بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........
تبلیغات
آفرینش

پروشات970

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS منطقه ۷ شیراز بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS منطقه ۸ شیراز بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS منطقه ۱۰ شیراز
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 1 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 6 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 15 تهران
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 2 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 11 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 17 تهران
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 3 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis منطقه 12 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS کامل شهر اصفهان

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 210

موضوع: بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........

 1. #31
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره زانیشلیاسه

  تیره زانیشلیاسه
  Zannichelliaceae


  این تیره در گذشته جنسی از پوتاموژتون بشمار می آمد ولی امروزه تیره مستقل و دارای 1 تا 9 جنس و حدود 15 گونه است که در آبهای شیرین و یا کمی شور و حتی در آبهای شور نواحی گرم و معتدل می رویند.
  گیاهانی آبزی غوطه ور اغلب در یازی، ساقه ها کوتاه یا طویل، برگها متناوب یا متقابل ، ساده، خطی، در قاعده غلاف دار، غلاف چسبیده به قاعده برگ یا جدا و آزاد. گلها یک جنسی، کوچک ، منفرد با در غلافی داسی شکل، گل های نر دمگل دار. گلهای ماده بدون دمگل یا دمگل دار. گلپوش سه برگی (گل گلبرگی) ، پیاله ای شکل ، یا بدون گلپوش. پرچم ها 3-1 تایی ، کیسه های بساک پیوسته، بدون پا یک یاپا یک دار ، پا یک در صورت نبودن گلپوش شبیه به میله پرچم بساک 2-1 حجره ای شکوفای طولی دستگاه زایای ماده فوقانی، برچه ها 9-1 تایی، یک تخمکی ، تخمک واژگون (آویزان) خامه ساده یا منقسم به دو کلاله نخی شکل. میوه ناشکوفا گاهی زنده زا دانه ها فاقد آلبومن.
  این تیره در ایران دارای 4 جنس و 4 گونه است که در آبهای شور و یا شیرین می رویند – جنس Thalassodendron فقط دارای یک گونه بنام Thalassodendron Ciliatum است که در آبهای خلیج فارس و در چاه بهار می روید جنس Halodule یک گونه بنام Halodule wrightii دارد که در آبهای سواحل بوشهر می رویند.جنس Althenia در ایران دارای یک گونه بنام Althenia filiformis است که در دریاچه نیریز فارس می روید.
  جنس Zannichellia دارای یک گونه بنام Zannichellia palustris است که در آبهای راکد آذربایجان بندر گز، کردستان ، نواحی غربی و جنوبی ، جنوبی شرقی و شرق ایران می روید و در آبهای راکد تهران و اطراف آن نیز فراوان یافت می شود.

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر پروشات468
   

 3. #32
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره زغال اخته

  تیره زغال اخته
  Cornaceae


  تیره زغال اخته تیره کوچکی از گیاهان گلدار جدا گلبرگ و شامل گونه هائی عاری از مجاری ترشحی است. تقریباً 10 جنس و 120 گونه دارد که عموماً در نواحی گرم و متعدله نیمکره شمالی، به وضع دور از یکدیگر پراکندگی دارند.
  گیاهانی به صورت درخت یا درختچه و دارای برگهای متقابل ، کامل (بندرت لوبدار) و بدون استیپول می باشند. گلهای آنها 4 یا 5 قسمتی منظم، ، نر - ماده (هر با فردویت) یا منحصراً دارای یکی از اجزاء اصلی گل (پرچم یا مادگی) و مجتمع به صورت گرزن یا خوشه و پانیکول می باشند. پرچم هایی به تعداد گلبرگها و مادگی 2 برچه ای دارند که مجموعاً تخمدانی 2 خانه و به وضع تحتانی بوجود می آورند. میوه آنها سته یا شفت است.

 4. #33
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره زوستراسه

  تیره زوستراسه
  Zosteraceae


  گیاهانی فی آبزی دریائی و غوطه ور، دارای ساقه های زیرزمینی (ریزوم) رونده (خزنده) یا تقریباً راست. با ساقه ای کوتاه یا بلند برگها متناوب، ساده، خطی در قاعده غلاف دار غلاف گوشک دار (گوشوارک دار). گل ها نر- ماده یا یک جنسی ، کوچک ، بدون برگه سنبله آب لقاح (Hyphydrogamici) سنبله ها یک طرفه ، غلاف برگ چمچه ای ، بدون گلپوش ، یا یک برگی (گلبرگ برگ مانند) پرچم منفرد. بساک بدون پایک (بدون میله پرچم) دارای دو کیسه گرده، کیسه های گرده جدا از یکدیگر ، شکوفای طولی، دانه گرده توده ای بدون میله (میله ها دارای بافتی نرم و نامشخص. اندام زایای ماده یک برچه ای،تخمک منفرد آویزان، خامه دو شاخه منتهی به دو کلاله نخی شکل ، میوه ناشکوفا ، دانه بدون آلبومن.
  این تیره دارای 2 جنس و 8 گونه است که 6 گونه آن در جنس Zostera قرار دارند و در دریاهای معتدل نیمکره شمالی می رویند. 2 گونه دیگر آن مربوط به جنس phyllospadix است که در سواحل شمالی آمریکا و کناره های اقیانوس آرام انتشار دارند.
  این تیره در ایران یک جنس تک گونه ای بنام Zostera noltii است که در یازی است و در آبهای نسبتاً شور دریای خزر در سواحل بندر انزلی می رویند و باید

 5. #34
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره ژسنر یاسه

  تیره ژسنر یاسه
  Gesneriaceae


  گیاهان این تیره علفی ، درختچه ای و یا به صورت درخت هستند و در مناطق بین استوایی و نیمه استوایی دو نیم کره انتشار دارند. برگهای این گیاهان ساده و عموماً متقابل اند. گلها منفرد و یا در گل آذینهایی که غالباً گرزن هستند مجتمع می شوند. گل نا منظم دارای کاسه و جام پنج قسمتی، نافه کاهش یافته به چهار یا دو پرچم همراه با یک یا سه نا پرچمی است. 4 بساک نافه قبل از باز شدن گل با هم یکی شده و یا دو بدو و زوجی می‌شوند. تخمدان جز در بعضی موارد استثنایی همیشه یک خانه ای است و از دو برچه با تمکن جداری تشکیل شده زبرین یا کم و بیش زیرین است. میوه کپسول و یا سته و محتوی دانه هایی دارای آلبومن یا فاقد آن است.
  تیره ژسنریاسه از لحاظ دارا بودن تمکن جداری با تیره اسکروفولاریاسه و از لحاظ دستگاه رویش و رشد عادی جنینی و داشتن تخمدان زبرین، نیمه زیرین و یا زیرین با تیره اوروبانکاسه فرق دارد.
  از این تیره هیچ نمونه ای در رویشهای ایران وجود ندارد.

 6. #35
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره ساپوتاسه

  تیره ساپوتاسه
  Sapotaceae


  گیاهان تیره ساپوتاسه به صورت درخت یا درختچه و مخصوص نواحی حاره کره زمین می باشند بعضی از آنها مصارف صنعتی مهم دارند لذا در ردیف تیره های مهم جای گرفته اند. عموماً برگهائی منفرد، ساده ، کامل و گلهائی پیوسته گلبرگ ، منظم غالباً نر - ماده و مرکب از قطعات 4 تا 8 تائی دارند.در وسط جام گل این گیاهان معمولاً 10 پرچم زایا واقع در دو ردیف حلقوی و گاهی بیشتر دیده می شود. میوه اغلب این گیاهان گوشتدار به صورت سته و محتوی دانه های متعدد با آلبومن روغنی است.تیره ساپوتاسه شامل حدود 600 گونه گیاه است که در متجاوز از 40 جنس جای داده شده اند. از جنس های مهم این تیره عبارتند از :
  Palaquium (دارای حدود 60 گونه)
  Sideroxylon (متجاوز از 100 گونه)
  Mimusops (در حدود 200 گونه) می باشند.

 7. #36
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره نارنج – تیره سداب – تیره مرکبات

  تیره نارنج – تیره سداب – تیره مرکبات
  Rutaceae


  گیاهان تیره نارنج از نظر شکل ظاهری ، تفاوت گلی با یکدیگر دارند. مجموعاً شامل 150 جنس و 2000 گونه می باشند که بیشتر در نواحی معتدله و گرم کره زمین پراکندگی دارند. برگهائی آنها متناوب یا متقابل و گلهای آنها نر - ماده و منظم (گاهی نامنظم) است. کاسه گل آنها از 3 تا 5 تقسیم و جام گل آنها از 5 گلبرگ تشیکل می یابد در داخل پوشش گل آنها 5 تا 10 پرچم دیده می شود. تخمدان آنها چند خانه محتوی یک یا دو تخمک (بندرت زیادتر) و میوه آنها به اشکال مختلف سته ، شفت مانند و یا منقسم به قطعاتی به تعداد برچه ها می باشد.
  از اعضای هوائی آنها مانند ساقه و برگ بوی قوی استشمام می شود که مربوط وجود کیسه های ترشحی و یا سلولهای ترشح کننده اولئورزین در آنهاست.

 8. #37
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره سرخدانگان

  تیره سرخدانگان
  Phytolaccaceae-phytolaceae


  گیاهان تیره سرخدانگان به اشکال مختلف علفی درختچه یا درخت و گاهی بالا رونده اند. مجموعاً از 17 جنس و 150 گونه تشکیل می یابند . پراکندگی آنها به صورتی است که عموماً در مناطق گرم کره زمین و فقط معدودی از آنها در نواحی معتدله یافت می شوند این گیاهان برگهای متناوب ساده، بدون استیپول و گلهائی بر دو نوع نر و ماده ، یک پایه یا دو پایه (گاهی نر - ماده) معمولاً منظم و مجتمع به صورت سنبله یا خوشه و یا گرزن دارند. پوشش گل آنها 4 یا 5 قسمتی (بندرت 8 تا 10 قسمتی) ساده یا مضاعف و محتوی 8 تا 50 پرچم آزاد یا کم و بیش پیوسته به هم است. مادگی گلهای آنها مرکب از 1 تا 15 برچه آزاد یا متصل و محتوی یک تخمک خمیده در هر برچه می باشند میوه آنها غالباً سته است.
  جنس های مهم این تیره عبارتند از :
  Phytolacca (دارای 40 گونه)
  Limeum (دارای 20 گونه)
  تذکر : الف) در بعضی کتب علمی تعداد جنس های این تیره 12 و تعداد گونه آن 100 ذکر شده است (pharmacognosy Trease 1983)
  ب) گیاهان تیره Phytolacceae به علت دارا بودن جنین خمیده و مشخصات دیگر در راسته Centrospermales جای داده شده اند.


 9. #38
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره سمپلوکاسه

  تیره سمپلوکاسه
  Symplocaceae


  این تیره کوچک فقط دارای یک جنس و حدود 300 تا 400 گونه است که اغلب آنها در مناطق بین گرمسیری بویژه هند – مالزی و همچنین در آمریکا انتشار دارند. گیاهان این تیره درخت یا درختچه هایی هستند که برگهای بدون گوشوارک و متناوب آنها در دو ردیف روی ساقه قرار دارند.گل آذین این گیاهان معمولاً خوشه ای گلهای آنها پنج پر یا چهار پر نر ماده اند و یا به علت عدم رشد یکی از اندامهای جنسی تک جنس می شوند و در واقع پلی گام هستند کاسه گل پیوسته کاسبرگ است و پس از خشک شدن غالباً روی میوه باقی می ماند. جام پیوسته گلبرگ است و گاهی از 5 گلبرگ مضاعف در 2 چرخه تشکیل میشود نافه ایزوستمون است و در آن پرچم های متعدد در چرخه قرار می گیرند وضع قرار گرفتن پرچم ها گاهی تعیین ترتیب آنها را بسیار دشوار می سازد. مثلاً در برخی از این گیاهان پرچم ها آزاد و یا کم و بیش به هم پیوسته اند.
  و گروههای چند تایی و متکی برگلبرگها را تشکیل می دهند در بعضی از آنها پرچم های هم با یکدیگر و هم با گلبرگها پیوستگی دارند. بساکها معمولاً کوچک اند. مادگی غالباً زیرین و متشکل از 2 تا 5 برچه است و تخمدانی را با 2 تا 5 خانه بوجود می آورد که هر خانه آن محتوی 2 تخمک واژگون یا نیمه واژگون با تک پوششی و دارای خورش اندک است. تمکن محوری خامه نارک و نخی. میوه شفت مانند و دانه دارای آلبومن و جنین راست یا خمیده با ریشه چه ای دراز است.دستگاه ترشح کننده در گیاهان این تیره به صورت کیسه های ترشح کننده ای است که در برگها وجود دارد و در برخی از گونه ها محتوی ترکیبات آلکالوئیدی و بویژه کافئین است.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 10. #39
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره سنجد

  تیره سنجد
  Elaeagnaceae


  تیره سنجد مرکب از گیاهانی به صورت درخت یا درختچه غالباً خاردار و مرکب از 3 جنس و متجاوز از 20 گونه (در بعضی کتب علمی 50 گونه ) است.
  در غالب رده بندی ها نیز به علت فاقد بودن جام گل در بین گیاهان بدون گلبرگ جای داده می شود ولی امروزه با توجه به شباهتی که تخمدان مادگی گیاهان آن به گیاهان راسته Myrtales دارد آنرا به این راسته ضمیمه می نمایند. در منطقه و سپس از امریکای شمالی اروپا و جنوب آسیا نیز با آنها برخورد می شود.
  از نظر کلی عموماً گیاهانی با برگهای متناوب (بندرت متقابل) ساده ، بدون استیپول و پوشیده از تار های نقره ای می باشد.
  گلهای آنها بر دو نوع نر و ماده ، پلی گام 2 پایه و معمولاً شامل قطعات 4 تایی است درون پوشش گل آنها پرچم هایی به تعداد کاسه گل یا 2 برابر آن و مادگی مرکب از یک برچه محتوی یک تخمک جای دارد.میوه آنها سته مانند و ناشکوفا است. جنس مهم آن Elaeagnus است که غالب گیاهان این تیره در آن جای دارد.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

 11. #40
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره سیستاسه

  تیره سیستاسه
  Cistaceae


  گیاهانی درختچه ای یا علفی یک ساله یا چند ساله، برگها ساده، کامل اغلب متقابل ، گوشوارک دار یا بدون گشوارک، کاسبرگ ها پنج یا سه تایی، گاهی نامساوی. جام گل زبانه ای (شعاعی) گلبرگ ها پنج تایی جدا، شدیداً ریزان (سریعاً ریزان) پرچم ها متعدد جدا، تخمدان فوقانی، 10-3 برچه ای، خامه منفرد، کپسول شکوفای شیاری دانه ها سه تایی تا متعدد.
  از این تیره گونه Helianthemum Lippii گیاهی است بوته ای با قاعده کم و بیش چوبی که در مناطق جنوبی ایران بر روی خاک های نسبتاً گچی یا آهکی رویش می یابد.
  Fumana procambens نمونه ای است جنگلی که در ارسباران و گرگان دیده می شود. گونه Cistus در ایران کاشته شده و اغلب درختچه ای و زیباست.
  هیچ وقت کسی رو ناامید نکن
  چون ممکنه امید تنها چیزیه که اون داره  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]


  پسورد مطالب قابل دانلود در تالار کشاورزی
  forum.noandishaan.com

صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آقایون ، تی شرت مناسب فصل بپوشید!
  توسط afa در انجمن زیبایی و شیک پوشی
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 07-06-2014, 20:44
 2. پنج نیروی رقابتی پورتر
  توسط spow در انجمن مدیریت صنعتی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 22-01-2012, 00:55
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 23-09-2011, 11:32
 4. دانلود: نقش پوشش‌های اسپری حرارتی در صنعت فولاد
  توسط omid_55 در انجمن پوشش ها و سطوح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-04-2011, 08:51
 5. بیماریهای پوشتی ناشی از شنا در استخر
  توسط RAPUNZEL در انجمن اخبارو مقالات و موضوعات متفرقه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-01-2011, 19:16

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •