی به مقوله پیاده و مبانی طرحهای جامع پیاده مورد ارزیابی واقع شده است. فهرست عناوین فصول هشتگانه و دو پیوست کتاب به ترتیب زیر است: علاوه بر اهمیت مباحث مطرح شده در کتاب در ارتباط با شهرهای پیاده مدار، نکته قابل توجه تألیف آن توسط یکی از مدیران شهری است که پیش‌تر سال‌ها در شهرداری تهران دارای سمت‌های اجرایی همچون معاون شهرسازی و معماری و مدیرعامل شرکت پردازش و برنامه ریزی شهر تهران بوده است.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

 9. #78
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  12-04-2010
  نوشته ها
  1,153
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  22
  سپاس
  139
  171 سپاس در 81 پست
  امتياز:6612Array

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.A نمایش پست ها
  ارزیابی بازار زمین شهری؛ ابزاری جدید در مدیریت شهری  نویسنده: دیوید ای. دوال
  مترجم: نجما اسمعیل‌پور(عضو هیات علمی دانشگاه یزد)
  انتشارات آرمانشهر
  اينو نمايشگاه كتاب امسال گرفتم
  من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح می دهم ، زیرا ترسیم کردن سریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی می گذارد.لوکوربوزیه

  کچیلیک
  (1) 10. #79
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  نوسازی شهر لندن، حکمرانی،پایداری و اجتماع محوری در یک شهر جهانی


  مؤلفان: راب ایمری، لورتا لیز، مایک راکو
  مترجم: دکتر مجتبی رفیعیان

  علی رغم آنکه در اکثر شهرهای ماندگار جهان روند پیوسته تغییر و نو شدن شهرها از دوران کهن به دوره معاصر، با حفظ اصول و ارزش های گذشته به چشم می خورد، کشور ایران با سابقه طولانی و تجربیات فراوان تاریخی و قدمت بسیار در پدیده شهر و شهرنشینی، از این جریان دور مانده است. اقداماتی نیز که در دوره معاصر به صورت شتابزده برای نجات این بیماری صورت پذیرفته نیز گاه روند این حرکت را تسهیل نموده است و گاه به صورت مسکن موضعی، این روند را به تعویق انداخته است. در این راستا، برای آشنایی هر چه بیشتر نهادهای حرفه ای شهری از تجربیات جهانی، سازمان نوسازی شهر تهران، به عنوان نهادی عمومی و شهری و مؤسسه پژوهشی فرهنگ و هنر دانشگاه تهران به عنوان نهاد علمی و دانشگاهی، تصمیم به کاری متداول بر پایه علمی جهت برگرداندن متون علمی تخصصی کشورهای موفق در امر دخالت در امور شهری گرفته اند. مجموعه پیش رو، مقدمه ای بر این کار ارزشمند خواهد بود.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

 11. #80
  معرفی کتاب های شهرسازی

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,487
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,240
  30,497 سپاس در 10,137 پست
  امتياز:119464Array


  پیش فرض

  طراحی شهر خرد:مبانی وچارچوب ها


  مؤلف: دکتر علی مدنی پور
  مترجم: دکتر بهادر زمانی
  مروری بر ادبیات شهرنشینی و شهرگرایی مبین این واقعیت است که تا کنون تعریف واحدی از شهر نزد صاحبنظران مقبولیت عام نیافته است. اگر تعریف پدیده ای تا این حد پیچیده باشد، طراحی و تدبیر آن به مراتب پیچیده تر خواهد بود. از این رو یکی از تهدیدهای پیش روی شهرسازان در مواجهه با مسائل پیچیده شهری، تصمیم گیری شتابزده و سطحی و تجویز راه حل بدون قرائت و تبیین دقیق و عمیق و تحلیل واقع بینانه، همه جانبه و یکپارچه مسائل و بی توجهی به مبانی ای است که این تبیین و تحلیل باید بر آن استوار باشد. در کتاب " طراحی شهر خرد " قابلیت بشری برای تبیین عقیده (باور و پندار) و عمل (فعل و کردار) مرتبط با عقل تعریف می شود.
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])
  1 سپاس pari.v

صفحه 8 از 40 نخستنخست ... 456789101112182838 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 20-11-2013, 20:58
 2. آموزش: [TRgroup] مدلسازی به روش Low poly مدلسازی مخصوص بازی
  توسط CodePlus در انجمن آموزش و مقالات
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 13-03-2011, 01:49
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 26-03-2010, 21:37
 4. بازی موتور سواری فوق العاده زیبای Moto Racing Evolved - بازی برای 5800
  توسط A1000A در انجمن سیمبین سری 60 ویرایش 5
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 26-03-2010, 21:37

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •