بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........
تبلیغات
آفرینش

پروشات970

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS منطقه ۷ شیراز بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS منطقه ۸ شیراز بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS منطقه ۱۰ شیراز
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 1 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 6 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 15 تهران
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 2 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 11 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 17 تهران
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 3 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 12 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS کامل شهر اصفهان

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 14 از 21 نخستنخست ... 4101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 210

موضوع: بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........

 1. #131
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره گندم
  Graminaceae


  تیره گندم از بزرگترین تیره های گیاهان گلدار و مرکب از 6000 گونه است که در 450 جنس جای داده شده اند لذا اختصاصات آنها این است که در غالب محیط‌ها به صورت اجتماعات خاص پراکندگی دارند شکل ظاهر آنها به صورتی است که به مجرد مشاهده هر یک از گونه های آن ها می توان فوراً تعلق گیاه را به تیره گندم اظهار نمود.
  گیاهان عموماً یکساله یا پایا (بندرت با اعضای چوبی) و از نظر کلی دارای ظاهری شبیه به هم اند انواع یکساله آنها معمولاً ریشه های در افشان انواع چند ساله آنها غالباً ریزوم بر شوش متورم دارند. ساقه هوایی گیاهان تیره گندم دارای ساختمان خاصی است که ماشوره نامیده می شود.
  از اختصاصات اینگونه ساقه آن است که شکل استوانه ای و جدار نازک دارند زیرا بر اثر از بین رفتن مغز ساقه قسمت مرکزی آن توخالی می شود مگر در محل گره‌ها که از به هم پیوستن آوندهائی که به برگ می روند پرده ای تشکیل می شود و نتیجه آن می گردد که فضای خالی طول ساقه در محل گره ها پر شود بعضی از آنها نیز مانند ذرت و نیشکر ساقه توپر دارند.
  برگ گیاهان این تیره معمولاً از پهنکی دراز منتهی به غلاف مشخص تشکیل می یابد که به استثنای معدودی عاری از دمبرگ اند.
  در گیاهان تیره گندم گلها به شکل خاصی مجتمع می باشند که مجموعاً سنبلک (Epillet) نامیده می شوند. هر سنبلک دارای براکته‌هایی کوچک و غیر زایائی بنام پوشینه (Glume) در خارج است در داخل این پوشینه ها براکته‌های کوچک دیگری بر روی محور سنبلک دیده می شود که پوشینک (Glumelle) نام دارد. پوشینک ها چون در کناره گلها جای دارند از این جهت آنها را زایا به حساب می آورند.
  گیاهان تیره گندم به استثنای معدودی از آنها مانند ذرت گلهایی با پرچم و مادگی دارند پرچم های آنها به تعداد 3 و واقع در یک ردیف است (بندرت ممکن است تعداد پرچم ها زیادتر یا کمتر باشند)
  چون در گیاهان تیره گندم رسیدن دانه گرده معمولاً قبل از مادگی صورت می گیرد از این جهت آمیزش بناچار از طریق گرده افشانی غیر مستقیم و مداخله عواملی مختلف مانند باد بایدانجام گیرد.
  مگر در انواعی از آنها که گلها پس از رسیدن کامل پرچم و مادگی نیز ناشکفته باقی می مانند و آمیزش آنها بطور مستقیم در داخل همان محفظه بسته صورت می گیرد.
  میوه این گیاهان به صورت گندمه (Cariops) است و آن فندقه ای است که جدارهای میوه آن به صورت لایه نازکی به غشای دانه چسبیده باقی می ماند.
  دانه آنها دارای آلبومن آردی با ذخائر نشاسته ای فراوان است و لایه ای آنرا از خارج فرا می گیرد که فاقد مواد نشاسته ای ولی دارای مواد چرب آلورون و یا دیاستازهای مختلف است.رده بندی گیاهان این تیره به صور مختلف صورت می گیرد ولی آنچه که بیشتر معمول می باشد آن است که آنها را ابتدا از روی مفصل بودن سنبلکها در بالا یا پائین پوشینه و سپس از روی اختصاصات مختلف دیگر مربوط به پوششهای گل و غیره تقسیم بندی می نمایند.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر پروشات468
   

 3. #132
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  لاله عباسی

  مقدمه

  تیره لاله عباسی Nytaginaceae دارای 300 گونه و در حدود 30 جنس است که گونه‌های آن غالبا در آمریکا انتشار دارند و در دیگر نقاط دنیا بسیار نادر هستند. این گیاهان علفی ، درختچه‌ای ، درختی و دارای برگهای غالبا متقابل ، بندرت متناوب ، بدون گوشوارک و با گل آذین‌های گرزنی هستند. گل یا گل آذین را در این گیاهان غالبا برگه‌هایی سبز رنگ یا رنگین به صورت گریبان احاطه کرده است.

  هر گل دارای کاسه‌ای پیوسته و لوله‌ای شکل ، فشرده با 5 لبه و یا کاملا قیفی شکل ، سفید رنگ یا رنگین و گلبرگ مانند است. بخش پایینی آن معمولا در اطراف میوه که به صورت فندقه است باقی مانده و سخت می‌شود. تعداد برگه‌های گریبان معمولا 2 تا 5 عدد ، در گلهای منفرد سبز رنگ و در گل آذینهای رنگین است. مادگی شامل تخمدان یک برچه‌ای ، با یک تخمک نیمه واژگون یا تقریبا واژگون و نافه دارای 3 تا 6 پرچم است.
  جنسهای تیره لاله عباسی

  جنس کومی کارپوس

  گیاهانی چوبی ، دارای ساقه ایستاده ، سفید رنگ ، گره‌دار و مفصلی ، با شاخه‌های فرعی سبز رنگ ، پوشیده از کرکهای غده‌ای و برگهایی مدور. بیضی و در قاعده مقطع ، کرکپوش ، زیتونی رنگ و دارای گلهایی است که در پایین سبز رنگ ودر انتها سفید یا متمایل به صورتی و ارغوانی با بخش آزاد گسترده هستند. پرچمها دارای میله بلندتر از جام ، میوه استوانه‌ای-مخروطی ، در سطح شیاردار و پوشیده از برجستگیهای غده مانند است. این جنس یک گونه به نام کومی کارپوس استنو کارپوس دارد که در نواحی جنوبی ایران در مکران و جزیره هرمز نام برده شده است.
  جنس برهاویا

  گیاهانی علفی ، پایا ، در پایه چوبی ، با گلهای نرماده و فاقد گریبان هستند. گلپوش استکانی یا قیفی ، پهنک آن 5 لبه ، پس از خشک شدن باقی مانده یا مطابق معمول بی‌دوام و با بخش بالایی لوله یکجا می‌افتد. بساکها برون ریز یا اکستروز ، دارای 2 خانه ، تخمدان نوک تیز ، خامه نازک و نخی ، کلاله در انتها مدور ، میوه استوانه‌ای- فشرده و غده‌دار است. این جنس در ایران دارای 3 گونه است که همگی آنها در نواحی جنوبی ، بخصوص بلوچستان می‌رویند.
  جنس آلونیا

  گیاهان علفی ، دارای ساقه دوبخشی ، برگهای متقابل ، گوشوارک‌دار یا فاقد آن با پهنکی ساده هستند. گل آذین پانیکول انتهایی ، هر 1 تا 3 گل در یک گریبان دارای 5 لبه برگی قرار دارد. برگه‌ها کمی باهم پیوسته ، بعد از باز شدن گل بر اثر رشد بزرگ شده و دارای رگه‌های مشبک می‌شوند. گلها در بیشتر موارد صورتی یا قرمز رنگ در گریبانی از برگه‌ها محصورند. گلپوش ساده ، استکانی یا قیفی شکل با لوله‌ای کوتاه و با 3 پرچم غیر مساوی که بطور مختصر در پایه بهم چسبیده‌اند. از این جنس فقط گونه آلونیا نیکتا ژینه‌آ در جنوب شرقی دریای خزر در بندر گز نام برده شده است.
  جنس میرابیلیس یا لاله عباسی

  گیاهانی علفی هستند. یک گونه آن به نام میرابیلیس ژالایا یا لاله عباسی است که به آن زیبای شب ، گل شب و گل مغربی نیز می‌گویند و در نواحی شمالی و برخی نقاط ایران کاشته می‌شود. گل درشت و بوقی شکل به رنگهای مختلف درخشان و زیباست که پس از غروب آفتاب باز شده و دارای عطر ملایمی است. این گیاه یکساله در شمال ایران بطور طبیعی تکثیر پیدا می‌کند و در سراسر سواحل دریای خزر حتی روی ماسه‌ها به فراوانی می‌روید.
  جنس بوگن ویله‌آ یا گل کاغذی

  فقط یک گونه به نام بوگن ویله‌آ اسپکتا بیلیس را در ایران دارد. این گیاه از عناصر طبیعی رویشهای این سرزمین نیست و چون گیاهی گرما طلب است از قدیم بیشتر در جزایر و سواحل جنوی ایران کاشته می‌شود و در این مناطق تشکیل درختچه‌هایی نسبتا بلند و پر گل و زیبا را داده است. در سایر نقاط ایران در گلدانها نگهداری می‌شود. در فصل سرما معمولا خزان می‌کند و باید در جای گرم حفظ شود.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 4. #133
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره لوئی (تیفاسه)
  Typhaceae


  گیاهان این تیره همگی علفهای محیطهای تالابی و حاشیه آبهای راکد هستند که همراه با انواع نی می رویند. این تیره از نظر گل آذین به تیره گل شیپوری شباهت بسیار دارد ولی از لحاظ وضع گلهای نر - ماده که در سنبله های دراز و یا به صورت کپه ای و کروی مجتمع می شوند با هم فرق دارند.
  گیاهان این تیره آبزی یا نیمه آبزی (نیمه خشکی روی) دایمی (چند ساله) ، یک پایه که معمولاً در کناره آبگیرها رشد می کنند و ساقه زیرزمینی رونده دارند. ساقه راست در قاعده بنه مانند (دارای غده) برگها اکثراً قاعده ای دو ردیفی (Distichous) راست با غلافی که تقریباً ساقه را در بر می گیرد. پهنک برگ خطی، با بافتی دارای حفرات هوایی در میان آن. گل ها در دو گل آذین سنبله مانند استوانه ای متراکم، به هم متصل یا از هم جدا، سنبله بالایی نر و پائینی ماده، گل های نر دارای پرچم های دسته ای 3-1 (8) تایی محور سنبله نر دارای کرک های فلس مانند دو شاخه یا ساده یا لخت (عاری از کرک) یساک ها دارای ربط دهنده ای (رابطی) متورم دانه های گرده منفرد یا چهار تایی گل های ماده روی پا یک های شاخه دار، پایک ها دارای فلس های کرکی یا بدون فلس، هر گل دارای اندام ماده ای (pistil) با پا یک زیر تخمدانی (Gynophore) و کرک دایمی که در قاعده پا یک را احاطه می کند. گلهای عقیم ماده (Pistillodes) وجود دارند. تخمدان یک تخمکی، فوقانی (زیرین) خامه نخی شکل، پایا، کلاله خطی یا پهن و قاشقی ، بلندتر از کرک های اطراف میوه کوچک دوکی شکل ناشکوفا یا به طریق شکوفا با برون بر غشایی این تیره کوچک شامل 2 جنس و حدود 35 گونه در جهان است.ولی در ایران شامل 2 جنس و حدود 8 گونه می باشد.
  جنس Typha که در رویشهای ایران 6 گونه از آن وجود دارد که یکی از این گونه ها Typha Latifolia است که آنرا کرفو،لوئی گرزمال نیز می گویند در شمال شرقی (گنبد کاووس) همدان، بروجرد و آذربایجان می روید.
  جنس Sparganium در ایران دارای 2 گونه است که بیشتر همراه، با تیفاها در شمال ایران و بویژه در حاشیه تالاب انزلی می رویند.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 5. #134
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره لورانتاسه

  Loranthacea


  گیاهانی بصورت درخت یا درختچه (گاهی بالا رونده) و عموماً دارای حالت طفیلی (مانند visum ها) یا نیمه طفیلی بر روی درختان یا درختچه های مختلف می باشند دستگاه مکنده آنها نیز که بدان وسیله شیره گیاهی از میزبان اخذ می گردد بر حسب نوع گیاه تفاوت می نماید و ساختمان خاص دارد.
  از مشخصات آنها این است که برگهای کلروفیل دار، ساده متقابل یا فراهم ، چرمی ، بدون استیپول ، گاهی رشد نیافته و گلهای نر – ماده یا بر دو نوع نر و ماده ،2 پایه یا یک پایه گاهی پلی گام و مجتمع به صور مختلف دارند. کاسه گل آنها شامل 3 یا 4 تقسیم است. فاقد جام گل و یا دارای آن و مرکب از 4 تا 8 تقسیم می باشند. پرچم های آنها به تعداد تقسیمات کاسه گل و مادگی (در گلهای ماده) مرکب از 2 تا 5 برچه است که پس از رسیدن به میوه ای شفت مانند یا سته مانند و محتوی ماده ای چسبناک تبدیل می گردد. پراکندگی این گیاهان بیشتر در نواحی گرم زمین است این تیره دارای متجاوز از 1300 گونه است که در 36 جنس جای داده شده اند.
  جنس های مهم آن عبارتند از :
  Loranthus (دارای 500 گونه)
  Viscum ( گونه70)
  Arceutholobium ( گونه15)
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 6. #135
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره مار چوبه
  Asparagaceae


  گیاهانی بالا رونده یا دارای اعضای چوبی و حتی در بعضی انواع به صورت درختچه های کوچک اند برگهایی ساده یا فلس مانند و یا بجای برگ معمولاً دارای صفحه پهنی شبیه به آن و به نام کلادود Caladode می باشند. بعضی از آنها پهنکی با رگبرگ منشعب دارند گلهای آنها به رنگ های سفید یا زرد رنگ نر و ماده ولی اغلب بر دو نوع نر و ماده دو پایه یا پلی گام است و این حالت که در اغلب آنها مشاهده می شود بر اثر عدم رشد و از بین رفتن یکی از اعضای اصلی گل یعنی پرچم مادگی در آنها پیش آمده است پوشش گل آنها زود افت شامل 3 تا 8 تا 6 و حتی 8 قطعه گلبرگ مانند (به رنگ یکدیگر) آزاد یا پیوسته به هم است 3 تا 8 پرچم دارند که به وضع متقابل پوشش گل قرار می گیرند مادگی آنها مرکب از 3 برچه متصل به یکدیگر و میوه آنها بسته است.
  وجود صفاتی نظیر ساقه زیرزمینی صفحات یا الیاف باریک و سبز رنگی به نام کلادود وجود گل آذین در محور ساقه داشتن گلهایی بر 2 نوع نر و ماده (2 پایه یا پلی گام) میوه ای به صورت سته و غیره این گیاهان را از گیاهان تیره لاله می تواند به خوبی مجزا سازد.
  انواع مفید و دارویی معدودی در این تیره وجود دارند که بعضی از آنها واجد مواد موثر اند ریزوم بعضی از آنها به مصارف تغذیه می رسد معدودی از آنها را نیز در صنعت مورد استفاده قرار می دهند.
  از جنس های مهم آنها عبارنتد از :
  Asparagus (متجاوز از 400 گونه)
  Polygonatum ( گونه30)
  Smilax ( گونه350)
  Convallria (یک گونه)
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 7. #136
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره ملاستوماسه
  Melastomaceae


  گیاهان تیره ملاستوماسه فاقد کیسه های ترشح کننده و دارای بساکهایی هستند که با منافذ رأسی باز می شوند و از این لحاظ با تیره میرتاسه تفاوت دارند. این تیره یکی ازتیره های بزرگ گیاهی مناطق گرمسیری و استوایی است و حدود 3000 تا 4000 گونه دارد که تقریباً همه آنها در آمریکا می رویند. برخی از این گیاهان علفی بعضی از آنها چوبی هستند برگها بدون گوشوارک و معمولاً متقابل اند و در طرفین رگبرگ میانی و همچنین رگبرگهای ثانوی ، که در حاشیه پهنک انحنا حاصل کرده و موازی با لبه آن میشوند، پوشیده از کرک هستند. گلهای این گیاهان عموماً 5 پر یا 4 پر با نافه ای دیپلوستمون بوده و بساک آنها به وسیله یک منفذ رأسی ساده باز می شود تخمدان محتوی تخمکهای متعدد دارای 4 تا 14 خانه با تمکن محوری و موقعیتی کم و بیش پایه ای است که به میوه ای کپسول یا سته تبدیل می شود.
  گیاهان این تیره فاقد دستگاه ترشح کننده ولی دارای آبکش درونی هستند. از این تیره هیچ گونه و نمونه ای در ایران نمی روید.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 8. #137
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره مونی میاسه
  Monimiaceae


  در تیره مونی میاسه گیاهانی به صورت درخت یا درختچه در نواحی بین استوایی مخصوصاً مناطق واقع در نیمکره جنوبی می باشند. عموماً برگهائی ساده، کامل، عاری از دندانه متقابل یا فراهم (بندرت متناوب) و گلهائی بر دو نوع نر و ماده بر روی یک یا دو درخت جداگانه دارند. بندرت انواعی با گلهای نر - ماده نیز در بین آنها دیده می شود. پوشش گل آنهاساده مر کب از قطعاتی به تعداد 4 یا زیادتر است. برخی از آنها نیز اصولاً فاقد پوشش گل می باشند.
  تعداد پرچم در گلهای نر این گیاهان از 1 تا 5 تغییر می کند. گلهای ماده آنها دارای مادگی مرکب از یک یا تعداد زیادی برچه است که در هر یک، یک تخمک جای دارد. میوه آنها نیز مرکب از فندقه ها و گاهی به صورت شفت است.
  این تیره دارای حدود 400 نوع گیاه است.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 9. #138
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره موز
  Musaceae


  گیاهان تیره موز مخصوص مناطق گرم کره زمین مخصوصاً هند ، مالزی ، جزایر قناری و غیره می باشند. انواع مفید آنها که میوه خوراکی و یا اعضای قابل استفاده دارند، در نواحی مساعد پرورش می یابند.گیاهانی علفی ریزوم دار و دارای ارتفاع نسبتاً زیاد میباشند. برگهای آنها متناوب بزرگ و در بعضی انواع دارای پهنکی به طول 2 متر است گلهائی غالباً بر دو نوع نر و ماده ، بندرت نر - ماده و مجتمع به صورت گل آذین سنبله بزرگ انتهائی دارند. پوشش گل آنها از 6 قطعه به رنگ یکدیگر تشکیل یافته یعنی به صورت کاسه و جام مشخص تغییر شکل حاصل نکرده است.
  قطعات پوشش گل در این گیاهان بنحوی است که 5 قطعه آنها وضع به هم پیوسته و حالت ناودان مانند دارند. قطعه ششم آن که پهن و گلبرگ مانند است در قسمت جلوی 5 تایی دیگر جای دارد. نافه گل آنها از 6 پرچم تشکیل می یابد. ولی غالباً یکی از آنها به صورت استامینود یا تحلیل یافته در می آید. تخمدان در آنها 3 خانه و محتوی تخمک های فراوان در هر خانه است و پس از رسیدن به صورت میوه سته در می آید.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 10. #139
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  پیش فرض

  تیره میوپوراسه
  Myoporaceae


  این تیره کوچک نیز دارای گلهای منفرد یا به صورت دسته ای و غالباً محوری است گلها چهار یا پنج پر، غالباً دارای چهار پرچم ، تخمدان زیرین دو برچه ای و دو خانه ای است که اغلب به علت دیواره بندی داخلی به چند خانه تقسیم می شود. در بیشتر حالات تخمدان به چهار خانه تک تخمکی محتوی تخمکهای اپی تروپ یا اناتروپ آویخته می شوند. میوه معمولاً شفت گوشتی محتوی یک هسته مرکب و دانه دارای آلبومن همراه با جنین راست است. تیره میوپوراسه دارای 4 جنس و نزدیک به 100 گونه است که بیشتر گونه های آن دراسترالیا و جزایر نزدیک آن منتهی الیه شرق، جزیره موریس در آفریقای جنوبی و آمریکای مرکزی می رویند. بیشتر گونه های این تیره درختچه ای و بندرت علفی هستند. برگهای آنها متناوب یا متقابل ساده، غالباً شامل نقاط روشن و فاقد گوشوارک اند بافت پارانشیم پوستی در ساقه و برگ این گیاهان شامل کیسه های ترشح کننده از نوع اسکیزوژن محتوی اسانس است. از این تیره هیچ نمونه ای در رویشهای ایران وجود ندارد.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 11. #140
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره نرگس
  Amaryllidaceae


  تیره نرگس از گیاهان تک لپه و دارای حدود 1500 گونه است که در حدود 90 جنس جای داده شده اند.
  گیاهانی علفی ، پایا و دارای برگهائی باریک دراز و واقع در قاعده ساقه می باشند. و به صورت پراکنده در اغلب نواحی کره زمین مخصوصاً مناطق گرم یافت می شوند. قسمت متورم و زیر زمینی آنها به صورت پیاز معمولی است یعنی از فلس هائی تشکیل می یابد که یکدیگر را می پوشانند. برگهای آنها در محل اتصال به ساقه معمولاً به صورت غلافی آنرا فرا می گیرند. ساقه هوائی آنها نیز اغلب عاری از برگ است گلهائی نر – ماده، منظم به رنگهای مختلف منفرد یا مجتمع و معمولاً محصور در نوعی اسپات غشائی قبل از شکفتن کامل دارند. پوشش گل آنها مرکب از 6 قطعه گلبرگ مانند و نافه گل آنها شامل 6 پرچم است در بعضی از آنها مانند Narcissus ها پوشش گل در محلی که قطعات آن وضع منتقسم پیدا می کنند دارای زائده تاج مانند به رنگ گلبرگ می گردد. این زائده که در امتداد قسمت لوله ای شکل پوشش گل در داخل آن پدید می آید منظره بسیار زیبا به گل می بخشد. میوه آنها پوشینه و محتوی دانه های متعدد آلبومن دار است.
  جنس های مهم آن عبارتند از :
  Galanthus (گونه9)
  Leuconium( گونه12)
  Narcissus ( گونه60)
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

صفحه 14 از 21 نخستنخست ... 4101112131415161718 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آقایون ، تی شرت مناسب فصل بپوشید!
  توسط afa در انجمن زیبایی و شیک پوشی
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 07-06-2014, 20:44
 2. پنج نیروی رقابتی پورتر
  توسط spow در انجمن مدیریت صنعتی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 22-01-2012, 00:55
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 23-09-2011, 11:32
 4. دانلود: نقش پوشش‌های اسپری حرارتی در صنعت فولاد
  توسط omid_55 در انجمن پوشش ها و سطوح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-04-2011, 08:51
 5. بیماریهای پوشتی ناشی از شنا در استخر
  توسط RAPUNZEL در انجمن اخبارو مقالات و موضوعات متفرقه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-01-2011, 19:16

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •