دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایران
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایرانطرح توجیهی کویرنوردی یزد دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایرانمجموعه کامل آموزش Solidworks دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایران
دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 1 تهران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 17 تهران
دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 2 تهران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه GIS کل تهران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 6 تهران
دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 3 تهران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 11 تهران دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایراننقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایران

مهندسی شهرسازی
    برنامه ریزی شهری
    امتياز طلايي
    134
    سپاس
    18,740
    28,291 سپاس در 9,295 پست
    امتياز:117253Array

پیش فرض دلایل عدم موفقیت طرح ها و مدیریت شهری در ایران

خیلی دوست دارم ببینم که نظر هر کس در مورد اینکه مشکل طرح ها و مدیریت شهری ایران کجاست چیه؟ من خودم 3تا از مهمتریناشونو گفتم بقیشو شما بیاین بگین.
    بعداً میام یه سری دیگه هم میگم.

1- تعداد زیاد سازمان های دخیل در مدیریت شهری
    2- عدم استفاده از مشارکت مردمی
    3- نبود نیروی متخصص لازم و کافی

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

سایر رشته ها
    امتياز طلايي
    14
    سپاس
    694
    1,095 سپاس در 309 پست
    امتياز:24252Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.A نمایش پست ها
    خیلی دوست دارم ببینم که نظر هر کس در مورد اینکه مشکل طرح ها و مدیریت شهری ایران کجاست چیه؟ من خودم 3تا از مهمتریناشونو گفتم بقیشو شما بیاین بگین.
    بعداً میام یه سری دیگه هم میگم.

1- تعداد زیاد سازمان های دخیل در مدیریت شهری
    2- عدم استفاده از مشارکت مردمی
    3- نبود نیروی متخصص لازم و کافی
    خب همه ی اینایی که گفته خودشون دلایا مهمی هستن که برطرف کردنشون راحتتر از شکستن گردن رستم نیست.
    درمورد مسئله اول :
    تعداد زیاد سازمان های دخیل در مدیریت شهری
    من این ترم حقوق و قوانین شهری رو برداشتم.
    ما فقط شونصدتا سازمان و مدیر و رئیس داریم و بیشتر از اون کمیسیون ماده فلان.
    ینی واسه یه تصیم گیری معمولی هم یه جماعتی باید بیان نظر بدن که معمولا انقدر هم سرشون شلوغه و کارای متفرقه دارند این مدیران و مسئولان که به کارای اصلیشون نمیرسن.
    باقی ماندن مدیران و مسئولان بی کفایت بر سمت هاشون.
    یه مشکل دیگه ی مدیریت هم به نظر من اینه که کسی که پاش به مدیریت باز بشه توی کشور ما ،خیالش راحت میشه که تا اخر عمر اگه تو همون سمت باقی نمونه بلاخره یه جای دیگه مدیر میشه .
    و کسایی که ایده های خوب دارن و توی اجرا قوی هستند ممکنه به علت بدشانسی هیچ وقت قدرت به دستشون نیفته.

.
    .
    .
    .
    .
    ... خُنُک آن قمار بازی که بباخت آنچه بودش ...

... بنماند هیــــــــــــــچش اِلا هوسِ قمارِ دیگر ...

کاربر انجمن

سایر رشته ها
    برنامه ریزی شهری
    سپاس
    41
    63 سپاس در 28 پست
    امتياز:1024Array

عدم وجود مدیریت واحد شهری، عمده ترین دلیل وضعیت نابسامان امروزی شهرهای ماست. البته عدم مدیریت واحد شهری ریشه هایی اقتصادی-اجتماعی و به ویژه سیاسی_تاکید میکنم سیاسی- دارد که پرداختن به آن می تواند عواقب ناگواری را برای طرح کننده آن برجا گذارد. پس زیاد درباره آن بحث نکنیم.
    از دیگر دلایل علاوه بر مواردی که دوستان ذکر نمودند می توان به روند نادرست تهیه طرحها، روند نادرست انتخابات شوراها و شهرداران، عدم توجه و حس مسئولیت پذیری شهروندان (به عبارتی یلخی نمایندگان شوراهای شهر را انتخاب می کنند)، و نیز عدم آگاهی مردم از وظایفی که مدیران شهری باید برای آنها فراهم نمایند. و سخن آخر و مهمتر از همه پایین بودن سطح آگاهی اکثر شهرنشینان از..............
    که نگاهت به ناگهان مرا تولدی دیگر بخشید،
    آیا دگر بار ترا فقط در ابدیت خواهم دید؟
    دور از اینجا، بسی دور! و بسی دیر! یا شاید هرگز؟
    چرا که نمیدانم تو به کجا میگریزی و تو نمیدانی من به کجا میروم،
    تویی که دوستت میداشتم، تویی که خود میدانستی!

کاربر انجمن

مهندسی شهرسازی
    برنامه ریزی شهری
    سپاس
    1
    25 سپاس در 18 پست
    امتياز:2320Array

به نظر من شاید یکی از مهمترین عوامل این معضل، اختیارات کمی که شهرداری ها توی ایران دارن و باز هم همون

داستان سیستم مدیریت متمرکز... فکر می کنم این موضوع ضربه بدی به شهرسازی ایران زده... از طرف دیگه ارائه طرح

هایی که عمدتا کپی برداری از طرح های شهرهای کشورهای دیگه، با شرایط متفاوت با شهرهای کشور ما... جتی توی

کشور هم از طرح یک شهر مثلا شمالی برای یه شهر مرکزی یا جنوبی استفاده میشه، بدون توجه به تفاوت های

فرهنگی، اقلیمی و اجتماعی _ اقتصادی...

[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] به نکته خوبی اشاره کرد: بحث مدیریت واحد شهری..

امروز دیگه اکثر کشورهای توسعه یافته دارن روی بحث مدیریت واحد شهری و مهم تر از اون مدیریت محله محور کار می

کنن و توی این زمینه موفق هم هستن اما ما همچنان به سیستم های غلط سال های پیش تکیه کردیم..

موارد دیگه که بچه ها اشاره کردن، عدم اعتماد به شهروندان و دعوت از اونها برای حضور در عرصه های شهرسازی و در

مقابل عدم تمایل مردم برای مشارکت ...

این آینده کدام بود؟؟

که بهترین روزهای عمرم را حرام دیدارش کردم!!!

مهندسی شهرسازی
    برنامه ریزی شهری
    امتياز طلايي
    134
    سپاس
    18,740
    28,291 سپاس در 9,295 پست
    امتياز:117253Array

تو این کپی برداری طرح، یه موضوع جالب اینه که یه طرح وقتی کامل رد میشه تو همون کشورهای پیشرفته، تازه اینجا بعد 30 سال میرن سراغش
    واسه یکی از درسا تو دوران دانشگاه رفته بودیم سازمان مسکن شهرسازی که طرح های جامع چندتا شهر رو بررسی کنیم. خشکبیجار و استانه و 2،3 تا از این شهرهای اطراف رشت بود.
    چشمتون روز بد نبینه در اصل یه طرح جامع بود. کپی پیست کامل. فقط اسم شهرها فرق داشت. این یه نمونه بود که با چشمای خودمون دیدیم.
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.

ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

عضو جدید

مهندسی شهرسازی
    سپاس
    3
    3 سپاس در 3 پست
    امتياز:347Array

mohemtarin dalil be ghole dooste aziz ineke hich takhasosi jaye khodesh nist vaghean!!!!!!!!!!!!!!!!!va be khatere hamin ham hast ke karayee lazem ro nadare.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)