بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........
تبلیغاتجملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis اصفهان بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis شیراز
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis بلوک های آماری 1390 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه GIS پهنه بندی 1390 تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه gis معابر 1390 تهران با جزئیات کامل و اطلاعات تفصیلی
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........طرح و نقشه و پاورپوینت معماری بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........نقشه ها و طرح های شهرسازی بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........محصولات آموزشی
بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........طرح تفصیلی تهران و سایر شهرها بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........الگوی توسعه مناطق تهران بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........طرح جامع شهری و طرح جامع گردشگری

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 1 از 21 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 210

موضوع: بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........

 1. #1
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........

  بانک اطلاعاتی پوشش گیاهی ایران...........
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر
   

 3. #2
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره آپوستازیاسه

  تیره آپوستازیاسه
  Apostasiaceae

  گیاهان این تیره واجد ریزوم کوتاه ، برگهای دراز دمبرگ دار با گلهای بسیار کوچک برگشته به پائین و مجتمع در گل آذین خوشه و یا سنبله هستند. گلپوش شش قسمتی آزاد و نافه شامل 3 یا 2 پرچم بارور است. این تیره کوچک را به علت اتصال پرچم ها به قاعده خامه در راسته ژیناندرال یا اگز آلبومینال (بدون آلبومن) قرار داده اند. خامه آنها بسیار بلند و باریک و دارای سه کلاله بارو است. دانه های گرده دان دان و تخمدان سه خانه آنها دارای تمکن محوری است.این تیره دارای 3 جنس و حدود 25 گونه است که غالباً در هند و مالزی می رویند.از این تیره هیچ نمونه ای در ایران وجود ندارد.

 4. #3
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره اریتروگزیلاسه

  تیره اریتروگزیلاسه
  Erythroxylaceae
  این تیره به تیره کتان بسیار نزیک است و برخی از گیاه شناسان مشهور مانند «بنتام و هوکر» این تیره را طایفه ای از تیره کتان به حساب می آورده و جنسی از این تیره دانسته اند.
  همه ارتیروگزیلاسه ها گیاهان مناطق گرمسیری هستند و در امریکای جنوبی و ماداگاسکار انتشار دارند گلهای این گیاهان دارای کاسه و جام پنج پر با گلبرگهایی هستند که در سطح درونی زایده زبانکی دارند. فرق اساسی این تیره با تیره کتان در دارا بودن 10 پرچم بارور و مادگی عموماً سه برچه ای آنهاست که فقط یکی از برچه ها بارور و محتوی یک یا دو دانه است. میوه این گیاهان شفت مانند است و برگها شکلهای زبانکی دارند.ارتیروگزیلاسه تیره ای بسیار کوچک، فقط دارای یک جنس بنام Erythroxylon با 90 گونه است که منحصراً در نواحی گرمسیری می رویند.

 5. #4
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره استرلیتزیاسه

  تیره استرلیتزیاسه
  Strelitziaceae


  گیاهان این تیره گیاهانی چند ساله و ریزوم دار (دارای ساقه های زیرزمینی) برگهای قاعده ای به هم پیچیده، به شکل ساقه ای راست و کاذب در آمده برگها بیضوی، گل آذین خوشه ای برگه ها کوچک، تخم مرغی، گلها نر- ماده، نا منظم، معمولاً به صورت پانیکول سنبله مانند انتهایی، گلپوش خارجی (کاسه گل) سه تایی و جدا ، گلپوش درونی (جام گل) لوله ای و به پرچم ها چسبیده ، پرچم ها گلبرگ نما دارای رنگ روشن و درخشان پرچم های بارور دارای کیسه گرده ای که نیمی از آن بر روی پرچم دیگر قرار گرفته ، پرچم عقیم پائینی به طرف عقب لوله شده (پیچیده) به شکل لب در می آید.تخمدان زیرین ، سه خانه ای، تمکن محوری، میوه کپسول ، دانه ها گرد (دایره ای) با اندوسپرمی محکم.
  این تیره فقط دارای یک جنس بنام گل اختری Canna است که تقریباً 50 تا 60 گونه دارد که در مناطق گرم و مرطوب و شبه گرم و مرطوب آمریکا و آسیا پراکنده اند.
  این تیره در ایران دارای یک گونه بنام گل اختری Canna indica است که به عنوان زینتی در سراسر ایران بویژه درتهران و پارکها و حاشیه باغچه ها و برخی اماکن کاشته می شود این گیاه احتمالاً از اروپا به ایران آورده شده است.

 6. #5
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره اسفناج

  تیره اسفناج
  Chenopodiaceae


  تیره بزرگی مرکب از 1400 گونه گیاه در 103 جنس است گیاهان فراوان آن دارای وضع پراکنده در غالب نقاط کره زمین بخصوص در مناطق خشک و بایر می باشند.
  گیاهانی به صور مختلف علفی یکساله دو ساله یا پایا و یا به صورت بوته هایی با اعضای چوبی (بندرت درختچه) می باشند بعضی از آنها مانند Salicornia ها اعضای هوائی گوشتدار و بند بند دارند.
  برگهای آنها ساده ، متناوب (گاهی گوشتدار) بدون استیپول و گاهی کاملاً رشد نیافته است.
  گلهایی نر – ماده یا بر دو نوع نر و ماده بر روی یک یا دو پایه و مجتمع به صورت گرزن های متراکم دارند کاسه گل آنها مرکب از 2 تا 5 (بندرت یک) قطعه است. برخی از آنها نیز ممکن است اصولاً فاقد هر گونه پوشش گل باشند مادگی گلهای آنها از 2 (بندرت 3 تا 5) برچه تشکیل می یابد که مجموعاً تخمدانی یک خانه و محتوی یک تخمک خمیده با غشای مضاعف بوجود می آورند.میوه آنها فندقه با پوشینه و غالباً محصور در پوشش گل است.
  اختصاصات تشریحی : در انواع یکساله این گیاهان ریشه و ساقه دارای ساختمان تشریحی طبیعی مانند سایر گیاهان دیگر است ولی در انواع دو ساله و پایای آنها دسته های چوب آبکش بر روی حلقه های متعدد و متحد المرکز و یا به وضع غیر طبیعی دیگر به صورت زیر دیده می شود :
  در Noaea ها که بطور عموم ساقه های سخت و چوبی شده دارند دسته های کوچک و متعدد چوب آبکش به وضع معکوس در ناحیه پوست ساقه دیده می شود در بعضی دیگر از این گیاهان نیز آبکش داخلی (آبکش در داخل منطقه چوب و حتی نزدیک مغز) مشاهده می گردد.
  و یا صفات غیر طبیعی دیگر به چشم می خورد.
  در سطح برگ آنها به تفاوت تارهای مخروطی و پایه‌دارو منتهی به سلول مدور دیده می شود این سلولها معمولاً عمل ذخیره آب را به عهده دارند. از خشک شدن این تارها گرد آرد مانندی که بقایای آنها است بر روی سطح برگها باقی می‌ماند که در عده زیادی از گیاهان این تیره با آن برخورد می شود.
  جنسهای مهم این تیره عبارتند از :
  Chenopodium(دارای متجاوز از 100 گونه)
  Atriplex ( گونه150)
  Suaeda (متجاوز از 100 گونه)
  Salsola (متجاوز از 100 گونه)
  Salicornia (دارای حدود 50 گونه)
  Anabasis ( گونه15)
  Beta ( گونه12)

 7. #6
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره افدرا

  تیره افدرا
  phedraceae-Ephedrineae


  تیره افدرا دارای یک جنس و متجاوز از 35 گونه است که به وضع فاصله دار و دور از یکدیگر در نواحی مختلف کره زمین پراکنده اند. فراوانی آنها بیشتر در آمریکای شمالی و جنوبی و برخی نواحی آسیاست.
  گیاهانی عموماَ دو پایه (بندرت یک پایه) بالا رونده و یا به صورت بوته هائی با اعضای چوبی و به ارتفاع در حدود یک متر و گاهی بیشتر می باشند. ساقه آنها دارای انشعابات فراوان ظاهر بند بند و غلافی از فلس ها در هر بند است که برگهائی رشد نیافته آن به حساب می آیند. ساقه کلروفیل دار این گیاهان عهده دار عمل جذب سبزینه ای در آنها می باشد. گلهای نر آنها مجتمع به صورت شاتونهائی در محور ساقه و دارای 2 تا 6 بساک واقع بر روی یک میله مشترک است هر یک از آنها نیز در کناره یک براکته گل آذین قرار دارد. در قاعده هر پرچم معمولاً دو براکته نازک دیده میشود که از قاعده به یکدیگر پیوسته بوده نوعی پوشش بسیار کوچک برای آن بوجود می آورند. گلهای ماده آنها معمولاً در انتهای شاخه های به صورت منفرد یا دسته های 2-3 تایی محصور در 2-4 زوج براکته (دو به دو متقابل) قرار دارند. دو براکته فوقانی آنها به یکدیگر پیوسته بوده پوشش کیسه مانند که در انتها باز می باشد برای تخمک بوجود می آورند. افدراها فاقد میوه حقیقی هستند معهذا براکته داخلی گلهای ماده آنها پس از آمیزش تخمک چوبی گردیده برای آن پوشش سختی بوجود می آرود در حالیکه براکته خارجی گوشتدار شده مجموعاَ مشخصات یک میوه شفت برای آن فراهم می شود در ایران انواع متعددی از Ephedra ها در نقاط مختلف مخصوصاً نواحی بابر می رویند. بعضی از آنها نیز در دامنه کوهستانهای خشک یافت می شوند.

 8. #7
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره آلاله

  تیره آلاله

  مقدمه

  تیره آلاله (Rununculaceae) شامل 32 جنس و تقریبا 1200 گونه است که 250 گونه آن فقط به جنس آلاله و 170 گونه به جنس کله‌ماتیس تعلق دارند. تیره آلاله در واقع یکی از تیره‌های بزرگ نهاندانگان است و گیاهان آن بیشتر در نواحی معتدل و سرد و یا در نقاط کوهستانی نیمکره شمالی می‌رویند. تعدادی از گونه‌های این تیره در آسیا ، آسیا- اروپا ، اروپا و آمریکا انتشار دارند. همه آنها کم و بیش گونه‌های مجاور و نزدیک هم هستند و اصالت ساختار گل در گونه‌های قاره‌های ذکر شده حاکی از پیوند و خویشاوندی آنهاست. در ایران نیز تیره آلاله گونه‌های متعددی دارد. (15 جنس و بیش از 127 گونه)
  اختصاصات عمومی

  اختصاصات دستگاه رویشی

  آلاله‌ها بطور کلی گیاهانی علفی ،‌ بندرت درختچه‌ای ، بالا رونده و دارای دمبرگهای پیچنده و پیچکی هستند مانند کله‌ماتیس. این گیاهان غالبا مانند تک‌لپه‌ایها به علت دارا بودن اندامهای زیرزمینی متورم ، نظیر سوخ ، غده ، ریزوم و ریشه‌های متورم ، پایا و چندساله‌اند. برگها ، جز در کله‌ماتیس‌ها که برگهای متقابل دارند ، معمولا منفرد و متناوب بوده و غالبا دارای نیام رشد یافته و پهنکهایی به اشکال متفاوت‌اند.
  اختصاصات دستگاه زایشی

  گلها گاهی منفرد یا انتهایی هستند ویا به صورت گل آذینهای مختلف ، مانند گرزن (خربق) ، خوشه (آکونیتوم) و خوشه گرزن با شاخه های بسیار (تالیکتروم) مجتمع‌اند. تیره آلاله در حالت کلی بی‌گلبرگ است، از این‌رو چگونگی پیدایش جام و تغییرشکل پرچمها به صورت گلبرگ در آنها اهمیت فراوان دارد.
  اختصاصات طایفه‌های مختلف

  طایفه کله ماتیده

  این طایفه شامل دو جنس آتراژن و کله‌ماتیس است. جنس کله‌ماتیس در جهان بیش از 170 گونه دارد. در ایران نیز چند گونه از آن در دامنه‌های البرز و بخش شمالی ایران می‌رویند. کله‌ماتیس‌ها درختچه‌هایی بالارونده‌اند و با پیچش دمبرگها به صورت پیچک به تکیه‌گاه خود می‌چسبند. آرایش برگهای کله‌ماتیس ، برخلاف همه آلالگان ، متقابل و پهنک آن مرکب شانه‌ای است. گلها معمولا مجتمع و به صورت خوشه گرزن‌هایی در محل پیوستگی دمبرگ به ساقه ظاهر می‌شوند و گاهی نیز تک‌جنس و دوپایه‌اند.
  طایفه آنمونه

  این طایفه شامل گونه‌های علفی است و غالبا به علت داشتن ریزوم پایا هستند. برگها در گیاهان این طایفه یا مانند آنمون‌ها عمیقا پنجه‌ای هستند و یا نظیر تالیکتروم مرکب شانه‌ای و چند بار تقسیم شده‌اند. اساس ساختار گل ، با وجود شباهت به کله‌ماتیس‌ها ، به نحوی است که غالبا قطعات آن نظیر جنس آنمون نظم سه پر دارند و در زیر هر گل گریبانی از برگ وجود دارد که ممکن است فاصله آن از گل زیاد و یا چون کاسبرگ واقعی کاملا در زیر گل قرار داشته باشد. جنسهای اصلی این طایفه عبارت‌اند از آنمون و تالیکتروم.
  طایفه آلاله

  گل در این طایفه نسبت به دو طایفه قبلی کاملا متفاوت است، زیرا اولا پنج پر است و ثانیا گلپوش مضاعف دارد و جام رنگین آنها به رنگهای زرد ، سرخ یا سفید کاملا از کاسبرگ سبزرنگ متمایز است. نافه شامل پرچمهای فراوانی است که به صورت مارپیچهای متعدد روی نهنج قرار دارند. مادگی نیز متشکل از برچه‌های آزاد و فراوانی است که روی نهنجی برجسته و رشد یافته قرار دارند.

  هر برچه به هنگام رسیدن فندقه‌ای را تشکیل می‌دهد. گلبرگها در بخش پایین خود دارای یکچاله نوشجایی واقعی هستند. تعداد قطعات گل و بویژه گلبرگها در این گروه کاملا مشخص نیست و ممکن است بیش از 5 قطعه باشند، ولی همیشه کمتر از تعداد پرچمهای واقع بر یک مارپیچ‌اند.
  طایفه خربق

  در واقع از مهمترین تقسیمات این تیره است، شامل جنسهای اصلی نظیر: کالتا ، ایزوپیروم ، سیاه دانه ، خربق (هله‌بوروس) ، کوپتیس ، ترولیوس ، دلفینیوم ، کونسولیدا ، آکونیتوم است. همه این جنسها گیاهانی علفی یکساله یا پایا هستند.
  طایفه گل صدتومانی

  این طایفه ، که شامل جنسهای پئونیا و هیدراستیس است، با طایفه خربق گروه طبیعی مشخصی را تشکیل می‌دهند که مادگی آنها شامل برچه‌های کم با تخمکهای فراوان‌اند.
  کاربرد گیاهان تیره آلاله

  بسیاری از گیاهان این تیره ، مانند کله‌ماتیس ، آنمون ، آدونیس ، آکونیتوم ، تاج‌الملوک ، زبان در قفا و پئونیا به عنوان گلهای زینتی در باغچه‌ها کاشته می‌شوند و گونه‌ها و واریته‌های زیادی از آنها به صورت پرورش یافته وجود دارند. در این تیره هیچ گونه‌ای دارای مصرف خوراکی یا صنعتی نیست و تقریبا همگی به علت دارا بودن گلوکوزیدها و آلکالوئیدها کم و بیش سعی هستند. از سایر مواد محتوی در آنها اطلاعات کافی دردست نیست.

  بعضی از گونه‌ها از نظر پزشکی اهمیت فراوان دارند. مثلا آکونیتوم دارای آکونیتین و هیدراستیس حاوی بربرین و هیدراستین است. البته سایر گونه‌ها نیز الکالوئیدهای گوناگونی دارند که برخی از آنها در پزشکی و همچنین در ساختن حشره‌کشها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی از آلالگان مانند کله‌ماتیس ، فیکاریا ، هله‌بوروس (خربق) و پئونیا از گذشته‌های دور در طب سنتی و عطاری شناخته شده‌اند.

 9. #8
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره ریسیاسه تیره انگورک فرنگی

  تیره ریسیاسه تیره انگورک فرنگی
  Ribesiacea


  در شرح این تیره به طور خیلی ساده باید گفت که ریسیاسه ها همان ساکسیفراگاسه های چوبی هستند و به همین علت در اغلب رده بندیهای گیاهی جنسی از تیره ها ساکسفیراگاسه به شمار آمده اند. به هر حال تیره ریبسیاسه به تیره ساگسیفراگاسه بسیار نزدیک است و با داشتن تخمدان زیرین، تمکن جداری و میوه های سته مشخص است. این تیره فقط یک جنس بنام انگورک فرنگی (Ribes) دارد که تقریباً دارای 50 گونه است غالب مولفان آنرا طایفه ساده ای از ساکسیفراگاسه دانسته اند و تنها تفاوت آن با تیره مذکور در داشتن تخمدان منظم زیرین و پیوسته بودن آن و همچنین میوه سته مانند است. انواع ریسپس ها درختچه هایی با برگهای متناوب کم و بیش پنجه ای فاقد گوشوارک روی هر برگ غالباً دارای سه خار حاصل از تغییرات زواید اپیدرمی هستند.
  گلها مجتمع در گل آذین خوشه ای منظم پنج و در واقع تیپ کاملی از گل ساگیسفراگاسه با تخمدان زیرین اند دارای 5 پرچم متکی بر کاسبرگها هستند که با جام گل 2 چرخه تشکیل می دهنده و به تخمدان می پیوندند.
  تخمدان زیرین حاصل از دو برچه دارای لبه های به هم پیوسته به صورت حفره ای یک خانه با تمکن کناری و دو جفت (پلا سانتا) جانبی یا خلفی و قدامی ، حاصل تعداد زیادی تخمک و خامه ای آزاد است. میوه نوعی سته محتوی دانه های متعدد و در رأس حامل دندانه های باقیمانده از کاسه گل است. دانه ها دارای پوسته ای ضخیم و گوشت دارند و برای انتشار که وسیله پرندگان سازش کامل یافته اند.
  این تیره تک جنس در ایران دارای 4 گونه شناخته شده است که به نامهای انگورک فرنگی طلایی، انگورک فرنگی، گالش انکوری ، دیوانگوری ، انگورک فرنگی سرخ و فره غات معروف اند و قره غات درختچه ای بدون خار است که در جنگلهای ارسباران می روید.
  و در ارتفاعات شمالی البرز نیز از آن نام برده اند. گالش انگوری (Ribes grossularia) درختچه ای است با خارهای سرخانه که در ارتفاعات بالای البرز میروید و از گونه های بومی ایران است. اما دو گونه دیگر با خاستگاه امریکا و شمال آسیا بیشتر جنبه زینتی دارند و از چند دهه پیش وارد رویشهای ایران شده اند.

 10. #9
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره اولاکاسه

  تیره اولاکاسه
  Olacaceae


  تیره اولاکاسه تیره کوچکی است که مجموعاً دارای 25 جنس و در حدود 200 نوع گیاه است.
  اغلب گیاهان این تیره در مناطق گرم کره زمین زندگی می کنند و به صورت درخت یا درختچه و یا دارای ساقه های بالا رونده هستند. بعضی از آنها نیز بدون آنکه حالت طفیلی داشته باشند بر روی درختان دیگر بسر می برند و با وجود داشتن سبزینه مواد مورد نیاز برای زندگی خود را از آنها بدست می آورند.
  بندرت در بین آنها انواعی بازندگی نیمه طفیلی نیز دیده می شود. این گیاهان برگهائی ساده گلهای کوچک 6 تا 3 قسمتی و میوه ای به اشکال مختلف فندقه یاشفت (گاهی محصور در بین کاسه گل) و محتوی دانه های آلبومن دار با آلبومن روغنی یا اندوخته نشاسته ای دارند.

 11. #10
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  1,111
  مهندسی کشاورزی
  سپاس
  0
  29 سپاس در 25 پست
  امتياز:1211Array

  تیره بادام هندی

  تیره بادام هندی
  Combretaceae


  گیاهان تیره بادام هندی به صورت درخت یا درختچه و دارای ساقه راست یا بالا رونده می باشند. پراکندگی آنها به صورتی است که اختصاصاً در نواحی گرم دو نیمکره شمالی و جنوبی یافت می گردند بطوریکه در سایر مناطق کمتر ممکن است نمونه هائی از آنها وجود داشته باشد. نمونه های نادری از آنها هم در نواحی گرم جنوب ایران یافت می گردند مجموعاً شامل حدود 20 جنس و 600 گونه می باشند. این گیاهان برگهای استیپول دار، زود افت و دائمی دارند. و کاسه گل آنها غالباً لوله ای شکل و منتهی به 5 لوب ولی جام گل آنها دارای 5 گلبرگ جدا از هم (گاهی فاقد گلبرگ) می باشد. گلبرگهای آنها وضع متناوب با لوبهای کاسه گل داشته در داخل آنها پرچم هائی به تعداد قطعات جام گل و یا دو برابر آنها جای دارد. میوه آنها چرمی یا گوشتدار و محتوی دانه‌های نسبتاً سخت و زاویه دار و غالباً دارای یک قسمت برجسته و یا بالدار است.
  از اختصاصات تشریحی این گیاهان آن است که دسته های آبکش در فاصله بین مغز و ناحیه چوب ساقه آنها به وضع غیر طبیعی دیده می شود. این آبکش هاممکن است به صورت ممتد در این ناحیه در آیند بطوریکه قسمت چوبی ساقه در برش عرضی محصور بین دو نوار آبکش از خارج و داخل (آبکش غیر طبیعی) دیده می شود.
  بعضی از این گیاهان نیز کیسه های محتوی مواد موسیلاژی، در پارانشیم قسمتهای مختلف خود دارند.
  جنس های مهم این تیره عبارتند از :
  Terminalia ( گونه250)
  Combretum( گونه300)
  Quisqualis ( گونه4)
  Anogeissus ( گونه11)

صفحه 1 از 21 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آقایون ، تی شرت مناسب فصل بپوشید!
  توسط afa در انجمن زیبایی و شیک پوشی
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 07-06-2014, 20:44
 2. پنج نیروی رقابتی پورتر
  توسط spow در انجمن مدیریت صنعتی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 22-01-2012, 00:55
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 23-09-2011, 11:32
 4. دانلود: نقش پوشش‌های اسپری حرارتی در صنعت فولاد
  توسط omid_55 در انجمن پوشش ها و سطوح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-04-2011, 08:51
 5. بیماریهای پوشتی ناشی از شنا در استخر
  توسط RAPUNZEL در انجمن اخبارو مقالات و موضوعات متفرقه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-01-2011, 19:16

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •