بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........
تبلیغاتجملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis اصفهان بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis شیراز
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis بلوک های آماری 1390 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS پهنه بندی 1390 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis معابر 1390 تهران با جزئیات کامل و اطلاعات تفصیلی
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........طرح و نقشه و پاورپوینت معماری بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه ها و طرح های شهرسازی بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........محصولات آموزشی
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........طرح تفصیلی تهران و سایر شهرها بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........الگوی توسعه مناطق تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........طرح جامع شهری و طرح جامع گردشگری

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 3 از 21 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 210

موضوع: بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........

 1. #21
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره توسکا

  تیره توسکا
  Betulacea


  تیره توسکا گیاهانی به صورت درختچه یا درخت و دارای برگهای ساده منفرد و زود افت می باشند عموماً یک پایه و دارای گلهائی بر دو نوع نر و ماده مجتمع به صورت نوعی سنبله به نام شاتون می باشند.
  گلهای نر آنها معمولاً دارای پوشش و رشد نیافته و مرکب از 2 تا 4 تقسیم و محتوی 2 تا 4 پرچم هستند در حالیکه گلهای ماده اصولاً فاقد پوشش و دارای مادگی 2 برچه ای می باشند میوه آنها به صورت فندقه است.در این تیره 65 جنس و 100 گونه گیاه جای دارد که غالب آنها در نواحی معتدله نیمکره شمالی می روید.
  جنس های مهم آن عبارتند از :
  Betula (دارای 40 گونه)
  Alnus (دارای 30 گونه)

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر
   

 3. #22
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره تیزک

  تیره تیزک
  Najadaceae


  گیاهانی آبزی و غوطه ور در آبهای شیرین هستند و بندرت در آبهای شور دیده می شوند با ساقه ای طویل و شکننده ، برگ ها متقابل یا تقریباً فراهم ، ساده خطی، با حاشیه ای دندانه دار، در قاعده غلاف دار، گل ها یک جنسی، کوچک ، محوری منفرد، یا مجتمع چند تایی، بدن برگه یا برگه دار، دارای اسپات (چمچه)، دمگل دار یا بدون دمگل، گلپوش (پریانت) در گل های نر دولبه، کیسه های بساک روی هم خوابیده و نزدیک به هم در گل های ماده وجود ندارد. پرچم منفرد بساک تقریباً بدون پا یک دارای 4-1 کیسه گرده از بالا. شکوفا تخمدان یک خانه ای، یک تخمکی، تخمک قاعده ای خامه منتهی به کلاله ای 4-2 تایی خطی، میوه ناشکوفا، دانه بدون آلبومن ،جنین راست.
  تیره تیزک یک جنس و تقریباً 40 گونه دارد که در آبهای سراسر جهان می رویند.
  این تیره در آبهای ایران دارای یک جنس بنام تیزک با 3 گونه است {برگهای جنس تیزک نسبتاً دراز، در حاشیه دارای دندانه های درشت اره ای شکل اند و به علت جذب آهک و رسوب ترکیبات آهکی در بخش سطحی گیاه علفهای آبزی نسبتاً سخت اند و حتی دندانه های برگ آنها گاهی به صورت تیغ در پای کشاورزانی که با این محیطها سر و کار دارند فرو می روند و به همین علت آنرا بنام محلی تیزک می نامند.}
  دو گونه از این گیاه به نام های Nayas major , Nayas marina در آبهای شمال (بندر انزلی، گرگان و مازندران) وجود دارند و در تالابها، آبگیرها و آب بند آنهای این نواحی دیده می شوند و گونه دیگر بنام Nayas graminea در آبهای جنوب (خوزستان و آبهای راکد شوش) گزارش شده است.

 4. #23
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره جنتیانا

  تیره جنتیانا
  Gentianaceae


  گیاهان تیره جنتیانا عموماً علفی بندرت بالا رونده و یا آبزی می باشند. در بین آنها انواعی یافت می گردد که به علت فاقد کلروفیل بودن به حالت ساپروفیت زندگی می کنند یعنی از بقایای گیاهان و جانوران تغذیه می نمایند بعضی از این گیاهان آنچنان با زندگی در مناطق کوهستانی سازش حاصل نموده اند که اختصاصاً در این نواحی یافت می گردند. این تیره دارای حدود 900 نوع گیاه است که در 70 جنس جای داده شده اند.
  از اختصاصات این گیاهان آنست که برگهای متقابل ، ساده یا مرکب از 3 برگچه با کناره عاری از دندانه دارند. وضع قرار گرفتن برگهای متقابل آنها بر روی ساقه نیز به نحوی است که همواره سطوح عمود بر یکدیگر تشکیل می دهند. گلهای آنها نر – ماده یا منحصراً دارای یکی از اجزای اصلی گل (پرچم یا مادگی) منفرد یا مجتمع به اشکال مختلف خوشه یا گرزن است در غالب آنها اجزای گل از قطعات 5 تایی تشکیل می یابد. عموماً دارای 2 برچه می باشند ولی در بین آنها نمونه هایی با اجزای گل 4 تائی و یا 6 تا 12 تایی نیز دیده می شود جام گل این گیاهان غالباً بزرگ به رنگهای آبی ، زرد ، بنفش ، بندرت سفید و قیفی شکل یا چرخ مانند است در انحنای لوله جام و پهنک آنها نیز غالباً فلس ها یا فرو رفتگی های کوچک مولد نوش دیده می شود.
  برچه های آنها پیوستگی کامل، با یکدیگر دارد ولی مجموعه آنها تخمدانی یک خانه (بندرت 2 خانه) و محتوی تخمک های واژگون با تمکن جانبی (گاهی محوری) بوجود می آورد.
  میوه آنها پوشینه ، شکوفا و محتوی دانه های غالباً بالدار با آلبومن گوشتدار است از اختصاصات تشریحی این گیاهان یکی آنست که ساقه بعضی از آنها دارای آبکش حول مغزی است و ثانیاً عموماً فاقد مجاری ترشحی لاتکس می باشند.پراکندگی این گیاهان به صورتی است که جز معدودی که در نواحی حاره یافت می کردند عموماً در نقاط معتدل و سرد کره زمین یافت می شوند.
  جنسهای مهم این تیره عبارتند از :
  Gentiana (دارای متجاوز از 400 گونه)
  Swertia ( گونه80)
  Erythraea ( گونه40)
  تذکر : تعداد جنس و گونه با اختلاف زیاد در کتب علمی وارد شده ارقام فوق الذکر براساس کتاب فار ما گنوزی Trease تنظیم شده است.

 5. #24
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره چنار

  تیره چنار

  مقدمه

  چنار اساسا درختی زیبا و نسبتا بلند است. ساقه آن پوست صاف دارد و هر ساله پوست قدیمی آن به صورت قطعاتی بزرگ و کوچک از تنه جدا می‌شود و جای آن به صورت لکه‌های سفید تا مدتها بر سطح پوست تازه باقی می‌ماند. گیاهان تیره چنار (platanaceae)[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] شکل و تک‌جنس هستند. گل در این درختان دارای چرخه‌های متغیر و برچه‌های مستقل محتوی 1 یا تخمک راست است. میوه به صورت فندقه‌هایی محتوی دانه‌های آلبومن‌دار است.  درختانی با برگهای منفرد ، گوشوارک‌دار ، با
  گیاهان تیره چنار

  تیره چنار منحصر به جنس چنار (platanus) با 4 تا 7 گونه است که یک گونه آن به صورت خودرو در جنوب اروپا و سواحل مدیترانه می‌روید و در برخی از کشورهای اروپایی ، مانند فرانسه ، فراوان کاشته می‌شود و به چنار معمولی (پلاتانوس ولگاریس) موسوم است. گونه‌ای از آن که در بیشتر کشورهای اروپایی کاشته می‌شود.

  دارای خاستگاه غرب آمریکای شمالی است و به چنار غربی (پلاتانوس اوکسیدانتالیس) معروف است. از گونه‌های بسیار مشهور این تیره چنار شرقی (پلاتانوس اوریانتالیس) است که خاستگاه اصلی آن آسیای صغیر است و در ایران نیز از پایه‌های خودروی آن در نواحی غربی نامبرده‌اند. به هر حال ، تیره چنار در نیمکره شمالی انتشاردارد.
  مشخصات رویشی و زایشی

  برگها دارای پهنک بزرگ پنجه‌ای ، دمبرگ نسبتا بلند و گوشوارک بزرگ ولی بی‌دوام و زود افت هستند. درختی است یک‌پایه ، دارای گلهای تک‌جنس ، با گلپوش بسیار تحلیل رفته ، سه پر یا پنج پر ، واقع در 2 چرخه ، به صورت پولکهای پوشیده از کرک ، مجتمع در گل آذینهای کروی فشرده و نامشخص بودن گلپوش ، باعث شده است که برخی از مولفان و گیاه شناسان این تیره را در ردیف بی‌گلبرگان قرار دهند. گلهای نر دارای 3 تا 6 پرچم‌اند که هر یک در کنار یک پولک ، که شاید همان کاسبرگ باشد ، قرار دارند. گاهی نیز هر یک از پرچمها خود یک مستقل به شمار می‌آید.

  بساکها بوسیله سرپوش جانبی باز می‌شوند و دانه‌های گرده فراوانی از درون آن بیرون می‌ریزند. گلهای ماده دارای گل‌پوش تحلیل رفته با 3 تا 6 برچه مستقل‌اند که هر یک منتهی به یک خامه دراز و محتوی یک تخمک راست و آویخته است. میوه مجموعه‌ای از فندقه‌هایی است که هر منتهی به خامه‌ای بلند در بالا و انبوهی از کرکهای بلند و تار مانند در قاعده است و مجموع آنها به صورت گویچه‌هایی کوچک و آویخته از شاخه‌های چنار دیده می‌شوند. دانه دارای جنین راست با آلبومن روغنی و تحلیل رفته است.
  موقعیت این تیره در سیستماتیک

  سیر قهقرایی این گیاهان به صورت تحلیل رفتن گلپوش ، استقلال برچه‌ها ، راست بودن تخمک و تک‌جنس بودن گل که همگی از صفات ابتدایی و بسیار کهن‌اند از نظر تکاملی ارزشهای نابرابری هستند که موقعیت و جایگاه تیره چنار را در رده بندی نامطمئن و مشکوک می‌سازند. موقعیت فعلی این تیره در رده‌بندی که آنرا در مجاورت ساکسیفراگاسه قرار می‌دهد با موقعیت قبلی آن که در کنار [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] جای داشته کاملا مغایر است.
  تیره چنار در ایران

  این تیره ، گونه‌ای به نام پلاتانوس اوریانتالیس دارد که در سراسر ایران به نام چنار مشهور است و تقریبا در همه جا کاشته می‌شود. از پایه‌های خودروی چنار در کوههای بختیاری ، لرسان ، آذربایجان ، خراسان و بلوچستان نام برده‌اند. پهنک برگ چنار ، که در پایین تقریبا قلبی و در حاشیه پنجه‌ای و دارای 3 تا 5 بخش نیزه‌ای و دندانه‌دار است، در آغاز رشد از کرکهای انبوه پوشیده شده است که به تدریج همه کرکها می‌ریزند و برگ فاقد کرک می‌شود. دمبرگ کم وبیش دراز است و پایین برگ ، به علت وجود نیام مخروطی شکل پوشاننده جوانه کناری ، متورم به نظر می‌رسد.

 6. #25
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره دروزرا – تیره حشره خواران

  تیره دروزرا – تیره حشره خواران
  Droseraceae


  گیاهان تیره حشره خواران عموماً علفی غالباً گوشتخوار مرکب از 4 جنس و 90 گونه می باشند اغلب آنها نیز به استثنای معدودی به جنس Drasera تعلق دارند.
  منطقه پراکندگی آنها به صورتی است که در وسعت پهناوری از امریکا ، آفریقا ، اقیانوسیه ، شمال ، مشرق و جنوب شرقی آسیا یافت می گردند. برگهای آنها غالباً واقع در سطح زمین و در آغاز باز شدن دارای حالت پیچ خورده یا تاخورده به شکل عصا و پوشیده از تارهای غده ای است. گلهای آنها نر – ماده و مرکب از قطعات 4 یا 5 تایی (گاهی بیشتر) و مادگی آنها شامل 2 تا 5 برچه منتهی به 2 تا 5 خامه است. برگ عده ای از این گیاهان نیز در مقابل ضربه با مواد شیمیایی حساسیت نشان می دهد میوه آنها پوشینه شکوفا و محتوی دانه های آلبومن داراست.

 7. #26
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره دروزرا – تیره حشره خواران
  Droseraceae


  گیاهان تیره حشره خواران عموماً علفی غالباً گوشتخوار مرکب از 4 جنس و 90 گونه می باشند اغلب آنها نیز به استثنای معدودی به جنس Drasera تعلق دارند.
  منطقه پراکندگی آنها به صورتی است که در وسعت پهناوری از امریکا ، آفریقا ، اقیانوسیه ، شمال ، مشرق و جنوب شرقی آسیا یافت می گردند. برگهای آنها غالباً واقع در سطح زمین و در آغاز باز شدن دارای حالت پیچ خورده یا تاخورده به شکل عصا و پوشیده از تارهای غده ای است. گلهای آنها نر – ماده و مرکب از قطعات 4 یا 5 تایی (گاهی بیشتر) و مادگی آنها شامل 2 تا 5 برچه منتهی به 2 تا 5 خامه است. برگ عده ای از این گیاهان نیز در مقابل ضربه با مواد شیمیایی حساسیت نشان می دهد میوه آنها پوشینه شکوفا و محتوی دانه های آلبومن داراست.

 8. #27
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره خرزهره

  تیره خرزهره
  Apocynaceae


  گیاهان تیره خرزهره از نظر شکل ظاهری اختلاف بسیار با یکدیگر دارند مانند آنکه ع ده ای از آنها به صورت علفی با بوته هایی با ساقه راست یا بالا رونده و بعضی دیگر به صورت درخت یا درختچه می باشند. انواع بالا رونده آنها بوسیله پیچک با قلابهائی که دارند از گیاهان و تکیه گاههای مجاور خود بالا می روند. از اختصاصات آنها این است که برگهائی ساده ، کامل ، متقابل ، فراهم و بندرت متناوب ولی فاقد استپیول دارند. گلهای آنها 4 یا 5 قسمتی ، نر - ماده منظم ، به رنگهای متفاوت و مجتمع به صورت خوشه یا گرزن دو سویه اند که بعداً به صورت یکسویه یا مار پیچی شکل و یا به صورت دیگر در می آیند. بعضی از این گیاهان نیز گلهائی به وضع منفرد بر روی ساقه دارند. کاسه گل آنها در قسمت داخل، دارای زوائدی است که مجموعاً کاسه فرعی کوچکی را بوجود می آورد جام گل آنها به اشکال مختلف لوله ای و یا منحصراً شامل پهنکی مرکب از 4 یا 5 لوب است ضمناً زوائدی تاج مانند با بریدگیهای متعدد غالباً در سطح داخلی آن دیده میشود و این صفت یکی از مشخصات گیاهان این تیره به شمار می آید. پرچم های این گیاهان دارای میله پیوسته به جام است.بساک آنها معمولاً به علت کوتاه بودن میله پرچم پائین تر از سطح پهنک جام قرار می گیرد. از اختصاصات دیگر بساک پرچم ها این است که معمولاً در بالای کلاله بنحوی به هم نزدیک می گردند که مجموعاً قسمت مخروط مانندی بوجود می آید. مادگی آنها 2 برچه ای و غالباً محتوی تخمک های فراوان است. میوه آنها به اشکال مختلف فولیکول ، پوشینه ، سته و شفت است. در انواعی از این گیاهان نیز که میوه خشک دارند دانه ها دارای تارهای ظریف فراوان است که خود باعث سهولت انتشار آنها در محیط های اطراف می گردد.
  گیاهان این تیره دارای اختصاصات تشریحی به شرح زیر می باشند :
  1- ساقه آنها غالباً دارای آبکش حول مغزی است.
  2- دسته های پریسیکلیک در ناحیه ریشه زا دارند.
  3- دارای مجاری ترشحی لاتکس به وضع منشعب ولی فاقد جدار عرضی می باشند. این مجاری معمولاً در آبکش و یا در حدود اطراف آن دیده می شود.
  در مجاری ترشحی این گیاهان شیرا به سفید رنگی جریان دارد که شامل مقداری کائوچوک است. بطوریکه به علت زیاد بودن این ماده از بعضی از آنها مانند Landolphia ها و Funtumia ها می توان استخراج کائوچوک نمود.
  تیره خرزهره دارای حدود 1300 نوع گیاه است که در 300 جنس جای داده شده اند.
  از جنس های مهم این تیره عبارتند از :
  Strophanthus (دارای حدود 50 گونه)
  Thevetia (گونه10)
  Vinca ( گونه5)
  Landolphia ( گونه40)
  Aspidosperma ( گونه40)
  Apocynum ( گونه5)

 9. #28
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره خرمالو - تیره آبنوس ها

  تیره خرمالو - تیره آبنوس ها
  Ebenaceae


  گیاهان تیره خرمالو گیاهانی عموماً به صورت درخت یا درختچه می باشند و در نواحی حاره مخصوصاً هند و مالزی پراکندگی دارند گلهای آنها بر دو نوع نر و ماده و واقع بر روی یک پایه یا دو پایه است بندرت ممکن است نر - ماده یا پلی گام باشند. پوشش گل آنها از 7-3 قطعه پیوسته به هم تشکیل می یابد. پرچم های آنها به تعداد قطعات جام گل یا دو برابر آن و گاهی بیشتر است. میوه گوشتدار سته و غالباً همراه با کاسه دارند. معدودی از آنها دارای میوه های خوراکی می باشند.

 10. #29
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره پاپایاسه – تیره دار تیجک

  تیره پاپایاسه – تیره دار تیجک
  Carycaeae-Papayaceae


  تیره دار تیجک ، تیره کوچکی مرکب از 3 جنس و 50 گونه گیاه است که اغلب در نواحی حاره امریکا و فقط معدودی در آفریقا می رویند. غالباً گیاهانی با ساقه گوشت دار می باشند. برگهای آنها بزرگ و با تقسیمات پنجه ای یا غیر آن و دارای وضع متناوب یا فراهم در قسمت انتهایی ساقه است. گلهای به صورت نر و ماده (بر اثر از بین رفتن یکی از اجزای اصلی گل) و معمولاً شامل پوششی با قطعات پنج تایی است. گلهای نر آنها به صورت گل آذین پرگل ولی گل های ماده آنها معمولاً به تعداد کم مجتمع می باشند در هر گل نر آنها 10 پرچم ولی در گلهای ماده آنها مادگی مرکب از تخمدانی 3 برچه ای مشاهده می شود.میوه آنها سته دار محتوی دانه های با آلبومن روغن دار است.در اعضای مختلف این گیاهان دستگاه ترشحی شیرابه یا لاتکس به صورت شبکه ای در بین دسته های آوندی و پارانشیم چوبی شده اطراف آن تا منطقه کامبیوم (Cambium) دیده می شود.

 11. #30
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره رزه داسه

  تیره رزه داسه
  Resedaceae


  تیره رزه داسه تیره کوچکی از گیاهان گلدار جدا گلبرگ و دارای مجموعاً 90 گونه است.
  که قسمت اعظم آنرا Reseda ها تشکیل می دهند. عموماً گیاهانی علفی و بندرت به صورت بوته های چوبی می باشند. پراکندگی آنها به صورتی است که بیشتر در نواحی معتدله و گرم کره زمین مخصوصاً در منطقه مدیترانه و آسیای مرکزی یافت می شوند. برگهای آنها متناوب ساده یا لوب دار و یا مرکب از برچه ها می باشند. گلهائی منظم و مجتمع به صورت سنبله یا خوشه دارند. در هر گل آنها 4 تا 8 کاسبرگ آزاد یا کم و بیش پیوسته به هم و 2 تا 8 گلبرگ کامل یا بریدگی دار دیده می شود بعضی از این گیاهان نیز فاقد گلبرگ می باشند. تعداد پرچم های آنها زیاد و مادگی آنها مرکب از 2 تا 6 برچه آزاد یا پیوسته به هم است که مجموعاً تخمدانی یک خانه با تمکن جانبی بوجود می آروند. میوه آنها پوشینه است.

صفحه 3 از 21 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آقایون ، تی شرت مناسب فصل بپوشید!
  توسط afa در انجمن زیبایی و شیک پوشی
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 07-06-2014, 20:44
 2. پنج نیروی رقابتی پورتر
  توسط spow در انجمن مدیریت صنعتی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 22-01-2012, 00:55
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 23-09-2011, 11:32
 4. دانلود: نقش پوشش‌های اسپری حرارتی در صنعت فولاد
  توسط omid_55 در انجمن پوشش ها و سطوح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-04-2011, 08:51
 5. بیماریهای پوشتی ناشی از شنا در استخر
  توسط RAPUNZEL در انجمن اخبارو مقالات و موضوعات متفرقه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-01-2011, 19:16

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •