آيا vps را مي شناسيد ؟
تبلیغات
آفرینش

پروشات970

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه GIS منطقه ۷ شیراز آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه GIS منطقه ۸ شیراز آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه GIS منطقه ۱۰ شیراز
آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 1 تهران آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 6 تهران آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 15 تهران
آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 2 تهران آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 11 تهران آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 17 تهران
آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 3 تهران آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه gis منطقه 12 تهران آيا vps را مي شناسيد ؟نقشه GIS کامل شهر اصفهان

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آيا vps را مي شناسيد ؟

 1. #1
  آيا vps را مي شناسيد ؟

  تاریخ عضویت
  27-08-2009
  نوشته ها
  34,513
  مهندسی شهرسازی
  برنامه ریزی شهری
  امتياز طلايي
  134
  سپاس
  20,248
  30,513 سپاس در 10,149 پست
  امتياز:119480Array


  آيا vps را مي شناسيد ؟

  Virtual Private Servers يا سرورهاي تخصصي مجازي جزء سرورهاي پيشرفته با آخرين تکنولوژي مجازي سازي هستند. اساس کار تقسيم کردن مجازي يک سرور قدرتمند فيزيکي به چندين سرور مجازي مي باشد بطوريکه هر يک از سرورهاي مجازي کاملا مانند يک سرور فيزيکي شبکه مشاهده شده و با همان ساختار اوليه و اسکريپت ها ، کاربران ، پردازش ها ، سيستم فايل و ... عمل مي نمايد.

  اساس سرور مجازي :
  VPS درست مانند يک سرور مستقل شبکه عمل مي نمايد.

  اين سرور پردازش ها، کاربران ، فايلها و دسترسي به Root مختص خودش را دارد.
  هر سرور آدرس شبکه ، شماره پورت ، جدول ها ، فيلترينگ و قوانين روتينگ مختص به خودش را دارد.
  هرسرور مجازي ساختار و تعاريف خاص خود را براي سيستم و نرم افزارهاي کاربردي دارا مي باشد.
  هر سرور مجازي داراي ورژن سيستم عامل و نرم افزار مختص خودش است.
  هر سرور مجازي قادر به حذف ، اضافه ، تغيير فايل ها مي باشد بطوريکه نرم افزارهاي کاربردي متفاوتي روي آن ها قادر به نصب شدن هستند.

  همانطور که در شکل فوق مشاهده مي شود هر VPS از ديگر سرورهاي مجازي مستقل مي باشد. هريک مي توانند نرم افزارهاي کاربردي خود را داشته باشند و کاربر Root درست مانند سرور مادر حقوق دسترسي کاملي را به سرور خود اختصاص مي دهد.
  اين سرور ها داراي قابليت هاي فراواني جهت نصب انواع نرم افزار و کاربري هاي متفاوت و متنوع هستند اما راه اندازي کليه امکانات روي يک سرور مجازي باعث هرزرفتن منابع و کندي کار خواهد شد و دليل آن اشغال منابع پردازشگر و حافظه است. براي جلوگيري از هرز رفتن منابع از يک سري قوانين جهت تخصيص منابع استفاده مي شود که بسته به نوع نرم افزارهاي مورد نياز (جهت نصب و کاربري آن ها ) متفاوت خواهد بود و توسط آن قادر خواهيم بود تا بيش از 20 منبع اصلي سيستم مان را مديريت کرده و براي آن ها حداکثر و حداقل درنظر بگيريم.
  مديريت منابع به ما اجازه مي دهد تا حداقل حافظه RAM و CPUرا براي هر VPS تخصيص دهيم لذا از تاثير سرورهاي مجازي ديگر کاسته شده و سرور مجازي قادر به انجام وظايف خود به طور نرمال خواهد بود. همچنين مازاد منابع به سرورهايي که به منابع بيشتري احتياج دارند تخصيص داده خواهد شد.
  سرورهاي مجازي VPS فاصله اي را که بين سرورهاي به اشتراک گذارده شده و سرورهاي اختصاصي وجود داشت پرنموده است و داراي کليه فايده هاي يک سرور اختصاصي مي باشد.
  سرورهاي مجازي يا VPS داراي پنج فايده عمده هستند :
  قيمت : سرورهاي مجازي قابليت داشتن سرور عملياتي کاملي را تنها با داشتن کسري از قيمت سرور مادر فراهم خواهند آورد.
  يکپارچگي اطلاعات : با داشتن VPS قادر به تعريف نسخه پشتيبان از نوع Incremental روي Raid Array 5 خواهيد شد.
  مديريت : طبيعت يک سرور مجازي به معني امکان اعمال مديريت روي نرم افزارهاي مختلف و نصب Patch ها و Update ها مي باشد. نگران بروزرساني بسته هاي نرم افزاري نباشيد زيرا که توسط خود ما قابل کنترل هستند.
  عملياتي بودن : يک سرور مجازي يا VPS کاملا عملياتي بوده و مانند يک سرور مستقل عمل مي کند.
  استفاده مؤثر از منابع : شما قادر به دسترسي منابع مورد نياز خواهيد شد و درصورتيکه اين احتياج فزوني يافت مي توانيد به راحتي آن را مديريت کرده و منابع لازم را به نرم افزار خود اختصاص دهيد.

  سرورهاي مجازي داراي چهار فايده عمده در خصوص به اشتراک گذاري هستند :
  کنترل : يک سرور اختصاصي مجازي دسترسي Root را به شما خواهد داد لذا امکان اعمال تغييرات در تنظيم و ساختار سيستم فايل را خواهيد داشت. قادر خواهيد بود نرم افزار نصب کرده ، آن را تغيير داده و يا آن را حذف نماييد. در محيط به اشتراک گذارده شده مي توانيد به ساختار اعتماد نماييد و بهترين کارايي را از سيستم انتظار داشته باشيد.
  امنيت : با سرور مجازي، سيستم فايل شما قابل مشاهده توسط ساير سرورهاي مجازي نمي باشد. در سيستم هاي به اشتراگ گذاري ديگر کاربر با دسترسي Shell ، قادر به انجام هرکاري در محيط به اشتراک گذارده شده است که اين امر در سرور هاي مجازي وجود نداشته و امنيت و اختصاصي بودن اطلاعات حفظ خواهد شد.
  ايزوله بودن : در محيط هاي با اشتراک گذارده شده درصورت اجرا شدن چندين اسکريپت امکان خلل در کار و نقصان وجود دارد و دليل آن اين است که منابع بطور کامل ايزوله نيستند. در VPS شما داراي منابع کاملا ايزوله هستيد بطوريکه نرم افزارهاي به اشتراک گذارده شده در روند کاري سرور خلل وارد نمي کند.
  کارايي : در يک محيط به اشتراک گذاري منابع، امکان استفاده از حداکثر منابع توسط پردازشي خاص وجود دارد لذا اين مهم از قابليت و کارايي سيستم مي کاهد. در يک سرور اختصاصي مجازي در واقع شما ظرفيتي از منابع را جهت کارهر سرور گارانتي مي کنيد لذا امکان استفاده از آن ها در صورت نياز وجود خواهد داشت و کارايي فداي نوع استفاده از منابع توسط نرم افزارها نخواهد شد.

  مطالب بالا در واقع دلايلي مستند و منطقي جهت استفاده از سرور هاي مجازي و پياده سازي VPS در شبکه هاي کامپيوتري هستند هرچند استفاده از يک سرور مستقل در ظاهر آسان تر بوده و در صرفه جويي زمان مؤثر مي باشد اما وقتي به فايده هاي سرور مجازي و صرفه جويي که در هزينه مي شود فکر کنيم، به استفاده بيش از پيش از آن تشويق خواهيم شد.

  منبع: شرکت همکاران سيستم
  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\[میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]/|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ] /|\ [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

  پسورد تمامی فایل هایی که پسوردشون ذکر نشده=www.noandishaan.com

  با قضاوت کردن از روی اطلاعات ناقص، مدیون وجدانمون نباشیم.


  ترس از شکست خودش باعث شکست میشه و نتیجه اون چیزی نیست جز گفتن ای کاش ...

  29 [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ])

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  سن
  2010
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر پروشات468
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تيتراسيون اسيد ضعيف(اسيد استيک)با باز قوی
  توسط mim-shimi در انجمن شیمی تجزیه
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 08-04-2015, 11:20
 2. نقاشي هاي سياه قلم بسيار زيبا اثر allan hotzel
  توسط ماتینا در انجمن نقاشی و طراحی
  پاسخ ها: 12
  آخرين نوشته: 11-05-2012, 14:08
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 20-03-2012, 12:26
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 18-01-2010, 23:54

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •